התאלמנתי זה עתה

עדן נגב

New member
מחכה לתעודות פטירה כדי להתחיל לטפל

תודה קורלי, מחכה לתעודות פטירה כדי להתחיל לטפל בכל הנושאים.
אחד הדברים שאני מוטרדת מהם היא החברה. מכיוון שבערבים הייתי יושבת עם בעלי. כעת הישיבה לבד די מאיימת. אני רוצה לחיות ולשוב לפעילות. כבר השבוע חזרתי לפעילותי החלקית.
יש לי עניין לפגוש חברות בגילי שעברו את אותה חוויה להיות איתן ולצאת מהבית.
אין לי צורך תודה לאל לבקש השלמת הכנסה.
ברגע שיהיו לי תעודות הפטירה אגש לבטוח הלאומי ואבקש מפגש גם עם מתנדבים וגם עם עו"ס אני בהחלט חושבת שיהיה לי טוב להיות בקבוצת תמיכה כדי ללמוד איך להתאבל.
לגבי שלבי האבל אני יודעת את התאוריה מכיוון שעסקתי בזה. ברגע שזה פוגע בי אני הופכת לאדם פגיע ככל אבל שאיבד את היקר לו.
תודה לך ולכוכב הים.
חג שמח

עדן נגב

New member
התאלמנתי זה עתה

1. מה הן זכויותי כעת בבטוח הלאומי ומה עלי לעשות כדי לזכות בהן?
2. האם יש קבוצות תמיכה ברשל"צ לאלמנות?

יש כמה דברים שצריך לעשות

תגיעי לקרית הלאום בעירנו , שם במשרד הפנים תארגני לך ספח בתעודת זהות בה כתוב אלמנה
ומשם תחצי את השביל וכנסי לביטוח לאומי הם מקבלים בימיםא ג ה
ותבקשי להגיע למקלחת שארים שם תדברי עם העו"ס , היא כבר תפנה אותך למקומות בהם תקבליהנחה כאלמנה כמו ארנונה
ואיתה את תוכלי לברר מה קצבת שאירים שתקבלי מביטוח לאומי ומה שאר הזכיות שלך
לא יודעת אם ישקבוצת תמיכה, תבדקי בויצו בראשלצ אבל היועצת של ביטוח לאומי יעזרו לך במידע

אבל קודם לפני שאת יוצאת לדרך א צריכה לקבל תעודת פטירה של בעל ואי מצטערת על אובדנך
ושולחת לך ים של כוחות להתמודד עם הניירת
ואנחנו פה עבורך
ואת יכולה להעזר עם עובדת סוציאלית של העיריה היא גם תוכל להדריך אותך

עדן נגב

New member
זה עתה התאלמנתי

לנסיכת המדבר תודה מכל הלב. רשמתי את דברייך ומייד עם קבלת תעודת פטירה של בעלי אלך לבצע את כל מה שהצעת.
מכיוון שאני עדיין לא בדיוק מבינה היכן אני נמצאת.
אני בעצמי עוסקת בתמיכה בבני משפחה התומכים בחולים. הפכתי מתומכת לנתמכת. זה מצב לא קל וקשה לי להבין שאני נמצאת בו.
עברתי תקופה של 19 ימים בהם טיפלתי באיש הכי יקר לי בעולם עד שהלך לעולמו, בכבוד שמסביבו כולנו.
כל האירוע היה הפתעה, מאיש פעיל ספורטאי, לחולה קשה. הכל כל כך לא מובן ולא עניני.
אני נמצאת כעת בתקופת חוסר ההבנה למצבי, לא הורדתי אפילו דמעה אחת מרגע שהגיע לבית החולים ועד לרגע כתיבת מילים אלה.
יש לי תחושה של חוסר אונים על כך שהרגש כל כך כהה.
לכן אני מחפשת עניינים לבצע, כשאני עדיין קרה ודי מיושבת בדעתי.
כדי שיבואו הדמעות וכל שלבי האבל, אוכל להיות שם ולא להיות מוטרדת בביצוע מטלות כדי להמשיך לחיות.
בוודאי מנסיון שלך ושל אחרים יש לך מה להגיד בנושא.
תודה ושבת שלום

עדן נגב

New member
תשובה לנסיכת הכוכב התאלמנתי זה עתה

תודה לך נסיכת הכוכב
רשמתי כל מילה מדברייך ואבצע את הדברים מייד עם קבלת תעודת פטירה של בעלי ז"ל.
הוספתי בכוונה את האותיות הקשות ז"ל כדי לתת לתבונה שבי להבין שהוא איננו.
טיפלתי בו 19 ימים לפני מותו. הכל הגיע בהפתעה איש פעיל ספורטאי, שגליתי אותו בבית עם שטף דם במוח. לצערי הוא לא שרד את כל מה שעבר במשך הימים בהם שה בבי"ח.
עד לרגע זה רגשותי כהים מאד, לא הזלתי דמעה ואפילו לא התחלתי את תהליך האבל.
יש לי שאלה נוספת, אני מבינה שמכאן גם תשתנה החברה בה היינו עד כה, משפחות וזוגות שהיינו איתם מזה שנים יחד.
איך מתחילים למצוא חברה חדשה שתיתן לי אפשרות לא להיות תקועה בבית?

תודה ושבת שלום

ההודעה שלך העידה שאת שונה

נכון יש שלבים לעיבודהאבל בנשמה , אם תלכי לדפים אחרונית פורסמו פה מלא מאמרים על הנושא
בשלב הפרידה הכפויה מהאהוב עוברים כמה שלבים , במקרה שלך הוא חי חיים טובים עד שהתאשפז
, , אז זה תפס אותך בהפתעה , אז את בשלב של לעכל מה שעבר עליך את הפרידה הכפויה מאהובך
ני פה עבורך ועבור כל מי שצריך אוזן קשבת , האובדנים הללו עושים לנו משהו

לי לקח שנה לעכל את האובדן הראשון שעברתי אז קרסתי טוטאלית , האובדנים הבאים כבר התמודדתי אחרת
אני רווקה לא בניתי לי בית ומשפחה אבל כבר ישבתי שבעה על אחות אב ואם
וכל פעם התמודדתי אחרת אבל קשה לומר שנפרדתי מהם עדין נושאת אותם בלבי
אבל עזרתי לאמי לקום מהאבלותשלה , את זה מביאה לפה את הנסיון הזה
כי עבורה עשיתי את הסידורים במוסדות הרשמיים הייתי הבת/המטפלת/ האחראית על אמא וזו שמטפלת בה 24/7
כי הבטחתי לאבי ז"ל שאטפל בה כמו שהוא אהב אותה כל השנים ,
היתה לי אמא נפלאה היו יחד 40 שנה והוא אהב אותה כל השנים , כמו ביום הראשון שהתאהב בה
אז הדברים לוקחים זמן וי פה עבורך אני בת עירך

למעלה