האם יש הבדלים באודיו בין המסכים השונים?

lo1981

New member
האם יש הבדלים באודיו בין המסכים השונים?

אני מחפש מסך 40''. שמתי לב שיש הבדלים קטנים באיכת התמונה בין החברות השונות. אך השאלה שלי: האם יש הבדלים מהותיים באיכות בסאונד?
מאוד חשוב לי איכות הסאונד. האם איכות הסאונד של מותגים (סמסונג, LG) טובה יותר מאשר מהחברות האחרות?
איך אפשר לדעת, לפני הקניה את איכות הסאונד של מסך הטלוויזיה?
תודה רבה

איך אפשר לדעת ?

פשוט להאזין בחנות הטוב ביותר . כחול שהTV יותר גדולה הרמקול יותר גדול והצליל יותר נעים . אבל על מנת להנות רצוי זוג רמקולים חיצונים עם מגבר קטן לפחות ב400 ש"ח . זוג רמקולים וסאב או הפטנט החדש רמקול כזה היקפי שכחתי את שמו

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש מעט טלוויזיות שהשקיעו ברמקולים שיישמעו טוב!
LG בדגמים יקרים הכניסו רמקולים של הרמן קרדון ואלה נשמעים לגמרי לא רע.
סוני במסך ה-OLED שלה השקיעו ברמקולים שמרטיטים את המסך עצמו, והצליל נשמע כאילו בוקע מהמסך, ממש מהמקום שבו הוא אמור להישמע. הרעיון הוא גימיג, כי ככל שמתרחקים מהמסך, מאבדים את האפקט. צריך לשבת קרוב כדי להבחין בדבר.
וכן. התכוונתי למסכים של 55 אינטש ומעלה. לא לקטנים יותר...
במסכים אחרים, כולל סמסונג, הכניסו רמקולים צרים מאד בתחתית המסך, כדי שלא לעבות את המסך בתחתיתו. הם נשמעים בהתאם, ואם תעלה ווליום, יש יצב שהם גם יישרפו.
במרבית החנויות מציגים מסכים "אילמים" וקשה מאד להתרשם מהם מבחינת הסאונד.
בזאפ יש ביקורות על חלק מהמוצרים, וכדאי לקרוא את הביקורות. יש אנשים ששמים דגש על הצליל וכותבים על כך ויש כמובן כאלה שלא.
קרמר התכוון בתגובתו לסאונד בר ואני מעדיף בכלל לחבר לטלוויזיה זוג רמקולים עם מגבר סטריאופוני. יש כאלה שיעדיפו רמקולים היקפיים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ואגב, אם אתה מדבר על 40 איטש, אתה בטח לא מתכוון למקמה בסלון
ואם זה עבור חדר, תוכל להסתפק בסאונד בר ש"ישפר" ביצועים.

lo1981

New member
תודה על התגובות אבל - מה הכוונה ש"ישפר"?

למה כתבת במרכאות?
הסלון שלי, הוא ארוך, וצר - ברוחב של 2 מטרים. אני כן מתכוון לשים את הטלוויזיה בסלון. ( 40'' כי הרוחב הוא 2 מטרים).
בהנחה שחשב לי בעיקר הסאונד (ולא איכות התמונה), עדיף טלוויזיה זולה ולקנות מקרן קול מאשר טלוויזיית מותג יקרה. אני מבין נכון?

אשמח לדעת מה ההבדל בין מקרן קול? לרמקולים היקפיים? איפה אפשר לקרוא על זה?

תודה רבה רבה !!!!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
למה מה? אתה מחפש כתם צבע מכוער על הקיר, והעיקר שיעניק לך
חווית שמע טובה? מוזר לי. כי יש לא מעט טלוויזיות שיישמעו לא רע, אבל ברור שבכל מקרה, ניתן לשפר את החוויה (אפילו בעזרת מערכת של רמקולי מחשב טובים).
ואתה כן יכול למצוא טלוויזיה 55 סבירה לסלון ברוחב 2 מ'.
איני יודע מהן דרישות השמע שאתה מחפש ו/או מה התקציב שאתה מוכן להשקיע לטובת הרכישה הזו. השאלה שלך תמוהה, בעיקר משום שאינך מנדב מידע.
מקרן קול הוא זול יחסית למערכת היקפית, והשאלה כמה אתה מוכן להשקיע להעצמת החוויה ו/או האם תרצה בכלל מערכת היקפית, כאשר איכות התמונה אינה משמעותית עבורך.
נראה לי שהדיון הזה הוא עקר, אבל אם תרצה, תוסיף פרטים כנדרש.

lo1981

New member
תגובה

התקציב לעיניין הטלוויזיה + הסאונד מוגבל ל- 1500 שח גג. השאלה איפה אקבל איכות סאונד טובה יותר, בטלוויזת מותג (סמסונג, LG) שעלותה 1500 שח או בטלוויזה זולה (פיילוט, היסנס וכד') שעלותה כ 900 שח +רמקולים (600 שח)?

אני לא זקוק לסמרט.
תודה

למעלה