קניית רמקולים לפני שיש לי מגבר

asus8

New member
קניית רמקולים לפני שיש לי מגבר

שלום.
מצאתי את המוניטור האלה -Klipsch RB-61

https://www.leboncoin.fr/image_son/1362217358.htm?ca=2_s

ב250 יורו ונראה לי שאוכל להוריד את המחיר עוד קצת.
הרמקולים ישמשו בעיקר למוזיקה אבל גם לצפייה בסרטים, בסלון די קטן.
השאלה איך לבחון את הרמקולים אצל המוכר (הם יד שנייה אם לא ברור)? להשתמש במגבר שלו ואז לקנות אחד זהה? אני מפחד לקנות מגבר באיכות לא מספקת, ומצד שני לא רוצה להוציא עליו יותר מעל הרמקול...או שזה דווקא הגיוני?

בקיצור אשמח להמלצות על מגבר המתאים לדגם הנ"ל, עם תמורה טובה למחיר נמוך....וגם על הרמקול אשמח לשמוע ממי שמכיר.ביקורות שקראתי אומרות בעיקר דברים טובים.

תודה

מחירים ואיכויות

שלום
הרמקול שלך נמכר חדש באמזון ב-349$. לא ברור לי היכן אתה מתגורר, ומה מחירי השוק שלך. לכן לא ניתן להציע תקציב להגברה.
https://www.amazon.com/Klipsch-RB-6...rd_wg=X3eEu&psc=1&refRID=8RTY5S6JPYAF9T1YQSBN
זהו רמקול מדפי זול. מעניין שאתה חושב לרכוש אותו עוד לפני ששמעת אותו...
לפחות קח איתך דיסקים או מוסיקה שאתה מכיר.
תראה עם מה המוכר משתמש להגברה.
סה"כ הרמקול הזה נציל ולא קשה לדחיפה. לכן כל מגבר ידחוף אותו בקלות (בחדר קטן).
הנה כמה אפשרויות: https://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-budget-stereo-amplifiers
והנה עוד כמה: https://www.lifewire.com/best-stereos-under-300-3135054

asus8

New member
תודה על התגובה

קצת פרטים-
אני גר בצרפת.
עברתי דירה ואני רוצה לשדרג את הרמקולים (לא יהיה קשה...כרגע משתמש בBOSE בן 7....כזה לאייפוד מהדור הקודם.). בגלל שיש לי עוד די הרבה רכישות לעשות אני מעדיף את הרמקולים לקנות יד שנייה (עכשיו אחרי הקריסמס יש הרבה מכירות של דברים חדשים יחסית). למרות שאני שומע המון מוזיקה (בעיקר פרוג רוק ורוק קלאסי, ועוד הרבה מכל מיני דברים) אני לא ממש אודיופיל ולא חושב שאדע להעריך רמקול מאוד יקר. אני כן רוצה להבין יותר בתחום ומחפש רמקול 'כניסה' ובהמשך, כאשדרג אותו, יהיה לי קל יותר להשוות ולהנות מהאיכות.

מביקורות שקראתי נראה לי שהרמקולים המדפיים האלה יספיקו.
לא יודע איך אני יכול לשמוע אותו לפני...ללכת לחנות אודיו ולבקש לשמוע אותו כשאני יודע שלא אקנה? אולי...

בכל מקרה, כמובן שאקח איתי מוסיקה לבדוק. השאלה כמה הביצוע של הרמקול יכול להשתנות עם מגבר אחר (אלא אם כן למוכר יהיה מגבר שנכנס לי בתקציב ואז אקנה את אותו אחד).
תודה רבה

עצות

שלום
יותר מהמגבר, החדר משפיע המון. אז אם אתה לא יכול להביא זוג אליך הביתה, הניואנסים של מגבר לא יעשו הבדל גדול. בטח לא על רמקול נציל 95dB/w/m SPL וקל לדחיפה: 8 אוהם.
לטובת העניין, של יכולת לתעדף ולהבדיל בין טוב ליותר טוב, חפש בסביבת מקום מגוריך חנות הכי טובה שיש ושם בקש לשמוע את הרמקול הכי יקר ואיכותי שתמצא. אחרי שתשמע, חפש משהו שיתקרב אבל יעמוד בתקציב...לפחות תדע על מה החלטת להתפשר.

סדר בניית מערכת

שלום
הסדר שלך נכון:
רמקולים תחילה, אח"כ הגברה ולבסוף מקור (במיוחד אם הוא דיגיטאלי, אבל לא רק).
במקרה של ה-Klipsch שהם רמקולים נצילים (מעל הממוצא) וקלים לדחיפה, אתה די גמיש עם ההגברה. זאת אומרת שאין צורך ביותר מדי עצמה (Watts) וגם לא משהו יקר. ברם, כאו הייתי מציע לתכנן ולחשוב צעד קדימה, אם בכוונתך להחליף את המקול ולא לשהקיע שוב גם בהגברה...

תתחדש ותהנה

asus8

New member
הרמקולים נרכשו! עכשיו מגבר...

לפני שאני קונה חדש, אני מחפש משהו יד שנייה באזור-
בנתיים הכל יקר מדי חוץ מזה-pioneer sx-209 rds שלא מצאתי עליו הרבה מידע...
לפני שאני פונה למוכר (הוא רוצה עליו 120 יורו שבטח אפשר להוריד לפחות ל100), אשמח לשמוע דעתכם. אם הוא אמור להתאים אני אקח אליו את הרמקולים וננסה.
תודה רבה

המגבר

שלום
כתבתי לך שכל מגבר יעבוד.
הפיוניר הוא רסיבר (מכיל גם טיונר: מקלט רדיו) ולא מגבר. זה בסדר.
אתה הולך על הגבול הנמוך של התקציב, ולכן האפשרויות מצומצמות. אם תוכל לשים ידך על מגבר בריטי, כמו אודיולאב (8000) או ארקם, עדיף.
תתחדש.

asus8

New member
אכן מנסה להישאר כמה שיותר נמוך מבחינת תקציב

בסוף קניתי בחנות אודיו מגבר של סוני יד שנייה ב130 יורו (מחזיקים קצת מוצרים יד שנייה של לקוחות ששידרגו).
Sony STR-DE497 Dolby Digital 5.1
.כן זה מגבר 5.1 . די ישן (סביב 2008). במצב מעולה אמנם. וללא אפשרות לחבר 4 כבלים מכל רמקול.

המוכר הנחמד הסביר ארוכות שהסוני הישנים איכותיים מאוד, ושאין צורך באמת לחבר 4 כבלים- 2 מספיקים לצרכיי (משהו על רק אנשים ששומעים מוזיקה קלאסית או ג'אז בווליום נמוך ישתמשו בארבע כבלים לרמוקול...). עשינו השוואה בינו לבין מגבר חדש של דנון (לא זוכר דגם). היה ממש קשה לשמוע הבדל.

קניתי. לא יודע אם לסמוך על כל מה שהוא אמר לי שם...אבל בטוח שהיה יכול לנסות למכור לי באותה התלהבות גם מגבר חדש.
הוא גם כיוון את כל מה שהיה צריך.

הרמקולים נשמעים טוב מאוד

תתחדש ותהנה

שלום
4 חוטים או Bi Wiire הם נחלת העבר ואין בהם שום יתרון ע"פ זוג חוטים בודד באותו עובי (שטח חתך). מה גם שברמת הרסיבר שלך, לא נהוג לספק זוג חיבורים.

למעלה