לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2389323,893 עוקבים אודות עסקים

פורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי
בשמחה רבה, אני מודיע, שפורום זה פתוח לכל דיון בנושא השמע והחוזי הביתיים. 
גם אם אין כאן "מחלקת ייעוץ" ולא כל אחד יכול להציע פתרן לכל בעיה. אתם מוזמנים לשאול. 
מאד יתכן, שתקבלו כאן מענה הולם, אבל איני יכול להבטיח זאת. 
בהצלחה לכולנו,
משה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אודיו וקולנוע ביתי

ברוכים הבאים לקהילת אודיו וקולנוע ביתי
בשמחה רבה, אני מודיע, שפורום זה פתוח לכל דיון בנושא השמע והחוזי הביתיים. 
גם אם אין כאן "מחלקת ייעוץ" ולא כל אחד יכול להציע פתרן לכל בעיה. אתם מוזמנים לשאול. 
מאד יתכן, שתקבלו כאן מענה הולם, אבל איני יכול להבטיח זאת. 
בהצלחה לכולנו,
משה

לצפיה ב-'חיווט - איך לחבר ממיר ל DVD ? (הצילו!)'
חיווט - איך לחבר ממיר ל DVD ? (הצילו!)
<< ההודעה הנוכחית
25/12/2008 | 06:49
11
250
בוקר טוב לכולם.

אני טובע באפשרויות והתלבטויות לגבי רכישת כבלים מתאימים לטלויזיה.

ראשית הפרטים הטכניים:
טלויזיה LCD FHD של סמסונג (LA32A550).
ממיר HD של הוט (בקרוב יגיע)
DVD מקליט של פיוניר.

השאלה איך מכל זה אני יוצר מאסטר פיס:
1.
איזה חיבור עדיף לאינפוט של הDVD המקליט - SCART מממיר ה HD , או כבל RF ישירות מהשקע בקיר?
(ב DVD אין כניסת HDMI או קומפוננט, ואני מניח שכניסת S-V נחותה ובכל מקרה אינה עדיפה)
האם חיבור RF ישירות יגרע מאיכות ההקלטה?
2.
איזה חיבור יש לחבר מהDVD לטלויזיה? (HDMI, SCART, קומפוננט) אני מניח ש HDMI הוא התשובה כאן מאחר שה-DVD הזה מסוגל לבצע אפסקייל לרמת 1080p, מה שלא יהיה ניתן להעביר על סקארט או קומפוננט.
אך מצד שני, אם בכל מקרה המכשיר משדר איכות DVD ולא HD-DVD, אז מדוע שלא אסתפק ביציאת SCART (במיוחד אם בחרתי גם בכניסת SCART) ?

שאלה נוספת:
אני מתכנן לקנות כבלים איכותיים ממותג ידוע, כנראה של MONSTER.
ההשקעה בכל אופן עלולה לעבור את ה 1300 ש"ח - אם אני קונה 3 כבלים, כלומר שתי HDMI ואחד SCART איכותי.
אני מחפש איכות גבוהה בשידור, הקלטה, ולעתיד גם אולי לסטרימר. כמובן אני רוצה להבין איפה אפשר לעצור ולומר שכבר לא אבחין בשיפור אם אקח כבל יקר יותר.

אשמח לקבל את עצתכם ודעתכם אם השקעה כזו נראית לכם כדאית, או מטורפת לגמרי.

המון תודה מראש.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'איזה כניסות יש לך ב-DVD?'
איזה כניסות יש לך ב-DVD?
25/12/2008 | 07:41
10
27
(כניסות, לא יציאות)

אני לא מכיר טוב את הממיר של הוט, אתה צריך לברר האם אפשר להוציא RGB ב-SCART בזמן שהוא גם מוציא אות ב-HDMI (כי מן הסתם תחבר אותו ב-HDMI לטלויזיה)
אם כן, ואם ה-DVD מקבל אות RGB בכניסת ה-SCART שלו, כנראה שזו הדרך הטובה לחבר.

עדיף כנראה לחבר את ה-DVD ב-HDMI, כי זה גם חוסך המרות מיותרות (D/A ב-DVD ו-A/D בטלויזיה ומונע את הצורך להתחשב באיבוד איכות בכבל)
זה תלוי גם באיכות עיבוד התמונה של הנגן מול זה שבטלויזיה.

כבלים - אין לך מה להשתולל.
בודאי כשמדובר ב-HDMI - אם לא מדובר במרחק גדול מדי, כל כבל יעשה את אותה העבודה ויתן את אותה התוצאה, גם כבל של פחות מ-100 שקל.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אוקי כך חשבתי אמנם'
אוקי כך חשבתי אמנם
26/12/2008 | 01:09
9
27
חיבור HDMI מה DVD אכן היה נראה לי שחוסך המרה אחת.

למה שהממיר לא יוכל להוציא RGB במקביל ל HDMI?
אוקי ונניח שהוא לא מסוגל להוציא אותם במקביל, אז מה האלטרנטיבה לחיבור הממיר עם ה DVD? אין ל DVD כניסת קומפוננט, אז הבא אחריו באיכות הוא כניסת S-V. השאלה שלי מדוע לא להכניס לDVD כבל RF ישירות מהקיר?

אגב התכוונתי להעלות תמונות הכניסות של הממיר והDVD, הנה הם בכל אופן -
התמונה המצורפת היא גב ממיר ה HD

לגבי איכות כבל ה HDMI... אתה אומר שכל מה שטוענים שם ב MONSTER זה שטויות? למשל שיש כבל מותאם להעברת צבעים רגילה ויש שמעביר xv או למשל שכבל אחד מעביר 10bit והשני 12bit...
יש גם עניין של נפח מידע, יש כבל שנטען שמעביר עד 2.5Gbps לעומת היקרים יותר שמעבירים אפילו 10Gbps.
אז אני מבין שברוב המקרים אני גם ככה לא צופה בשידור HD, וגם לשידורי HD של הוט אולי לא צריך כבל "מקצועי" מדי. אבל למקרים שבהם אני אזרים (נניח עם סטרימר בעתיד) סרט באיכות ובנפח מידע הכי גבוה שיש היום, אז הכבל הפשוט לא יספיק, אני טועה?
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'ותמונת גב ה DVD'
ותמונת גב ה DVD
26/12/2008 | 01:11
22
לצפיה ב-'ועוד שאלת המשך'
ועוד שאלת המשך
26/12/2008 | 01:15
7
14
כבלים ללא "בליסטר" (אני מבין שהכוונה לכך שהם באים ללא אריזה מקורית) זה הימור, או שאני לא אמור לחשוש מזה?
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'חבל על הכסף לכבלים HDMI באלפי שקלים'
חבל על הכסף לכבלים HDMI באלפי שקלים
27/12/2008 | 20:15
4
34
אני מבין המערכת שלך כוללת :
LCD
DVD מקליט של פיוניר בקיצור מכנים אותו DVR
ממיר HOT HD

ואין לך רסיבר

אתה צריך 2 כבלי HDMI לחיבור המקורות

לצורך הקלטה שקע סקארט אחד בממיר אמור להיות לטובת VCR/DVR, וכנ"ל שקע סקארט ב- DVR בשני המכשירים יש שקע סקארט נוסף עבור חיבור אנלוגי ל- TV

לכן אתה צריך כבל סקארט לסקארט (מלא)

בכל מקרה, כרגע בציוד מסחרי אין אפשרות להעתק חומר של HD. אם יתאפשר לך להקליט דרך הסקארט, זה יהיה רק כי הוט יעשו לחומר HD Down Scaling לסטנדרט.

אל תתפלא אם תגלה שסרטים בתשלום מוגנים על ידי הגנת מקרו וויז'יון.

לגבי כבלים בכדי שתהיה לך פרופורציה:

,אני רכשתי את הכבלים בחנות שבקישור, ואני רואה בלו ריי אתם באיכות עוצרת נשימה, וגם סרטי DVD רגילים נראים דרך DVR LX61 מדהים.

http://ultrapro.co.il/products/93205
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'ראשית תודה רבה על תגובתך המושקעת.'
ראשית תודה רבה על תגובתך המושקעת.
28/12/2008 | 04:12
3
12
ולעניין, רק אבהיר כי מן הסתם האיכות הגבוהה רלוונטית לי לחיבור ממיר-טלויזיה, כלומר לכבל ה HDMI הראשון. חיבורי ה DVD פחות חשובים לי וגם כך ההקלטה אינה באיכות HD או קרוב לזה.
לגבי חיבור סקארט->סקארט ל DVD וממנו HDMI לטלויזיה, כך באמת הנחתי שעדיף. אני מניח שזה עדיף על חיבור ישיר מכבל RF משום שממיר ה HD נותן תמונה מעובדת בצורה טובה, ואני מבין שזה עדיף מאשר לתת ל DVD לבצע את עיבוד המידע מה RF.

לגבי הקלטה, גם כך לא תכננתי להקליט הרבה מ HD (כמה ערוצים כבר יש) ובכל זאת, אתה טוען שה DVD לא מסוגל להקליט תוכן HD אעפ"י שהוא בעצמו מבצע שינמוך לרזולוצית DVD סטנדרטית לפני ההקלטה?

שאלה נוספת - מהו כבל סקארט-סקארט מלא? מהו כבל חלקי?

בנוגע למחירים.. רכשת כבל HDMI באורך 3 מטרים, עם סיכוך בודד ("בלונים"? נו באמת..) ואתה רוצה לומר לי שאין הבדל באיכות התמונה לעומת כבל 700 ש"ח?
זה שאתה רואה "באיכות עוצרת נשימה" זה עניין של דעה. לו היית משווה בין הכבל הנוכחי לכבל יקר בהרבה, הייתי עכשיו מחליט סופית לקנות כבל זול שכזה.
אך עדיין לא ראיתי השוואה כזו ולא קיבלתי חוות דעת מאחד שבדק והשווה 2 כבלים בהפרשי מחיר כאלה, לכן אני עדיין סקפטי.
אל תבין אותי לא נכון, אני יודע שהתמונה שתתקבל תהיה מעולה כך או כך, אך אם תהיה לי סיבה להאמין שאוכל לשפר את איכות התמונה באופן משמעותי ע"י כבלים יקרים יותר, לא אסתפק במועט.

אגב אני לא צריך מרחק גדול מ 1.5 מטר לכבל, כך שזו נקודה לטובת קניית כבלים זולים.

אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'נדב... מדובר על מידע דיגיטאלי !'
נדב... מדובר על מידע דיגיטאלי !
28/12/2008 | 07:37
1
10
מה שנקרא 0 ו 1.
גם אם נדחוף שוקולד בלגי בין הסיכוך למוליכים האחרים, ה- 0 וה 1 לא יתבלבלו מרוב קלוריות.

מבטיח לך, שאם תשווה כבל HDMI ב 50 ש"ח, לבין כבל ב 5000 ש"ח (ותאמין לי שיש כאלה וגם יקרים יותר)- לא תשמע שום הבדל.
תשקיע את כספך בדברים יותר רציניים.
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-' אוקי, לא היית צריך להדרדר לאנאלוגיה כזו'
אוקי, לא היית צריך להדרדר לאנאלוגיה כזו
30/12/2008 | 07:06
9
אם היה שם שוקולד בלגי, לא היה לי בכלל ספק. הייתי משלם 700 שקל.

בכל אופן, הבדלים בפועל בטווחים קצרים אולי אין, אבל כן קיים תקן CAT2 שמובדל מתקן CAT1 בכך שהוא נבדק בקפדנות כמעביר וידאו במהירות מקסימלית גבוהה פי 2, ועוד כמה תוספות, לעומת CAT1 שאינו מבטיח יכולת כזו. לא שזה הכי רלוונטי לצרכן הממוצע שבקושי יבחין בשינוי, אם בכלל ימצא מקור וידאו/אודיו באיכות כזו.

תודה על העזרה בכל מקרה
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'אכן, אין הבדל'
אכן, אין הבדל
28/12/2008 | 09:41
7
אני קיבלתי יחד עם הסמסונג (LA40A650)  זוג כבלים 1.5 מטר יקרים למדי שנמכרים שם במאות שקלים.

מה שקורה שיש ניצול מחפיר ותמחור יתר של הכבלים.

הכבלים מהחנות בנווה שאנן בחיפה הבלונים הם בסה"כ מסנני רעש, והכבל בהחלט באיכות שווה או עדיפה על כל כבל ב- 700 שקל.

בהתחלה הBD חובר ב 1.5 מטר מהחנות. אבל בגלל המעברים בארונית זה היה דחוק. החלפתי לכבל של 3 מטר "זול" ולא היה הבדל. את ההסבר המפורט נתן למעלה מר סנשז, אדם בעל ידע ונסיון רב.

תשובות לשאלות:

ה- DVR שלך לא יכול להקליט חומר HD - לא דרך HDMI, ולא דרך RGB. הוא מקליט או 480 או 576 (Pal - NTSC) וזהו.

אם יש HDMI ב- DVR שלך והוא מסוגל לספק 1080P אז גם מ- DVD תקבל איכות גבוהה להפליא. ה- DVR מבצע אפסקייל ישר מהביטים שבדיסק, למסך.
בכל חיבור אחר תהיה המרה ב- DVR של הביטים לאות אנלוגי, למשל RGB, ובמסך המרה וסידור ביטים של 480/576 על תשבץ של 1080.

הסקארט לסקארט בין הממיר לDVR הוא רק להקלטה. אבל בכל מקרה ה DVR ב- RF קולט רק חלק קטן מערוצי הממיר בסרטים - רק ערוץ הסרטים.

ישנם כבלים שמצד שני לסקארט יש מחברי RCA

לסיכום - האיכות הכי גבוהה תתקבל:

ממיר HD מחובר לTV ב- HDMI
DVR מחובר ל- TV ב- HDMI
ממיר HD ל- DVR בכבל סקארט מיציאת VCR בממיר לכניסה המתאימה ב- DVR. צריך לבדוק זאת בפרק המתאים בחוברת ה- DVR
אודיו וקולנוע ביתי >>
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם! - בסופו של עניין רכשתי'
תודה רבה לכולכם! - בסופו של עניין רכשתי
30/12/2008 | 07:08
10
כבלי Philips 3534/10 כאלה :
http://www.lastprice.co.il/product.asp?productid=5...

והמון תודה לך יוסי הרי, על ההשקעה בתגובות
אודיו וקולנוע ביתי >>

הודעות אחרונות

14:07 | 18.11.19 אורחים בפורום
16:58 | 13.11.19 qrdwlhrmy
07:31 | 13.11.19 אורחים בפורום
23:44 | 07.11.19 מ ש ה 53
13:50 | 01.11.19 אורחים בפורום
06:34 | 30.10.19 דוספק
23:03 | 26.10.19 EB10000
10:13 | 24.10.19 ortodox
08:12 | 23.10.19 ortodox
16:44 | 21.10.19 מיכאל לנג

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ