רמקולים שמשדרים בטווח מסוים

GOOGOOLOO

Member
רמקולים שמשדרים בטווח מסוים

האם יש סוג רמקולים או מכשירים או טכנולוגיה שזורק את הקולות קדימה ומשדר בטווחים מסוימים? כלומר את הרעש מרמקול עד טווח הנבחר כדוגמר 3 מטר לא שומעים וקול ושידור ישמע בטווח 3-3.5 מטר בלבד

כן. אך לא לטווח של שלושה מטרים

ישנם רמקולים, הנקראים"קולונות" (רמקולים ארוכים וצרים המוצבים בצורה אנכית) אשר להם עקומת קרינה רחבה מאד במרחב האופקי וצרה מאד במרחב האנכי (כמו תמונת "סינמסקופ" או מסך טלוויציה 16:9).
לרמקולים אלו, בין השאר, יש תכונה כי הם מקרינים את הקול בעוצמה קבועה עד מרחק ידוע ומעבר למרחק זה מתקיימת נפילה חדה מאד בעוצמה.
ישנה נוסחה לחישוב עומק החדירות (תלויה באורך הקולונה ובמספר הרמקולים שבארגז).
יתרונן הגדול של הקולונות היא האפשרות לבצע הגברת קול במרחב מוגבל (קיר אחורי) תוך המנעות מהחזרות המשבשות את איכות הצליל.
אריאל אריאלי

GOOGOOLOO

Member
תודה,

ולמה שאלתי, אני חושב שאני מוטרד כמה שנים מרמקול מסוג הזה מדירה שכן דירה מעל או מצד,
נשמעים בדירה שלי צלילים מטרידים בגובה מסוים סביב אוזניים ובלילה סביב גובה מיטה
מי שעשה את זה [כמובן אם כל התיאורייה נכונה] היה לו מספיק זמן לוסת היטב את מינון ואת טווחים האפקטיבים ביותר , למצוא נקודת איזון מינימלית גובה וטווח הטרדה, כך שבמינימום רעש יגרום לי חוסר שינה ואי נוחות והכי חשוב, הטרדה בצורה זאת מנטרלת שוטר, אם אתה תתלונן פעם, בגלל שהם מחפשים רעשים מאיזה סטריו ענק או דומה לזה , ורעשים מדודים מסוג זה קשה לקלוט ולהרגיש אותם ברגע הראשון שנכנסים בדירה במיוחד בלילה,
האם מכשיר זה עובד עם כרטיס זיכרון גם? מה שאני שומע צלילים מלוכלכים שהולבשו על קטעי מוזיקה שבאקוליזר שינו את דסיבלים , כל תקליט בערך 20 שניות לערך , יש 15 סוגים לערך מתון, רגוע, עצבני, קיצבי ...כנראה אם יש קובץ אחד על הכרטיס זיכרון, בהפעלה חוזר על אותו קטע בסיום אוטומטי וזה יכול לקחת כמה שעות צלילים שחוזרים על עצמם כל הזמן כדי לשגע את המטרה הממוקדת
יתכן שימוש בסלולרי להפעלת רמקולים , יש כמה רמקולים, כך שאף פעם אי אפשר למצוא את מקור הרעש, רעשים מגיעים כמו אבקה באוויר , לא צלילים ששומעים ממכשיר סטריו נורמלי שמכירים,
האם כל התיאור הנ"ל יכולים להפיק ממכשיר סטריו זה שמצוד במקולים מסוג שציינת? ושגם עובר את הבטון וקירות?

לא מאמין שמישהו יעשה דבר כזה כדי להטריד שכן

שלום
במסגרת הולכת קול במבנה משותף, יש אנומליות של מעבר קולות וצלילים.
למשל אצלי, שכן בקומת קרקע, משחק כל הזמן עם איזה משחק TV שמשמיע צלצולים (כמו של מכשיר אינפוזיה בבי"ח).
הוא לא שם עוצמה מוגזמת, מפני שכאשר עוברים ליד הדלת זה נשמע, אבל נורמאלי. בקומה ב' בלילה זה ממש מטרד. והוא משחק עם זה עד השעות הקטנות.

בפורים . היינו מול במה בידור

שמעו סביר . היו בוקסות תלויים באוויר . ושמעו את הזמרים . לא בעוצה מי יודע מה
כאשר הלכנו לרכב שהייה במרחק גדול. הלכנו ליפני שניגמר המופע .

ביו הד חזק מהבינינים בהמשך. כאילו שהמופע ביכלל בין הבניינים. ושמעו חזק מאוד
יכול להיות שיש איזה הד מהקירות שמוגבר אלך . וזה מעצבן

GOOGOOLOO

Member
אני בטוח שטכנולוגייה שלא מכירים כולם

איך יכול להיות ברגע שאיש נכנס למיטה, שומע מוזיקה ??? זה לא חלום ולא בדיחה, כותב איש שלפחות 5 פעמים נבדק אוזניים עם אמראי גם,,, זה לא בדיחה 1 באפריל,,, תתעוררו ... מחר יכול לקרוא לכם ולילדים שלכם, זה שתקשורת מתעלמת מתופעות אכזריות שקימות זה משהו אחר,,,
ובקיצור אם זה לא טכנולוגיה שאנחנו לא מכירים, וגם לא רמקולים חודרי בטון , או שידורים מעגל סגור,,,, פשוט מאד יתכן רמקולים בלוטוז שהכביאו בקירות או בתוך צינורות סגורות ומשדרים בטון נמוך ביחד ומופעלים על ידי סלולרי של השכן,,, לכיסוי יותר טוב מביאים שכנים דומים לאירופיים , היפים,,, שכאילו הם בכלל חיים בעולם אחר...

Ron W

New member
מציע לך להביא עדות מעוד א/נשים שישהו בחדר

או להקליט בציוד טוב ורגיש כי אפשרות פחות נעימה היא הפרעה
של שמיעת קולות דמיונית שנובעת מהמח עצמו...
נסה אולי לישון לילה במקום שונה בבית או בית מלון רק כדי לוודא.

רוב הזמן נח

Well-known member
צלילים נמוכים (בס) אלה צלילים שעוברים ומרעישים ככה

או שאולי מישהו שם מפעיל ויברטור עוצמתי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נ-נח-נחמ-נחמן, הידעת, שאדם סבל מאד ממוסיקה בראשו וטען
שרדיו משדר לו למוח? (סיפור אמיתי).
הלך לבדיקה פה ובדיקה שם...
חשבו שאיבד את דעתו... אבל הוא התעקש וסיפר גם מה הוא שומע בזמן אמת.
בדקו ונוכחו שהוא אכן שומע שידור חי, למרות שלא היה שום רדיו בסביבתו.
חקרו לעומק, ואחרי זמן רב, גילו שסתימה בשן יצרה מעין רדיו-גביש. גופו שימש
כאנטנה והוא קלט תחנת שידור כלשהי כל הזמן...
הוא הוחזר לרופא השיניים, שפירק את הסתימה והתחיל את הטיפול מחדש...
הטיפול החוזר עזר.
איני יודע מה שומע חברנו המתלונן, והסיפור שלו אכן נשמע מוזר.
(גם הכתיבה במידת מה). . .
הייתי מעז ואומר גם, שחלק מהתאורים כאן אינו מדויק, אבל בזה אפשר (אולי)
"להאשים" את חוסר מקצועיותו של הכותב - שאינו איש מקצוע מיומן בתחום.
אבל לבוא ולשלול? איני יודע. מה שדי ברור לי, זה שאיש אינו מנסה להחדיר צלילים
צורמים אל תוככי דירתו של המתלונן, אבל לך תדע. אולי שכן שסובל מנדודי שינה,
מאזין למוסיקה כזו או אחרת, ולאוזניו (אולי בשל הדדהוד כזה או אחר) זה נשמע
קקופוניה נוראית וצורמנית.
לא שברור לי מי יוכל לבוא ולבדוק את המצב מקרוב ולהוציא חוות דעת של מומחה,
אבל לבי אומר, שצריך לבחון האם מדובר כאן בתופעה סובייקטיבית, או שאולי באמת אובייקטיבית. במקרה הראשון, לא אגיד מה כדאי לעשות, אבל במקרה השני,
גם אם לא הייתי טוען שנעשה פה דבר מה בזדון, כן הייתי מנסה למצוא דרך
להושיע.

והנה, אגלה כאן סוד קטן... אני כשלעצמי, מנהל בתפוז את פורום הגינון. אצלנו
בפורום, יש מעין תקנון, כיצד להציג שאלה, כדי שנוכל להשיב עליה בצורה טובה
ומועילה.
הסעיף הראשון מדבר על הצגת תמונה.
סעיף אחר, מדבר על כך, שאנו אמורים לדעת היכן נמצא הצמח ה"סובל", כדי שנדע,
האם מדובר באזור שמתאים לו או שמא לא. וכאן, השאלה הזו דווקא רלוונטית, כדי
שמישהו נחמד מבאי הפורום, יוכל להגיע אל המתלונן (כמי שגר בקרבתו), ויוכל
לשמוע במו אוזניו מה קורה שם בביתו... (אני למשל הייתי הולך, במידה שידעתי כי הוא גר באזור המגורים שלי). אז הנה הצעתי הצעה, ואיש אינו חייב לקבלה. אבל
לפחות ניסיתי...

רוב הזמן נח

Well-known member
אפשר להכין כלוב פאראדיי

https://he.wikipedia.org/wiki/כלוב_פאראדיי

ובעזרתו מייד לשלול בעיה מהסוג הזה.

אין לי עם זה כל כך נסיון, אבל נראה לי שאפילו חדר רגיל שהצמידו לקירות שלו פסים מרדיד אלומניום (כטפטים) עד שכיסו את כל הקירות והתקרה, נראה לי שיעשה את העבודה ויבודד את החדר משידורי רדיו שונים.

המשוגעים שמים על הראש שלהם רדיד כזה

רוב הזמן נח

Well-known member
אפשר להכין כלוב פאראדיי

https://he.wikipedia.org/wiki/כלוב_פאראדיי

ובעזרתו מייד לשלול בעיה מהסוג הזה.

אין לי עם זה כל כך נסיון, אבל נראה לי שאפילו חדר רגיל שהצמידו לקירות שלו פסים מרדיד אלומניום (כטפטים) עד שכיסו את כל הקירות והתקרה, נראה לי שיעשה את העבודה ויבודד את החדר משידורי רדיו שונים.

המשוגעים שמים על הראש שלהם רדיד כזה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
LOL... כדאי שתראה את הסידרה "סמוך על סול" ותתמקד קצת באחיו..
ממש ממש אבל ממש מתאים לתיאור שלך...

רוב הזמן נח

Well-known member
צלילים נמוכים (בס) אלה צלילים שעוברים ומרעישים ככה

או שאולי מישהו שם מפעיל ויברטור עוצמתי

GOOGOOLOO

Member
מה הכוונה

מויברטור? יש אפקט רטט ושל מנויים גם כן לפעמים ,,,, אם ברצינות התכוונת בבקשה תסביר,
זה מאפייה שיש להם התמחות באינויים מסוג זה, אולי אני אצליח לפענח אותם
ולתבוע ולהביא את הידיעה להמוני, וחבל שאנשים אפילו לא מאמינים,,, חפשו נשק אלקטוני בגוגל
כל הערב שידרו אחד שירים מפוליקר ... שבכלל אני אף פעם לא חיפשתי לשמוע,,, שיר ממש, אחר כך עברו על צלילים מהשיר בשיטה אל חוטי כמו אבקה באוויר שחודר בגוף ובאוזניים,,,,, כרגע קורה לי כבר 3 שעות שאני על יד המחשב,,,
בשעות אחרי שאשן,,, עוברים לצלילים יותר משגעים שלא תוכל לישון .... בשעות מוקדמות בוקר עוברי לצלילי ריקוד קוקזי... זו מאפייה עם ידע בטכניקות הטרדה מנוטרלת הגנה.... שאי אפשר לאזרח הפשוט לגלות ולהוכיח עוד בשעות הלילה שכולם יושנים..... ויתכן שהרבה אנשים באמת חושבים שהם לא מרגישים טוב ולא יודעים מה תיככנו להם, התקפת רעש...

רוב הזמן נח

Well-known member
אגב, היתה לי פעם שכנה מטורפת שהיתה משאירה תטלויזיה פתוחה

זאת היתה התקופה שבערוצים היה בלילה סיום השידורים והערוץ היה מקרין שקופית סטטית עם צליל ביפפפפפפפפפפ.
(תקופה מוזרה
)

היא היתה משאירה תערוץ עם ווליום גבוהה ושמעו את הביפפפ עד הדירה שלי.
אז היתה תקופה שכל לילה הייתי צריך לדפוק לה בלילה בדלת בשביל שתסגור את המטרד.

למעלה