לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1019410,194 עוקבים אודות עסקים

פורום הפועל תל אביב

ברוכים הבאים לפורום האוהדים של הפועל תל אביב בתפוזאתם מוזמנים לא לנהוג כאוהדי מכבי ובית"ר, ולהוריד נעליים (אדומות) בכניסה אל ביתנו הוירטואלי.הפורום הוא מקום מפגש לאוהדי כל הקבוצות בכלל ואוהדי הפועל תל אביב בפרט. כאן תוכלו למצוא חדשות, כתבות, תמונות, ואוהדים- הקשורים למועדון הגדול והאהוב. זהו המקום לדבר על הקבוצה הנהדרת הזו, לשתף ולהכיר עוד אנשים שאוהבים אותם כמוכם, ובעיקר- להנות! גלישה נעימה ופוריה!

אודות הפורום הפועל תל אביב

ברוכים הבאים לפורום האוהדים של הפועל תל אביב בתפוזאתם מוזמנים לא לנהוג כאוהדי מכבי ובית"ר, ולהוריד נעליים (אדומות) בכניסה אל ביתנו הוירטואלי.הפורום הוא מקום מפגש לאוהדי כל הקבוצות בכלל ואוהדי הפועל תל אביב בפרט. כאן תוכלו למצוא חדשות, כתבות, תמונות, ואוהדים- הקשורים למועדון הגדול והאהוב. זהו המקום לדבר על הקבוצה הנהדרת הזו, לשתף ולהכיר עוד אנשים שאוהבים אותם כמוכם, ובעיקר- להנות! גלישה נעימה ופוריה!

לצפיה ב-'מתי ולמה התחלנו לאהוד את הפועל ת"א?'
מתי ולמה התחלנו לאהוד את הפועל ת"א?
<< ההודעה הנוכחית
27/12/2005 | 17:06
46
69
הפורום שלנו מורכב מאנשים שונים ומגוונים, המחזיקים בהשקפות עולם כאלו או אחרות.
יחד עם זאת, דבר אחד משותף לנו ומאחד את כולנו: הפועל תל אביב.
אמנם אנחנו לא יודעים הרבה אחד על השני, ועם הזמן נכיר יותר ויותר, אבל יש משהו אחד שקשור ישירות לפורום ובכל זאת גם הוא נעלם מעיניי:
איך ולמה התחלתם לאהוד את הפועל תל אביב?

כדי שהתשובות שתתנו לא תסתכמנה בהסבר כמו "כי הם משו בסט"! החלטתי לפרק את השאלה הגדולה הזו, לשאלות קטנות יותר.
הן ינחו אתכם ויעזרו לכם לנסח את ההסבר לשאלה, שהיא מעיקרה די מופשטת.

למה בחרתם לאהוד דווקא את הפועל תל אביב, על פני שאר הקבוצות?

האם היה רגע שבו החלטתם שהפועל ת"א זו הקבוצה שלכם לעולם, או שפשוט נולדתם עם האהדה הזו בפנים? אם מדובר ברגע ספציפי- פרטו מהו.

האם האהבה אל הקבוצה הגיעה מהבית, או שנרכשה במשך השנים?

מה גרם לכם להשבע אמונים ל"אדום אדום" הזה?

האם היה מישהו או משהו, אשר השפיעו על ההחלטה?

אני בטוחה שכל אחד יביא איתו את הסיפור שלו, ויצא לנו שרשור מאוד מיוחד, שיכיל המון סיבות לאהבה משותפת אחת.

קדימה.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אני.... '
אני....
27/12/2005 | 17:13
1
9
גדלתי במשפחה של אוהדי הפועל.   סבא שלי היה סדרן בבלומפילד (באסה) לפני 700 שנה ואבא שלי היה הולך כל הילדות שלו למשחקים של הפועל.

כפי שאתם מבינים, לא היתה לי כ"כ אופציית בחירה בנושא, ואני ממש לא מתחרט על זה.

יאללה הפועל!!!!!!!!!!!
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אז אתה בערך בן 650?'
אז אתה בערך בן 650?
28/12/2005 | 09:42
9
לצפיה ב-'השנה היתה 1969...'
השנה היתה 1969...
27/12/2005 | 17:37
1
13
אני הייתי בן 8 וכמו שאר חברי בצפון הישן של תל אביב שעל הירקון, אהדתי, רחמנא לצלן, את הצהובים... כמה מעט ידעתי על שנעשה בביתי...
יום שבת אחד, היתה התרחשות בביתנו. סבי, אבי, דודי ובן דודי התארגנו ליציאה מאורגנת לשכונה היוקרתית של רחובות - שעריים שמה. כששאלתי לפשר ההתרגשות, הסבירו לי הנוכחים כי הם מתכוננים לצאת למשחק האחרון והחשוב של העונה של האדומים. הם נסעו לראות את שייע פייגנבוים וחבורתו (ובהם פרימו, חזום, בורבה, קיקו רחמינוביץ', אבי בנימין והקרויף של הליגה - שאכן התאמן באיאקס - רוני קלדרון ואח') מנסים לזכות באליפות של 1969 מול מכבי שעריים. הצהובים בני עירנו, הוליכו אז את הליגה בהפרש שערים. אז, בעידן הטרום טלביזיוני הישיר, ועוד לפני "שירים ושערים" הזכורה לטוב, נאלצתי להמתין לבני משפחתי שעה ארוכה. הם חזרו מהמשחק כחבורה צוהלת בספרם לי על שיירה ארוכה ושמחה שהגיעה מהעיר הדרומית לאחר שהפועל זכתה כמו תמיד כמעט בניצחון אדיר של 0:1 משער של גוגו מורדכוביץ' האלמותי (הצהובים שוב איכזבו את אוהדיהם ב0:0). מה אומר ומה אדבר. זו היתה החוויה המכוננת שלי בתחום. החווייה השניה התרחשה שנה אחר כך והיא היתה עצובה הרבה יותר. תארו לכם ילד בן 9 המסרב ללכת לבית הספר אחרי שקבוצתו האהודה הובסה בדרבי 5:0 על ידי שפיגל וטלבי. אני זוכר אותי ביום גשום עם אלפי מטריות של בלומפילד מפוצץ מאנשים. לידי ישבו בשער 1 מי שעדיין טרם היו המורמים מעם (לפני שגבה ליבם אחרי שזכו בגביעי אירופה): שמעון מזרחי, מחרובסקי, אבידן והאופטיקאי ששכחתי את שמו. הם חגגו אז כל הדרך לסטקים המעולים של נלו...
אההה כן, שכחתי לציין שאבי היה מזכיר הקבוצה איזה חצי שנה בתקופה זו. אז גם זכור לי שהוא לקח אותי למשחק מול מכבי חיפה (אז הם היו סתם קבוצה פריפריאלית) והיינו באיזה מלון עלוב וכל השחקנים ישבו לו על השולחן... וכן, גם אז הפועל הפסידו 1:0...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'וואחד סיפור'
וואחד סיפור
27/12/2005 | 17:52
4
לצפיה ב-''
27/12/2005 | 18:00
3
האהבה באה מהבית,אבל לא התחילה כאהבה אלא כשנאה לגוף המתנשא שנקרא מכבי,לאט לאט זה הפך לאהבה לא מתפשרת.(ותודה לשמעון מזרחי שעשני פועליסט).
שנת הזכייה של גליל עליון(כן בגמר דווקא עלינו)באליפות בכדורסל,היא השנה בה הפכתי לאדום תל אביבי מושבע.
את השנאה של אבא הפכתי גם לאהבה.
מכדורסל עברנו יחדיו גם לכדורגל.
חוצמזה..."הם משו בסט"!! חחחחחחחחחחח
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אין לי מושג למה?'
אין לי מושג למה?
27/12/2005 | 20:53
6
מאז היותי ילד הייתה לי אהבה לאדומים
החלטתי סופית כשהייתי בגיל 10 אחרי שסיני נתן בראש לבית"ר ומנע ממנה אליפות
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-' מ2005 '
מ2005
27/12/2005 | 22:10
6
אבל בשנות ה60 הכרתי את הפועל רישון. וחוץ מיזה אוהב אדום של רצח בעינים.
הסיבה האמיתית אמיתית - בגלל אוהדת שרופה עטויה אדום ואדומה בכל רמח אבריה. כעזר כנגדה אעמוד לצידה.
דם ואש ותמרות עשן. כל השנה!

בוז  ל מכבי
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'1986'
1986
28/12/2005 | 00:14
5
4
המשחק הראשון ששודר אי פעם בשידור ישיר בTV.
הפועל ת"א-מכבי חיפה.
הפועל מנצחים משער של גילי נלדאו,שער מנבדל...
אבא שלי לקח אותי למשחק ההיסטורי הזה,למרות היותו אוהד ביתר ת"א.
שניהלה הצגות כפולות עם הפועל בבלומפילד מספר שנים לאחר מכן,ועל כן הייתי ממשיך להגיע עימו למשחקים,הוא של ביתר,אני אדום  .
ואני התאהבתי דווקא בקהל האדום באווירה,ובכל מה שהתרחש שם...
(שאתה ילד,אתה מושפע ממה שנעשה סביבך) למרות שזה היה לפני 18 שנה,אני זוכר רגעים קטנים של עונג משם אומנם במעומעם...
ומאז אבי,המשיך לקחת אותי להצגות הכפולות לאחר האליפות בבלומפילד, הוא עם הכחולים ואני עם האדומים,ומאז אני נשארתי עם האדום  .
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אני הייתי במשחק שהיה...'
אני הייתי במשחק שהיה...
28/12/2005 | 19:40
4
2
ברובו משעמם עד הגול של גילי והכל התפרץ. בתום המשחק ירדנו למגרש לחגוג עם השחקנים. אחר כך נסענו לככר מילנו לחגוג בבית הקפה/מסעדה של הכריש (דוביד שוויצר זצ"ל). בערב הח'ברה הצהובים של הערוץ הראשון והיחיד אותו הזמן, בראשותו של "בואש" (יואש) אלרואי, דאגו לעליהום על "הגול הגנוב" כביכול של הפועל. ובסך הכל היה מדובר שם בנבדל פסיבי...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אגב, שמרתי עיתונים...'
אגב, שמרתי עיתונים...
28/12/2005 | 19:50
1
מהנצחון 0:3 על מכבי ב1980 (עם שבתאי לוי וליברמן), משחק האליפות של אותה שנה על מכבי פ"ת (1:5), חצי גמר הגביע 1980, גמר הגביע מ1983 (עם שער היד והדחיפה של גילי), משחקי האליפות ב1986 ו1989, אבדן האליפות של מכבי בכדורסל לגליל, הגביע של 1999, הדאבל של 2000 והמסע המופלא בגביע אופ"א...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'להזכירך, אז כל נבדל היה נבדל'
להזכירך, אז כל נבדל היה נבדל
29/12/2005 | 00:09
2
2
פסיבי או לא.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'עוד באותו ערב המושג נבדל פסיבי'
עוד באותו ערב המושג נבדל פסיבי
29/12/2005 | 01:02
1
1
הוזכר בתוכנית סיכום המחזור עם ניסים קיויתי אחריי שיו"ר איגוד השופטים עלה  לשידור והסביר למה השער הזה הוא חוקי, יכול להיות שזה היה חוק חדש או שהיה אפשר לפרש את החוק הישן בצורה הזו, אבל אלו הן העובדות.
אני פגשתי את צבי שריר בליגה למקומות עבודה שם הוא שופט ודברתי איתו על המשחק הזה הוא טוען שהוא ידע שאלי יאני בנבדל אבל נתן למשחק לרוץ בגלל שהוא לא היהה מעורב בהתקפה.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'דברו אח"כ שצביקה שריר אמר'
דברו אח"כ שצביקה שריר אמר
29/12/2005 | 02:41
1
שהוא הקדים את זמנו, מה שאומר שחוק הנבדל הפאסיבי יצא אח"כ.
לי זה לא ממש משנה, אנחנו מדברים על היסטוריה ומה שחשוב זה שהפועל לקחה אליפות.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'סקר מצויין - הנה ההיסטוריה שלי :)'
סקר מצויין - הנה ההיסטוריה שלי :)
28/12/2005 | 04:46
8
8
בסוף שנת 83 הייתי ילד קטן ולראשונה שמעתי על "הפועל תל אביב".
זה היה לקראת סיום העונה ומכבי חיפה הוליכה את הליגה,ובית"ר שניה והפועל שלישית..
הייתי אז בכיתה א' ויום אחד כמה ילדים התגודדו סביב עיתון ספורט.. וכל אחד זרק איזה קבוצה הוא אוהד.. כולם אמרו או מכבי חיפה או בית"ר ירושלים,אני הסתכלתי על התמונות והחלטתי דווקא על הפועל האדומים.
לא רחוק מאותו יום משה סיני ניצח את בית"ר 3:1 בי.מ.ק.א במשחק חסר חשיבות להפועל אך מלא חשיבות לבית"ר שהתמודדו על האליפות,ובעקבות ההפסד מכבי חיפה זכתה באליפות.
המשחק הזה עשה הרבה כותרות בטלויזיה ומיד קלטתי שזו הקבוצה האדומה שאני בחרתי לא מזמן לאהוד...

עברו עליי 3 שנים של אהדה פאסיבית, עד לאותו משחק בלתי נשכח ב-86 .משחק על האליפות מחזור אחרון ראש בראש הפועל תל אביב מול מכבי חיפה ושידור ראשון אי פעם של משחק כדורגל בטלויזיה

זה היה משחק ראשון שראיתי אי פעם בטלויזיה,והזדמנות מצויינת להכיר את הקבוצה שבחרתי לאהוד. אני זוכר את אותה שבת בבהירות. הייתי מהופנט ומרותק למסך וכל הזמן יורם ארבל פימפם ש"זהו רגע היסטורי שידור ראשון אי פעם של משחק כדורגל.."
האווירה המחשמלת ביציעים הצליחה לחדור דרך המסך ,ידעתי שעשיתי את הבחירה הנכונה ואני אהיה אוהד של הקבוצה ללא קשר לתוצאה בסיום המשחק.
הגול של גילי..העלפון של קוקוס.. וחגיגות האליפות בסיום המשחק היו טקס ההטבלה הכי מוצלח שילד-אוהד יכול לבקש.

הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'הסיפור שלי דומה'
הסיפור שלי דומה
28/12/2005 | 15:57
7
2
התחלתי לאהוד את הפועל ב-88 (גם כיתה א') בלי סיבה ממש מיוחדת (ראיתי אותם בטלויזיה והאדום די משך אותי).  וככה 3 שנים של אהדה פאסיבית עברו עד שהתחלתי להקשיב לשירים ושערים ברדיו.  ודווקא באותה עונה הפועל לא היתה בשיאה (בלשון המעטה), ודווקא אז נכנסתי חזק לעקוב אחרי הכדורגל בכלל והפועל בפרט.  והשאר זה היסטוריה.

מה שמוזר בכל העניין, בבית שלי אין שום אהדה לכדורגל ואני בא מאיזור בית"רי מובהק.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'מה שיותר מוזר בעניין'
מה שיותר מוזר בעניין
29/12/2005 | 00:59
6
4
הוא שמכביסט כמוך מצהיר שהוא אוהד הפועל.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'לך תהמר שארגנטינה תזכה במונדיאל'
לך תהמר שארגנטינה תזכה במונדיאל
29/12/2005 | 02:42
5
4
ואח"כ תקרא לי מכביסט... מכביסט!
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'שחר, להגיד ליואב שהוא מכביסט...'
שחר, להגיד ליואב שהוא מכביסט...
31/12/2005 | 17:50
4
2
נובמת.
אני מבקשת- בלי קללות בפורום!

הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'סינתיה, תעשי לי תאומים '
סינתיה, תעשי לי תאומים
31/12/2005 | 18:06
2
לצפיה ב-'מי שמאחל הצלחה למכבי באירופה'
מי שמאחל הצלחה למכבי באירופה
31/12/2005 | 20:57
2
2
הוא מבחינתי מכביסט, מצטער, לא מוצא מלים אחרות.

אגב- זה רק אספקט אחד במכביסטיות הסמויה של יואב
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'מי שמתקשה להבדיל בין הליגה לאירופה'
מי שמתקשה להבדיל בין הליגה לאירופה
01/01/2006 | 19:18
3
שיבושם לו, בשבילי יש הבדל, וכל הצלחה של קבוצה ישראלית זה לטובה.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'ספר, ספר'
ספר, ספר
03/01/2006 | 11:36
2
לצפיה ב-'אולי זה המשחק,'
אולי זה המשחק,
28/12/2005 | 20:06
2
1
לצפיה ב-'זה היה בשנת 70', עינב... '
זה היה בשנת 70', עינב...
28/12/2005 | 20:47
2
לצפיה ב-'אז עוד לא הייתי בתכנון'
אז עוד לא הייתי בתכנון
29/12/2005 | 15:43
2
לצפיה ב-'אני והפועל תל אביב'
אני והפועל תל אביב
28/12/2005 | 17:49
3
7
טוב, אז התשובה שלי היא די מורכבת. תתמודדו.

אפשר לומר שבדומה לאהבה גדולה אחרת בחיים שלי (הביטלס) הפועל תמיד היו שם.
הם תמיד היו שם במובן הזה, שרוב האנשים שמקיפים אותי ושאיתם גדלתי- הם אוהדי הפועל.
ואני לא מתכוונת לבית.
אמנם גדלתי בבית שנושם כדורגל (אבא היה בלם), אבל הוא לא ממש אדום.
אמא שלי עוד חיה בדור של סטלמך, וזוכרת לניר לוין והפועל פתח תקווה חסד נעורים.
אבא שלי סולד ובז לכל מה שקשור בכדורגל ישראלי.
אחותי הגדולה, הייתה בנעוריה מעריצה שרופה של מכבי נתניה ().
כך שקשה לומר, שאת האהבה להפועל קיבלתי בבית.
יחד עם זאת, חברה שיתופית וסוציאליסטית כמו זו שאני חיה בה- חרטה על דגלה את סמל הפועל.
חברים שלי, וההורים שלהם- כולם אוהדים את הפועל.
ומכיוון שהם כולם חבר'ה מצויינים ("מטובי בנינו") ידעתי שאם יש קבוצה בארץ שהקהל שלה הולם אותי- זו הפועל תל אביב.
לזה אני מתכוונת, כשאני אומרת "הם תמיד היו שם".

אבל מה גרם  לי, אישית, להדבק בחיידק האדום?
בצעירותי בכלל העדפתי כדורסל, ועד היום אני חושבת שזה משחק מרתק.
אבל הגנים של אבא שלי כנראה השתרשו אצלי עמוק, אז יצא שבסביבות השנה שעברה, תרגמתי את האהבה שלי הלכה למעשה- והתחלתי גם להגיע למגרשים.
וזה כיף.
אתה קם בבוקר לעבודה- וכולם שם מסביב אוהבים את הפועל. ביום ראשון בבוקר- כולם שמחים עד השמיים אם ניצחנו, או מבואסים לגמרי אם הפסדנו.
ואתה מגלה שלא רק החבר'ה שלך אוהבים את הפועל, אלא גם השף אוהד את הקבוצה עוד מילדותו, והרוסי שמאבטח בכניסה- עלה לארץ לפני עשר שנים והתאהב גם הוא בקבוצה האדומה מבלומפילד.
בקיצור- יצא לי טוב. ואני בסביבה שרוב רובה אוהדת את הפועל. (יש איזה סורר אחד שמעדיף דווקא את 'מכביכס', אבל הוא הוא סתם "ילד כאפות" שאף אחד לא ממש סופר.)

בחודש יולי חזרתי מחופשה בטורקיה, רק כדי לגלות שבן דוד שלי, חייל בן 19, עשה תאונת דרכים קשה והוא שוכב בבית חולים עם גזע מוח מרוסק.
יום אחרי זה הוא מת. ומשהו בכולנו מת יחד איתו.

והוא היה אוהד שרוף של הפועל תל אביב. אבל ממש.
פעם אחת אמא שלו קנתה לו מצעים צהובים, אז הוא לקח אותם כמו שהם וזרק לה אותם בסלון.
כך יצא, שלאור הנסיבות המצערות המשפחה החליטה לעשות מעשה.
היא העבירה בין כולם בקשה, להגיע להלוויה לא עם חולצה שחורה, כמקובל, אלא עם חולצה אדומה. בנוסף- הם השיגו מאות צמידים אדומים, וחילקו אותם לכל מי שבא.
כמובן שבהתחלה לא האמנתי שזה יצא לפועל. הלוויה של לפחות 1000 איש, וכולם יגיעו עם אדום?!
אבל החלטתי שאני לפחות באה עם אדום, ולא משנה מה.
ואני זוכרת את הרגע שפשפשתי בארון, והשתגעתי, כי בין הררי החולצות לא הצלחתי פתאום למצוא אחת אדומה. ואמרתי לחבר שלי בעיניים דומעות, שאני אוהדת הפועל היחידה בארץ, שאתה לא מוצא אצלה בארון חולצה אדומה.
בסוף מצאתי.
וכשהגעתי לבית הקברות, נאלמתי דום.
כולם, אבל כולם, התייצבו להלוויה בחולצות אדומות.
ואני מדברת איתכם על כמות עצומה של אנשים.
זה היה מחזה מדהים. ומרגש. ומכאיב. הכל ביחד.
נחיל אדום של אנשים זרם אל חלקת הקבר ובכה.

וזהו.
כשעופר הציע לי לנהל איתו את הפורום הזה, לא כל כך רציתי בהתחלה.
לא היה לי ממש זמן לקחת תחת חסותי פורום נוסף, והרגשתי שלא אוכל לתרום  הרבה בנושא.
אבל אחרי כל מה שקרה, לא יודעת איך להסביר את זה בדיוק, הרגשתי שאני חייבת לו את זה. משהו ברצף המאורעות, גרם לי לעשות את זה.
אז זוזו, רק תדע שאני מנהלת את הפורום הזה בגללך. אולי בזכותך. אבל בעיקר- בשבילך.

הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'גרמת לי דמעות בעינים'
גרמת לי דמעות בעינים
29/12/2005 | 19:32
3
הכי משכנע שבעולם.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-''
29/12/2005 | 21:03
אני הראשון שהיה מודע לסיפור הזה.

ולמרות הכל אני שמח שהרווחנו אותך למרות שהיה עדיף להרוויח אותך,ושבן דודך,היה בין החיים היום.

לזכרו .
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
29/12/2005 | 22:34
3
סיפור מעניין!

מצטער על הבן-דוד...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'כי'
כי
28/12/2005 | 22:01
2
1
לא יודע.
אולי כי דוד שלי וסבא שלי היו הולכים כל שבת למשחק עם סיר מלא בחמין שסבתא שלי הכינה להם, הם הסיר היה חוזר מלא הפועל הפסידה, אם הוא היה חוזר ריק הפועל ניצחה, ואם הוא בכלל לא היה חוזר אז הם היו במשחק חוץ וחטפו מכות |מכות|
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-''
28/12/2005 | 23:03
1
לצפיה ב-'לא נשבע לך אני רציני...'
לא נשבע לך אני רציני...
29/12/2005 | 22:34
4
לצפיה ב-'ווהווו ...'
ווהווו ...
28/12/2005 | 23:17
3
3
מתי ?? אני כבר לא זוכר , מאז שאני קטן . למה ?? כי האחים ונכנים אהדו את הפועל ( ואנחנו בכלל מנהריה במקור ) . אני חושב שזה לא רגע אחד , זה כל הזמן שעבר , בכל פעם מחדש אני מבין כמה אני אדום בנשמה .

האהבה התחילה מהאחים בבית ( שמאוד התרחקו מאז מהכדורגל ) חוזקה בשכונה ( ההיא של הילדות מפעם ) ומחזיקה מעמד עד היום .

אני זוכר את הדרבי הראשון ( ויחידי שלי ) בבלומפילד . אני בן איזה 10 ואחי שרק התחתן לוקח אותי לבלומפילד ( להזכירגם אני מנהריה במקור ) לדרבי . היתה שבת עם גשם שחב לע הזמן , אמצע שנות השבעים , בהפועל משחקים בז'ראנו בשער , אקהוייז בהגנה טורק בקישור וושייע הגדול בהתקפה . בצד של מכבי יש שמות כמו בני טבק , אבי כהן ( צעיר חדש בנוף הכדורגל ) . אך ..

מה שאני זוכר שהגשם התחיל לרדת בדיוק עם שריקת הפתיחה של הדרבי   , מה זה גשם . אני זוכר ששריר שפט בדרבי וכשהמשרוקית שלו שרקה להתחלה התחיל כזה מבול . זה היה המשחק השני במשחק המוקדם שיחקו שמשון וביתר ת"א .

טוב המבול של הגשם ושל הקורות של הפועל ליווה אותי לאורך כל הדרבי , הפועל הפסידה 2:0 וחזרנו צפונה מאוכזבים . מאז לא יצא להגיע לדרבי בבלומפילד אבל כמובן שאני מלווה את כל הדרבים דרך התקשורת .

אני גם זוכר היטב את שנות השמונים העליזות , את הפועל דורסת את הליגה ואותי טירון בבה"ד 4 הלוחמת בעונת 85-86 ביום המשחק הדרמתי בי הפועל ת"א למכבי חיפה בבלומפילד , מחזור אחרון , לחיפה מספיק תיקו ואני , אני עמוק בבוץ הטירונות מחפש איך לפחות להאזין . אני לא שכח בחיים איך התגנבתי לחדר המדריכים ושם דרך הדלת שהיתה פתוחה קמעה צפיתי ב 10 הדקות האחרונות של המשחק ואת גילי לנדאו מביא לנו אליפות.. אך איזה זיכרון .

אני אסיים עם עוד משהו קטן . אני גר בחיפה מעל 10 שנים והסתבר לי שהיה לי שכן ( שכבר נפטר לפני כמה שנים ) שלאחר שגילה את האדמוניות שלי הזמין אותי אליו וסיפר לי כיצד שיחק במדי הפועל ת"א לפני קום המדינה . הוא סיפר לי על מסע שהם ערכו ברכבת לביירות וזה גרם לי לצמרמורות . לצערי אותו שכן הלך לעולמו לפני כמה שנים אבל השיחה והזיכרון לא ישכחו .

אלו כמה מרגעי הפועל שלי .. כמובן יש עוד המון .
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אתה יודע מה הזכרת לי -'
אתה יודע מה הזכרת לי -
29/12/2005 | 15:48
2
2
את משחק השרוכים הארור, שראיתי ב"חתירה" (נדמה לי ככה כותבים את זה), שלקחו אותי לשם מקורס מ"כים בביסל"ח לעשות שמירות בשבת.

ימח שמו של טייב וכל חבורתו.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'עוד חוויה מפוקפקת שבהחלט אני זוכר'
עוד חוויה מפוקפקת שבהחלט אני זוכר
31/12/2005 | 08:29
1
1
אבל העדפתי לדבר על הדברים היפים .

מישהו עוד זוכר את המשחק נגד בני יהודה בשכונה כשבדקה ה 88  התוצאה היא 2:0 לבני יהודה ובדקה ה 90 נגמר 2:2 משתי הגבהות קרן של סיני ושתי נגיחות של אלי כהן ?? הפועל לקחו אליפות באותה שנה ...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אני זוכר גם כשהובלנו על הפועל פ"ת'
אני זוכר גם כשהובלנו על הפועל פ"ת
01/01/2006 | 15:09
1
2:0 בדקה 85, וגמרנו 2:2. "וזה לא היה מזמן"
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'האמת? מאז שאני זוכר את עצמי'
האמת? מאז שאני זוכר את עצמי
29/12/2005 | 01:10
3
המשחק הראשון שלי היה בקופסא נגד מכבי נתניה, איי שם בסוף שנות ה70, זה כ"כ מושרש אצלי שאני לא יכול להצביע על נקודה שבה הפכתי להיות אוהד הפועל.אגב, סביר להניח שגם הבן שלי באותה צרה.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'אני והפועל'
אני והפועל
30/12/2005 | 10:50
3
3
נשמע כמו תחילה של איזה פואמה מוזרה.....חח
אז סבא שלי ז"ל אהג הפועל והיו לו שני בנים(ובת) אחד, דוד שלי, אוהד הפועל והשני, האבא האהוב שלי, אוהד מכבי והסיפור ממשיך:
לדוד שלי נולד בן אוהד מכבי ולאבא שלי נולדו שני בנים האחד מכביסט והשני אדום בנשמה(אני למי שלא הבין) אז אני לא יודע מתי בדיוק גיליתי שאני אוהד הפועל בנשמה(גיל 4 שנים ו237 ימים) אבל זה מימי שחר ילדותי(לפני תשע עשר שנים בערך....חח) אז זה סיפור האהבה שלי עם הפועל...
שלא ייגמר לעולם!!!!
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'במקום שהאבא יחנך את הבן-'
במקום שהאבא יחנך את הבן-
30/12/2005 | 11:17
2
2
הבן צריך לחנך את האבא!
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'איש ואמונתו יחיה-גם אם הוא מכביסט'
איש ואמונתו יחיה-גם אם הוא מכביסט
30/12/2005 | 17:04
1
2
אני לא משנה אותו והוא לא אותי
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-''
30/12/2005 | 22:56
1
לצפיה ב-'אצלי זה משהו מולד...'
אצלי זה משהו מולד...
02/01/2006 | 19:10
2
3
אני פשוט נולדתי לתוך זה...
של המשפחה שלי אדומה... אחי הולך מאז שהוא בן 3.. אחי השני מאז שהוא בן 8 ככה... אבא שלי מאז ומתמיד... ואני מאז העונה של הדאבל(הייתי בת 10)...
לא סתם קוראים לי שני: הפירוש של השם הזה זה אדום חזק... אני נולדתי בוולפסון.. בקיצור המשפחה שלי קצת משוגעת... וכשגדלים במשפחה כזאת קשה מאוד להאוד קבוצה אחרת או לא לאהוד בכלל...
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'יופי של משפחה!'
יופי של משפחה!
02/01/2006 | 19:41
1
3
ברוכה הבאה אל הפורום!
את מוזמנת להשאר איתנו ולהנות.
הפועל תל אביב >>
לצפיה ב-'מרגש אותך?'
מרגש אותך?
03/01/2006 | 00:26
1
לצפיה ב-'אני אדום מלפני שנולדתי'
אני אדום מלפני שנולדתי
12/01/2006 | 16:47
4
למה אני אוהד הפועל? כי אבא שלי היה שחקן בהפועל.
ודרך אגב מי שרוצה כרטיס לשער 7 למשחק נגד ביתר בבלומפילד שייצור איתי קשר: אייסקיו 175208794 מסגנר: liad4790@walla.co.il
הפועל תל אביב >>

הודעות אחרונות

17:30 | 14.05.12 אורחים בפורום
21:33 | 31.12.11 עתליה23
22:08 | 28.12.11 עתליה23
17:41 | 20.12.11 כינרת אחרת אדומה
19:39 | 19.12.11 anat186
21:34 | 18.12.11 כינרת אחרת אדומה
15:23 | 18.12.11 צויקה האדום
21:02 | 15.12.11 כינרת אחרת אדומה
22:01 | 12.12.11 כינרת אחרת אדומה
13:28 | 11.12.11 כינרת אחרת אדומה
18:29 | 10.12.11 meir6070

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ