האם ניתן לתקן מסך טלוויזית פלזמה ?

noachk

New member
האם ניתן לתקן מסך טלוויזית פלזמה ?

יש לי טלוויזית פלזמה של פנסוניק "50 FHD כבר כשמונה שנים ואני מאוד מרוצה ממנה.
בשבוע שעבר הטלוויזיה אוחסנה בעמידה על הרצפה צמוד למיטה עקב שיפוץ שהתבצע בסלון/מטבח.
היום תליתי אותה שוב ולחרדתי גיליתי שיש פיצוץ במסך הפנימי של הפלזמה לפי התמונות מטה (אחת במסך כבוי והשנייה במסך דולק). הפיצוץ הוא פנימי ועל הזכוכית החיצונית אין שום סימן והכל חלק לגמרי.
שאלתי היא האם אפשר ויש טעם להעביר את הטלוויזיה לתיקון ? האם אפשר לתקן בעייה כזו ? האם להתחיל לבדוק טלויזיות חדשות ?
מה המלצתכם כאשר ברור שהכוונה אינה להוציא כמה שיותר כסף (השיפוץ כבר גבה די הרבה כסף).

היום TV חדשה עולה

בין 1000 - 2500 ש,ח
איכות תמונה יותר טובה . ויותר קלה במישקל

התיקון יעלה יותר מחדש . אים ביכלל ניתן לתקן

קנה חדש ותיתחדש

noachk

New member
האם באמת כזה אידיאלי והאם יש המלצה

האם באמת טלוויזיה של חברה ידועה בגודל של מינימום 50 אינטש, HD מלא ואיכות צבעים ושחור עולה בסביבות 2000 שקל (אני מניח שהכוונה למסך LED).
אם כן אזי איזו חברה מומלצת מבחינת איכות תמונה וללא תקלות (הפנסוניק שלי לא נדרשה לאף תיקון כל השנים האלו ואם לא היה קורה לה כלום עכשיו הייתי ממשיך להחזיק אותה עוד הרבה זמן).
מחפש משהו לפחות ברמה שלה בתמונה, צבעים וכו' ולא פחות מזה ואם אפשר אז יותר.
על מה ממליצים ?

אני קניתי TV 55 בוולא שופ

ב2250 ש"ח . TV NONA . כבר 6 חודשים אצלי ב12 תשלומים
היא גם מיני מחשב . רואים מעולה מרוצה עד השמיים . מהאיכות
לא האמנתי לאיכות כזו
שתמשיך לעבוד גם מחר . הכול בדי שמיים
מרוצה מאוד . יש אחריות שנה .

ortodox

Member
לא בטוח..

קשה לטלויזיות לד להתחרות באיכות התמונה שבפלסמה, ודאי כשהמדובר בצבע השחור ובניגודיות, מה שמעניק לתמונה גם עומק גם צבע טבעי יותר. בפלסמה גם לא קיימת ירידה באיכות התמונה עם שינוי זוית הצפיה. אלא שהיא כאמור כבדה יותר, יקרה יותר לייצור, ודאי לשינוע ואין שום בעיה ליצרנים לשכנע קהל צרכנים שמדובר בטכנולוגיה מיושנת נטולת יתרונות. אלא שבדבר אחד צודק קודמי, אין טעם רב בשיפוץ, אם בכלל אפשרי היום.

Ron W

New member
טענו גם שקשה להתחרות ב crt

ההבדל בברק לא משנה את חווית הצפיה
פלזמה נותנת ברק לא טבעיות, אין בה שום אלמנט טבעי
כפי ש crt איננו אור טבעי ..
לגבי רמת השחור תלוי יותר בכוון (ובמקור-בצילום ובעריכה.)
לגבי כושר הscaling השוויתי לנגן חדיש של pioneer
וטלוויזית המדבקה נתנה בראש.

ortodox

Member
שני קוים מקבילים..

לא התייחסתי לברק, זה כידוע מגיע מציפוי הזכוכית שקיים בפלסמה ואין לו דבר עם ההבדלים אליהם כן התייחסתי. גם לא טענתי שמדובר בתמונה טבעית, כן טענתי ועדיין אני טוען שמדובר בתמונה טבעית יותר מאשר בלד. כל מי שרואה טקסטורה ומעברי גוונים עדינים בעור אנושי למשל, או משחקי אור וצל והשילוב ביניהם בפלסמה ובלד יבחין בקלות להערכתי בהבדלים בין שתי הטכנולוגיות. גם שום כיול לא יעזור לצבע השחור שבלדים להיות משהו שהוא יותר מאפור מאוד כהה. בכל מקרה וכפי שציינתי הדיון כבר התייתר לצערי, אין כבר פלסמות, לא בשוק הביתי עכ"פ.

אחרי שתיראה כמה ימים

תמונה בHD בלד . תיכתוב חבל שלא החלפתי את הTV ליפני שנים .
כול מה שאתה מתאר גוונים . זה עניין של מה בכך . ליצר בלד
הטכנולגיה צועדת רק קדימה . הפלסמה שקלה המון אולי 30 קילו
היום TV55' יש בה גם מחשב מיני . שוקלת בקושי 10 קילו .
ותמונה מדהימה . בHD . את מה שאתה מתאר . באיזה פורמט ראיתי SD או HD
את מה שאתה מתאר

ortodox

Member
מאכט מיר א טוייבה..

אדוני מצוי לו אי שם בעבר הרחוק. כמובן שמדובר בהשוואת תמונת HD, אחרת כל הדיון הזה מיותר. ולא ראוי להתייחס בביטול לדברים שאולי אינך מכיר. היכולת ליצור תמונה מורכבת ובעיקר מדויקת, אינה ענין של מה בכך, היא תלוית טכנולוגית מסך וכח עיבוד. מסכי הלד שמצליחים להתקרב באיכות התמונה, הדיוק בגוונים, רמת השחור, לפלסמות הזולות מצליחים להתגבר על נחיתותה הבסיסית של טכנולוגית הלד בעזרת כח עיבוד חזק ויקר. ועדיין, מסכי פלסמה זולים יחסית יתנו תמונה מדויקת וטבעית יותר מאשר מסכי לד יקרים. אשר למשקל, אתה צודק וזו, כפי שכבר ציינתי, אחת הסיבות המרכזיות לכך שאין יותר כדאיות מסחרית בייצור פלסמות, הרבה יותר זול לשנע לדים קלים מאשר פלסמות כבדות.

Ron W

New member
הled החדשה מתקדמת בקצב גבוה ועברה את הפלזמה מזמן

במקרה דגמתי פלזמה בתצוגות והרזולוציה שלה מוגבלת יחסית
דהיינו אין full hd בפחות מ42" קל מאוד להבחין ברישות השחור כמו ב crt
הטענה לגבי השחור ב led אף היא לא רלוונטית למודלים העכשוויים
הצג עצמו שחור לגמרי והמשחקים הם בהגדרות התמונה המורכבות
האם ראית ביקוש לפלזמה יד2 - אני ממש לא...

ortodox

Member
אני את שלי כתבתי ובכל זאת..

נקודה אחת נדרשת לתגובה בשולי הדברים, ביקוש אינו אינדיקציה לאיכות, ביקוש הוא תוצאה של השקעה במיתוג ושיווק, ודאי במוצרים ביתיים להמונים. אין סיבה שיהיה ביקוש למסכי פלסמה, ליצרנים שכאמור מרוויחים טוב יותר על לדים, אין באמת בעיה לשווק אותם באופן כזה שיהפוך את הראשונים למייצגי טכנולוגיה מיושנת ונחותה.

אתה לא צודק ביכלל

במערכות הסטראו . יש רסיסר שעולה 1000 ש"ח

ויש רסיבר שעולה 20 אלף ש"ח . ויש גם ב50 אלף. חציאי אותו

ויש מושגעים שקונים . כך גם עם רמקולים . יש ב1000 ש"ח ויש גם ב50 אלף ש"ח

גם הטלויזיות. אם הפלסמה הייתה מעולה, היו ממשיכים ליצר דבר טוב . וטוב מאוד . ומצויין . וכול אחד הייה בוחר ליקנות מה שטוב לו . זה שאתה אוהב פלסמה . אחרי צפייה של חודש בTV החדשה תרגיש שכתבתה שטויות . אבל אתה בדעה כזו . נו שויין שיהייה במזל . כול אחד והטעם שלו . כמו השכן שלי , עדיין צופה בTV זכוכית . הוא טוען רואים טוב למה להחליף . אני אחרי 3 דקות לא מסוגל ליצפות בתמונה כזו . על טעם ורייח, אין מה להיתוכח

ortodox

Member
להנחת דעתך ולסיום..

אני צופה כבר כמה שנים בלד של פנסוניק, מצוינת אגב, ובחדר אחר בפלסמה של סמסונג. את דעתי אני שואב גם מההשוואה בין השתיים, אבל גם מהתמצאות שולית בטכנולוגיות. ואשר ליצרנים ושיקוליהם, כבר הבעתי עמדה קודם, אין טעם לחזור על כך. בכל מקרה שמח שאפשר למצוא בכל זאת מכנה משותף בינינו, הלא הוא "על טעם וריח.." וגו'. תמשיך להנות.

למעלה