מבקש המלצה על טיונר משובח

תומר

Member
מבקש המלצה על טיונר משובח

בטעות מכרתי אודיו קומפליט בזול יש המלצות על משהו באיכות דומה תודה

חפש ביד 2 באתר HI FI MUSIC קצת אחורה...

בחור בשם עופר (מאיזור י-ם) שמוכר REVOX. נדמה לי שהוא רוצה עליו 1,500 ש"ח היה גם SONY XDR-F1HD כמו כן, מציע שתברר באתר: https://www.fmtunerinfo.com/ יש שם מידע רב ערך, על רוב התחום.

למה לא סטרימר?

תחום הרדיו (FM) הולך ונעלם וגם איכותו בישראל לא משהו והוא תלוי מיקום ואיזורי קליטה. בסופו של כל טיונר צריכה להיות אנטנה. סטרימר (מזרימדיה) מסתפק בחיבור אינטרנטי. הוא מספק לא רק את ערוצי הרדיו המקומיים, אלה גם מהעולם, יחד עם עוד מאגרי תכנים באיכויות שונות. חומר למחשבה...

IOSI13

New member
אני מניח שהוא מחפש איכות אודיו שה WEB לא נותן
ישנם תחנות שמשדרות 320 KBPS

אני משתמש ב RADIOSURE בו ניתן לברר איכות האודיו
בקושי מספר בודד של תחנות משדרות 192 -הרוב 64

תומר

Member
תגובה

אכן יש תחנות באיכות מעולה ותחנות באיכות ירודה ברדיו אינטרנט אבל לפעמים יש ניתוקים ולא ניתן להתחבר

שני הטיונרים שהומלצו, טובים מאוד

בהתחשב באתר FM TUNER, את המקום הראשון מחזיק טיונר אגדי של KENWOOD. אך REVOX טובים ביותר. גם ל-TANDBERG יש אחד בצמרת (נדמה לי שגם צף באתר המומלץ ליד 2 בעבר). ל-SONY יתרון שהוא חדש יחסית. בעוד האחרים די קשישים...

ortodox

Member
יש עוד ולא מעט..

גם ותיקים, פחות קצת חדשים ( לידיעתי מרביתם כבר לא מיוצרים, אבל הם הרבה יותר טריים מאשר הראשונים ), בקבוצה הקשישה תמצא גם פיוניר כמו ה 9500TX, או סנסוי עם ה TU X1, ודאי קנווד KT 917 או T 600 , כל אלו בקטגורית המשו משו, איכותיים להפליא עם צליל נהדר ורגישות קליטה משובחת בצד איכות בניה וחומרים שקשה למצוא להם היום מתחרים. הם לא זולים ולרוב ניזקקים לרענון רכיבים מה שמוסיף לא מעט לעלותם. בקבוצה של החדשים יותר כמובן דיינלאב הקנדי לדגמיו, מרידיאן 504, גם לניים טיונרים משובחים, גם ללין כמו הפקין, אפילו לאודיולאב יש טיונר נהדר 8000T, גם ל NAD. ויש עוד. בקיצור, לא חסר.

טיונר טוב כמו יין טוב

ראשית, אני רוצה להפריד בין הקשישים בין טיונרים אנלוגיים לדיגיטאליים. הסוגיה אינה רק לתצוגה או שמירת תחנות, אלה לנעילה: PLL. רענון טיונר עשוי להיות מורכב, יקר ועדין מרענון מגבר מאותה תקופה. ואם הטיונר כבר עבר רענון, הייתי בוחן בחשש את הסיבה שבעליו מוכר אותו... כפי שציינת, שלטיונרים בעלי המוניטין תג המחיר גבוהה. יש טיונרים לא רעים בכלל במחירי מציאה. אז כמו שנאמר על יין: לא חוכמה למצוא יין טוב ב-1,000$ לבקבוק, אבל הרבה יותר קשה למצוא אחד מעולה ב-25$...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עם כל הכבוד לדבריכם ולניסיונכם בתחום, אני תמיד הסתייגתי
מכל מה שקשור בטיונרים...
ככל שעברו תחת ידיי טיונרים (ולא מתוצרת REVOX המהוללת), נוכחתי ש... ככל
שנרצה להאזין לשידורי ה-FM, קיימת בעייה של קליטה. יש ימים ויש, ויש תחנות ויש.
וכשאתה נוסע ברכב, אתה מרגיש את זה יופי, כאשר אתה נכנס לאזור של קליטה כללית גרועה,
או שאתה נאלץ לשנות תדר, כדי שתוכל להמשיך ולהאזין לאותה תחנה בהמשך הדרך.
לכן, העדפתי להאזין למקורות אחרים, כאשר גם להם יש כמובן חסרונות.
תקליט נגמר וצריך להפוך. תקליטור "סתם נגמר" ולגלגל של סרט מגנטי יש את
הצרות שלו...
אז דווקא לאחרונה (יחסית), צצו נגני הרדיו האינטרנטי, היו טיוב והספוטיפיי בליווי דומיו.
נכון. יש כאן בעיה של מעבר לדיגיטאל (עוד חסרונות), אבל היציבות ניצחה.
לא מזמן נסעתי ברכב שיש בו רדיו אינטרנטי, ולפתע גיליתי שיש יציבות בשמע!
איזה כיף זה לעבור את אזור צומת התשבי לכיוון מדרך עוז, ולגלות שהשמע נותר יציב,
ללא הפרעות וקטיעות? אין שוב צורך לחפש תחנה שכן שורדת שם? [אה, מיכאל, מכיוון
שכתבת לי שאתה "מכיר" את אשתי, אז היא משם, ואנו נוסעים לשם בכל שבוע], כך
שתוכל להבין ללבי...
ואגב יינות יקרים: איש עדיין לא הבטיח לך, שכאשר תפתח את הבקבוק היקר, אתה לא תגלה,
שהיין הפך כבר לחומץ בן יין... איזו אכזבה זו תהיה?
וזה עוד לפני ששאלנו את תומר, מה התקציב שהוא מוכן להועיד לצורך רכישת הטיונר.
ועוד שאלה...
נכון שאנחנו נמצאים כאן בפורום של אודיו ו... אבל כשאתה מדבר על טיונר, השאלה
הנוספת היא "לאן אתה שואף".
האם אתה רוצה "רק" ליהנות מהאזנה נקייה ל-FM, כדי שתוכל ליהנות ממוסיקה טובה
באיכות מירבית, או שאתה מחפש מקלט, שיצליח לקלוט תחנות AM מרוחקות,
כדי שתוכל לנסות ולהחליף את מיכאל גורדוס האגדי...
https://rotter.net/User_files/forum/5a1d4d3e285c2ad6.jpg
אז הנה לך עוד שאלה שעדיין לא נשאלה כאן...

ortodox

Member
ישנו הבדל קטן..

בשונה ממה שקורה אצלך באוטו, טיונרים ביתיים הם נייחים, ומכאן שפתרון קליטה הוא ענין יציב למדי. ישנם טיונרים, חלקם ציינתי למעלה, עם רגישות קליטה טובה מאוד ובכל מקרה במרבית המקרים אנטנה טובה פותרת את מרבית בעיות הקליטה. אני למשל גר ברמת השרון, משתמש במרידיאן 504 כטיונר ביתי במערכת, משתמש באנטנה פנימית לא משהו, קולט יופי ומאוד מרוצה מהצליל, הרבה יותר מזה שאותו אני מקבל מאותם ערוצים בסטרימינג. מסכים שברגע שאתחיל להתנייד בכבישים עם הבית, אצטרך לחשוב כנראה על פתרון אחר. מה שודאי נכון הוא שרדיו אינטרנטי מגוון וורסטילי בהרבה מקומץ התחנות שמשדרות ב FM. ובענין הזה אתה בהחלט צודק.

קליטה

יש איזורים שבהם הקליטה לא טובה, בלשון המעטה ואין מה לעשות. למשל באיזורים בחיפה שיש צל קליטה מההר. כמו כל האיזור שמתחת לסטלה מאריס לכיוון הים, בערך מאיזור המכון לחק ימים ועד למוזיאון חיל הים. מי שנפל בחלקו לגור באיזורים כאלו, תהיה בעיית קליטה ולא משנה מה. מאז המרשתת והמזרימדיה, פחת קרנם של הטיונרים וכך גם הביקוש שלהם. רוב הפוסטים באתרי יד 2 זה למכירה ולא מודעות של "מחפש...". ולא בכדי. בארצות קצת יותר מתקדמות, כמו ארה"ב וקנדה, יש בכלל רדיו לוויני, עם מאות תחנות. וזה חשוב להם, בגלל ש-FM תלוי מרחק ונמוג מעל כמה עשרות ק"מ. כך שמי שקנה מנוי לרדיו לוויני (יש 2 חברות) יכול לקלוט את התחנות החביבות עליו מכל מקום בצפון היבשת. גם אם הוא נהג משאית או מטייל ב-RV שלו. בעוד שבשנות ה-70 ה-FM TUNER היה מקור נחשק, כיום הוא בקושי מצדיק עצמו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה גר "קצת" יותר במרכז ממני.. יתכן שאצלך סיכויי הקליטה
הביתית רבים וטובים משלי.
אני לא ממש רוויתי נחת ממקלטי ה-FM שהיו לי, או שבהם טיפלתי.

תומר

Member
תגובה

תודה לכם אכן קליטה ביתית היא חזקה יותר לעומת ברכב וקשה מאוד למצוא מישהו שבכלל מוכר טיונר

למעלה