קשר עם הפסיכולוגית

Tom Aras

New member
../images/Emo38.gif קשר עם הפסיכולוגית ../images/Emo185.gif

יש לי חרדה כל הזמן שהפסיכולוגית שלי עוד רגע תעזוב אותי. הפסיכולוגית שלי היא כבר אולי החמישית (הפסקתי לספור), את כולם אני עוזב ברגע שמתחיל איזהשהוא תהליך. אגב, גילו שיש לי סכיזופרניה פרנואידית... זה מסביר הרבה מההודעות שלי בפורום ובכלל, הרבה מההתנהלות שלי בחיים... יכול להיות שבגלל הסכיזופרניה קשה לי יותר ליצור קשר עם אנשים? קראתי פה פעם שהדבר הכי חשוב בטיפול זה הקשר בין מטפל ומטופל, ואני עסוק במחשבות האלה כל הזמן... יכול להיות שהקשר בינינו לא טוב? אולי פשוט בתור בני אדם אנחנו לא מחוברים באותו קליק? אולי פסיכולוג אחר נמצא אי שם והוא יכול לעזור לי? חשבתי שהמחשבות האלה ייעלמו אחרי שאחליף פסיכולוגים, אבל לא, הם עדיין שם... כל הזמן... ואני רוצה שהם ייפסקו!!! אני מדמיין שהטיפול מצליח, ויש לי הרגשה חמימה ומוזרה. חדשה. אני רוצה שזה יצליח!! נמאס לי להתאכזב, לאכזב את המשפחה שלי, נמאס לי ששום דבר לא הולך. אני רוצה ליצור קשר טוב עם הפסיכולוגית, אבל החרדה והתחושה של "מה אם" לא עוזבת אותי.... איך נפטרים מזה ונותנים פעם ראשונה סוף סוף, לטיפול להתחיל?!

Tom Aras

New member
ואני צריך לציין כמה דברים..

דבר ראשון, האייקון של הכוס שוקו עם הלב לא סתם במקרה, עברתי כמה אייקונים עד שמצאתי משהו שמסמל קשר טוב
דבר שני, המחשבות על "מה אם" לא התחילו רק מהקשר עם הפסיכולוגית, זה התחיל עוד מקשרים עם חברים, שחשבתי לעצמי "למה הם רוצים לבלות אותי? הם יכולים לבלות עם אנשים אחרים, הם יהיו יותר כיפיים, מה הם מבזבזים את הזמן איתי?" ואולי המחשבות האלה הוקצנו בתקופה האחרונה...

היי טום

כל הרעיון של פסיכולוגית הוא כדי לעזור לך לפתח מיומנות חברתית... יש אנשים שבשבילם זה מובן מאליו, הם נולדים עם המיומנות הזו, אבל יש אנשים שהרבה יותר קשה להם עם זה. יתכן שאני טועה, אבל נראה לי שאתה שייך לסוג האנשים האלה וכדאי לך להיעזר בפסיכולוגית עבור זה. כמובן, שברגע שתוכל כבר להשיג חברים טובים שיהיה לך נוח איתם בעצמך כבר לא תזדקק לפסיכולוגית. לא הייתי לחוץ במקומך שהחלפת פסיכולוגים רבים ואני ממש לא חושב שמעיד על כך שיש בעיה אצלך בכלל. פסיכולוגית היא מקצוע כמו כל מקצוע אחר, שנותן שירות מסויים. לפעמים לוקח זמן עד שמוציאים בעל מקצוע טוב שמתאים לנו. מי אמר לך שיש לך סכיזופרניה פרנואידית? הפסיכולוגית או פסיכיאטר/ית או שהגעת לזה בעצמך?

Tom Aras

New member
היי/tapuzforum/images/Emo13.gif

כן, אובחנתי ע``י פסיכיאטרית. חשבתי היום על לפנות לעמותה שקשורה לסכיזופרניה אבל אני לא יודע אם קיימת כזאת. בכל מקרה אחפש במוצש, קשה לגלוש מהפלאפון בשבת כשהמשפחה שלך דתייה/tapuzforum/images/Emo3.gif

אהלן טום... ../images/Emo13.gif

אתה ממש צועד בדרך הנכונה. במקביל לעבודה עם הפסיכולוגית על מיומנות חברתית מומלץ גם להיות שייך לקבוצה, אבל הקבוצה הזו לא חייבת דווקא כזו של אנשים עם "סכיזופרניה". אף על פי כן יש איזה יתרון בקבוצה של אנשים עם "סכיזופרניה", כי מרבית האנשים שמוגדרים ככה ע"י פסיכיאטרים סובלים מקושי חברתי מאוד גדול, ולכן הרבה יותר נוח לפתח מיומנות חברתית איתם כאשר זו לא קיימת אצל אדם מסוים. אבל שוב, בסופו של דבר אתה יכול להגיע למצב שאתה יכול לפתח קשרים חברתיים עם כל מיני בני אדם ולאו דווקא עם "סכיזופרנים". אגב, קבוצה כזו אתה יכול למצוא בעמותת "אנוש" במקום מגוריך, חפש אותם בגוגל. שבת שלום...

Pלמוני

New member
עצם החלפת הפסיכולוג לא צריכה להיות בעיה

הפסיכולוג/פסיכיאטר לא יכול לפתור את הבעיות לבד-כמו שגם רופא רגיל לא תמיד יכול לאבחן לבד ללא השתתפות החולה. לכן אני מציע לך להתאמץ ולנסות יותר להשתתף בתהליך-ואו/אז אולי הדברים יראו אחרת. חוץ מזה אסור להתקשר יותר מידי (אלא רק כשאין ברירה ממש וכלו כל הקיצין) לאנשים כדי לא להגיע למצב של חרדת נטישה (כי בדר"כ לכל אדם יש תחליף-חוץ ממקרים יוצאי דופן)

למעלה