אמהות הפסיכדליה

cdr 80

New member
רציתי רק לומר

שאם זאת אימא אז כנראה שהיא חורגת, פשוט לא אוהב את התקליט הזה.

Kaukji on dope

New member
אם כבר הזכרת "אמא"....

זה לא מאמהות של הפסיכדלייה, זה מהבנות של הפסיכדלייה. "פרוטו-פרוג" לגמרי.... שונאי פרוג לא יתחברו לאלבום הזה בקלות.. הוא מפצץ בקלידי-פרוגרסיב. ואגב מתאים לברמלאי להכניס את זה כאמא של הסייק, קאוקג'י כמובן חושב אחרת
זה לא משנה את זה שהבנאדם עשה סקירה יפה

cdr 80

New member
אכן אתה צודק

סקירה נהדרת, אבל זה לא סייק זה פרוג כמו שניסחת היטב.

למה בגלל השימוש בהמונד אורגן?

יש כל כך הרבה להקות פסייק עם המונדים. זה פשוט פסיכדליה בריטית לא מתחנפת לאוזן ובועטת. לטעמי האישי מדובר בפסיכדליה 90% ואולי 10% פרוטו פרוג.

LadyG

New member
בדיוק

יש פה פסיכדליה ויש פה פרוטו פרוג. זה לא אלבום פסיכדליה נטו.ובלי שום קשר לאחוזי הפסייח בו האלבום יפה ובהחלט משתלב מצויין עם הנושא הפסיכדלי.

giloni

New member
פרוטו פרוג

לא הייתי מדע לקיומו של ה'זאנר' הזה לפני שהתחברתי לאינטרנט. אני חושב שהיום, אחרי כמה שנים טובות של איסוף והאזנה, ואחרי שנחשפתי בעזרתם האדיבה של החברים הנפלאים בפורום הזה, אל מעמקיו של המושג 'פסיכדליה', אני מגיע למסקנה שההגדרות פשוט מיותרות. דוגמא קטנטנה, ממש על קצה המזלג: הלהקה הסקוטית Beggars Opera או ההרכב החד פעמי של Spring שפעלו באותן שנים, פחות או יותר. מה שהם עשו היא פומפוזי במידה להחשב רוק סימפוני, אבל המקורות הפסיכדליים שלהם ניכרים אפילו במקומות שבהם יש מלוטרון והאמונד - ואצל שני ההרכבים האלה יש מזה לא מעט. גם אם המוסיקה שטחית לפעמים - במקרה של הקבצנים הסקוטים, ויומרנית למדי - במקרה של SPRING, הצלילים של ההאמונד והמלוטרון עושים לי משהו בנשמה, מציירים לי ציור בדמיון, ונותנים לעור תחושה ברווזית משהו. לדעתי זו המהות של הפסיכדליה, אם הבנתי אותה נכון.... אבל כנראה שלא.... יקי

Barmelai

New member
השם הוא רק שם ../images/Emo13.gif

כשהכוונה ב"אמהות" היא יותר ל"אמ-אמא" מאשר ל"אמא"... כלומר לאלבומים היותר מרכזיים ונפוצים על המדף הפסיכדלי, לא בהכרח האהובים על כולנו. עובדה שגם יהודה שלא אוהב אותו - בכל זאת מכיר אותו. ולכן ארזכל בפנים. האלבום הזה יושב בדיוק על התפר שבין פסיכדליה לקנטרברי ואם תחשוב היטב - אין רבים כאלה. ארזכל הוא בעצם האלבום היחיד שאני מכיר שמהווה את החוליה החסרה בין פסייח לקנטרברי. ולשיטתך - אמהות הקנטרברי

למה היחיד מיכה?

מה עם הסופט מאשינים הראשונים + גט פרופלד? מה עם ה-WILD FLOWERS? גם ל-EGG הראשון יש קטעים בסגנון ארזכל...

Barmelai

New member
אולי אני טועה

אבל לאוזני סופט מאשין לא היו בתפר, אלא שבין השני לשלישי הם דילגו מעליו. וב EGG הראשון אני כבר לא שומע פסיכדליה במובן שהראש שלהם לא פסיכדלי. מצד שני, כבר כשעניתי לקאוקג'י חשבתי על סופט מאשין... ונכון, אף פעם אין רק אחד ממשהו.

אגב, גם זו פסיכדליה קאנטרברית לטעמי:

פה וזה כל כך מזכיר את ארזכל ואת הקטע הזה אני פשוט אוהבבבבבבבבבבבבבב אם זו לא פסיכדליה בריטית קאנטרברית אז אני מבולבל
מ

מיכה זה מוקדש לעיניך בלבד (גם ארז)

אני יודע שאתה תאהב את זה למרות שזה קצת
אבל בחייאת, שים לב לדקה: 6:00 תראה מה ג'ון גריבס עושה שם, ענק!!!!!! אגב זיהית את THEME 1? מ

Barmelai

New member
לא למרות, בגלל...

National Health הוא הרכב הקנטרברי האהוב עלי,כש Hatfield and the North נושפים בעורפם תרביות שפעת חזירים. במקום השלישי: Northfield and the South THEME 1 בדקה 3:30 וב 6:45 כמדומני

למעלה