רחל מה דעתך על המשפט

קטר3

New member
רחל מה דעתך על המשפט

"יגעת ומצאת תאמין" ?

מיוחס לחז"ל כנראה. נלמד בבתי ספר וכולנו חונכנו עליו
מסביר שרק עם עבודה קשה תיתכן תוצאה ראויה ואמיתית!

1 . בתחלס הוא מנוגד לאינטואיציה שיכולה לכוון אותנו כדי שלא נתייגע ונשיג את מבוקשנו דיי בקלות
2 . הוא מנוגד לניו אייג', ל"סוד", לתורות ההודיות - כל אלא אומרים שאיזון פנימי יוביל להגשמה קלה מאוד של כל רצונותינו

Mist2

New member
איזון פנימי

כדי להגיע לאיזון פנימי, על האדם להשקיעה עבודה רבה ומאמצים רבים.
ניתן לראות זאת גם בקלפי טארוט, בארקנה הגדולה, השוטה עובר אין סוף תהליכים, ועושה אין סוף מאמצים, עד שהוא מגיע לאיזון פנימי. וזו לא סוף הדרך עבורו...

רחליקה האחת

Member
מנהל
Mist2, תודה על דבריך המחכימים

קטר3

New member
מיסט - מדיטציה לדעתך נחשבת

ל"יגיעה"?
שואלת ברצינות
תודה

Mist2

New member
תלוי איזו מדיטציה

יש מדיטציות המיועדות לצרכים שונים.
כאשר מדובר בהתעוררות או הארה, הרי שעל המודט לעבור שלבים שונים הדורשים ממנו מאמצים מנטלים רבים. יש צורך במאמצים רבים כדי ללמוד להפסיק להתאמץ.
וללא קשר, לא מדובר רק במדיטציות, מדיטציה היא רק עוד כלי עזר...

אווה27

New member
קלף השוטה והקיסרית

הי רחליקה היקרה
אשמח אם תוכלי לשלוח לי את את צרופי קלף הקיסרית וצרופי קלף השוטה..בעבר זה הופיע באתר.ועכשיו לא.תודה רבה אווה
&nbsp

רחליקה האחת

Member
מנהל
אווה27 יקרה , תודה על שאלתך, התשובה שלי:

אציין כי זו נקודת מבט אחת מיני רבות וגם שמדובר בצירוף בו שני הקלפים ישרים

השוטה + הקיסרית= יושרתך נמדדת במידת האחריות שלך כלפי חבויותיך.

רחל

עשי במידע כטוב בעינייך ועל אחריותך.

אווה27

New member
צרופי קלפים

שלום רחליקה יקרה.
תודה על תשובתך.התכוונתי לרשימת הצירופים של קלף השוטה וצרופי קלף הקיסרית .ואשמח להיפגש אם זה אפשרי
מבחינתך.��

אווה27

New member
צרופי קלפים

שלום רחליקה היקרה
תודה על תשובתך המהירה.
התכוונתי לרשימת הצירופים של קלף השוטה .ורשימת הצירופים של קלף הקיסרית.כפי שהופיעו בעבר באתר.תודה
הייתי מאוד רוצה להיפגש איתך אם זה
אפשרי כמובן.תודה אווה

רחליקה האחת

Member
מנהל
בת'אכלס קטר 3 - האם זה עובד עבורך? כי

מנהל הבנק שלי רוצה ממני כסף עבור החבויות שלי בבנק - גם אם מדובר רק בעמלות

הכל נמצא בעיני המתבונן וגם עניין זה.

בנוגע ל"תורת הסוד" ולתורות דומות לה - הדרך אל האושר רצופה בהבנה עמוקה של המידע. הן מציעות את ה"מה" ולא את ה"איך".

תורת ה"סוד" מדברת על מגוון נושאים. לאיזה מהם מיוחסים דברייך? האם להיותנו מגנט?

מסתייגת מהרמיזה לכך שנכה/עני/קורבן אשם במצבו - ולרוב לכך הן מכוונות.

אגב, האם את מכירה אישית אדם שיישם תיאוריה כזו ו/או אחרת ובין לילה התפרסם, נתעשר וכל חייו רק שמחה? - אשמח להכיר!!!

נמנעת מלחוות דיעה בנוגע להוגי ומפיצי התיאוריות הללו.

חלק מהמידע המופיע בהן מופיע גם בכתבים ביהדות. בניגוד למישמש המוביל טרנדים כאלה ו/או אחרים באופן חיצוני מלאכותי בלבד- אני מוצאת ברעיונות היהודיים עומק וגם כלים ליישום.

כולנו רוצים הצלחה בין לילה מבלי לשלם על הצלחה כל מחיר שהוא.
האם הבלרינה/ האצן האולימפי/ מומחה באמנויות לחימה - הגיעו לצמרת בלי לעבור מסלול? בלי לעבור גם מסלול מכשולים? בלי מאמץ וללא כאב?

הטעם של ההצלחה המושגת לאחר המאמץ כל כך מתוקה ומשחררת. אגב, האימונים המפרכים הופכים להיות עם הזמן פחות מפרכים כעל שהמיומנות מתפתח וגדלה.

"אדם - לעמל יולד". יש לנו ייעוד/תפקיד/מטרה לשמה הגיע הנשמה של כל אחד מאיתנו ארצה. לפעמים, הבחירה שלנו היא האם ליישם היום או האחד הגלגולים הבאים.
לפעמים - לא.

ממליצה לעיין בספר קהלת ולמצוא שם תשובה טובה הרבה הרבה הרבה יותר משלי.

רחל

עשי במידע כטוב בעינייך ועל אחריותך.

קטר3

New member
רחל יקרה, שאלה

כתבת :
"חלק מהמידע המופיע בהן מופיע גם בכתבים ביהדות. בניגוד למישמש המוביל טרנדים כאלה ו/או אחרים באופן חיצוני מלאכותי בלבד- אני מוצאת ברעיונות היהודיים עומק וגם כלים ליישום"

איפה אני יכולה למצוא את הרעיונות היהודיים, ובעיקר את הכלים ליישום?

רחליקה האחת

Member
מנהל
קטר יקרה, הידעת?!

שכר מצוות שילוח הקן כשכר מצוות כיבוד הורים

אינני רבנית - ודברי רב ודאי עולים על שלי! נסי להתייעץ עם רבנית או להאזין להרצאות:

ימימה מזרחי, למשל

קלפי הטארוט מכילים עושר עצום של מידע והנחיות לחיי מוסר, שלמות עצמית וצמיחה.

לתשובה על שאלתך:

האושר מתחיל משלמות עצמית ומעשיית טוב.

עשרת הדיברות כהנחיות ראשיות לשלל הדרכות משנה.

https://he.wikipedia.org/wiki/עשרת_הדיברות

נכתבו לא מעט כתבים בנושאים הקשורים לנושאים המדוברים בצורה ישירה ו/או בצורה מרומזת לאורח חיים המוביל לשלמות עצמית ובראשם המקרא:

ספרי מוסר למינהם

הנחיות לשמירת העיניים

הנחיות לשמירת הלשון

הנחיות כלליות והנחיות משנה:

לא תרצח מוביל ל "המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים"

לא תגנוב מוביל להנחיות לשלם לשכיר את משכורתו בזמן ולמנוע הלנת שכר על השלכותיה, לא לגנוב דעת = לא לרמות ועוד.

הנחיות למניעת בגידות/נורמות סותרות מוסר בדרכים רבות: לא תחמוד = שמירת העיניים, למשל.

הנחיות למחיקת חובות של לווים בשנת שמיטה

לקט פאה ושיכחה

הנחיות לחברה מתוקנת בה החזק מסייע לחלש כגון: מצוות המעשר, פורים ומתנות לאביונים, כיבוד אב ואם, והדרת פני זקן , גר ויתום ואלמנה זוכים למגוון הנחיות לתמיכה בהם , איסור על אלימות "המרים יד על חברו נקרא רשע", הנחיות לקבל לתוכנו ראת השונה אנו מוצאים במצוות ארבעת המינים בסוככות. ואנוכי- מה אני אם לא ערבה?!

הנחיות לסיוע לבעלי חיים ומניעת פגיעה בהם

הנחיות ליצירת אווירת מחילה כדי להשיב את הסדר שהופר על כנו, למשל, יום הכיפורים

משלי וקהלת כוללים הנחיות והדרכות לכל אדם כיצד להיות שלם ובעל ביטחון באל ובעצמי

שישה סדרי משנה:
https://he.wikipedia.org/wiki/משלי

אינני יודעת לאשורו אך שמעתי מחברה שיש קבוצה הלומדת קבלה מעשית. משהו כמו "קבלה לעם" או משהו כזה, ושם ניתנים הסברים בנושאים שונים.

נסי לעיין בכתבסי הרב קוק זצ"ל

בכתבי רבי נחמן מברסלב

כל עניין תורת החסד שהוא אחד מהעמודים עליהם נברא עולמנו ( עולם - חסד ייבנה)

ביטחון עצמי ויהדות בנט:

AISH

https://www.hidabroot.org/article/32

הנחיות ליצירת תקווה

יש בהם עצות מעשיות מועילות לעניות דעתי.

וסתם כדי לספק סקרנות - אני אישה מאמינה אך לא מגדירה את אורח חיי כאורח חיים דתי

טוב, זו על קצה המזלג רשימה התחלתית לעומדת על חוף הים, ככל שתיכנסי לתוכו תגלי עולם מופלא יפה טהור ומרגש רווי אהבה ועוד אהבה בקצב טבעי מרנין!!! באחריות.

אגב, יש גם בנט המון מידע באתרים רבים בשלל נושאים אלו. תודה לה' על גוגל וגם על גוגל טרנסלייט
.

תצליחי בובה!

החיים יפים, בחיי

רחל

קטר3

New member
רחליקה לדעתך

מדיטציה נחשבת ליגיעה (במסגרת "יגעת ומצאת...")

קטר3

New member
זו היתה שאלה ...שכחתי לשים סימן שאלה

תודה מראש על התשובה

רחליקה האחת

Member
מנהל
אחלק את שאלתך ואענה סעיף סעיף ברשותך:

דברייך נוגעים בשאלות מהותיות אחרות כגון:
דטרמיניזם
זכות הבחירה
בחירה חופשית
שכר ועונש
האם יש גורל?
האם ניתן לשנות אותו ? אם כן - איך ובאיזו מידה?

אל מושגים אלו אף קשור בהכרח המושג "נשמה".

לציין כי האמונה בקיום נשמה ובגלגול נשמות היא אמונה עתיקת יומין אם כי לא הכל אוחזים בה כמובן.

אני מאמינה בתיאוריית הנשמה ובתאוריית גלגולי הנשמה אז דבריי יוצאים מנקודת מבט זו בתגובתי הנוכחית.

שאלותיי אלייך:
.
מהי מבחינתך מדיטציה?
מה המטרה שלך כשאת עורכת מדיטציה?

מבחינתי כיום מדיטציה היא כל פעולה שאני עושה שמובילה אותי להיות מרוכזת רק בה באופן מוחלט עד שאינני חשה איך הזמן חולף. אינני מודעת לדבר מלבד פעולה זו. כאשר אני מנותקת מהעולם וחווה את הפעולה. בדרך כלל זה קורה לי כשאני קוראת ספר או מאזינה למוסיקה או מתחברת לקלפים. אף שכוונתי מלכתחילה איננה לערוך מדיטציה תחת כותרת זו ובאופן אקטיבי.
בתוך התהליך מערכות שונות בגופי נרגעות.

האם מבחינתי, רחל, מדיטציה היא יגיעה?

נשמע לי שהמילה יגיעה היא בעינייך מילה ענקית המתארת וכרוכה בו זמנית במאמץ עילאי סיזיפי ודורשת תעצומות נפש עילאיות.
אני מגדירה את המילה יגיעה:
יגיעה היא פעולה הנעשית מתוך התכוונות ויש בה חזרתיות בפרקי זמן קבועים. מידת המאמץ הנדרשת מהאדם היגע סביב תחום מסוים משתנה מאדם לאדם בהתאם למיומנויותם ואף האדם עצמו חווה שינוי בתוך תהליך החניכה/רכישת המיומנות. מידת המאמץ משתנה וככל שהמיומנות מתפתחת נדרש פחות מאמץ - לכן גם אפשר לעבור לשלב הבא ולהגדיל את המשא.

מדיטציה יכולה לעניות דעתי להיות כרוכה ביגיעה או להיות עצמה נטל כאשר היא נעשית כפעולת התנתקות אקטיבית בתנוחת גוף לא נוחה שעות ארוכות ובדממה. בטח זה קשה אף יותר אם זה קורה באשראם בהודו ומלווה בגעגועים עזים למשפחה...

אז יש להפריד בין פעולה אקטיבית כדי להתנתק במודע מן המודע - ומאחר שיש בליבנו ובמוחנו פטפוט אינסופי היא דורשת מאמץ;
לבין
התנתקות ספונטאנית כשנשאבים למוסיקה/סרט/ספר/פעולה כלשהי ומרוכזים רק בפעולה עצמה כליל אף מבלי לכוון לכך.

אני מגדירה את הדברים כך , גם כשאני מודעת ומבינה שהגדרה קלאסית ליגיעה שונה מהגדרתי.

שאלתך נובעת מהרצון לברר לעומק את כוונת התורות השונות שהצגת המטיפות להשגת הישגים כמעט באפס מאמץ.
אין ספק שיש אפשרות להשיג הישגים במעט מאמץ כגון: לזכות בסכום גדול בהגרלת לוטו. אך האם האדם שזכה פטור מלמידה איך לנהל את הכסף כדי שלא יחמוק מבין אצבעותיו?! האם לימוד שכזה הוא יגיעה או לא?

אדם שיימנע מלרכוש כלים לניהול נכון של כספו לאחר זכייה עלול לאבד הכל ואף לשקוע בחובות, תחת הכותרת : מה שבא בקלות - באותה הקלות הוא הולך...

שוב אזכיר כי נשמה - החלק הרוחני האינסופי והבלתי מוגבל - יורדת לעולם ויש לה תפקיד בתוך גוף עם מגבלות וגבולות.

אני בטוחה שאת מקשה מעט בשאלותייך כי נראה שאת מתעניינת בייעודך/תפקידך בעולם ואת תוהה האם ארת מיישמת אותו; מחד. מאידך את תוהה מה הסיבה לכאב ולסבל שעל הבריות לעבור בעולם הזמני הזה עבורנו.

על כך ניסו לענות רבים וחכמים ממני לאורך ההסטוריה האנושית.
מפורסמים בינהם הם - שלמה המלך, בודהא, ויקטור פרנקל (בספרו האדם מחפש משמעות , למשל ובתורת הלוגותרפיה שלו). עוד ניכרות עבודות שונות כמו של לואיז היי, ביירון קייטי ואחרים.

אינני מתיימרת להציג בפנייך משנה סדורה בנוגע לתפקידך בעולם הזה, אם את מיישמת אותו ומה הסיבה למחירים - הכואבים יותר או פחות - להיותך בעולמנו.

אין בדעתי אפילו לשכנע אותך שנקודת מבטי היא נקודת המבט הכי נכונה. שהרי הכל נמצא בעיני המתבונן וגם את אמונותיו - אני מכבדת.

שאלת ואני עונה לך בכנות רבה מהי עמדתי - ותו לא.

תוכלי להתחיל לראות את מציאות חייך מתוך התבוננות עלייך ועל הסובבים אותך כשחקנים בטלנובלה כזו ו/או אחרת. זה יכול לתת לך רמזים למשמעות קיומך עלי אדמות בגלגול זה.

לסיום:
אני מציעה שנפסיק בנקודה זו את הדיון התיאורטי- פילוסופי - כאילו מעמיק הזה, שעלול ליצור חלילה וכחנות סרק, סביב השאלות שהעלית.
בהפוגה שתיווצר תוכלי לעיין במידע ממקורות שונים ולגבש לעצמך ולו לפחות קצה חוט לתשובה.
זה ימנע שאלות שעלולות להראות קנטרניות וייתן לנו בסיס נוח יותר לשיח.

אני ממליצה לך גם להאזין להרצאות קצרצרות של הרב יגאל כהן:
https://www.youtube.com/results?search_query=הרב+יגאל+כהן+קצרים

את מוזמנת כמובן גם להאזין להרצאות ארוכות שלו.

את גם יותר ממוזמנת לקרוא את הספרים:
מסען של נשמות
גורלן של נשמות

בהצלחה,
רחל

למעלה