שרשורי הכבלים האחרונים אוחדו

SoundmUn

New member
אותי מעניין, מה אתה מסיק מהניסוי?

אגב , סחתיין על היוזמה, וחבל שלא הייתה היענות מושלמת.

אני לא יכול להסיק שום דבר מהניסוי

כי כאמור: זה לא ניסוי מדעי - הן מבחינת המשתנים שנבחנו (בכלל היו כאלה?) והן מבחינת התוקף הסטטיסטי שלו. ><>

רון ו

New member
אנשים אינטליגנטים משקרים יותר

אני בטוח שזה ירגיז פה כמה אנשים אבל אני משוכנע שאין מישהו מכל הנבחנים, שלא קלט מזמן מעל שנדרש להבין שכבל לא יכול להשפיע, שלא משחק את המבחין במאפיינים פשוט מתוך הצורך לשקר אנשים זקוקים לשקר 3 פעמים בחצי שעה וזה השקר הלבן והלגיטימי ביותר חוט חשמל לא יעלב מכל הסופרלטיבים שתשפכו עליו... בית משוגעים אמרתי כבר :) כי גם בתור מי שמשוכנע שאין הבדלים מתוך ההוכחות המדעיות אתה לפעמים לא בטוח שמישהו אחר לא יהיה בטוח כמוך אתה משתגע להאמין שיש מישהו שבכלל מאמין שיכול להיות הבדל חחחח רון

1337hAx0r

New member
כל הכבוד על ההשקעה אסף

התוצאות לא מפתיעות. שלשום ניתקתי את הטארה לאבס וחיברתי במקומם כבל של 2 שקל,ואני נהנה מהמערכת באותה המידה, השקיפות והבמה נשארו באותו המקום שהם היו בו, אפילו הפירוט לא ברח.

מני.ת

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo45.gif

כל הכבוד אסף על ההשקעה. אתה איש יקר, אמרתי את זה כבר פעם ?

מני.ת

New member
תוספת

תוצאות המבחן לא משכנעות אותי משום מה לרוץ ולמכור את הכבלים היקרים שכבר יש לי.(ויש לי גם כבלים יחסית פשוטים במערכת). 99.9999 אחוז מהאנשים שיש להם שעוני צלילה שעמידים במים לעומקים רציניים בכלל לא צוללים... ובכל זאת נהנים מאותם שעונים ורבים קונים אותם.

gondi26

New member
בשעוני צלילה לא מדובר רק על

עומק צלילה אלה שעון צלילה הרבה יותר חזק(נפילת שעון,מכות) משעונים שהם לא בנוים לצלילה.

EldadAdar

New member
ההבדלים שאני שמעתי

כשרכשתי את הרמקולים שלי בדקתי אותם פעם אחת, למשך כשעה, עם blue של audioquest ופעם (כחצי שעה) עם כבלים פשוטים (לא זוכר אם בכלל היה להם שם פירמה) שבחנות (בארה"ב) הציעו לי חינם אין כסף. ההבדל היה ברור וחד משמעי. רכשתי את ה- BLUE. לאבא שלי יש מערכת פשוטה עם זוג 301 של BOSE, רסיבר של נאקמיצ'י ו- CD של מרנץ. עשיתי פעם ניסוי לעצמי ולו. ניתקתי את הכבלים הפשוטים שלו (חוטי חשמל ממש) וחיברתי את הכבלים שלי. שבת שלמה האזנו למוזיקה עם הכבלים שלי. בערב, כשנתקנו והחזרנו את חוטי החשמל, שנינו התבאסנו מהאיכות שנפגעה, ושניתן היה להבחין בה אפילו ברמקולים הפשוטים (והלא מוזיקליים) האלה. אני משוכנע שיש הבדלים בין כבלים. לעיתים הוא דראסטי ולעיתים כמעט ולא נשמע, אבל יש הבדל.

הבדל בין כבלים הוא דראסטי?

ועוד עם רסיבר ובוס 301? לידיעתך, אתה מוזמן אלי לשבת. יש לי מערכת שעולה הרבה מאוד כסף. גם אני אני אדביק אותך לרמקול במשך יומיים ואח"כ אחליף כבל לא תרגיש בהבדל. מנסיון.

ר ח

New member
הרבה בושות אתה ../images/Emo4.gif

לא הבנת אותו בכלל. הוא אמר שהוא שם לב להבדל כשהחליף כבלים בבוז. הוא לא אמר ששם ההבדל דרסטי אלא שלפעמים יכול להיות גם דרסטי. תקח מגבר סוף הדרך ורמקולים סוף הדרך, חבר להן כבל עלוב ואחר כך כבל מצויין. באחריות יש הבדל! לא צריך לבוא בשבת בשביל זה מי שלא מרגיש הבדל שיחבר עם חוט חשמל (או חוט טלפון
)

ת'אמת ניסיתי להבדיל בין כבלים יקרים

מ-א-ו-ד שעולים כמעט 15K לבין כבל פשוט של 4 מ"מ שעולה 15 ש"ח למטר. לא הצלחתי. וברוך השם המערכת שלי, לדעתי, מעל ומעבר. אני לא קשיש ערירי וסנילי ששותה תה תפל עם ביסקוויט, אני כולה בן 35. גייסתי גם את בני משפחתי ואפילו באיומי טנק הם לא הצליחו לשמוע הבדלים. אז מה אפשר לעשות? אגב, גם אתה מוזמן לשבת.

מבחן עיוור אחר ../images/Emo175.gif

שלום לפני שבועיים התקיים פסטיבל ג'אז ב-Down Town בקטע שנקרא GasTown. במסגרת הביתנים שהוקמו למטרות מסחריות, היה ביתן של Pepsi. הם מזגו מתחת לשולחן שתי כוסות: אחת של Coca Cola מפחית של קולה והשניה של Pepsi Cola מפחית של פפסי. הכל על מגש. כוסות פלסתיק לבנות כיסו את הפחיות. כל כוס הונחה מול הפחית שממנה נמזג לתוכה. על המתמודד היה לשתות מהמשקעות ולהגיד איזה מה. כמובן שבחרתי להשתתף, ולטעמי היה טעם מובהק לפפסי וטעם מובהק לקוקה קולה. הצבעתי בוודעות. הפחיות נחשפו והן היו בדיוק הפוך! אני בטוח שלא טעיתי והפחיות היו בסדר הלא נכון. הייתי שמח לחזור על הניסוי, כאשר רותי או מישהו שאמון עלי, יאשר שאת מה שאני רואה על המגש, זה גם מה שמזגו לי בכוס, כדי לאושש את דעתי. למה אני רומז? שאם אתה בטוח בציוד שלך ובכבל שלך ומכיר היטב את החומר שאתה מקשיב לו, אאבן בוחן - גם אסך לא ידחוף לך לוויתן
ולגבי מה שעשיתה - אסף, זה לא יפה. אני מרגיש שאילו הייתי אחד המתמודדים לא היה לי נוח במעמד ה-עבדו עליך. בכל אופן, הערכתי להשקעה ולתאור המפורט.

מיכאל שלום,

אני עשיתי את מה שבקשו ממני לעשות - המבחן היה אמור לבדוק תאורים שניתנים לכבלים, זה לא משנה בכלל אם הכבלים זהים או לא. התוספת שאני הכנסתי היתה כחלק מדרישה - שהנבחנים לא ידעו שהם נבחנים, אז למעשה הם חשבו שהם נבחנים על משהו אחד - אבל למעשה נבחנו על משהו אחר ללא ידיעתם. לדעתי זה המצב שהמתנגדים למבחן עיוור שאפו אליו. ><>

כאשר הממצאים לא תואמים לתאוריה |מרו

כאשר הממצאים לא תואמים לתאוריה צריך להחליף את הממצאים.

debut

New member
שאלה לגבי אינטרקונקט-למקצוענים:

שאלה לגבי אינטרקונקט-למקצוענים: יש לי מערכת עם הפריטים הנ"ל: Cd rotel rcd- 961 Pre rotel rc-995 Power rotel(60w) rb-870-(מחפש rotel rb-981-130w) רמקולים: sonus faber electa כבל רמקולים Qed spiral bi-wire סטנדים atacama r724 אני משתמש ב2 זוגות אינטרקונקטים של oudioquest דגם coral (לזוג 130$). בבדיקה שערכתי עם מערכת הrotel ורמקולים של avance signature 3 החלפתי את הaudioquest coral ב acoustic zen-oscar. השינוי היה תהומי.נאמר לי שלרוטל יש נטייה להרחיב את הצליל וכך גם לאאודיוקווסט כך שהצרוף בין השניים יוצר בעיה. הייתי קונה את ה acoustic zen-oscar אבל הם יותר מדי יקרים לי כ-800שח לזוג( ואני צריך 2 זוגות). שאלותי הן: 1.האם משהו יכול להמליץ לי על כבל אינטרקונקט מסוים או חברה(עד 500שח לזוג) שאמורים לעבוד טוב עם המערכת שלי? 2.האם חשוב ששתי זוגות האינטרקונקטים(חיבור cd-pre וחיבור pre-power) יהיו זהים, ואם לא, למה יש עדיפות? ..אשמח לשמוע כל הצעת יעול עניינית.. תודה,תודה,תודה...

רון ו

New member
אתה מעונין בשם של חברה ומחיר?

ההצעה המשתלמת ביותר לחפש שם במשרד יחצנות ומבחינת מחיר לעטוף את הכבל בשטר כסף ממטבע חזק הדולר קצת מאכזב לאחרונה הצעת יעול ענינית? ביקור דחוף בסדנת המבחן העיוור של י. לוי הצעה נוספת לימוד יסודות החשמל מוליכים התנגדות וקיבול כמובן שאני לא מאמין לעצמי כשאני נוטה לעכל שיש מישהו שבאמת מאמין שיש הבדלים בין כבלים... רון

אתה מסיונר להחזרה למוטב מכבלים?

הוא לא בקש הצעת יעול ענינית והוא כן שומע הבדל. אין לך מה לחדש או שאתה לא מתמצא אז אל תזxxx בשכל נודניק.

מה זה "להרחיב" את הצליל.

בוקר טוב חבר פורום יקר! אני לא רוצה "לרדת" עליך כמו רון, אבל בו ננסה ביחד לשאול את עצמנו כמה שאלות: בצעת החלפה במערכת. שמעת לדבריך הבדל תהומי. החלטת שההבדל נובע מהחלפת הכבל, וזוהי בדיוק בעית הכשל של "אחריו, לכן בגללו". אולי הסיבה היא אחרת? האם ישנה אפשרות שעצם הטיפול, הכנסה והוצאה של כבלים, והזזת הציוד הם אשמים? כמובן שאין באפשרותך לבצע מדידות. הבדל תהומי ניתן גם למדוד הלוא כן? לפי התיאוריה של תורת החשמל כבל הוא רכיב פסיבי, הכבל יכול לקלקל הרבה, (נתק) מעט (הפסדים רגילים) או מעט מאוד (הפסדים קטנים). לדעתי הרחבה של הצליל יכולה לקרות רק בגלל: הכבל הקודם היה מקוצר, או הפוך ימין שמאל. לסיום אני לא מתכוון לטעון שמה שאמרתי הוא תורה מסיני, זו רק הצעה ידידותית. אני מציע תמיד במקרים כאלה להרגע, לשתות משהו מעודד לחשוב ולבחון. לא לקפוץ למסקנות נמהרות. זה יקר לכיס יום טוב לך ולחברי הפורום

למעלה