כשאני קונה טלביזיה פשוטה, יש הבדל בין מותגים?

BluePrint

New member
כשאני קונה טלביזיה פשוטה, יש הבדל בין מותגים?

בימינו אין להימנע ממקלט "חכם" ושאר שטויות אז 'פשוטה' זה בהתאם להיצע כיום:
בתקציב של עד "50, בלי 4K, יש סיבה לבחור במותג אחד על פני אחר?

אני מחפש רק מסך לחבר אליו מחשב, וחשוב שתהיה אפשרות לבטל מעבדי תמונה "עודפים", אם יש כאלו.
למסך Samsung שמת לי בפתאומיות, לדוגמא, הייתה אפשרות Game Mode שביטלה את האצת התמונה לכביכול 100hz, שהייתה בלתי נסבלת.

BluePrint

New member
זה משנה בשביל מה המסך אם אני רוצה לדעת על הבדלים בין מותגים?

אלא אם אני משתמש במקלט המובנה כדי לקלוט את הערוצים הפתוחים, המסך מקבל אות דרך חיבור HDMI.
באמת יש הבדל אם האות מגיע ממחשב או מקופסת כבלים\לווין או נגן יעודי?
כי גם אלו הם מחשב. רק מחשב המבצע מספר פעולות מוגבל.
&nbsp
אנסה להציג את השאלה אחרת:
אני מתכוון לקנות טלביזיה בגודל של עד "50, ללא 4K.
לא חשוב לי כמה או איך היא "חכמה" אלא רק איכות המסך במגבלות שהצבתי לעצמי, ושאפשר יהיה לבטל עיבוד תמונה אם המכשיר עושה זאת.
במסגרת הזאת, האם עדיף לי לקנות LG או Samsung שראיתי שנחשבות טובות יותר, או שכל מותג יספק אותי?

מנסיון - אם אתה רוצה לחבר טלויזיה למחשב

חשוב ביותר שתהיה בעלת רזולוציה גבוהה ככל הניתן.
בטלויזיה בעלת רזולוציה נמוכה לא תוכל לקרוא טקסטים באותיות קטנות. ואל תשכח כי פירוש מסך גדול, שהוא "מגדיל" את המרווח בין הפיקסלים.
אריאל אריאלי

BluePrint

New member
אז... בנוגע לשאלה ששאלתי...

איכות תמונה בהגבלות שהצבתי - יש או אין הבדל בין מותגים?
לקנות שוב Samsung, או שמותג זול יותר יראה לי אותו דבר?

Ron W

New member
ההבדל הוא בין מסך מחשב לטלויזיה המותג פחות קריטי

אם הסמסונג הקודם שלך לא היה צג מחשב אלא טלויזיה
ממילא ההבדל במחיר לא משמעותי למותגים אחרים.
מה גם שהתקלקל תוך שנים ספורות.

BluePrint

New member
כן, ה-Samsung שמתה הייתה טלוויזיה "46.

אני לא יודע כמה נחשב 'שנים ספורות'. היא שרתה אותי נאמנה 7 שנים.
הפתאומיות זה מילולית: ללא כל סימן מקדים, המסך החל להראות פסים אופקיים, וחצי שעה אחרכך הוחשך.

אז אתה אומר לי לא להתלבט כי במגבלות שהצבתי לא אמצא הבדל מחירים משמעותי מספיק בשביל לחסוך?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אנסה להביט על זה מכיוון אחר...
1. היום כבר לא מייצרים מסכים של FHD. הייצור עבר ל-4K.
2. המיסוי על מכשירי החשמל ירד בתחילת שנה זו, ועל כן, קרוב לודאי, שתוכל לרכוש מסך 4K במחיר שישתווה בערך למחירי ה-FHD, שעבורם שילמו היבואנים מס מלא. נכון שהיבואנים רוצים גם להיפטר ממלאי ישן, אבל שיווי המשקל במחירים אינו צפוי ואינו ברור וידוע.
3. המסכים הזולים אינם איכותיים, ואתה תחוש בזה, גם בעת צפייה בתכני שידור וגם בעת שימוש באמצעות מחשב. נכון. כיום חלק מהטלוויזיות מאפשרות צפייה בתכני סלקום, פרטנר ונטפליקס ללא שום ציוד נלווה נוסף, ויש כאן "סוג של" חיסכון כספי לטווח הארוך. אינך מחוייב בתשלום חודשי על השימוש בממירים ואינך זקוק גם למחשבון, כדי לצפות בקודי.
4. לו היה הדבר תלוי בי, הייתי מעדיף מסך איכותי, שגם הוא כבר אינו "כזה יקר", ולא מתפשר על מס זול, שיזכה לקללות בכל פעם שתפעיל אותו.
5. בגדול, גם לסוני, גם ל-LG וגם לסמסונג יש סדרות מסכים זולות ויש יקרות. לטווח ארוך ולאורך זמן, לפחות השניים האחרונים אינם נחשבים כ"מאריכי ימים". והסוני? הזולות, אינן מציאה כלל ועיקר. לדעתי. גרוע עוד יותר, זה להחזיק טלוויזיה שמאריכה ימים, שלא נותנת שום פן חיובי בעת השימוש בה...

BluePrint

New member
כל המסכים שאינם 4K בהכרח "ישנים"?

ציינתי שמה שאעשה עם הטלוויזיה זה חיבורה למחשב, כדי להדגיש שלא אכפת לי אילו "חוכמות" יש לה, כי אני לא משתמש בזה.
&nbsp
עוד פרטים שחשבתי שלא נחוצים:
- אין לי תוכן 4K לצפות בו. לכל היותר אשדרג את אוסף התמונות המשמשות אותי כשומר מסך.
- אני לא יודע מה הכוונה ב'טווח ארוך', ה-Samsung שהייתה לי פעלה 7 שנים. בכוונתי לקנות מסך לזמן קצר יותר מזה, ולשדרג למסך OLED או QLED כשיהיו נפוצים (וזולים) יותר. לכן אני רוצה לקנות משהו באותו סדר גודל ("46) ובאותה איכות כי אני לא מחפש לשדרג, רק לוודא שאני לא מוציא כסף על איכות נמוכה יותר ממה שהיה לי.
&nbsp
מה שאני מבין מנקודות 3,4, זה שלא כדאי לי לחפש "מותג זול" כי ההבדל הכספי יהיה קטן יותר מההבדל באיכות התמונה, בין המותג הזול למותג האיכותי יותר.
&nbsp
אז השאלה עכשיו היא: איזה מותג כדאי לי?
להמשיך עם Samsung שאני סומך עליו או שיש סיבה לבחור במשהו אחר?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כדאי שתפנים, ש-QLED של סמסונג אינה פריצה של טכנולוגיה.
מדובר במסך עם תאורה היקפית, ולכן אין כאן איזשהו "שפיץ".
גם הOLED סובל עדיין ממחלות ילדות, ולמרות שיש עליו ביקורות מחמיאות, יהיו שיקטרגו עליו ויתקפו אותו מכיוונים שונים.
מאד יתכן, שהטכנולוגיה שתתפוס במסכי העילית העתידיים תשתנה, וסוני לקחה מראש כיוון שונה של טכנולוגיה.
נכון להיום פיליפס, שארפ וטושיבה הפכו למוצרי מדבקה, ואם אינל רוצה מוצר שהוא סיני, מה שנותר זה סוני, סמסונג ו-LG. לאחרונה יש מסכי IPS, שהם מסכים טובים וזולים משמעותית ממסכי ה-OLED. יש כמובן גם את הסיניות כמו ה-הייסנס וה-האייר. בכל מקרה, ובמצב של המחירים היום, לא הייתי מציע לחשוב על "יד שניה".
ואגב, יס משדרים כבר היום תכנים של 4K במידה מצומצמת. אבל סביר שיעלו בהדרגה את המינון, ואם תהפוך להיות צרכן של תכנים של נטפליקס, קיים סיכוי טוב שתוכל ליהנות שם גם מתכני 4K.

משה, תמליץ לו על ה-TV שלך ונגמור עם זה

BluePrint

New member
בהתחשב שזאת מכילה את כל הדברים שאני לא צריך, המחיר לא משנה.

Ron W

New member
איזה פן חיובי? צג מותג/מדבקה לרוב מספק תמונה מעולה ביותר

הנתון הגרוע הוא להשתמש בצג טלויזיה לעבודה מטווח קרוב
כפי שיש גם רמקולים near field שמתואמים להאזנה מטווח מטר
הצג הנכון לעבודה עם מחשב למטרת תוכנות, הוא צג שמיועד בעיקר למחשב.
אגב טלויזיה ממותג יקר לרוב תעלה יותר בתיקון (אצל היבואן)
מסתבר אינה אמינה יותר, כך שבסיכום - לא מומלץ בכלל לקנות מותג יקר.

BluePrint

New member
וכאשר תיקון אינו שיקול?

התיקון היחידי שה-Samsung שמתה נדרשה לו, זה התיקון שהתברר כבלתי אפשרי, ולכן אני נאלץ לקנות חדשה. אז השאלה נשארת אך ורק בנוגע לאיכות התמונה: להמשיך עם Samsung? להעדיף מותג נחשב אחר? או שזה לא משנה לצרכי כפי שהסברתי אותם?

Ron W

New member
באיכות תמונה אתה יכול להבחין לבד אם בכלל

מנסיון שלי מותג מדבקה כמו grundig שמיוצר בתורכיה
נראה טוב גם בהשוואה לסמסונג (אמנם ישנה יותר) אצל שכן
מותג נוסף מוצלח הוא פיליפס. אופציה נוספת לרכוש יד שניה
ממי שמשדרג לצג גדול במחיר אטרקטיבי.

BluePrint

New member
תודה לכל מי שעזר אבל יש לי שאלה נוספת - שאלה טכנית:

אני יכול לחסוך כמה שקלים ע"י קניית הטלוויזיה שהחלטתי עליה מיבואן לא רשמי, אבל לפי מה שקראתי וגם נאמר לי בחנויות, בקנייה כזו יכול להיות שאקבל מוצר ללא תפריט באנגלית.
&nbsp
נאמר לי שהיבואן המקביל קונה מוצר המיועד לשוק אחר ולכן אין לו התאמה לשוק הישראלי - אני מנחש שזה מה שמוזיל את העלות. אבל ככל הידוע לי אנגלית זו השפה של הטכנולוגיה, אז גם אם הטלוויזיה מגיעה מכוונת לממשק בסינית, צריכה להיות אנגלית אי שם בנבכי ההגדרות.
לא?

אם יש בחנות מסך כזה בתצוגה, תדע זאת מיד. אם לא, זה אולי רשום

במפרט של המכשיר. אם לא, תוכל אולי לבקש לפתוח כדי לבדוק בחנות (סיכוי נמוך שיאפשרו זאת). נכון שמסכים שלא מיובאים ע"י יובאן רשמי, לא מגיעים עם תפריט בעברית. לעומת זאת, ולעניות דעתי, דווקא כן סביר שיגיעו עם תפריט באנגלית. מה שכן, יש מסכים די זולים של האייר והם נחשבים לגמרי לא רעים. סיניים אבל בסדר.

למעלה