שאלה למומחים... [המונדיאל בפתח].

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שאלה למומחים... [המונדיאל בפתח]. רבים קנו (ועדיין קונים) מסכי 4K, גם מתוך ציפייה ליהנות בעזרתם מצפייה איכותית בשידורי המונדיאל.
ו"כאן" כבר הבטיחו, שיעבירו את שידורי המונדיאל באיכות של 4K. יופי טופי! אז כעת, חברת הכבלים הידועה, החלה לצאת למסע פרסומי על המונדיליי, כלומר, על כך, שספקי המידע השונים ישדרו את המשחקים עם השהיה, ושידוריהם שלהם יגיעו "ראשונים" אל בתי הלקוחות שלהם.
ואני שואל, מה בנוגע לשידורי עידן פלוס? האם באמצעות השידור החינמי הזה ניתן בכלל להעביר תכני 4K? ואם כן, באיזה "טיימינג"?

לפי דעתי הפרטית
עידן + לא בנויי ל4K . וגם הטיונר בTV לא בנוי ל4 K . וגם אין עדיין תקן 4K עולמי למשדרים של 4K . בקושי יצא תקן לT2 בHD .
בלוויין יש כבר תקן 4K . כיוונתי צלחת ללוויין טורקי . קולט תוכניות ב4K . מקווה שלא יקדדו את הערוץ הטורקי בזמן המונדייל . עשו את זה ליפני כ12 שנה במונדייל שביקשו כסף הוט ויס
בT2 יש 2 ערוצים פנויים . שביום הזכרון העיברו את שמות הנופלים .
לא מאמין שניתן להעביר דרכו 4K

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז אתה אומר כאן 3 דברים שמשמעותם:
1. לא קיים בכלל תקן לשידורי 4K.
2. ממירי העידן פלוס -2 אינם בנויים לזה, וכך גם הטיונרים המובנים שבמסכי הטלוויזיה.
3. מי שירצה לקלוט את המונדיאל ב-4K, יצטרך להיעזר באינטרנט או בממיר יס אולטרא או בממירי הוט או בצלחת עם ממיר פרטי בעל יכולות להעברת 4K.

ללא אחד מאלה, לא תעזור לנו טלוויזית ה-4K שקנינו...

אני לא אומר
אני מקליד .....
1. לא קיים תקן שידור 4K בתחום הUHF אנטנה רגילה . בעולם . בקושי יצא תקן ליפני כשנתיים לT2 . גם בלוויין בארופה יש בקושי איזה 10 ערוצים או פחות .
צילומים יש ב4K . רוב העולם מחובר לכבלים . או חברות לוויין כמו יס/הוט
מחשב לא ניתן ליראות בK4 כי צריך כרטיס מסך 4K . שיתחבר בכבל HDMI יקר
ולרוב חובבי הספורט . אין מחשב כזה .
אבל מחכה להפתעות . חסרים רק 7 לילות עד שריקת הפתיחה

עוד משהוא
רוב הממירים שנימכרו הם רק T . כך הייה בהתחלה
אכשו מוכרים ממירים עם T2 בילבד שזה HD
רק סטרימרים חלקם הם 4K . לא יודע אים זה כולל גם את הטיונר .
האינטרנט מעביר 4K . אבל צריך ממיר יעודי . כמו שיש לי את המירROKU ושם התמונה מדהימה ב4K . של 3 ערוצים ב4K מארה"ב . לא יודע אם ניתן ליראות את המונדייל בתשלום דרכם ב4K . אני חלש באנגלית באתר שלROKU

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה צודק. רוב המכשירים שנמכרו הם רק "T". כי ככל שעבר הזמן,
כך יצרנים החלו להטמיע בתוך מקלטי הטלוויזיה שלהם את ממירי ה-DVBT, ובשנים האחרונות, יצא חוק, שיוכנסו לארץ רק מסכים שהותקן בהם ממיר DVBT-2. אז אם המכשיר כולל כבר ממיר מובנה, אין כמעט צורך לרכוש ממיר חיצוני.

הסטרימרים [או מחשבי הטלוויזיה] הם ברובם 4K. אבל הם מתחברים למסך עם כבל HDMI וזו לא קליטה באמצעות טיונר.

איני יודע כיצד פועל ממיר הרוקו שלך, אבל סביר שהוא מותאם ל-4K וכשהוא קולט שידור מתאים, הוא "יודע מה לעשות בו".

לגבי הסטרימר
הסטרימר הוא גם קולוט שידורים HD מהאויר UHF . וגם תוכניות מהמחשב כמו יוטייב וכדומה

בשביל השכנים
היום מיצרים רק 4K . טלויזיה HD זה מלאי ישן . כבר מדברים על 8K
גם4K זה מי 50' ומעלה
גם בכול העולם עדיין ה4K בקושי ניכנס לבתים . גם הHD לא נפוץ במיוחד

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
4K לא נכנס לבתים שבהם הטלוויזיה הקיימת מתפקדת היטב,
ואין להם שאיפה "להגדיל".
אבל חדש לי, שה-HD עדיין לא נפוץ במיוחד. זה אולי נכון למי שמחזיק עדיין CRT...
ואגב, מי שיש לו עדיין פלזמה של פיוניר והיא עדיין מתפקדת כראוי, אולי לא כדאי לו לוותר על התענוג ולהחליף מסך... היתרונות של הפלזמה ההיא פשוט מדהימים.

כוונתי השידור בעולם
יש להבדיך בין יצור מכשירים . שמיזה מרויחים היצרנים
לבין התחנות שעדיין משדרים SD זו כוונתי . כי תחנות חייבות להחליף ציוד וזה השקע הפסד. עדיין כ80% מתחנות הTV משדרות SD . ורק אולי 2% או פחות עברו ל4K . יש לי אתרים לעבודה של כול ערוצי הTV בעולם בלוויין
הלוויין הטורקי יש לי כ500 ערוצים בטורקית . ורק ערוץ אחד 4K שמראה תוכניות טבע בילבד . ואת המונדייל . מקווה שלא יקדדו את השידור .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אפילו בארץ, ערוץ 2 וערוץ 10 החלו לשדר HD לפני פחות משנה,
וגם זה, רק "בזכות" מהפכה שיצר נתניהו מסיבותיו שלו. אבל בכל מקרה, זו אינה 'השקעת הפסד'. התחנות משדרות פרסומות ואלה מניבות רווחים שמאפשרים את השידרוגים הנדרשים.
אבל מכיוון שרוב אנשי העולם הם גם צרכני מדיה בתשלם, הרי שחברות הכבלים והלווין כן משדרות סרטים ותכנים ב-HD, ככה שלצרכן יש סיבה טובה לרכוש מכשירים שיענו על הדרישה הזו.
ומי שרוצה בכלל להתפנק? תמיד יש תכנים יקרים באיכות גבוהה. בלו ריי זו רק דוגמא לכאלה.

בלוויין המיצרי
יש כ1300 ערוצים . פתוחים ללא תשלום . אולי כ20 ערוצים HD ראה ככאן
https://www.lyngsat.com/Nilesat-201-and-Eutelsat-7-West-A.html

מה שמסומן בצהוב זה SD . תחלת זה HD. ירוק זה HD מקודד
לגבי ערוץ 2=10 מי רואה אותם ? רק העשירים. לציבור האחב אין HD מילבד ערוץ 1

אתה תמיד נותן דוגמה של אחד . אני לא צופה בארויזיון. ערוץ 10 עבר לHD
אני כותב על 20 אלף תחנות TV שמשדרות בSD ובקושי 10% עברו לHD

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כמה סיבות ובאמת שאתה "לא חייב"...
א. מרבית היצרנים חדלו לייצר FHD ועברו לייצר רק 4K. לכן, אם תמצא FHD, הוא יהיה דגם ישן ויחסית לחדשים, יקר. זו גם הסיבה, שכל יצרני הפלזמות ירדו מהמוצר המשובח ההוא. ברגע שהיו אמורים לשנות את שבלונות הפאנלים, זה כבר לא היה כדאי להם והם חדלו לייצר.
ב. מכיוון שכיום המגמה היא "להגדיל", יש גם משמעות ל-4K. בוא ונגיד, שמתחת ל-42 אינץ', זה לא ממש עקרוני, אבל כשאתה עובר את ה-55, ואתה עדיין יושב קרוב למסך, יש משמעות להקטנת הפיקסלים ולחידוד התמונה.
ג. נכון שכיום אין עדיין הרבה תכנים שמשודרים ב-4K, אבל אם אתה צרכן של נטפליקס, אתה יכול ליהנות גם מתכונה זו של המסך, יחד עם תכני ה-HDR, שמתחילים לחדור אט אט לרשת.
ד. רוב המסכים יודעים גם לשדרג תמונה של FHD ולהציג על המסך תמונה טובה מאד.

אז נכון, שלדחיסת השידור ופריסתו מחדש (ביטרייט) יש השפעה רבה על איכות התמונה המתקבלת, ויש שיאמרו, שהדבר משמעותי יותר מהגדלת כמות הפיקסלים, אבל או שאתה מתקדם ככל שניתן ברקע שאתה מחליף מכשיר, או שאתה נשאר הלאה מאחור למרות שהתחדשת...

למעלה