קיר טלויזיה מעוצב (ויקר) משולב עם רמקולים

toffi77

New member
קיר טלויזיה מעוצב (ויקר) משולב עם רמקולים

אויי... אני לא יודע איפה להתחיל , אז אלך ישר לסוף...
אנחנו בתהליך בניית בית וכרגע מדובר על עיצוב הקיר הראשי בסלון כמו בתמונה שצרפתי. ממש במקרה אישתי הביאה מסין בדיוק את גופי התאורה האלו ואפילו הספה די דומה ובצבע כמעט זהה.

העניין הוא שאני ממש ממש רוצה חוויית קולנוע ביתי 5.1 (אנחנו רואים המון סרטים גם לבד כזוג וגם עם הילדים) ובלי קשר אוהבים גם לשמוע מוסיקה ברקע.
כרגע מדובר ע לעשות קיר גבס וכל העיצוב של קווי העץ יתלבשו על הקיר הזה.
בתוך הקיר מתוכננים רמקולים שקועים אבל....
הם יהיו מאחורי הלייסטים של העץ (או דמוי עץ - עוד לא הגענו להחלטה הזאת).
גם הסאב וופר יהיה סאב שקוע - יש לי כבר דגם ספציפי של Monitor Audio, והוא יהיה מאחורי הלייסטים האלו. יש מצב שאפילו נשים 2 סאבים (מימין ומשמאל) כדי לשפר את הסאונד.

רמקולים אחוריים יהיו שקועים בהנמכת גבס מהתקרה (פשרה - אבל עם זה אני חיי)

השאלה הגדולה שלי היא:
כמה הסאונד יפגע מזה שהרמקולים השקועים (כולל הסאב) יישבו מאחורי הלייסיטים העיצוביים?

עצוב

שלום
אתה מוטרד מהסתרת רמקולים מאחורי הלוחות עץ? ואילו האורגן עם הכיסא זה בסדר?
1. אתה יכול ללכת על רמקולי לווין בצבע לבן (מורל) ולהצמיד אותם לתקרא.
2. ממליץ בחום לא לשים סאב בתוך הקיר. סאב ממילא אינו כיווני, כך שלא משנה המיקום שלו. הוא יכול לשבת גם תחת השולחן עליו עומדים הבקבוקים.

toffi77

New member
למה עצוב?

בכלל לא שמתי לב לאורגן ולכיסא
- התמונה זה לא הבית שלי, פשוט העיצוב של הקיר זה מה שאנחנו מכוונים אליו. אצלנו זה בכלל נגמר בקצה הימני של גימור העץ בויטרינה יציאה למרפסת (שזה גם לא להיט אקוסטי אבל אין מה לעשות... זה סלון של בית).
1. אנחנו פחות מעוניינים ברמקולים בולטים, אבל האם סטליטים זה לא התפשרות לעומת רמקול שקוע (ברוב המקרים) - אני בהחלט יחשוב על זה.
2. שוב, התמונה זה לא הסלון שלנו. הסאב הוא עניין מאוד בעייתי ואין לנו מקום לדחוף אותו חוץ מבתוך קיר הגבס. מדובר על רמקול in-wall ייעודי של חברה טובה. זה יוצא יקר יותר , וכנראה גם פחות איכותי ממה שאני אשיג באותו מחיר סאב רגיל, אבל שוב , צריך לזכור שזה סלון גם של אישתי. הוספתי תמונה של הסאב המדובר.

השאלה הגדולה היא האם זה שאני אשים את הרמקולים והסאב בתוך הקיר גבס ואחרי זה אעשה את החיפוי העיצובי של הלייסטים ייפגע משמעותית בסאונד?

כמו בפיננסים

שלום
ע"מ לדעת מה אתה מפסיד או מרוויח, צריך להשוות לאלטרנטיבה היותר טובה:
רמקולים רצפתיים?
רמקולים לוויניים?
רמקולים בתוך קיר גבס?
רמקולים בתוך קיר, מוסתרים בחלקם ע"י לוחות עץ?
תבחר!

toffi77

New member
מול רמקולים שקועים בתוך קיר גבס

ההשוואה שאני מעוניין בה היא :
רמקולים שקועים בתוך קיר גבס מוסתרים בחלקם ע"י לוחות עץ
לעומת
בדיוק אותם הרמקולים בתוך קיר גבס , אשר לא מוסתרים.
&nbsp
ואם זה ממש פגע באיכות:
איך תהיה ההשוואה מול רמקולים לוויניים?

פחות טוב

שלום
רמקול הוא רכיב אקוסטי. אמנם רמקולים שקועים בנויים ע"מ לנגן בקיר, אך אף רמקול לא בנוי ע"מ שיסגרו לו את הטווח קדימה או חלק ממנו.
אתה שואל בכמה ישמעו פחות טוב, או האם הרף יהיה מבחינתך מספק או לא?
1. תעשה את הניסוי ותחליט בעצמך.
2. יתכן ואתה ממש לא מקפיד באיכות שמע וזה לא ישנה לך. יתכן וזה ישמע לא טוב.
3. אתה נכנס לגחמת עיצוב שאולי אינה מתאימה לפתרון אקוסטי. למה?

toffi77

New member
רק לגבי שאלה מספר 3....

למה?
בגלל אישתי והאדריכל. אם זה היה רק אני... הסלון היה מכוסה ספוג אקוסטי, שטיח מקיר לקיר וספות לשים רגליים למעלה + מקום לבירה.
&nbsp
אבל אני לא לבד - ורחוק מלהיות זה שאומר את המילה האחרונה.
לגבי חסימת הרמקולים - אני מקבל ואלחם על זה. התכתבתי גם עם מהנדס אקוסטי בחברת רמקולים חזקה בחו"ל והוא כמוך אמר שזה לא רעיון טוב ושכדאי שאמנע מזה.

סידורי משילות עם ההנהלה ואקוסטיקה

שלום
אני מניח שאינך מעוניין להעלות לפורום את הנושא.
מלבד המראה, ע"מ לשמוע טוב יש להתחשב באקוסטיקה של החדר ולא להסתבך עם מבנים מיוחדים לרמקול, כמו שמוצע כאן.
מניסיון קודם, אדריכלים ומעצבי פנים לא תמיד מבינים באודיו או אקוסטיקה. הם נוטים להציע משהו נפלא מבחינת העימוב אך פחות מנפלא בהיבט הסוני.
מאחר והתרשמותי מהעיצוב בתמונה שצורפה, שמדובר בעיצוב שזמנו יעבור.
לדעתי לא יחלוף עשור עד שיוחלף. ההתלהבות תעבור, וההנהלה תחשף לעיצובים יותר מרתקים. זה יהיה הזמן לממש Rain Cheque שתקח ממנה עכשיו

הרי אתה מוותר עכשיו, והיא תוותר בסיבוב הבא.

toffi77

New member
אז אתה אומר לוותר על 10 שנים של סראונד?

אני בן 40. אתה מספר לי שאת החלום שלי אני אדחה עוד 10 שנים ואגשים בגיל 50.
וזה רק אם אתה צודק בהכל....
&nbsp
השאלה היא אם אולי כדאי לעבור לרמקולים עומדים מעוצבים , ואיך לשלב את הסנטר בכל זה....
&nbsp
את הסאב אני כנראה אעשה בכל זאת שקוע בגלל גודלו, ואדאג שהוא לא יכוסה עם הפסי עץ. יש כדאיות לשלב 2 סאבים שקועים?
&nbsp

אתה גורר אותי

שלום
אנשים מתחתנים, מפני שיותר קל להם לפתור ביחד, בעיות שלא היו להם קודם.
הפתרון שלך צריך לבוא משיתוף ההנהלה בלבטים והיעוץ שקיבלת מהיצרן ומפה.
בעיקרון חיי נישואין הם פשרה. כמה שנים ומתי מתחלפים או מסיימים, זה עניין מתי לא מוכנים להתפשר יותר...
אני חושש שהבעיה היא אקוסטית וניסיון לאלץ פתרון חלקי.
אני לא יודע כמה הוא יספק אותך, מה גם שלא תוכל להשוות לחלופות. לא אני ולא
אף אחד אחר יכולים להגיד כמה תשמע פחות טוב, וכמה זה יהיה סביל או לא סביל עבורך.
טוב שאתה מודע לחיסרון ולבעיות שהעיצוב הנ"ל יוצרים. רמקול רצפתי, ככל שיהיה מעוצב יסתיר את הקיר בחלקו. אם זה בסדר להנהלה? לך על זה.
תעמיד במרכז החזית את הסאב ועליו את הסנטר, והנה לך פתרון אקוסטי ואסטטי.
האם אתה מודע שכמעט כל רמקול רצפתי צריך להרחיק מהקירות (אחרורי וצדדי)? ולהרחיק לא 5 ס"מ אלה עשרות ס"מ וגם חצי מטר או יותר...

toffi77

New member
אני מניח שרמקול עומד יפה כזה יכול להתקבל

מצורף סתם דוגמא למשהו שמצאתי שאולי יכול להתאים לסגנון עיצוב (אין לי מושג של איזו חברה הוא - אבל אני בטוח שאפשר למצוא דברים איכותיים בסגנון דומה)
השאלה היא רק אם מבחינת איכות סאונד אני לפחות נשאר באותה רומה של רמקול שקוע איכותי.

יפה בעיני המתבונן

שלום
1. רמקול רצפתי איכותי (באופן כללי) מרמקול שקוע. הטובים תמיד רצפתיים.
2. רמקול בד"כ בוחרים ע"פ הצליל שלו.
ולכל אדם יש טעם שונה בנושא, כמו ב-
. יתרה מזו, רמקולים שונים יכולים להשמע שונה בחדרים שונים, ובמיקומים שונים. להם ההשפעה הגדולה ביותר על הצליל.
3. פ זה רמקול יפה: http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/800_Series_Diamond/802-D3.html
או זה: https://www.focal.com/fr/home-audio/enceintes-haute-fidelite#utopia-iii
למרות שאני לא מכיר את הדגם והמותג של הרמקול שבתמונה המצורפת, אני יכול להבטיח לך שאי אפשר מבחינה סונית (לא מומלץ ע"י היצרן או איך שהוא ישמע)
להצמיד אותו לקיר כל שרק הבמה הקטנה בתחתית תהווה את הריחוק שלו.
אם אתה בכיוון של רמקול רצפתי, צריך להכין בקיר מקום לכבילה.
והיכן תשב ההגברה והמקורות?

toffi77

New member
למזלי אני לא אודיופיל....

לצערי ביין התחלתי להבדיל, ואת האמת שלא היה לי חוש\ידע נהיניתי מיין ב-25 ש"ח יותר ממה שאני נהנה היום מהיין ב-120 ש"ח....
אז גם ברמקולים - כל עוד יהיה רמקול טוב, שמומקם במקום נכון , ואני לא אשב בחדר משווה אותו לרמקולים אחרים אחד לאחד אז אני בטוח אהנה ממנו.
מסכים איתך שעיצוב זה אינדיבידואלי - הרמקולים שאתה שמת להם קישור כאן לא יפים בעיני. ובטוח גם אישתי לא תאהב.
&nbsp
מעניין אותי מאוד מה האיכות של הסאבוופרים ה- INWALL עם הקופסאות הייעודיות שלהם. האם הסאונד של הסאב מספק?

לא מקבל את האמירה: אין שכל, אין דאגות

שלום
אודיופיל או לא, באמירתך: "כל עוד יהיה רמקול טוב, שמומקם במקום נכון", אמרת הכל. מה שמטריד אותך, זה האם הפתרון העיצובי עומד בקריטריון שלך?

יין:
אם יין טעים לך, ללא קשר למחירו, אזי הוא טעים לך. אם אתה מבין קצת ביין או במילים אחרות, אספת נסיון בטעימת יינות שונים, תדע להשוות ואולי להבדיל.
לא מכיר בארץ יין טוב ב-25 ש"ח. אני נוטה להסכים שלא כל היינות היקרים גם ערבים לחיכי. אך בד"כ אילו ב-200 ש"ח צפונה לא רעים בכלל

הפתרון של התקנת סאב בתוך הקיר פחות מוכר לי. ע"מ לדעת, יהיה עליך לשמוע.
מניסיון עם סאב רגיל (מוגבר), יש למיקום השפעה, בשל החזרי הקירות.
בעיקרון סאב ממונה על התדרים הנמוכים (20-150HZ) בהינתן שהוא יורד ל-20HZ!, ובתחום הזה הצליל הוא הקפי, כלומר הוא מתפשט ב-360 מע' סביב באופן שווה. לכן, כל משטח (קיר, רצפה וכו') שהצליל יפגוש, הוא יוחזר ממנו ויוגבר ב-3dB+. שני משטחים יגבירו ב-6dB+ וכו'. אני מניח שסאב מובנה תוכנן להחזרים הנ"ל. אך אם תקרא קצת למטה, יש כאן גולש שיש לו בעיות של רעידות בקיר גבס...מה שאומר שהקיר שלך צריך להיות עשוי למהדרין!

צליל שמתפשט ב-360 מע' ו-270 מע' מהם כלואים בתוך קיר - זה לא נשמע לי נכון. כלומר, כפתרון אסטטי אולי זה הכי טוב שיש, אבל לא כפתרון אקוסטי...
גם המרחק ישיבה מהסאב משמעותי. סאב בד"כ מוזן בהגברה חזקה (חזקה מזו שבמגברי ייתר הערוצים) וזאת בשל הצורך באותם Watts ע"מ להשוות את ה-SPL (עוצמת רעש). מניין הסאב שלך בקיר יקבל את ההגברה? וכמה?
בסאב רגיל, מומלץ לא לדחוק אותו לפינות, ולקרב אותו ע"מ להרוויח עוצמה.
בסאב מובנה בקיר, 2 אילו בלתי אפשריים.

toffi77

New member
גדול...

רק 2 בעיות:
1. אין להם משווק בארץ
2. גם אם היה ... במחיר של 40,000 דולר הוא עולה יותר מכל מוצרי האודיו שהתכוונתי לקנות יחדיו + כל מוצרי המטבח + הדלת הקידמית המעוצבת היקרה.
&nbsp
לחברה יש עוד דגם יותר זול שהיה מאפשר לי לא לוותר על המקרר והתנור (אבל כן לוותר על כל השאר):
https://uncrate.com/article/bang-olufsen-beolab-18-speakers/
&nbsp

B&o אלופים בעיצוב

שלום
אך יקרים מאוד. עוד לא ברור לי איך שומעים ברמקולים הנ"ל. הדגם שאני הצעתי,
הוא עם הגברה עצמית ו-DSP. קונספט מעניין ופיתוח יחודי. במיוחד הטויטר שלו למעלה (הכובע המוכסף).
חבר רכש את ה-B&W D802 והוא מאוד מרוצה. בגימור עץ אגוז הוא פשוט מהמם.
היום צריכה להגיע ההגברה החדשה שלו של Pass Lab. קדם מגבר XP-12 ומגבר הספק 250.8. לפני כמה חודשים רכש נגן CD-SACD של Luxman.
הכנתי לו 2 סטים של כבלים XLR לחיבור בין הנגן לקדם, ובין הקדם למגבר הספק. עכשיו הוזמן החומר לייצר לו סט כבלים לרמקולים, שמוכנים של Tara
(דגם אומגה) היו עולים לו 32,000$!. החומר גלם יעלה כ-600 ש"ח בלבד.
סה"כ הציוד המוזכר כחדש - די יקרים.
אגב, ה-D-802 מתומחרים מעל ה-B&o שהמלצתי. הם מעל 60,000$ בחו"ל!
גם הנגן והסט הגברה בערך באותה ליגה...

למעלה