לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84748,474 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדרגראונד ופסיכדליה

פסיכדליה היא קודם כל תופעה. כזו שמעמידה את החופש, השמחה וחקירת הנפש במרכזה אך מאפשרת גם צלילה למעמקים ההזויים והאפלים יותר של ההוייה. היא מעולם לא הייתה תפישת עולם ממוסדת או בעלת ערכים מוגדרים, וניתן להגדירה יותר מכל כהלך רוח או ליתר דיוק: "הלך נפש".הפסיכדליה כתופעה תרבותית/אמנותית, חייה לצד המיינסטרים של התרבות ב 50 השנים האחרונות וזכתה לפריחה קצרה בסוף שנות השישים. "הלך הנפש" הפסיכדלי מתקיים לעיתים בצורות כאלו או אחרות בתרבות, באומנות ובחברה. הפורום יעסוק בביטוי הפסיכדלי בכל התקופות, ויתמקד בעיקר בראשיתה של התרבות הזו, ובתקופת הזוהר שלה בשנים 1966-1968.מיני-יקום חופשי, שלכם, שמאפשר סקירות, דיונים, והרהורים על בביטויה השונים של הפסיכדליה על גווניה הפילוסופיים והחברתיים, מצבי התודעה שלה, ובעיקר האספקטים האומנותיים (מוסיקה, ספרות וקולנוע). לפסיכדליה דימוי הסטורי הקושר אותה עם שימוש בסמים. בשעה שזה אכן היה המצב בשנות השישים - אין הכרח לקשור תרבות-פסיכדלית עם שימוש בסמים. הפורום שלנו אינו מעודד שימוש בסמים לא חוקיים, ויתרה מזו, ההחגיגה הפסיכדלית עשוייה להתקיים גם מבלי להזדקק לסמים.הצטרפו למסע ההשתובבות ההזוי בקוסמוס של התודעה שלכם, או במילים אחרות...NOW'S THE TIME TO BLOW YOUR MIND

אודות הפורום אנדרגראונד ופסיכדליה

פסיכדליה היא קודם כל תופעה. כזו שמעמידה את החופש, השמחה וחקירת הנפש במרכזה אך מאפשרת גם צלילה למעמקים ההזויים והאפלים יותר של ההוייה. היא מעולם לא הייתה תפישת עולם ממוסדת או בעלת ערכים מוגדרים, וניתן להגדירה יותר מכל כהלך רוח או ליתר דיוק: "הלך נפש".הפסיכדליה כתופעה תרבותית/אמנותית, חייה לצד המיינסטרים של התרבות ב 50 השנים האחרונות וזכתה לפריחה קצרה בסוף שנות השישים. "הלך הנפש" הפסיכדלי מתקיים לעיתים בצורות כאלו או אחרות בתרבות, באומנות ובחברה. הפורום יעסוק בביטוי הפסיכדלי בכל התקופות, ויתמקד בעיקר בראשיתה של התרבות הזו, ובתקופת הזוהר שלה בשנים 1966-1968.מיני-יקום חופשי, שלכם, שמאפשר סקירות, דיונים, והרהורים על בביטויה השונים של הפסיכדליה על גווניה הפילוסופיים והחברתיים, מצבי התודעה שלה, ובעיקר האספקטים האומנותיים (מוסיקה, ספרות וקולנוע). לפסיכדליה דימוי הסטורי הקושר אותה עם שימוש בסמים. בשעה שזה אכן היה המצב בשנות השישים - אין הכרח לקשור תרבות-פסיכדלית עם שימוש בסמים. הפורום שלנו אינו מעודד שימוש בסמים לא חוקיים, ויתרה מזו, ההחגיגה הפסיכדלית עשוייה להתקיים גם מבלי להזדקק לסמים.הצטרפו למסע ההשתובבות ההזוי בקוסמוס של התודעה שלכם, או במילים אחרות...NOW'S THE TIME TO BLOW YOUR MIND
x
הודעה מהנהלת הפורום

תכניות רדיו של חברי הפורום

תכנית הרדיו שעורך ומגיש יקי "פיסת גן עדן" בימי שני בשעה 1700 ברדיו קול הכינרת

תכנית הרדיו שעורך ומגיש יואל יחד עם אסף קפלן ואבידן וייס "פסייכו" קול הקמפוס 106FM

תכנית הרדיו שעורך ומגיש אסף קפלן "שחרזאדה" בימי שני בשעה 2100 קול הקמפוס 106FM
המשך >>

לצפיה ב-'אמהות הפסיכדליה'
אמהות הפסיכדליה
18/10/2009 | 13:21
71
30
מאה אלבומי פסיכדליה שלא כדאי לנסות בבית

לפני 1000 שנה חי בספרד אסטרונום ומתמטיקאי מצרי בשם אבו איזאק איברהים אל זארקלי.
אל זארקלי היה אסטרונום נערץ עד כדי כך שהוא זכה לג'סטה אלמותית בקריאת אחד ממכתשי הירח על שמו
ובג'סטה קצת יותר מפוקפקת בקריאת אלבום פסיכדלי עלום על שמו (של המכתש).
זהו סיפורה של הג'סטה המפוקפקת...
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'Arzachel'
Arzachel
<< ההודעה הנוכחית
18/10/2009 | 13:33
25
260
Arzachel – Arzachel

Evolution - 1969
Drop Out - 1983
Akarma - 2002
2007 - Arzachel Collectors Edition by Uriel

רקע:
ב 1967 קמה URIEL, רביעיית קולג' לונדונית שבצעה קאברים לבלוז רוק ופסיכדליה. חבריה היו:
סטיב הילאג' – גיטרות ושירה
דייב סטיוארט – אורגן
הוגו "מונט" קמפבל – בס ושירה
קלייב ברוקס – תופים.
עם הזמן החלו מונט קמפבל וסטיב הילאג' לכתוב שירים מקוריים. אלא שכעבור שנתיים נמלך הילאג', אז בן 17 בלבד, בדעתו ופרש מהלהקה לטובת לימודי פילוסופיה באוניברסיטה. אוריאל התפרקה, שלושת החברים הנותרים שינו את שמם ל EGG וב 1969 חתמו חוזה עם Nova, השלוחה הפרוגרסיבית של DECCA .
והנה, לפני ש EGG החלה בעבודה על אלבומה הראשון, פנה אל החברים  ידיד מחברה זערורית בשם Zackariya Enterprises  בהצעה חד פעמית להקליט את החומר האוריאלי של החברים בתקציב מגוכח. השלושה קפצו על ההצעה, שלפו את ידידם הילאג'  מכרך של כתבי אפלטון וביום סגרירי אחד של 1969 התייצבה אוריאל המאוחדת להקלטת בוננזה של חצי יום באולפן של Zackariya Enterprises.
מכיוון שהטריו של EGG  היו כפופים לחוזה עם DECCA, נאלצה אוריאל לרדת למחתרת. שם הלהקה שונה ל Arzachel, ע"ש אחד ממכתשי הירח וכל אחד מחברי הלהקה המציא לעצמו שם בדוי.

הקלטת האלבום:
מסגרת הזמן של 8 שעות עבודה הכתיבה בעצם הופעה חיה באולפן, נגינה ספונטנית, מאולתרת ובלתי מלוטשת. סגנון האלבום הוא תערובת של בלוז רוק וג'אמים של פסיכדליית חלל.  קלידי האורגן של דייב סטיוארט הם הצלילים הדומיננטים באלבום ותומכת בהם הגיטרה של הילאג', שהסאונד המפורסם שלה טרם לוטש.
ששת הקטעים באלבום נחלקים לשניים. ארבעת השירים בצידו הראשון של התקליט  בעלי מבנה סגור ואילו השניים שתופסים את צידו השני פתוחים ומתפתחים לג'אמים שבהם מגיעים חברי ההרכב לבטוי מלא.

Garden of Earthly Delights הוא שיר קצר בן פחות משלוש דקות. בחציו הראשון בולט האורגן על רקע דואט של הילאג' ומונט קמפבל וחציו השני מבוסס על סולו גיטרה של הילאג'.
לאורגן בתחילת Azathoth צליל כנסייתי מהדהד והוא מלווה שירה אופראית באוירה של מיסה דתית. במהלך השיר סטיוארט מתחיל לנגן אוף-קיי, הסאונד והקצב מתעוותים ומתאבכים לכדי הזיה פסיכדלית.

Queen St. Gang האינסטרומנטלי מתחיל  במקום שהמלודיה ההימנונית של Azathoth מסתיימת ומתפתח לקטע אורגן חלוד וקודר. מנגד, LEG החותם את צדו הראשון של האלבום  הוא בלוז רוק מלוכלך ועמוס דיסטורשן, כשהגיטרה של הילאג' נשמעת כמו כל דבר חוץ מהגיטרה של הילאג.

צד ב' של התקליט מורכב מצמד ג'אמים ארוכים. הראשון שבהם - Clean Innocent Fun הוא בלוז פסיכדלי שצומח לממדי אפוס ובמרכזו דואט ארוך ומלודי בין הגיטרה של הילאג' לאורגן של סטיוארט. הדואט מתפתח לג'אם בן 10 דקות שמציג את כל חברי אוריאל בשיאם, מלוכדים ומתואמים כאיש אחד.

Metempsychosis שנועל את התקליט מרחיק לכת אף יותר. הסדר ושאריות האיפוק, אם נותרו בבלוז הקודם, מתפוגגים כעת לגמרי. המתופף קלייב ברוקס מוביל את הרביעיה במקצבים פגאניים על פני 17 דקות של אלתור מתמשך. הנגינה בוריאציות על נושא די רופף הולכת וצוברת מומנטום  ככל שהיא מתגלגלת קדימה. הארבעה מנגנים BY EAR, לא חוששים להתנסות, לרדת לשוליים, לבלום ולהתחיל מחדש, לרדת מהנושא ולקפוץ עליו שנית.  הקטע כולו מאוד מזכיר וכמובן מקדים את מה שהקראוט רוק עשה לפסיכדליית החלל בשנים לעתיד לבוא.
האגדה מספרת שהלהקה מתחה את סיומו של הג'אם הזה כדי "למלא את הצד". דייב סטיוארט: "הרעשנו בהתמדה את אקורד הסיום במשך 5 דקות, כל העיניים נשואות אל מחוגי השעון שבאולפן. ברגע שהגענו ל-"ורבע", ידענו שהקלטנו מספיק חומר עבור האלבום, וכך גילינו רחמים והבאנו את היצירה הזאת - הנקראת Metempsychosis, כן! - אל קיצה הפתאומי..."

היציאה לשוק:
התקליט יצא ב Evolution באנגליה במספר מצומצם של עותקים ומיד נעלם מהשוק. אפשר לומר במידה מסוימת של בטחון, שהוא לא הרעיד את אמות הסיפין של הפסיכדליה או של רוכשי התקליטים באותה תקופה. אבל כבר בשנות השבעים הוא החל לצבור מעמד מיתולוגי כשהקלטות פיראטיות ובוטלגים צצו לצד הוצאות חוקיות שונות (Roulette בארה"ב, Vogue בצרפת, CBS באיטליה, Bellaphon בגרמניה). העטיפה המרשימה הופיעה בוריאציות שונות וניתן היה להשיג אותה בצבע תכלת בבריטניה או ורוד באיטליה וארה"ב. עותקי ויניל מקוריים שווים כיום הון.
האלבום שהוקלט במחתרת המשיך להתגלגל במחתרת עד לחידושו על דיסק ב 1983 בלייבל Drop Out. מאז הוא חודש חוקית ובוטלג עוד פעמים רבות.
ההוצאה המומלצת היא של Egg Archive מ 2007 תחת השם:
Arzachel Collectors Edition by Uriel. זאת הוצאת רימסטרד בתוספת  4 דמואים מאותו סשן הקלטות.  

אחרית דבר:
EGG הוציאה 3 אלבומים מוערכים ביותר וכל חבריה המשיכו לפעול בסצנת הקנטרברי. דייב סטיוארט המשיך ל Hatfield and the North ולאחר מכן  National Health. משנות השמונים הוא עובד בצמד עם ברברה גסקין שהיתה הסולנית של נשיונל הלת'.
סטיב הילאג' הרכיב עם דייב סטיוארט בתחילת שנות השבעים את KHAN, להקה של אלבום אחד, הצטרף לגונג בהרכבה הקלאסי מתקופת Radio Gnome  ובאמצע שנות השבעים יצא לקריירת סולו ולשיתוף פעולה עם בת זוגו הקלידנית Miquette Giraudy. הוא הקים את System 7, את Steve Hillage Band והחל מ 2006 חזר לשתף פעולה עם גונג בראשותו של דאויד אלן. במסגרת זו הוא גם הופיע  בסוף אוקטובר 2009 במועדון הזאפה בתל אביב.

Line-up:

Basil Dowling (Clive Brooks) / drums
Njerogi Gategaka (Mont Campbell) / bass, vocals
Sam Lee-Uff (Dave Stewart) / organ
Simeon Sasparella (Steve Hillage) / guitar, vocals

Track listing:

1."Garden of Earthly Delights" (Arzachel) – 2:45
2."Azathoth" (Arzachel) – 4:21
3."Queen St. Gang" (K. Mansfield) – 4:25
4."Leg" (Arzachel) – 5:40
5."Clean Innocent Fun" (Arzachel) – 10:23
6."Metempsychosis" (Arzachel) – 16:38
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'רבות בנות ארזו חיל'
רבות בנות ארזו חיל
18/10/2009 | 14:07
1
11
ואתה עלית על כולנה.....
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אולי בגלל זה מגרד לי כל כך...'
אולי בגלל זה מגרד לי כל כך...
18/10/2009 | 14:51
5
לצפיה ב-'לכל אוהבי קלידים לדורותיה'
לכל אוהבי קלידים לדורותיה
18/10/2009 | 14:51
1
9
זהו התקליט עבורכם... תקליט מאד יפה וטוב שיזכרת אותו... מזכיר פרוג מאד מוקדם... אבל אין עם זה שום בעיה... תקשיבו את התקליט ותוציאו אתם מסכנות...דרך הגב.. יש גם גירסה של עטיפה בצבע כחול... האם יש ההבדל כלשהו?
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
18/10/2009 | 16:00
9
מכיוון שבמדינות שונות התקליט יצא בלייבלים שונים, יכולת למצוא את התקליט בצבעים שונים. הזכרתי את זה בסקירה... AKARMA שאף פעם אי אפשר לדעת האם ההוצאה שלה חוקית או באיזור הדמדומים של החוק, הוציאה בזמנו את הדיסק בשני הצבעים לבחירתך, לזכר האנקדוטה.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'שכחת לציין'
שכחת לציין
18/10/2009 | 15:41
12
10
שאת הרעיון לשם הם קיבלו מפוסטר שהיה תלוי בשירותים
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'...של מונט קמפבל'
...של מונט קמפבל
18/10/2009 | 15:55
11
8
הפוסטר הציג מפה של תכסית הירח ועיניו של קמפבל שיצאו מחוריהן מחמת הריכוז בשבתו עצור על האסלה, נתלו דווקא במכתש של ארזכל, מכל המקומות. כשיצא מונט'לה מפוייס ורגוע, זכור זכר את הנס שנעשה לו בשרותים והחליט לגמול לתוכן היקר טובה תחת טובה...

האמת היא שמה שנותר בסקירה הוא בערך חצי ממה שכתבתי בהתחלה
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'למה צינזרת?'
למה צינזרת?
18/10/2009 | 16:01
10
2
לצפיה ב-'כי אני מתכנן בעתיד להוציא את הסקירות ברימסטר'
כי אני מתכנן בעתיד להוציא את הסקירות ברימסטר
18/10/2009 | 16:10
8
7
והקטעים האלה יהיו הבונוסים
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אפשר להחתים אותך?'
אפשר להחתים אותך?
18/10/2009 | 16:18
5
6
בא לי לייסד לייבל
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'כמובן. כמה אני צריך לשלם? '
כמובן. כמה אני צריך לשלם?
18/10/2009 | 16:20
2
2
לצפיה ב-'נכין חוזה'
נכין חוזה
18/10/2009 | 16:23
1
4
מי מייצג אותך מבחינה משפטית?

אני מתכוונת לשכור את שירותיה של חברתי הטובה הכולירע.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אני חושב שאשכור את גרוסברג '
אני חושב שאשכור את גרוסברג
18/10/2009 | 16:31
2
לצפיה ב-'תתחילי עם ליבל'ה קטן'
תתחילי עם ליבל'ה קטן
18/10/2009 | 16:24
1
3
אם יצליח תמיד אפשר לעבור לליבל אמיתי..
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'למה? אני רוצה לשחות בבריכה של הגדולים '
למה? אני רוצה לשחות בבריכה של הגדולים
18/10/2009 | 16:27
2
לצפיה ב-'LOL ודעות של אחרים יהיו אלטרנייט טייקס?'
LOL ודעות של אחרים יהיו אלטרנייט טייקס?
18/10/2009 | 16:30
1
2
לצפיה ב-'בגדול זה הרעיון '
בגדול זה הרעיון
18/10/2009 | 16:32
1
לצפיה ב-'תרגול משמעת'
תרגול משמעת
18/10/2009 | 16:18
3
יש לי נטיה קבועה להעמיס הרבה יותר מלים ממה שבאמת צריך לסקירה יעילה אז אני מתאמן בניכוש משפטים מיותרים כדי לא להכביד על המסר. זה נאמר ברצינות, כמובן.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'מיכה, ללקק את האצבעות! אתה כותב נפלא!'
מיכה, ללקק את האצבעות! אתה כותב נפלא!
18/10/2009 | 15:47
1
2
לצפיה ב-'תודה רבה מידד, כיף לדעת '
תודה רבה מידד, כיף לדעת
18/10/2009 | 15:56
4
לצפיה ב-'הקלידים נהדרים'
הקלידים נהדרים
18/10/2009 | 15:58
6
והאלבום הזה מכשף.

תודה רבה מיכה. עוד מעט אכניס אותו להודעות הנבחרות.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-' בגללך שמתי אותו על הבוקר'
בגללך שמתי אותו על הבוקר
19/10/2009 | 09:19
4
5
תערבב את זה עם קפה ותקבל ריאקציה כימית לא מומלצת אז קדימה!
סקירה נהדרת
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'בזכותך שמתי את זה עכשו '
בזכותך שמתי את זה עכשו
19/10/2009 | 17:32
2
4
לצפיה ב-'בזכותך שמעתי אותו לפני 3 שנים '
בזכותך שמעתי אותו לפני 3 שנים
19/10/2009 | 21:57
1
1
לצפיה ב-'אלבום טוב'
אלבום טוב
18/10/2009 | 16:09
11
9
אבל שום קטע בו לא מתקרב לשיר הראשון, שזה אחד משירי הפסייח הטובים ביותר של שנות השישים לטעמי. הטאצ' הזה של דייב סטיוארט על הקלידים פשוט עושה את ההבדל.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אני בעד הרצועה השלישית'
אני בעד הרצועה השלישית
18/10/2009 | 16:17
10
5
אמנם קאבר אבל יופי של דבר.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'נורית לגבי הרצועה השלישית'
נורית לגבי הרצועה השלישית
18/10/2009 | 19:25
9
5
AMG טוענים שהקטע: "Queen St. Gang, lifted from an English TV show". יש לך מושג באיזו תכנית מדובר?
קשה לדעת עד כמה הם רציניים שם באמ"ג, בעיקר אחרי שקראתי כי הם סבורים שהאלבום הזה הוקלט במזרח אוקראינה
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'ואם נותר ספק כלשהו שהמבקר של אמ"ג לקח בטעות'
ואם נותר ספק כלשהו שהמבקר של אמ"ג לקח בטעות
18/10/2009 | 19:38
5
4
את הכדורים של שכנו לתא - הנה משפט מפתח מהביוגרפיה שהוא כתב על ההרכב (לא נגעתי, נשבע):

They also were filmed for an English sex education film and came close to jamming with Jimi Hendrix after meeting him on a London street.

ואלה כמובן פרטים עסיסיים שנמנעתי בקושי מלהכניס לסקירה לאחר שלא נמצאו כל הצלבות למידע החשוב...
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'שים מודעה בפורום אגדות רוק'
שים מודעה בפורום אגדות רוק
18/10/2009 | 19:59
4
3
ותוסיף ששעורי הסקס היו מיועדים לילדות בנות 12. אני מבטיח לך שמיד תקבל התייחסות ממקור מהימן ובלתי תלוי (אחרי שהמקור יתלה אותך, כמובן) לגבי כל המידע שחסר לך. מצד שני חוששני שהאורגניזם האינטרנטי שאני מדבר עליו לא כל כך אוהב קאנטרברי וגונגים למיניהם, מה שלא יפריע לו (או לה) להעיר על עניין הסקס, גם בלי להבין במוסיקה.
כך או כך, ברמלי יקירי, מדובר באלבום שעם כמה שהיה לי קשה להתחבר אליו, לא יכולתי שלא להתאהב בעבודת הקלידים של סטיוארט. גם השמעתי את הקטע Garden of Earthly Delights באחת התכניות שלי!!

יקי
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אסור להזכיר ילדות בנות 12'
אסור להזכיר ילדות בנות 12
18/10/2009 | 20:03
3
אני מתפלאת עליך יקי. לא שיננת את שיעורי הבית.

כאן בארץ טרללה...מותר.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'תראה מה זה יקי'
תראה מה זה יקי
18/10/2009 | 20:05
3
כאן גם בלי פרובקציות זולות כאלה, שרשור על ארזכל מגיע תוך יום לכמעט ארבעים הודעות (וזה בלי שאף אחד יוציא ניקים מהמחסן...) כך שמיכה כנראה מצא מקום נכון לאלבום

אגב אחלה סקירה לאחלה אלבום עלה עכשיו על המערכת כנראה לא ירד עד מחר..
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אני די מתפתה לעשות את הנסוי הזה'
אני די מתפתה לעשות את הנסוי הזה
18/10/2009 | 21:49
1
3
שהוא המקבילה האינטרנטית להנחת האורגניזם הנ"ל בצלוחית פטרי במעבדה, לטפטף עליו חומצה מלחית מתוך פיפטה ולהמתין לריאקציה. אולם מכיוון שבאורגניזם אינטרנטי עסקינן, אין מנוס מלהניח שהתוצאה תמיד תהיה PC...
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אלא אם כן תנסה'
אלא אם כן תנסה
19/10/2009 | 10:23
2
בפרקטיקום את מה שהחתימה שלך רומזת עליו וירטואלית... בזמנו - כשהייתה לנו מערה סודית בה היינו מתכנסים עם יתר חברי חסמב"ה - אפילו דמיינו איך זה קורה בפועל. נראה לי שמאז התבגרנו, התברגנו, התמתנו ובעיקר - הפסקנו לקחת ברצינות (חוץ ממני כמובן) כך שירד לכולנו החשק והלהט, אפילו זה הוירטואלי, ואין כל סיבה שאני אעורר אותו מחדש...

יקי
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'חיפוש בגוגל'
חיפוש בגוגל
18/10/2009 | 19:47
2
3
מעלה שכמו שאמרה נורית, מדובר בקאבר לקטע Soul Thing שהיה הפתיח לסדרת הילדים The Queen Street Gang
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'תודה. מסתבר שברגע כתיבת המשפט הזה, מבקר אמ"ג'
תודה. מסתבר שברגע כתיבת המשפט הזה, מבקר אמ"ג
18/10/2009 | 21:54
1
2
אכן היה מאוזן תרופתית
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'המקור הוא של Keith Mansfield'
המקור הוא של Keith Mansfield
18/10/2009 | 22:04
1
ולא היה לי חלקיק מושג, ששימש כפתחיל לסדרת ילדים אנגלית.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'סקירה פצצה יא חביבי'
סקירה פצצה יא חביבי
18/10/2009 | 17:16
29
5
לצפיה ב-'רציתי רק לומר'
רציתי רק לומר
18/10/2009 | 17:35
28
3
שאם זאת אימא אז כנראה שהיא חורגת, פשוט לא אוהב את התקליט הזה.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אם כבר הזכרת "אמא"....'
אם כבר הזכרת "אמא"....
18/10/2009 | 17:41
27
1
זה לא מאמהות של הפסיכדלייה, זה מהבנות של הפסיכדלייה.
"פרוטו-פרוג" לגמרי....   שונאי פרוג לא יתחברו לאלבום הזה בקלות..  הוא מפצץ בקלידי-פרוגרסיב.     ואגב מתאים לברמלאי להכניס את זה כאמא של הסייק, קאוקג'י כמובן חושב אחרת  

זה לא משנה את זה שהבנאדם עשה סקירה יפה
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אכן אתה צודק'
אכן אתה צודק
18/10/2009 | 17:46
6
2
סקירה נהדרת,
אבל זה לא סייק זה פרוג כמו שניסחת היטב.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'למה בגלל השימוש בהמונד אורגן?'
למה בגלל השימוש בהמונד אורגן?
18/10/2009 | 18:06
5
1
יש כל כך הרבה להקות פסייק עם המונדים.
זה פשוט פסיכדליה בריטית לא מתחנפת לאוזן ובועטת.

לטעמי האישי מדובר בפסיכדליה 90% ואולי 10% פרוטו פרוג.

אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
18/10/2009 | 18:36
4
1
יש פה פסיכדליה ויש פה פרוטו פרוג. זה לא אלבום פסיכדליה נטו.ובלי שום קשר לאחוזי הפסייח בו האלבום יפה ובהחלט משתלב מצויין עם הנושא הפסיכדלי.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'פסיכדליה...'
פסיכדליה...
18/10/2009 | 18:56
2
לצפיה ב-'פרוטו פרוג'
פרוטו פרוג
18/10/2009 | 20:06
2
2
לא הייתי מדע לקיומו של ה'זאנר' הזה לפני שהתחברתי לאינטרנט. אני חושב שהיום, אחרי כמה שנים טובות של איסוף והאזנה, ואחרי שנחשפתי בעזרתם האדיבה של החברים הנפלאים בפורום הזה, אל מעמקיו של המושג 'פסיכדליה', אני מגיע למסקנה שההגדרות פשוט מיותרות.
דוגמא קטנטנה, ממש על קצה המזלג: הלהקה הסקוטית Beggars Opera או ההרכב החד פעמי של Spring שפעלו באותן שנים, פחות או יותר. מה שהם עשו היא פומפוזי במידה להחשב רוק סימפוני, אבל המקורות הפסיכדליים שלהם ניכרים אפילו במקומות שבהם יש מלוטרון והאמונד - ואצל שני ההרכבים האלה יש מזה לא מעט. גם אם המוסיקה שטחית לפעמים - במקרה של הקבצנים הסקוטים, ויומרנית למדי - במקרה של SPRING, הצלילים של ההאמונד והמלוטרון עושים לי משהו בנשמה, מציירים לי ציור בדמיון, ונותנים לעור תחושה ברווזית משהו. לדעתי זו המהות של הפסיכדליה, אם הבנתי אותה נכון.... אבל כנראה שלא....

יקי
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'Beggars Opera '
Beggars Opera
18/10/2009 | 20:10
1
יש לי קטעים שלהם מהופעה בביט קלאב.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'כשזה בא ממך יקי- זה נשמע נכון '
כשזה בא ממך יקי- זה נשמע נכון
18/10/2009 | 20:11
2
לצפיה ב-'השם הוא רק שם '
השם הוא רק שם
18/10/2009 | 18:58
19
3
כשהכוונה ב"אמהות" היא יותר ל"אמ-אמא" מאשר ל"אמא"... כלומר לאלבומים היותר מרכזיים ונפוצים על המדף הפסיכדלי, לא בהכרח האהובים על כולנו. עובדה שגם יהודה שלא אוהב אותו - בכל זאת מכיר אותו. ולכן ארזכל בפנים. האלבום הזה יושב בדיוק על התפר שבין פסיכדליה לקנטרברי ואם תחשוב היטב - אין רבים כאלה. ארזכל הוא בעצם האלבום היחיד שאני מכיר שמהווה את החוליה החסרה בין פסייח לקנטרברי. ולשיטתך - אמהות הקנטרברי
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'YES'
YES
18/10/2009 | 20:12
3
אמהות הקאנטברי.   אי אפשר להתווכח על זה
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'למה היחיד מיכה?'
למה היחיד מיכה?
19/10/2009 | 09:25
17
3
מה עם הסופט מאשינים הראשונים + גט פרופלד?
מה עם ה-WILD FLOWERS?
גם ל-EGG הראשון יש קטעים בסגנון ארזכל...
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אולי אני טועה'
אולי אני טועה
19/10/2009 | 10:02
16
2
אבל לאוזני סופט מאשין לא היו בתפר, אלא שבין השני לשלישי הם דילגו מעליו. וב EGG הראשון אני כבר לא שומע פסיכדליה במובן שהראש שלהם לא פסיכדלי. מצד שני, כבר כשעניתי לקאוקג'י חשבתי על סופט מאשין... ונכון, אף פעם אין רק אחד ממשהו.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'סופט מאשין 1967'
סופט מאשין 1967
19/10/2009 | 10:09
15
4
לצפיה ב-'אגב, גם זו פסיכדליה קאנטרברית לטעמי:'
אגב, גם זו פסיכדליה קאנטרברית לטעמי:
19/10/2009 | 10:17
14
2
פה

וזה כל כך מזכיר את ארזכל

ואת הקטע הזה אני פשוט אוהבבבבבבבבבבבבבב

אם זו לא פסיכדליה בריטית קאנטרברית אז אני מבולבל

מ
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אולי אתה מבולבל אבל אני כבר הסכמתי איתך '
אולי אתה מבולבל אבל אני כבר הסכמתי איתך
19/10/2009 | 10:24
1
1
לצפיה ב-'ברור לי, פשוט נהנה מהקליפים '
ברור לי, פשוט נהנה מהקליפים
19/10/2009 | 10:33
לצפיה ב-'מיכה זה מוקדש לעיניך בלבד (גם ארז)'
מיכה זה מוקדש לעיניך בלבד (גם ארז)
19/10/2009 | 10:31
11
3
אני יודע שאתה תאהב את זה למרות שזה קצת אבל בחייאת, שים לב לדקה: 6:00
תראה מה ג'ון גריבס עושה שם, ענק!!!!!!

אגב זיהית את THEME 1?

מ
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'לא למרות, בגלל...'
לא למרות, בגלל...
19/10/2009 | 11:01
10
2
National Health הוא הרכב הקנטרברי האהוב עלי,כש Hatfield and the North  נושפים בעורפם תרביות שפעת חזירים.
במקום השלישי: Northfield and the South

THEME 1 בדקה 3:30 וב 6:45 כמדומני
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אמת ויציב '
אמת ויציב
19/10/2009 | 11:03
1
לצפיה ב-'אגב לא הרבה מכירים את המקור של ג'ורג מרטין:'
אגב לא הרבה מכירים את המקור של ג'ורג מרטין:
19/10/2009 | 11:05
2
2
לצפיה ב-'יש בקטע גם הרבה "מחוות" לסטרווינסקי'
יש בקטע גם הרבה "מחוות" לסטרווינסקי
19/10/2009 | 12:55
1
2
הרבה מהמלודיות נשמעות קרובות לכל מיני קטעים מ'פולחן האביב'.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'אני מתכוון כמובן לקטע של נאשיונל הלת''
אני מתכוון כמובן לקטע של נאשיונל הלת'
19/10/2009 | 13:05
1
לצפיה ב-'זו הבעיה שלי עם הקטע הזה'
זו הבעיה שלי עם הקטע הזה
19/10/2009 | 20:25
5
2
הוא נשמע לי כמו ספין-אוף על ת'ים 1,
למרות שהביצוע שהבאת באמת מצויין...
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'הם עושים את זה טוב יותר מ-VDGG '
הם עושים את זה טוב יותר מ-VDGG
19/10/2009 | 20:41
4
2
לצפיה ב-'אז גם עם VDGG יש לך בעיה?'
אז גם עם VDGG יש לך בעיה?
19/10/2009 | 21:24
2
1
לצפיה ב-'חלילה'
חלילה
19/10/2009 | 22:27
1
2
גם לא אמרתי שיש לי בעיה עם נשיונל הלת' (למרות שאם מתקטננים, אז הם לא נתנו קרדיט למארטין ),
סתם לא מתלהב מהקטע הספציפי הזה
אנדרגראונד ופסיכדליה >>
לצפיה ב-'טוב לצערנו אין הרבה וידיואים שלהם. זה אילתור.'
טוב לצערנו אין הרבה וידיואים שלהם. זה אילתור.
19/10/2009 | 22:35
לצפיה ב-'הפוסט הועלה להודעות הנבחרות'
הפוסט הועלה להודעות הנבחרות
18/10/2009 | 20:15
1
4
לצפיה ב-''
19/10/2009 | 05:07
1
לצפיה ב-'בהחלט שזה אלבום טוב'
בהחלט שזה אלבום טוב
19/10/2009 | 22:29
3

ובשיר מס' 2 הם שרים טוב... כמעט כמוני.
אנדרגראונד ופסיכדליה >>

הודעות אחרונות

14:12 | 12.05.14 TakeCtrl
06:50 | 11.05.14 modulo1000
01:42 | 07.05.14 KFir R
15:19 | 04.05.14 modulo1000
22:14 | 03.05.14 KFir R
17:32 | 03.05.14 modulo1000
13:55 | 03.05.14 modulo1000
15:38 | 01.05.14 modulo1000
20:11 | 30.04.14 modulo1000
21:34 | 29.04.14 modulo1000
17:01 | 28.04.14 modulo1000

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ