שרשור עונה 6 פרק 9

tamarhp

New member
לדעתי

א. הוא התוודה בפניו כדי לרכוש את אמונו ולגרום לו להיות בצד שלו. ב. איזבלה מתה אבל הם נמצאים - לדבריו - בגיהנום, כלומר גם ריצ'ארד מת וכולם מתים, ובתור מתים הם יכולים להיות ביחד וגם למות שוב ע"י השטן, כנראה. ריצ'ארד האמין שהוא בגיהנום וככה הוא יכול לראות את אשתו. ג. לדעתי הוא עוד קיווה שיש סיכוי שיום אחד ריצ'ארד יעבור חזרה לצד שלו, ואולי הוא גם ידע שאסור לו להרוג אותו. אחרי הכל באותו רגע ריצ'ארד היה הסיכוי היחיד שלו וזה עדיף על כלום כי מי יודע מי האדם הבא שיגיע לאי ומתי....

tamarhp

New member
לא, ../images/Emo58.gif

הוא ענה שאיזבלה ברחה מג'ייקוב ולא מהעשן.. ככה אני זוכרת...

בהלםם

New member
ההפתעה הכי גדולה שלי מהפרק היא../images/Emo58.gif

שאני מבין ספרדית! ממתי?? איך.??? לאורך כל הפרק הבנתי כל מילה וכל משפט הם אפילו טעו בתרגום חח סתם תיאוריית הפרק השבועי : כל הפרק הזה עבר לי דבר אחד בראש זה שכולם בעצם בבית חולים מחוסרי הכרה - כולם נמצאים באיזה מוות קליני ומגיעים למקום המיוחד הזה (אור לבן מנהרה וכאלה..) במקרה שלנו זה אי ואז הם נשפטים על האי..מי יחייה ומי ימות..מי ילך לגן עדן ומי לגיהנום

וואוו ! התיאוריה ! ניצחת :) (ספויילר אני חושב

שמע, הניסיון לצייר את האי כ"בית דין של מעלה" הוא מתאים בול לסידרה. והרי ראינו שהארלי באחד מהחזיונות בעונות הקודמות הוא האחראי על הסינון. אני חושב שהארלי הוא סמוי :) כל הכבוד .

niro62

New member
אז זהו שלא

היוצרים אמרו לפני כמה עונות שהסוף של הסדרה הוא לא מתחכם וכל מה שראינו הוא אמיתי וקורה בחיים האמיתיים של השורדים. קיצר אפשר להפריח את כל התאוריות על תחנת מעבר, קומה, בית חולים לחולי נפש וכל הדברים מהסגנון הזה

טיי 1

New member
וואלה. גם אני זוכר ראיון כזה שבו הם אמרו

אבל זה לגמרי נראה מופרך לאור מה שאנחנו רואים , לא ? כלומר . אין מישהו בעולם שיכול באמת להאמין שהולך להיות פה הסבר ריאלי שלא קשור ל"גן עדן גיהנום, שטנים ומלאכים, ועולמות מקבילים ורוחות רפאים , לא ?

JohnLocke

New member
אתה מערבב בין דברים לא קשורים אחד לשני

אם ראינו מקרים של רוחות רפאים - אז אני מאמין שיכול להיות שלסוף יהיה קשר לרוחות רפאים. אם ראינו עולמות מקבילים - אז הסוף כנראה קשור לזה. אבל לא ראינו שום הוכחה שלא מדובר בדברים אמיתיים שקורים בעולם אמיתי (אולם הזוי). כלומר, אין סיכוי שהאי הוא גיהנום - הרי ראינו את האושיאניק 6 יורדים מהאי ופוגשים אהובים שהם זכרו והכירו לפני ההתרסקות. מה שהיוצרים אמרו הוא שהסוף לא ינגד את כל מה שקרה ב6 עונות - לא יגידו לנו שהם כולם מתו לפני שבכלל פגשנו אותם בפיילוט, ולא יגידו לנו שהארלי חלם את הכל או דברים בסגנון.

dm101

New member
דהרמה חקרו פאראנורמליות

דהרמה חקרו תופעות על טבעיות לעולם הבא עולם המוות והרוחות לכן יש קישורים כאלה זה ההסבר היחידי שאני יכול לנחש האי הוא תופעה אלקטרומגנטית מיוחדת , אחד מפלאי תבל חקרו אותו ושיפצו אותו וכך מתרחשים בו תופעות

niro62

New member
לא יכול להיות סוף לא ראלי

אבל זה לא יהיה ברמה שיגידו לנו כל מה שראיתם 6 עונות לא היה נכון ולא קרה

A m o s 2 9

New member
לדבר שאתה מתכוון אליו קוראים...

כור המצרף. ואם אני לא טועה, היוצרים שללו את זה.

A m o s 2 9

New member
../images/Emo62.gifהסיכום שלי לפרק 9../images/Emo58.gif

סוף סוף פרק פלאשבקים על מי שבאמת חיכינו הרבה זמן לראות פרק שלו. ודרכו גם קיבלנו את סיפורה של ספינת ה"בלאק רוק". עכשיו אנחנו כבר יודעים איך הגיעה לאמצע הג'ונגל, וכמו שכולם שיערו, וכמו שארצט אמר בסיום עונה 1, זה היה צונאמי. לדעתי, זאת לא הפעם הראשונה שהבלאק-רוק מגיעה לאי. כזכור, ראינו אותה (בהנחה שזאת היא) שטה בים שקט בפרק סיום עונה חמש. מה גם שהפלאשבק מתרחש בשנת 1867 בעוד אנחנו יודעים שהיא נעלמה ב-1845 וספר החשבונות שלה נמצא ב-1852 במציאות הרגילה. אולי זה בכלל לא פלאשבק אלא פלאש-סיידווייס? אבל כמה חבל שלא ראינו את מגנוס האנזו. אגב, אנחנו מכירים את השם הזה מהמפה של הברבור. שם מצוין "כאן נקבר מגנוס האנזו" (או משהו כזה) ליד הבלאק-רוק. השאלה היא: מי קבר אותו אם העשן השחור הרג את כולם? ריצ'רד? עוד משהו שגורם לי לשער שזאת לא הפעם הראשונה זה האבן הלבנה שג'ייקוב נתן לריצ'רד כדי שימסור אותה לאיש בשחור. זה כאילו שהוא אומר לו: "בפעם הקודמת זרקת אותה לים ועכשיו מצאתי אותה. בוא נתחיל סיבוב נוסף". אם יש משהו בפרקי הפלאשבקים שאני אוהב, זה את הפרקים עם הפלאשבק הרציף, כמו שהיה בפרק הזה ובפרקים על דזמונד ומייקל. והפעם לא סתם פלאשבק, טלנובלה של ממש
, אבל טלנובלה שהייתי שמח לראות עוד כמה וכמה פרקים ממנה. הפלאשבק הסתיים דווקא בנקודה המעניינת ביותר מבחינתו של ריצ'רד. דווקא מה שמעניין עכשיו זה מה שקורה אחרי שהוא קיבל את תפקיד המתווך ואלו אנשים הגיעו לאי בהמשך, במיוחד אלו שאנו מכירים בתור "האחרים". חשבתי שאולי הם צאצאי אנשי הספינה. מסתבר שלא. מעניין אם הם באי בזמן הפלאשבק של ריצ'רד או שהגיעו בהמשך. והפרק הזה הוא הפרק השני שמסתיים בפלאשבק. הפרק שקדם לו היה "דייב" (2.18). שני הפרקים מסתיימים בפלאשבק של מישהו אחר, אבל באותה תקופת זמן. ב"דייב" זאת הייתה ליבי ובפרק הנוכחי - האיש בשחור. בפרק הזה, לצערי, לא גילו לנו הרבה על ג'ייקוב והאיש בשחור (וכמובן, המקדש והפסל). כנראה שנצטרך לחכות לפרק עליהם והלוואי שיהיה. מה שכן אנחנו יודעים מהפרק זה את הסיבה לעימות ביניהם ולמה האיש בשחור רוצה להרוג את ג'ייקוב ואת המועמדים להחליפו, מה שמעמיד בסכנה מסוימת את סוייר וקייט שנמצאים אתו כרגע. אנחנו עדיין לא יודעים את שמו של האיש בשחור, אבל מבחינת ג'ייקוב הוא ה"גיהינום", הרוע, האפילה. התפקיד שלו ושל האי זה למנוע ממנו להתפשט בעולם. מספיק שג'ייקוב יראה קצת חדשות בארצנו הקטנטונת כדי להבין שזה לא עובד. כשהאיש בשחור אמר לריצ'רד שג'ייקוב הוא השטן ושהאי הוא גיהינום, ושהדרך היחידה שהוא יראה את אשתו וייצא מהאי היא אם הוא יהרוג את השטן, נזכרתי ישר ב"הקומדיה האלוהית" מאת דנטה אליגיירי, במיוחד בחלק הראשון, "התופת". בספר, דנטה יוצא למסע דרך תשעת מעגלי הגיהינום על מנת להציל את אשתו ביאטריס מהשטן שרוצה לשאתה לאישה. האיש בשחור אומר לריצ'רד: "טוב לראות אותך משוחרר מהשלשלאות." את אותו המשפט לוק אמר לריצ'רד בסיום פרק 2 של העונה, מה שגרם לריצ'רד להבין עם מי הוא מדבר. האיש בשחור אומר לריצ'רד שלא ייתן לג'ייקוב לדבר וישר ינעץ את הפגיון בחזהו. אותו הדבר (וגם אותו פגיון) אמר דוגן לסעיד כשהוא שלח אותו להרוג את האיש בשחור. שניהם נכשלו בסוף ועברו לצד השני. ריצ'רד ואיזבלה גרו באל סוקורו. משמעות המילה "סוקורו" בספרדית ובפורטוגזית היא: עזרה, סיוע. באי טנריף, האי שבו ריצ'רד היה גר, התרחשה התרסקות המטוס הקשה ביותר בהיסטוריה ב-27 במרץ, 1977. 583 נהרגו ו-61 שרדו בהתנגשות בין שני מטוסים. אאל"ט, בפרק פתיחת העונה השלישית של הסדרה "שוברים שורות" ששודר השבוע השחקן הראשי הזכיר את התאונה הזאת. (וכמעט הכנסתי לסיכום הזה את העין מזכוכית שהוא מצא
) לוק קרא את "הבשורה על פי לוקאס" פרק 4 פסוק 37. (לוקאס = לוק) בפרק מסופר על ישו שפגש אדם שבתוכו שכן שד וישו גער בו ואמר לו לצאת מגופו של אותו אדם והשד נענה לו ויצא. ג'ייקוב הטביל את ריצ'רד בים ארבע פעמים, ולמעשה עשה את זה כמו בטבילה הבפטיסטית. אפשר להגיד שבמעשה הזה הוא כאילו נולד מחדש. זמן קצר אחרי זה, ריצ'רד, שעד אז האמין שהוא בגיהינום, זכה בחיי נצח. את משפט הסיום של הפרק, "מוקדם מכפי שאתה חושב", לוק אמר לריצ'רד בפרק 6.04.

too addictive

New member
סתם משהו

לפי מה שזכור לי, דנטה לא יוצא בשביל להציל את אשתו מהשטן, הוא פשוט נרדם ביער וכשהוא מתעורר הוא מתחיל במסע שלו. מה גם שביאטריס מדריכה אותו בחלק מהזמן. בכל אופן, למדתי את זה די בחפיפניקיות, אולי אני אחזור להרצאה להזכר יותר לעומק אם אני טועה.

A m o s 2 9

New member
אתה, פחות או יותר, צודק

אני בלבלתי את הפואמה עם סרט אנימציה שמבוסס על "התופת".

rawsh

New member
ובראש הדף מופיע הביטוי הידוע../images/Emo58.gif

"אין נביא בעירו" - אבל בפועל המצב הוא הפוך, כי אילנה והחבורה דווקא מחכים בשקיקה לעצתו של ריצ'רד, והוא זה שלא רוצה לעזור להם ומעדיף לערוק ל"עיר אחרת". ואולי זה מתייחס לריצ'רד עצמו, שכל השנים האלה היה ה"נציג" של ג'ייקוב אבל עכשיו עם מותו של ג'ייקוב איבד לפתע את אמונתו.

Davy Jones

New member
קוראים לזה "שובר שורות"

וסחתיין על האיזכור המטורף הזה, וואו.

A m o s 2 9

New member
../images/Emo45.gifאיך הגעתי ל"שוברים"?../images/Emo122.gif../images/Emo67.gif

טוב, יש לי תירוץ. קמתי מוקדם בשביל הפרק ו"העיסוק" סביבו.

אילנית99

New member
ואולי ../images/Emo58.gif

הם פשוט טעו בתאריך 1867 במקום 1837 למרות שבאבודים לא אמורים להיות פיספוסים כאלו גסים, לא נראה לי הגיוני שהיא הגיעה פעמיים לאי.

A m o s 2 9

New member
הכול יכול להיות, אבל מקווה שזה לא פאשלה

כי זה באמת יהיה מוגזם.

למעלה