"מדריך לניקוי תקליטים באופן ידני "

ariegur

New member
אתה בטח מתכוון לקומפקט דיסק ...

דיסק = תקליט ... אריה

ariegur

New member
שתי הערות לי

1. קראתי לא מעט תגובות של אנשים שטענו שתקליטים שנוכו עם כוהל נשמעו טוב יותר לאחר שנוגנו מספר פעמים לאחר הניכוי, כך שלא צריך להתרגש אם בהשמעה ראשונה אחרי הניכוי התקליט לא נשמע טוב. (כדי לגעת באמת שיש או אין בעיה, חובה שאין להמלט ממנה היא לדאוג שיהיו לך שני תקליטים מלוכלכים בדיוק באותה מידה, לנקות רק אחד מהם ואז לזהות במבחן עיוור אם אתה יודע מתי מנוגן התקליט השטוף ומתי זה שלא נוכה. אם לא כן, מאיפה אתה בטוח שהניכוי בכלל עוזר במשהו? מה תעשה אם ינחת לך בבית מהנדס מהטכניון ויערוך לך מבחן פתע?). 2. לדעתי, אם אין לך מכשיר לניקוי תקליטים, השיטה הכי טובה היא: למרוח על התקליט תמיסה של כוהל איזופרופיל עם מים מזוקקים ולהשאיר את התמיסה למספר שניות על התקליט. (לפי מה שאני יודע אסור שאחוז הכוהל בתמיסה יעלה על 20%). התמיסה הזו ממיסה שומנים ופטריות שרובצים על התקליט. לאחר אותן שניות, לשטוף את התקליט חתח זרם בינוני+ של מים פושרים מה"דוש". זרם המים שוטף החוצה את הלכלוך וחום המים עוזר להמסת השומנים והפטריות. לאחר השטיפה לתת לתקליט להתייבש. הליך פשוט טוב ויעיל. אומנם יש שאומרים שהתהליך הזה משאיר משקעים על התקליט, אבל אני לא נתקלתי בבעיה בסוג זה של שטיפה. אריה

byrdparis

New member
שיהיה לך בהצלחה

בהמשך חייך .. כנראה שמשהו או מישהו פגעו בך מאד שהיית קטן ... רק אבחנה קלילה ..לסגנון הכתיבה שלך בזמן האחרון ... אתה מוזמן להמשיך לנקות את התקליטים שלך ולעשות השוואות כאבת עינך כל זמן שאתה מרוצה .. אני מרוצה ..

ariegur

New member
גם אתה נעשית פסיכולוג ?

יפה שאתה מרוצה, אני הצגתי עוד שיטה פשוטה יותר וצר לי שנפגעת. אגב, בניגוד לחוש הניחוש שלך, רק שתדע, אני שוטף את התקליטים עם מכונה. אריה

ariegur

New member
אני בהלם מעצמי. אני קורא את מה

שאני כותב ואני משתמש במילה ניכוי במקום במילה ניקוי. זה משהו שקשור בעבודתי ובאיזו מכה שחטפתי בראש. אריה

י.לוי

New member
גם יכולות ההבחנה שלך בתחום קשורות

ללא ספק לאותה המכה שחטפת בראש. אני מוכן לחתום על זה. יואב

ariegur

New member
טוב ... אני יודע שאתה אוביקטבי ..

וגם דואג שהחיים של כולם יהיו פשוטים ככל האפשר. חוץ מרמקולים הכל אותו דבר - סוף פסוק ודי. ותודה שהייתם איתי... אריה

audiofreak

New member
אביעד, הכנסת אותי להוצאות

עכשיו אני בטוח שאני צריך מכונה....

byrdparis

New member
תראה אחרי המכירות

שעשית החודש לכל מיני "חברים" למינהם ...לא נראה לי שתהיה לך בעיה .. רק שאת הפונו סטייג' הכי טוב שלך מכרת (אני לא מבין למה
) בכל מקרה לאחר שכתבתי את זה פה זה באמת נראה קצת מסובך .. אם זה היה נראה כמאמר אחד עם תמונות שזרות באמצע יכול להיות שזה היה נראה טוב יותר קל יותר .. בכל מקרה אחרי ש"עוברים" את מחסום ה"בלאגן" זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה .!! תהנה ..

audiofreak

New member
לא מכרתי את הפונו שלי...

ד"א, אני מנקה כך כבר שנים , רק עם מים מזוקקים וקצת סבון כלים. לאחרונה גם קיבלתי ממשהו מטליות אנטי סטטיות, שאיתן אני מנקה על יבש

12ax7

New member
אל תתפלא אם תראה אנשים כאילו

מחליפים רמקולים כמו גרבים

ariegur

New member
תראה איך מטעים אנשים בגדול:

מישהו פה בפורום קנה רמקולים ועכשיו הוא שואל איזה מגבר לקנות. ה "א" "ב" של רמקולים זו התאמה שלהם לחדר בו הם מוצבים. גם אם אתה חושב שרמקול הוא הכי חשוב, הרמקול תלוי בצורה משמעותית מאוד בחדר ולכן לעולם לא יתכן שתבחן רמקול ללא מערכת ובחדר שבו אתה רוצה לשמוע אותו. לגבי נגן תקליטורים, למשל, הכלל הזה פחות חשוב כי נגן שנשמע טוב יותר בהשוואה מול נגן אחר, רוב הסיכויים שהוא ישמע טוב יותר בכל מערכת ובכל חדר. אריה

איציק37

New member
היי אריה. במי ברז יש אבנית וכל מיני

מלחים וגם כל מיני לכלוכים שנספחו בדרכם אלינו מהכנרת ולעיתים אף חלודה מצנורות המתכת של הבנין. לדעתי זה רעיון גרוע לשטוף תקליטים במי ברז מאחר שהחריצים בתקליט מאוד קטנים ולעיתים גם חלקיקי לכלוך שלא תוכל לראות בעין בלתי מזוינת יצטברו שם ובסופו של דבר התקליט בעקבות שטיפה כזאת יהיה במצב יותר גרוע מאשר לפני כן. כבר שטפתי פעם תקליט עם מי ברז וסבון ואחרי הטיפול הזה הוא נשמע הרבה יותר גרוע.

ariegur

New member
איציק שלום,

נראה שמסיבות כאלה או אחרות, תקליטים נשמעים רע בהשמעה ראשונה אחרי שטיפה גם אם השטיפה מבוצעת עם רכיבים שמתאדים ללא השארת עקבות. קח בחשבון שיש סוגים של לכלוך שהמחט מנקה בזמן ההשמעה ולדעתי המלחים שנשארים לאחר השטיפה נכללים בקטגוריה הזו. זו אולי שיטה פחות מומלצת, אבל כשתקליט מטונף מאוד ומלא בפטריות - וכשאין אפשרות אחרת, שטיפה במי ברז רגילים משמשת כפיתרון מיידי וזמין. מהתאור שלך, איני יודע מה תפקידו של הסבון ומה הוא משאיר על התקליט לאחר הניקוי. אריה

איציק37

New member
המטרה של הסבון היתה למוסס כתמי שומן

שהצטברו על תקליט הויניל מנגיעות במשטח התקליט.

audiofreak

New member
כי כל הרעיון הוא לשאוב את הלכלוך

אח"כ! זה שאתה ממיס אותו, והופך אותו ל"בוץ" , לא עוזר ללא שאיבה.

למעלה