כבל לרמקולים

דן73

New member
כבל לרמקולים

שלום
אפשר לקבל עזרה בנושא עובי מתאים לרמקולים? הרסיבר והרמקולים 8 אוהם.
מרחק בין הרסיבר לסראונד אחוריים- 7 מטר
מרחק בין רסיבר לקדמיים- 2 מטר

הכבלים בתוך הקיר. הבנתי שיש מושג שנקרא AWG אבל מקריאה ברשת לא הייתי סגור על מה כדאי יותר, כי בחלק רשום 16 ובחלק 20 לפי הנתונים שלי

תודה.

בחניות אלקטרוניקה

קנה כבל רמקול פשוט . חייב בעובי 2.4 ממ"ר מה שחשוב
כבל שזור ועובי כמה שיותר .
לי יש רמקולים קווד אלקטרו סטטי . עולים כ8K

עם כבל כזה . הצליל בשמים
כול הפירסומים על כבלים יוקרתיים באלפי שקלים
סתם חרטה להוצי כסף ממאזינים

EB10000

New member
גם אם יהיה 1000 אחוז נחושת זה יתחמצן במגע ממושך עם האוויר

נחושת מתחמצנת בקלות יחסית. הדרך למנוע זאת היא לבודד אותה מהאוויר. מסיבה זאת צריך להדק לקוצה פלאגים (פינים מצופי זהב). ניתן לרכוש אותם בחנויות אודיו ולא אלקטרוניקה ששם תמצא דברים שלא יתאימו לרמקול. גם אז צריך להתאים וצריך נעל כבל מיוחד שידאג להדק כמו שצריך למניעת חדירת אוויר במגע עם חוט הנחושת. כבל "רמקולים" שנמכר בחנויות אלקטרוניקה הוא כבל סיני זול שלא עומד בשום תקן. הוא עושה את העבודה כי הוא מוליך אבל איכות הבידוד שלו גרועה ולחות ואוויר עם הזמן חודרים אליו ומחמצנים את הנחושת שספק אם היא זורה כמו שצריך וספק אם היא עשויה ב 100% נחושת... אם כבר חנות אדיו, לך על כבל איכותי אך לא יקר (כ 40 שח למטר של חברת Monster לדוגמה). לתווך ארוך זה משתלם...

הטכנאי קרקר שענה לך מומחה לאנטנות לקליטת ערוץ הראשון בשידור האנלוגי ולהתקנת מחיקון...

כמה שטויות אפשר ליכתוב

מזל שהמיקלדת לא צועקת

אני מאזין למוסיקה מישנת 1960 כן 1960
מישתמש עם כבלים רגילים . וחיבור רגיל
מקפיד לפחות קוטר 2.5 ימ"מר . ובידוד עבה
מעולם לא התחמצן לי כבל נחושת
ומערכות רצניות . עם רמקולים רציניים
של אלפי שקלים . מספיק כבל במחיר 5 ש"ח למטר
הכבל צריך להעביר צליל עד תדר 15KH בסך הכול
יש תעשיה שלמה של אמונות טפלות
כבל 2 מטר ב5 אלף ש"ח . ועוד כול מיני כבלים באלפי שקלים
כמו פיוז ב200 ש"ח . כאשר פיוז רגיל עולה 1 שקל
חבל על הכסף קנה כבל ב5 שקל למטר

ראה כאן מחירים לכבלים

http://www.mediagalaxy.co.il/main.asp?SearchWord=כבל-רמקול

יש גם כבלים שקופים . עבים במיוחד . שאני מישתמש לבוקסות

של הופעות עים מגברים 300W RMS לצד להופעות במה
ולא התחמצן כלום . גם 4 שקל בחבילה של 100 מטר
מר נותן עייצות . אני עובד בהתקנות במה מישנת 1966

לימי עצמאות . והופעות

EB10000

New member
15kHz ? אתה מאזין לאותות סינוסיים בלבד?

קודם כל זה kHz ה k קטנה וה H גדולה ולא KH. בגילך אמנם נכון שספק אם אתה שומע צלילים מעבר ל 10 קילו הרץ, אבל מוסיקה היא לא צליל סינוס טהור שהאוזן תתעלם ממנו אם היא לא מסוגלת להבחין בו. אבל במערכת איכותית ורצינית חשוב שרוחב הפס יגיע על מעבר ל 20 קילו הרץ, לפחות 25 או אף 40. למרות שאלו צלילים שלא נשמעים לנו, הם יוצרים אפקט אפנון ובכך מייצרים תדרי צד שהאוזן כן מבחינה בהם כי הם בתחום השמע. אגב גם כבל רמקול ב 5 שח למטר יעביר תדרים מעבר ל 20 קילו ללא בעיה, וזו הסיבה שמאד קשה להבחין בהבדלים בינו לבין כבל יקר. אבל זו לא הבעיה.כפי שציינתי, כבל זול יפגע באיכות הסאונד עם השנים כי הוא מתחמצן באזור הקצוות שמתפשט לתוך הקבל. הבידוד עצמו גרוע ובעל אפקט נשימה או שהוא כולל בועות אוויר. השקעה של 40 עד 50 שח למטר חד פעמית לא תרושש אף אחד והיא מומלצת מאד.

בשביל לתת עצות בפורום טכנולוגי צריך קודם להשתחרר מהעבר הרחוק ולהתקדם ולהיות עדכני. יש לי כבלי רמקול שרכשתי לפני 20 שנה מבלנקט אלקטרוניקה בבאר שבע והם היו עבים במיוחד. לפני שנה מצאתי אותם במחסן והם היו מפוררים ובצבע חלוד...

מעיין לך לדעת

איזה מערכת יש לבחור ב1000 ש"ח
או ב40 אלף ש"ח או יותר
לפי השאלה על הכבלים יש לו מערכת גג 1500 ש"ח
בשביל מערכת כזן מספיק אפילו כבל חשמל דו גידי
שאגב השתמשנו בו בשנות ה60-70 .
באתר על כבלים . הבידוד מעולה וכפול

ואחרי 10 שנים אפשר להחליף את הכבל
וכול מטר עולה רק 7 שקל
אגב לי יש רמקולים קווד אלקטרוסטיי 57 ומגבר קווד 909
ועוד 2 סאבים 12'אגב היום חוזרים למגברי מנורות ולפטיפון בחזרה המישוגעים . לצליל של פעם

נחושת וכבל לרמקולים

שלום
הנחושת הנמכרת היום לתחום המוליכים (חשמל ואלק') כבר מגיע ברמת 99.99% נקי מחמצן. רוב היצרנים אינם מבצעים על זה שיפור ברמת החמצן במתכת. אחדים שושמים מספר גבוהה יותר וגובים על כך הרבה כסף...
החיבור הטוב ביותר בין הכבל לרמקול או למגבר, הוא לא נעל כבל אלא פין בננה קפיצי. האחיזה של נעל כבל מתרופפת עם הזמן...בדוק!
אין בעיה עם הכבל הנמכר בחנויות חשמל. אני בניתי לשכן שלי כבל רמקול מג'מפרים של רכב ויצא מצויין. בקצוות חיברתי חוט דק וקצר למעבר לבננה.
החיבורים כוסו בבדיל.
היה לי כבל של מונסטר (יעודי לרמקול) והוא היה הכבל הכי גרוע (מבחינת סאונד) שחובר בין המגבר לרמקול!

EB10000

New member
בדיל הוא מוליך גרוע בטמפ' החדר ומעלה

מוליכותו נמוכה פי 5 משל נחושת. הוא טוב לחיבור רק בגלל נוחות השימוש ועמידות בפני חמצון. לא ההיתי מצפה קצה חוט רמקול בבדיל. עדיף מהדק איכותי. לחברת מונסטר יש נעלי כבל מאד טובים שנמכרים יחד עם מכשיר הנעילה.

אגב נחמד לשמוע ממך. חבל שאתה כבר לא משתתף כאן הרבה כמו פעם.

חג שמח.

בדיל לא מוליך טוב ???

הציפוי העובי שלו בקושי 0.01 מ"מ או פחות . כך שאין השפע על הצליל
מאיפו הבאתה את עניין החימצון . אצלי בחדר כבר 14 שנה הכבלים

והכול 10

וגם .. אתה לוחץ את הכבל

אז אתה עושה מגע גם עם הנחושת .
איזה תאוריות יש לך . אפשר להישתגע
ליקנות כבל ב50 ש"ח למטר ,זה סיוט

EB10000

New member
מוליכות של בדיל

היא כ 8 מגה סימנס למטר, לעומת 50 כמעט עבור נחושת. הבדיל חודר עמוק לתוך החוט ולכן רוב המגע של חוט שעבר ציפוי הוא בדיל. כמה מטר חוט כבר צריך, 20? עבור השקעה חד פעמית זה לא נורא.

למוליכות הבדיל אין כמעט משמעות

שלום
1. הוא בא בנוסף לנחושת ולא במקומו.
2. הוא חומר ציפוי ומחבר.
3. עוביו אפסי, מה שהופך את שטח החתך לכמעט אינסופי...ונוסחת המוליכות:
שטח חתך כפול מקדם מוליכות חלקי האורך.
שטח החתך בממ"ר והאורך במטרים!
בדיל משמש כחומר חיבור בכל מעגל חשמלי (מעגל מודפס) וכן בתוך הציוד האלקטרוני וגם ברמקול. זהו החומר חיבור הנפוץ ביותר בתעשיה בין מוליכי נחושת, ומשמש כבר עשרות שנים בהצלחה רבה.
חג שמח

EB10000

New member
בדיל שמשמש להיתוך\חיבור זה דבר אחד

לצפות חוט בבדיל לשם הגנה זה משהו אחר. יש הבדל בין מוליכות ברמה אטומית של חומר לבין הולכה במגע גלווני או מגע אוהמי. לדוגמה, מוליכות של נחושת טובה יותר מזה של זהב, אבל בכל זאת זהב מועדף כחומר לממשק גלווני\אוהמי כי מוליכות המגע שלו טובה מכל חומר אחר וגם העובדה שהוא לא מחליד. הבדיל מדורג נמוך במוליכות הסגולית. הוא נוח לעבודה ומותח בקלות אז הוא חומר גלם טוב לחיבור בין מוליכי נחושת. אבל כחומר ציפוי הוא גרוע. עדיף להשתמש בנעל כבל יעודי לרמקול. אני רכשתי כאלו של חברת מונסטר ובהוראות היה רשום בפירוש שאין להלחים, אלא רק להדק היטב ולכסות עם חומר הציפוי שהגיע איתם אשר מתכוון בחום של מייבש שיער או נר. אני אצלם והעלה תמונה בהזדמנות.

חג שמח

תיראה בתאוריה

אתה חזק . אים הכבל הייה באורך 3 מטר הייה עשוי מבדיל

אז דיינו . כול ההלחמה זה באורך 3 מ"מ או 2 מ"מ
גם במגבר וברמקול מהדקים חזק . שבטוח שזה עושה מגע
גם בנחושת . כך ש2 המ"מ לא משנים כלום בצליל .
אם הייתי בודק עם סקוף את הצליל אז אולי בגרף הייתה רואה איזה אולי שינוי
תיראה יש חנויות שמוכרים כבל "דגיטלי" ב4500 ש"ח באורך מטר .
מה זה כבל דגיטלי? זה כבל כמו RG6 שעולה 7 שקל מטר או פחות .
ויש טיפשים שרוצים ליקנות . אתה בטח קניתה אחד כזה

שנבין את חלקו של הבדיל בשרשרת

שלום
בהתיחס לכבל הרמקול (מוצר, לר רק החוט נחושת), הוא מכיל שורת התנגדויות בטור: הנעל כבל/בננה, הבדיל שמחבר בין המוליך לנחושת, הכבל עצמו ואותו סידור
של בדיל ובננה בקצה השני.
סה"כ 5 נגדים R בעלי ערכים שונים:
R1 ו-R5 הבננה או הנעל כבל
R2 ו-R4 הבדיל
R3 הכבל עצמו, לפי עוביו ואורכו.
כל הסיפור ביחד צריך להיות בעל התנגדות יחסית נמוכה:
אם המקדם ריסון של המגבר הוא 50, אזי התנגדות המוצא שלו ב-1KHZ
היא 8/50 = 016 אוהם.
הייתי מכוון שהכבל יהיה טוב מזה, במיוחד אם מדובר במגברי הספק עם מקדמי ריסון של 200 ומעלה: 0.04 אוהם.
חלקם של
R1 ו-R5 הבננה או הנעל כבל
R2 ו-R4 הבדיל
בטל בשישים בהרכב הזה.
ללא ספק, החלק המשפיע ביותר הוא הכבל עצמו (R3).

משמעותי יותר יהיה עוביו של הכבל והחלקים הנלווים בהעברת זרם בעוצמה גבוהה! יש מגברי הספק שמתהדרים בזרמי שיא של 80A ורצוי שהכבל לא יפריע!

איזה חוכמולוג אתה

בתוך ארגז הרמקול . החוטים שבאים מהמברגה עד חיבורי הרמקול
מולחמים עם בדיל . והתפשניות הרמקול עד הממברנה . מולחם עם בדיל
ואים יש בתייבה קרוסובר .(מפצל) לטוויטר . גם מולחם עים בדיל .

ומה שכתב מיכאל גם מבדיל . ואתה כותב שבדיל זה לא מוליך
תפסיק להיות חוכמולוג בהסברים שלך
כי החברה יחשבו שאתה רציני .

אבל לא עלינו . אני ומיכאל

חג שמח וכשר

למעלה