לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2383923,839 עוקבים אודות עסקים

פורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי
בשמחה רבה, אני מודיע, שפורום זה פתוח לכל דיון בנושא השמע והחוזי הביתיים. 
גם אם אין כאן "מחלקת ייעוץ" ולא כל אחד יכול להציע פתרן לכל בעיה. אתם מוזמנים לשאול. 
מאד יתכן, שתקבלו כאן מענה הולם, אבל איני יכול להבטיח זאת. 
בהצלחה לכולנו,
משה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי
בשמחה רבה, אני מודיע, שפורום זה פתוח לכל דיון בנושא השמע והחוזי הביתיים. 
גם אם אין כאן "מחלקת ייעוץ" ולא כל אחד יכול להציע פתרן לכל בעיה. אתם מוזמנים לשאול. 
מאד יתכן, שתקבלו כאן מענה הולם, אבל איני יכול להבטיח זאת. 
בהצלחה לכולנו,
משה

לצפיה ב-'כתבה מאוד מושקעת על שיטות דחיסה לעומת מקור'
כתבה מאוד מושקעת על שיטות דחיסה לעומת מקור
30/04/2012 | 09:04
35
207
ניתן לראות שלמרות שהכתבה בYNET (והבדיקה המתוארת) היא מאוד משוקעת ונעשתה בחינה מדוקדקת, לצערי רואים שהכתב ולא מבין באמת איך משתמשים נכונה בקידוד MP3, ולכן הכתבה המושקעת הזו לא שווה דבר.

יום טוב

פיני

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'קראתי הבוקר את הכתבה המושקעת שהשורה'
קראתי הבוקר את הכתבה המושקעת שהשורה
30/04/2012 | 09:17
21
128
התחתונה בה לא מחדשת כלום. לעומת זאת לא הבחנתי בכשלים הטכניים עליהם כתבת,אז אולי תוכל לפרט?
תודה.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לא חייבים לחדש, חייבים לדעת מה עושים.'
לא חייבים לחדש, חייבים לדעת מה עושים.
<< ההודעה הנוכחית
30/04/2012 | 10:49
20
184
הכותב נכשל בביצוע השוואה לMP3 משום שבניגוד לפירוט בו הוא נתן על שאר המרכיבים הוא בחר בקידוד שאינו מקסיצום איכות ולא פירט את הפרמטרים לפיהם קידד, מה שמביא אותי למסקנה שהוא אינו מודע ומבין ומיומן בהפעלת מקדד MP3 אחרת היה מביא את הפירוט  והלהן מה שאני מתכוון:

1) איכות הקידוד לא היתה מקסימלית, היה צריך להשוות גם ל256 קב"ש ו320 קב"ש לפני שקבע שיש הבדל שמיע.
2) במקודד עצמו יש בחירה של איכות הקידוד שנעה בין FAST (הכי גרוע) ל Highest Quality (הכי טוב), הוא לא ציין את הפרמטר, סימו שאינו מודע לקיומו.
3) במקודד אפשר לבחור בין VARIABLE BIT RATE ל CONSTANT BIT RATק, צריך לבחור בשני, שום לא צויין באיזה אופן קודד, לכן מראה לי שהכותב לא מודע לכך.
4) אופן הפרדה בין הערוצים: ניתן לבחור בין STEREO (הפרדה מוחלטת) ל JOINT STEREO (עשוי לקלקל את בימת הסטראו), שוב לא צויין איזה אופן נבחר, מראה שהכותב לא מכיר ויודע איך לקודד MP3.

מעל לכל זאת, קידוד MP3 נעשה בעזרת אלגוריתמים, וכל מקודד משתמש האלגוריתמים משלו, ולכן יש הבדלים בין מקודד למקודד, באינטרנט יש מידע בשפע איזה מקודדים הם איכותיים, למשל המקודד LAMק נחשב לאחד האיכותיים ביותר, והוא חינמי.גם כאן הבחירה במקודד שהשתמשו בכתבה לא נעשתה מבחינת איכות אלא מכך שהוא חלק מחבילת "קלמנטינה" תוכנה ששמעתי עליה לראשונהבכתבה זו.

ועל כל אלו, השימוש בפלטפורמת לינוקס לא אמור להשפיע על התוצאה, אבל מצד שני לא מייצגת את כלל האוכלוסייה שמשתמשת ברוב מוחץ בפלטפורמת PC.

פתיחת הכתבה בה הכותב מציין שלצורב המידע יש השפעה על אופי צליל הקובץ היא גיחוך בפני עצמו.

כל זה מביא אותי למסקנה שהכותב יודע לכתוב יפה מאוד ולהשקיע בכתבה, אבל אין לו מושג אמיתי על מה שהוא באמת כתב.

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-' והמבחן לא היה עיוור'
והמבחן לא היה עיוור
30/04/2012 | 11:22
43
לצפיה ב-'עוד פרמטר חשוב ששכתי מלציין והוא עיקר הבעיה'
עוד פרמטר חשוב ששכתי מלציין והוא עיקר הבעיה
30/04/2012 | 12:03
6
118
בכל הדוחסים למינהם חייבים לנטרל את הפונקציה שנקראת NORMALIZE (או מקבילה לה) אשר מבצעת שנוי ווליום של השיר וגם דחיסה בסאונד (קומפרסייה),
נומלייז היא פונקציה שמטרתה להביא את קבצי הקול לאותה עוצמה, וכן לרומם את עוצמת הקול של הקטעים השקטים בה. אופן פעולתה דורש דגימה מחדש ושנוי הסאונד של הקובץ, היא גורם מקלקל ואפילו הרסני לכל קובץ, גם אם נשמור אותו ללא כווץ (בתור קובץ WAVE).
בכתבה נאמר שהיה הבדל עוצמות בין הקבצים (MP3 לאחרים) דבר המראה כי נעשה שימוש בפונקציה זו בעת הקידוד וזו סיבה טובה מאוד (במובן השלילי) להבדלים שתוארו בכתבה:
"לעומת זאת, בקבצי ה- MP3 שמעתי הבדלים ניכרים בעוצמת השמע, בפירוט של הבמה, בדינאמיות של הסאונד וגם באיזון הטונאלי של הקבצים בעיקר בתחום הבאס והמיד באס (כלומר בין 20 ל-250 הרץ)."

כל זה מראה כמה חובבני ומטעה הבדיקה והכתבה שנעשתה בעקבותיה.

יום טוב

פיני

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אופיני למדי לאתר ממנו הכתב מגיע...dtown'
אופיני למדי לאתר ממנו הכתב מגיע...dtown
30/04/2012 | 12:39
104
שלום
מהכרותי את האתר וחלק ממנהליו, זו היתה התרשמותי. אני שמח שאתה נותן לה גיבוי.
נראה שלידע אין מונופול, אבל לרדידות והשטחיות יש.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'הבאתי את דבריך או קישור שלהם'
הבאתי את דבריך או קישור שלהם
01/05/2012 | 22:29
70
בפורום DTWON

בכדי שמנחם יוכל להגיב

אודיו וקולנוע ביתי >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הקישור לא עובד, הגבתי שם'
הקישור לא עובד, הגבתי שם
02/05/2012 | 09:56
2
48
אתה מוזמן לקרא שם (נראה לא ניתן משם להביא קישור לכאן)

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'להלן הקישור לדברי שם'
להלן הקישור לדברי שם
02/05/2012 | 12:02
1
46
לצפיה ב-'נראה שתפוז חוסם את הקפיצה לשם...'
נראה שתפוז חוסם את הקפיצה לשם...
02/05/2012 | 12:08
44
אפשר להגיע לתגבות דרך חיפוש בגוגל:

נגן הקלמנטינה: על פרי הדר והבדלים בין קבצי אודיו WAV / Flac

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'שכחת גם שרוב המקודדים, "חותכים" מידע'
שכחת גם שרוב המקודדים, "חותכים" מידע
02/05/2012 | 10:03
3
47
שהאדם לא "אמור" לשמוע.
בד"כ בתדרים מעל 16KHZ ולפעמים אפילו פחות.
מכיוון שהכותב לא התייחס גם לפרמטר זה, סביר להניח שהוא לא מודע לו ולא יודע האם התבצע חיתוך כזה בפועל, ואם כן, מאיזה תדר.

העיקר שהוא נהנה מהאורנג'דה שלו.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לא מדוייק רומן'
לא מדוייק רומן
02/05/2012 | 11:56
2
46
מקודד MP3 בתדר 192קב"ש ומעלה לא חותך את התדרים אלא מעביר את כל תחום השמע,  עד 22 קה"צ, ממש כמו CD, אם מישהו שומע אפקט בקצבים האלו זה נובי מהדחיסה ו/או העלמת פרטים שהאוזן אמורה לא להבחין בהעלמותם. ולכן קידוד באיכות הגבוהה ביותר (256 קב"ש או 320 קב"ש) הוא שקוף לאוזן (לפחות לאוזן שלי שהיא מאוד בררנית)
רק בקידוד שהוא מתחת ל192 קב"ש נעשה חיתוך תדר גורף של  תדרים גבוהים, כך מתקבל רצף נתונים דל יותר אשר קל יותר לכווץ אותו לקצב העברת הנתונים הנמוך הנדרש.
בקצבי  160 קב"ש ו 128 קב"ש חותכים את התדר הגבוהה מ16 קילוהרץ (בדיוק כמו שידורי רדיו FM).
בקצבים נמוכים יותר חותכים לרמות של 11 קילוהרץ ואח"כ לשמונה קילו הרץ, שהן איכויות המתאימות יותר לרמת דיבור (לשם השוואה, רדיו AM חותך את התדר מעל 4.5 קילוהרץ).

יום טוב

פיני

פיני

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לא מדויק.'
לא מדויק.
02/05/2012 | 12:26
1
46
א. תלוי במקודד.
ב. אפשר לקבוע את תדר החיתוך בזמן הקידוד (לפחות בחלק מהמקודדים)

זה לאו דוקא משהו שנקבע אוטומטית...
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
02/05/2012 | 17:57
39
חיתוך התדר הוא דוקא כן משהו שתלוי בביט רייט. אי אפשר לשמור תדר גבוה ממחצית תדר הדגימה. לכן בקב"ש הנמוכים מתבצע חיתוך תדר, ובפועל הורדת תדר הדגימה גם אם בסוף הנגינה היא בבקצב דגימה מהיר, למשל: בקצב 128 קב"ש יש חיתוך תדר ל16 קילוהרץ, דבר המאפשר שימוש בSAMPLING רשאק של רק 32 קה"צ, וכל קובץ 128 קב"ש שמנוגן 44.1 קה"צ (תדר CD) הוא בעצם קובץ שעבר המרה ל32קילוהרץ וחזרה.

אותו דבר לתדרים בקצבים נמוכים יותר שם יש ירידה ל11 קילו הרץ ושמונה קילו הרץ. אתה לא יכול לקבוע קצב נמוך עם רוחב סרט מקסימלי. לא ראיתי מקודד (שזמין לציבור הרחב) שמאפשר זאת, אשמח אם תפנה אותי למשהו שאתה מכיר ואלמד.

בדחיסה מתונה אפשרי להגביל רוחב סרט אבל אין טעם ולא ראתית מקודדים שמאפשרים לבצע LPF על תדר בקצב דגימה גבוה אבל שוב, אשמח ללמוד.

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'איך מתבטא החסרון של vbr ?'
איך מתבטא החסרון של vbr ?
02/05/2012 | 15:01
7
39
האם אותות קצרים  המכילים תדר גבוה "נחתכים"  כמה זה מובחן ?..
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'הרעיון הוא לבצע מינימום של מניפולציה'
הרעיון הוא לבצע מינימום של מניפולציה
02/05/2012 | 18:32
6
41
כאשר אתה רוצה קובץ קרוב ככל האפשר למקור, אתה תרצה אותו עם מינימום שך מניפולציה.

אם אתה בורח VBR, המקודד בוחר לרדת בתדר הדגימה בקטעים בהם לא נחוצה דגימה בתדר גבוה (למשל בקטע שקט בין הקטעים). זה מאפשר להקטין במקצת את כמות הביטים ולחסוך מקום על גבי הדיסק ורוחב סרט בהעברת המידע ברשת (STREEMING).
התכונה הזו אמרוה לא לפגוע בצלילים גבוהים, כי כשהם מופעים בקטע המוסיקלי המקודד עובר אוטמטית חזרה לקצב ביט המקסימלי שנקבע.
אז איני יודע אם מבחינים בפעולה הזו (מעבר לקצבים שונים) או שהמקודד הוא יעיל ולא מבחנים בכך, אבל כאשר אני מנטרל פעולה זו אז בוודאות אין לה השפעה.

אותו כנ"ל חל גם לבחירה בין מצב STEREO למצב JOINT STEREO.

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'עבור שני קבצים שווי גודל-'
עבור שני קבצים שווי גודל-
02/05/2012 | 21:09
5
35
האם לא נכון לטעון שזה שנדחס ב VBR יהיה באיכות גבוהה יותר, משום ששטח האכסון מושקע במקומות הנכונים?
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לא. הvbr יהיה דחוס יותר'
לא. הvbr יהיה דחוס יותר
02/05/2012 | 22:24
4
30
כל זה כאשר ההשוואה היא לדוגמא:
בין 320 קב"ש cbr לבין 320 קב״ש vbr.
הראשון ידגום כל הזמן ב320  קב״ש ואילו השני ״יוריד הילוך״ בחלק מהקטע המוסיקלי.
דרך אגב, בvbr אתה יכול לקבוע מהו הגבול התחתון.

יום טוב.

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אבל 320 CBR ו 320 VBR לא יהיו באותו גודל'
אבל 320 CBR ו 320 VBR לא יהיו באותו גודל
02/05/2012 | 22:34
3
26
אני לא בקיא בתחום, אבל ההיגיון אומר ש 320 VBR יהיה כמעט באיכות של 320 CBR, אבל קטן במידה רבה יותר. כלומר יחס איכות לנפח גדול יותר עבור VBR.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'בלי בדיקה ועל סמך שכל ישר אני מסכים עם פיני'
בלי בדיקה ועל סמך שכל ישר אני מסכים עם פיני
02/05/2012 | 23:04
27
גם לי יש מאות ג'יגות שדחסתי בעמל רב במשך שנים. בזמנו אפילו שמרתי אותם על CD. אז הקשיחים היו יקרים
והיה אולי טעם להקריב טיפונת איכות כדי להקטין גודל קבצים.
באותה תקופה קבצי MP3 להורדה היו, במקרה הטוב, ברמת דחיסה של 128!

הדעת נותנת באמת שככל שיפחתו המניפולציות יפחת הסיכון לירידה באיכות. גם הנגן יתאמץ פחות מה שבזמן אמת עלול להשפיע.
אין היום בעיית מקום!
320 קצב קבוע וסטראו רגיל! ולחוששנים אני מבטיח שגם ב 224 כמעט ולא תרגישו הבדל. אם בכלל.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'מה אתה מחפש? נפח או איכות?'
מה אתה מחפש? נפח או איכות?
02/05/2012 | 23:40
1
35
לפי דעתי לא תרגיש בהבדל איכות בין 320 CBR ל 320 VBR, אבל אם אתה רוצה להיות שקט, קדד בCBR.
החסכון בנפח בין CBR לVBR הוא זניח, זה אמנם תלוי תוכן אבל אני מאמין שזה במקרה הכי חריף חוסך לא יותר מ 10 אחוזים, אז למה לשבור את הראש?

כפי שציינתי בתחילת השרשור, 320 CBR מכווץ 1:5. 128 קבש מכווץ 1:10, אז ביחסים האלו שווה מאוד ללכת על 320 (או 256) וזהו. כך אני בחרתי בזמנו ולא מצטער.

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'לדעתי זה קצת יותר מ 10% '
לדעתי זה קצת יותר מ 10%
03/05/2012 | 06:27
11
לצפיה ב-'לא הצלחתי לקרוא מעבר ל"אופי הכהה של הצורב"'
לא הצלחתי לקרוא מעבר ל"אופי הכהה של הצורב"
30/04/2012 | 11:15
1
84

יאמר לזכותי - המשכתי לקרוא למרות שהכותב קורא למחשב שלו בשם וכל מילה שלישית שם היא "איחזור \ סוני",
אבל כשהתחיל להשפריץ ניטים על האופי הכהה של צורב (צורב?!?!?!?) הDVD החלטתי שמספיק.

ושתי הערות שלא הצלחתי לפענח:
1. לא ברור לי מה הופך את הכתבה הזו למושקעת, הגיבובים הטכניים?

2. את התגובה הזו כתבתי מ-נחום, נחום הוא הלפטופ HP שלי, עם מעבד I5, מסך 13 אינצ' וגוף מגנזיום מצופה, בעל מסך LED וצורב DVD עם בעפיצות משתנה.
כרטיס הקול שלו, AMAZING-SOUND-CLEAR-3 הוא שקוף לחלוטין ולפעמים כשהוא על השולחן אני מניח עליו דברים, כי הוא שקוף, ולא רואים אותו כל כך טוב, האם התגובה שלי שווה יותר מתגובה שנכתבה במחשב עם I3 שאין לו שם פרטי?

נ.ב. אהבתי את הכותרת המתגרה - "אחלה כתבה, אבל כתובות בה שטויות"

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'הכתבה מראה על התפתחות השמיעה האודיופילית..'
הכתבה מראה על התפתחות השמיעה האודיופילית..
30/04/2012 | 11:23
70
מהבדלי בין כבלים (כולל כבלים לאות דיגטאלי) עברנו לשמוע הבדלים בין צורבים... יפה...
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'דרך אגב: MP3 יכול להיות באיכות גבוהה מWAVE'
דרך אגב: MP3 יכול להיות באיכות גבוהה מWAVE
30/04/2012 | 11:31
90
ההעברות שאני מבצע מתקליט לפורמט דיגטאלי נעשות על גבי מאסטר דיגטאלי שהוא 24 ביט ו48 קילו הרץ SAMPLING RATE.
הקובץ הסופי אותו אני שומר הוא העברה ישירה מהאיכות הנ"ל לפורמט MP3 בדחיסת 320 קב"ש, ולכן שומר על אותו SAMPLING RATE של 48 קילו הרץ.
הקובץ שנוצר הוא (במקצת) בעל איכות גבוהה יותר מקובץ WAVE בפורמט CD שהוא "רק" בעל 44.1 קה"צ SAMPLING RATE ו"רק" 16 ביט.
כשאני אומר איכות זה לא כי ביצעתי האזנה ושמעתי הבדלים בין הWAVE לMP3 אלא כי הWAVE המקורי הוא בעל איכות גבוהה יותר (מ16 ביט, 44.1 קה"צ) וההעברה לMP3 אינה פוגמת באיכות זו.

זה מתאים למשפט בכתבה בו נאמר כי קבצי MP3 שנוצרו ישירות מהמאסטר הדיגטאלי של האולפן הם בעלי איכות גבוהה.

פיני

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'שש שנים חלפו- המון זמן אמנם אבל חבל שהכתב'
שש שנים חלפו- המון זמן אמנם אבל חבל שהכתב
30/04/2012 | 11:42
1
105
הנימרץ לא חפר כאן באיזור פסח 2006 .
הנושא הנדוש הזה נחרש כאן - הכפפה הורמה וצוות MP3 יצא לעיר הקודש
וחזר עם המסקנה הצפויה.
אכן קידוד( MP3 (320 VBR מנוגן מאייפוד ישן נשמע זהה למקור במערכת מושקעת של אודיופיל מוכר במבחן עיוור כמובן.
סתם פרץ נוסטלגיה...
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אני זוכר לוי, מי זה פרץ? '
אני זוכר לוי, מי זה פרץ?
30/04/2012 | 12:40
36
לצפיה ב-'המלצות להמרה ל- MP3'
המלצות להמרה ל- MP3
30/04/2012 | 13:28
4
78
היו כאן התייחסויות לאיך לא ממירים ומה לא עושים.
האם יש בנמצא מאמר כלשהו המפרט בלשון עממית ובמינימום מונחים מקצועיים כיצד ומה יש לעשות?
למשל...
במה מתבטאים ההבדלים באיכויות אם זה 96, 128 או 320 קב"ש?
אומרים (ואפילו נוזפים) שיש ירידה באיכות, אך במה ובכמה זה מתבטא?
מהן האיכויות שקיימות בכל אמצעי שמע מקובל וממוצע? אוזניות, רדיודיסק במכונית, מסך טלוויזייה עם רמקולים מובנים, מערכת סטריאו ממוצעת וכו'.
בכמה קטן המשקל בכל קידוד - ולמשל האם מוצדק להתאמץ ולהקטין משקל עוד ועוד? מתי לעצור?
מהם השיקולים לנורמלייז ובאיזה פרמטרים זה נמדד?
באילו תוכנות להשתמש?
האם יש דרכים נוספות לשמור על רמת קול אחידה?
איך ובכמה נפגמת האיכות?
במה נמדדת האיכות המשודרת ברדיו/טלוויזייה והאם אפשר לשפר.
מה קורה אם לוקחים קידוד של 128 ועושים המרה ל- 256? האם זה בכלל משפיע?

וכו', וכו', שאלות נוספות השוות לכל נפש...
ובקיצור, מה יעשה החובבן התמים המבקש להבין מעט כיצד עליו לנהוג בהמרות שלו?
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אפשט לך'
אפשט לך
30/04/2012 | 16:04
3
79
קידוד באיכות מקסימלית נותן דחיסה של 1:5.
קידוד באיכות 128 קב"ש נותן יחס של 1:10.
קידוד מתחת ל192 קב"ש משפיע באופן שניתן לשמוע (יש הקטנה של רוחב הסרט של האות ל16 קילוהרץ), לעומת זאת הכווץ הוא כ 1:7 ב192 קב"ש.

לכן, היום לא שווה לחסוך את המקום בין 1:5 ל1:10, ותמיד כדאי לקודד ב320 קב"ש.
תמיד קודד בסטראו (ולא בJOINT STEREO)
תמיד בטל את הנורמליזציה כי היא מקלקלת את קובץ המקור (אם צריך, יש להשתמש בפתרונות נורמליזציה בהשמעה, שאינן משנות את קובץ המקור).
תמיד קדד בCONSTANT BIT RATE.

אם לוקחים קובץ שקודד נמוך ומעלים את קצב הדגימה הדבר אינו מוסיף (האיכות שנעלמה לא תחזור) ואף עלול טיפה לקלקל (בהשוואה למקור של 128 קב"ש)

איכות ירודה אפשר לזהות גם ברדיו דיסק פשוט ובאוזינות. לעומת זאת כדי לזהות הבדלים שהם דקויות דורשים האזנה במערכת משובחת.

מקוה שעניתי לך על השאלות.

יום טוב

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'נתחיל בכך שהצלחת במספר מלים לפשט את המסובך'
נתחיל בכך שהצלחת במספר מלים לפשט את המסובך
01/05/2012 | 12:07
2
59
אני מתחיל ביותר בכל הקשור לאודיו.
בדרך כלל אני מקודד בהמרה ל- 192 קב"ש ובהתחשב במה שכתבת, אתחיל לקודד ל- 320.
ואז, התחלתי לשאול עצמי מספר שאלות.
האם (ואני מניח שהתשובה חיובית) יש במקום כלשהו טבלה, המתארת כמה שוקלת דקת מוזיקה ממוצעת בקידודים ובפורמטים שונים?
נמיר דקה ממוצעת ב- WAB, FLAC, MP3 וכו', בקידודים שונים.
איזה תוצאות נקבל?
האם יש מי שטרח ובדק והעניק לכל תוצאה גם ציון של איכות?

ולגבי נורמליזציה, כתבת שרצוי להשתמש בפתרונות בהשמעה. איפה מוצאים את הפתרונות הללו?
תודה

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/05/2012 | 15:42
1
47
אולי יש טבלה כזו, נסה לחפש באינטרטנט.
רמת הכווץ תלויה גם במידע כך שיכול להיות הבדל באחוזים (נניח 10%) לגבי אותו אורך של קטע מוסיקלי על שני קטעי מוסיקה שונים במהותם (רוק למשל לעומת סולו חליל).
המספרים שהבאתי הם מנסוי שערכתי בעבר כדי להעריך את רמת הכווץ והם קנה מידה טוב להערכה, אבל אתה בקלות יכול לבצע את הנסוי בעצמך ולקבל את המידע מיידית. (כלומר קח קטע בעל אורך ידוע וכווץ אותו ברומות שונות ובפורמטים שונים ןתתרשם בעצמך).
ממה שאני מצאתי, FLAC מכווץ בין 1:2 ל 1:2.5.
כפי שאני אומר, אני אחד שמאוד מקפיד על איכות, ולא שמעתי הבדלים בהמרות (המוגדרות נכון) של WAVE איכותי (24 ביט, 48 קה"צ קצב דגימה) לMP3 ברמה של 320 קב"ש.  את הבדיקות הללו ערכתי כשנכנסתי לפרויקט שלקח לי כמה חודשים טובים של העברת כל אוסף הדיסקים ורבים מתקליטי לפורמט דיגטאלי על גבי דיסק קשיח.
למרות ההמלצה החמה שלי ללכת על MP3, אל תעשה זאת מבלי שתגיע למסקנה זו בעצמך, כפי שציינתי, הבדיקה אינה מסובכת.

לגבי פתרונות השמעה: יש כל מיני תוספי DSP המאפשרים בחירת נירמול, ובנוסף בהמון נגנים (אני משתמש בWINAMP) יש אופציה כזו BUILT IN להשוואת עוצמה בעת ההשמעה (בWINAMP זה נקרא REPLAY GAIN)

בהצלחה

פיני
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'תודה פיני'
תודה פיני
01/05/2012 | 15:59
16
לצפיה ב-'הנה עוד כתבה "מושקעת" של dtown: מבחן הסקילה!'
הנה עוד כתבה "מושקעת" של dtown: מבחן הסקילה!
30/04/2012 | 18:14
2
115
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-4363-62608,00....

ללא ספק, המבחן הנחוץ ברכישת TV של 46" בעלות של 11K ש"ח.
מזל שהוא גדול מלהכניס לבלנדר, או לשים על האש...

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'מחליף את מבחן בוזגלו במבחן בוסקילה...'
מחליף את מבחן בוזגלו במבחן בוסקילה...
30/04/2012 | 19:03
1
56
לצפיה ב-'מ הכרות, זה יותר צנעני...'
מ הכרות, זה יותר צנעני...
01/05/2012 | 13:01
86
שלום פיני

לפי המחקרים האחרונים האנשים הכי מאושרים הם התימנים.
כל השאר מאושרים שהם לא תימנים...

אודיו וקולנוע ביתי >>

הודעות אחרונות

23:21 | 22.08.19 נהגמשאית
09:00 | 20.08.19 אורחים בפורום
11:44 | 15.08.19 super avatiah
18:20 | 13.08.19 Srulikg
02:52 | 13.08.19 EB10000
15:48 | 07.08.19 yosihaviv22
03:18 | 20.07.19 חקר הברק ממזרח
20:56 | 15.07.19 אורחים בפורום
07:58 | 06.07.19 1030

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ