איך מפרשים פריסת כוכב

ninaagdal

New member
איך מפרשים פריסת כוכב

היי רחל,
אני אשמח ללמוד איך מפרשים פריסת כוכב. אני מוסיפה כאן פריסה ואשמח להוראות, ואז אנסה לפרש.
השאלה שנשאלה:
מה הפוטנציאל שלי להתקבל ל-x בחודשיים הקרובים?

תוצאות פריסת הכוכב:
ראש - מלך הגביעים
לב - שני המטבעות
יד ימין - עשר הגביעים
רגל ימין - נער המטבעות
יד שמאל - שלוש המטבעות
רגל שמאל - שלוש הגביעים
שאלות - ממה מתחילים? האם זה הווה-עבר-עתיד? איך אני יודעת אילו קלפים מקבלים את הפירוש "ההפוך" בגלל המקום?

תודה רבה

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

בפרישה שהוצגה יש שני יסודות. מה היסודות אומרים לך?
מה אומרת לך כל עמדה?
איך היא משתקפת/ משפיעה/באה לידי ביטוי בקלף המייצג אותה?

לגבי הפרישה:
img2.tapuz.co.il/forums/76330061.doc

ליל מנוחה,

רחל

ninaagdal

New member
היי רחל, תודה! מתחילה...

מבחינת יסודות, יש את הגביעים מיסוד המים שמסמלים רגש. בהקשר הזה, יצא שבראש דווקא יש קלף מיסוד זה, שנראה לי היה מתאים יותר ללב. אני מניחה שזה אומר שההחלטות נעשות ממקום רגשי יותר ופחות מההגיון.
יסוד שני מגולם במטבעות שזה האדמה, חומר. הייתי אומרת שיסוד זה מתאים יותר למיקום של הרגליים, כמו להיות נטוע באדמה ואכן הוא מופיע ברגל ימין.
אם אני זוכרת נכון, אמרת פעם שמים ואדמה כן הולכים יחד, אז יש פה איזושהי הרמוניה. עם זאת, חסרה כאן אש, כלומר משהו בהתלהבות דעך ונשארה גישה יותר תועלתנית אך מלווה בהרבה רגש. גם חסר אוויר, הרציונאל.
שאלת מה אומרת לי כל עמדה, אז אני חושבת שהייתי מסתכלת על הראש כמקום בו צריך להיות אוויר, לב - מים, רגליים - אדמה, וידיים - אש (עשייה). ופתחתי את הקובץ ואני רואה שזה אכן כך :)

מחכה להמשך דיון

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

מקסים מה שכתבת .

אולם, המציאות היא שכל אחד מ 78 הקלפים עלול להופיע בכל אחת מהעמדות בלי קשר ליסוד שלו ובטח בלי קשר לארקנה

כלומר, יסוד האוויר אמנם מייצג שכלתנות אך קלף מיסוד זה יכול להופיע בעמדת הראש - המתאימה לו על פי השיטה שהוצגה, או בלב או ברגל או ביד - הפחות מתאימות לו לפי שיטה זו.

אז אני חוזרת ושואלת:
איך מתאימים הקלפים שעלו לכל אחת מהעמדות בהן הופיעו בפרישה להלן?

תוצאות פריסת הכוכב:
ראש - מלך הגביעים
לב - שני המטבעות
יד ימין - עשר הגביעים
רגל ימין - נער המטבעות
יד שמאל - שלוש המטבעות
רגל שמאל - שלוש הגביעים

אחר כך נוכל לדון בקשר בין הפרישה לשאלה שנשאלה ולגבש תשובה מהקלפים.

ערב דבש,

רחל

ninaagdal

New member
מנסה

ראש - מלך הגביעים
יד ימין - עשר גביעים לב - שני המטבעות יד שמאל - שלוש המטבעות
רגל ימין - נער המטבעות רגל שמאל - שלוש הגביעים

עשר הגביעים הוא פחות קלף של פעולה, הוא מראה יותר על השלמה מתוך הגעה למקום של הצלחה, מקום שליו.
נער המטבעות מראה משהו שיותר נטוע במסורת, נראה לי מתאים למיקום, ליציבה.
כמו שאמרתי בראש יש את מלך הגביעים, שמראה יותר על פעולה מתוך רגש, יש בו סמכות מרוחקת אז ייתכן שהמיקום דווקא לטובה.
שני המטבעות מראה על הרבה התלבטויות בלב, הייתי מצפה לקלף רגשי יותר ופחות תועלתני במיקום הזה.
שלוש המטבעות הוא קלף של הצלחה במלאכה, שיתוף פעולה פורה ומומחיות. הייתי אומרת שמתאים לפעולה, מראה על פוטנציאל אפשרי.
שלוש הגביעים יש פה איזה חשש להיסחפות רגשית, הייתי מצפה למשהו יציב יותר.

מקווה שזה הגיוני

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal המיוחדת,

יפה שהפרישה מסודרת כהלכה

ראש - מלך הגביעים

כתבת:
עשר הגביעים הוא פחות קלף של פעולה, הוא מראה יותר על השלמה מתוך הגעה למקום של הצלחה, מקום שליו.

תגובתי:
מגיעים לעשר הגביעים עם שיתוף פעולה. בדרך כלל הפעולות נובעות מאהבה ומרצון להעניק. הצלחה בין לילה היא פועל יוצא של שנים רבות של אימונים

כתבת:
נער המטבעות מראה משהו שיותר נטוע במסורת, נראה לי מתאים למיקום, ליציבה.

תגובתי:
במיקומו הנוכחי - מה שכתבת בנוגע לקלף - יפה

כתבת:
כמו שאמרתי בראש יש את מלך הגביעים, שמראה יותר על פעולה מתוך רגש, יש בו סמכות מרוחקת אז ייתכן שהמיקום דווקא לטובה.

תגובתי:
בראש יש מחשבות. מהן מחשבותיו של המלך כאן?

כתבת:
שני המטבעות מראה על הרבה התלבטויות בלב, הייתי מצפה לקלף רגשי יותר ופחות תועלתני במיקום הזה.

תגובתי:
לקלף שני המטבעות המון פרשנויות. חבל לצמצם זאת רק לעניין התלבטויות.
למשל - שימי לב לכך שהבחור מצליח ללהטט על שפת הים, נע בתוך לולאה אינסופיעת של משימות ועדיין ממשיך לפעול.

כתבת:
שלוש המטבעות הוא קלף של הצלחה במלאכה, שיתוף פעולה פורה ומומחיות. הייתי אומרת שמתאים לפעולה, מראה על פוטנציאל אפשרי.

תגובתי:
יפה. בריזה תנאי?

כתבת:
שלוש הגביעים יש פה איזה חשש להיסחפות רגשית, הייתי מצפה למשהו יציב יותר.

תגובתי:
הנשים המחוללות עושות זאת מתוך אהבה וקרבה.
הייתי במסיבות/כנסים בהן נכחו רק נשים והאווירה היתה מחשמלת!
הסחפות רגשית במקרים כאלה היא דווקא יעילה

נמשיך את הדיון המרתק הזה לאחר שתגיבי.

בהערכה עצומה

רחל

ninaagdal

New member
תודה על דברייך. מתנצלת שלקח לי זמן להשיב

תקופה מאוד לחוצה.
בעניין המחשבות של מלך הגביעים - זה הכול מים סוערים של רגשות תת-מודעיים מאחוריו. נראה כאילו הוא זקוק לעזרה. אבל ים שם משום האדישות, לא עושה שום פעולה. הייתי אומרת שהוא מלא בחרדות, אבל כלפי חוץ שום דבר לא נראה.
התנאי של שלוש המטבעות - שלושה אנשים או יותר עובדים יחד. זה יכול להצביע על פרויקטים קבוצתיים. זה יכול גם להצביע על לחלוק את ההכרה עם אנשים נוספים, תחת הגדרה של עבודת צוות.
הרחבה על שני מטבעות - עם כל השניים יש דואליות שצריך לבחון. זה יכול אפילו להצביע שצריך לאזן אותם כדי להשיג הרמוניה.
עוד משהו, אתה עובד על פרויקט אחד וכאשר קטע הושלם אתה הולך לפרויקט השני שלך. שני הפרויקטים הללו נעים כל הזמן מעלה ומטה. נראה שהם זורמים עד אין קץ.

מקווה שעניתי על הכל
מחכה להמשך דיון

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה,

ענית יפה. כל הכבוד לך!

אוסיף בנוגע לקלף 3 המטבעות שהאמן עומד על דרגש.

האם זה אומר לך מה כדאי לו לעשות וממה כדאי לו להמנע?

אני מעט מקשה עלייך אולם כשייפול לך האסימון את תזנקי כמטאור!

יום של הגשמת כל חלום,

רחל

ninaagdal

New member
לא מקשה, אני נהנת מהדיון

קלף שלושה מטבעות מראה חניך צעיר עובד בקתדרלה. לפניו עומדים שני אדריכלים המחזיקים בתוכניות הקתדרלה. נראה כי החניך מדבר על ההתקדמות שלו עד כה עם שני אדריכלים ואף על פי שהוא פחות מנוסה, האדריכלים מקשיבים היטב כשהם מעריכים את דעתו ואת הידע המקצועי שלו. יש גם הודאה כי הצעיר הזה הוא תורם חיוני להשלמת הקתדרלה והאדריכלים רוצים לוודא שכולם נמצאים באותו דף.

אז כדאי לו לעשות - להציג את דעתו ולעבוד קשה כדי שהיא תהיה בעלת ערך.
להימנע - עליו לזכור שהוא חניך צעיר ולהימנע מלחשוב או לנהוג כאילו הוא יודע הכל.

מחכה להמשך

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

כל הכבוד על הניתוח מאיר העיניים

הנה דבריי:
בפרישת הכוכב שישה קלפים בשש עמדות שונות.
בכל עמדה יש לקלף תפקיד.

נתחיל עם שתי העמדות המרכזיות: עמדת הראש ועמדת הלב. עפ"י ההגדרה
הקלף בעמדת הראש יסמל את עולם מחשבות.
הקלף בעמדת הלב יסמל את עולם הרגשות.

באופן כללי עולם המחשבות משוייך ליסוד האוויר אך ידוע שלכל אדם יש מחשבות בהקשר לכל רבדי חייו.

כדי לצרף עמדה ליסוד הקלף ואז למהותו מומלץ להתבונן על פרשנות הקלף או על האיור ולקבל מושג מסמליו.

למשל קלף 3 המטבעות בעמדת הראש - האמן נמצא על דרגש ועמידתו גאה. נוכל להבין מכך שיש לו מחשבות על היותו מוצלח וראוי לתגמול גבוה. מחשבות כאלה עלולות גם להתפרש כיוהרה.

קלף הנזיר למשל, בו הנזיר מופיע על הר מושלג ובידו פנס מאיר - יכול לרמוז על חשיבה מעמיקה, הגות ו"כבדות" - כמו בספר קהלת - ונסיון לגבש פתרון מעשי אינטלקטואלי מאיר לסוגיה.

בדרך דומה נוכל לנתח את כל הקלפים על יסודותיהם.

יסוד המים הוא יסוד רבגוני.

למשל: בקלף המרכבה הנסיך/ הלוחם יצא לקרב כשהוא נחוש לנצח. אילו מחשבות מובילות אדם כזה? תוכלי לנסות לענות על זה ,למשל, מציטוטיהם של מצביאים דגולים שהחלו את הקריירה בימי בחרותם כמו: נפוליאון, אלכסנדר הגדול ומצביאים דגולים מהעבר.

ואילו, בקלף שני הגביעים יש לו אנרגיה רכה וזורמת. אילו מחשבות עוברות בראשו של אדם אוהב? אדם אהוב?

אני מניחה שהבנת את העיקרון

באותה דרך נתייחס לקלף הלב.

אמנם מדובר באנרגיה של רגשות. אך יש רגשות סוחפים, מתפרצים, הססניים, מאופקים.

כך למשל, בקלף מלכת החרבות נוכל להגיע למסקנה מהאיור שהמלכה הזו למודת צער וגעגועים. רגשותיה מצטרפים למהותה- הושטת יד לשלום ובה בעת מוכנות למלחמה.

רגשותיו של נער המטבעות עוסקים בכמיהה ליצירת תשתית כלכלית ותשוקה להתבסס כלכלית.

לאחר שניתחנו מחשבות ורגשות נחבר בינהם.
כך לדוגמה בקלף נער המטבעות יש חפיפה/ הלימה בין רגשותיו למחשבותיו על דרכים מעשיות להביא לידי ביטוי כמיהה זו. זו אחת הסיבות שהוא שוקל ללמוד את כל הקשור לעשיית רווחים כלכליים: מסחר, בנקאות, ראיית חשבון וכיו"ב.

מה דעתך?

שבוע דבש

רחל

ninaagdal

New member
מעניין!

אפשר לומר שמלך הגביעים מחפש להבין את התת מודע שלו ואת המודע כדי למצוא איזון בין השניים. יש לו הכוח להמליץ המלצות, אך לא לנקוט פעולה לאכיפתן.
אולי שני המטבעות מראים על ההתלבטות הזו? וגם אולי הם מהווים מעין הרגשה שדברים יסתדרו מעליהם, יהיה פתרון שיגשר בין מה שאתה שואף לו ולמה שאפשרי. הרגשה של מסרים סותרים.

שבוע טוב!

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

נקודת מבט מעניינת.

אז אילו מחשבות עוברות בראשו של מלך הגביעים?

מהם רגשותיו?

שני המטבעות:

האם זה מלמד על מולטיטאסקינג או על התלבטות?

ערב נעים

רחל

ninaagdal

New member
היי רחל, הייתי רוצה לסכם את התובנות שלי בקצרה... :)

ראש - מלך הגביעים

אני אתחיל מהלב והראש: חשבתי על זה ומלך הגביעים הוא דמות שמראה על היכולת להגשים אידיאלים וחלומות, שילוב של יכולת אומנותית עם צרכי השוק. מראה על בגרות ויושרה רגשית, למרות הסערות שמלוות אותו. יחד עם שני המטבעות, יכול להחזיק יותר מעניין אחד בו זמנית, להטט כמו שאמרת ולנוע בתוך לולאה אינסופית של משימות ועדיין ממשיך לפעול. (הערת צד: שניהם עם מוטיב הים. מעניין מה זה אומר?)
יד ימין רגל ימין (מה שאני מניחה הביא להווה): בעבר, עשר הגביעים מצביע על עבודת צוות שנעשתה כהלכה והביאה להישגים. עבודת רבת שנים שהגיעה לפסגה. סיום מעגל אחד לטובת פתיחתו של מעגל אחר. עם זאת, לפעמים עלול להביא לפנטזיות שעשויות לא להתגשם במציאות. נער המטבעות מראה על עבודה יסודית, כזו שנעשית היטב, אבל יש בו משום המקובעות. ייתכן שמקובעות זו דווקא מהווה גורם מעכב כשמנסים להגשים פנטזיות גדולות. לפעמים, צריך ללכת עם החלום ולא עם מה שדרוש במציאות (;
הפוטנציאל בהתבסס על ההווה: שינוי הנובע מהתמקצעות, תקופת חניכות שדורשת שיתופי פעולה עם פוטנציאל להצלחה. תהיה הוקרה אך צריך להיזהר מהיוהרה, שהרי אתה חניך כישרוני אבל רק חניך. בעיניי, שלוש הגביעים אומרים בדיוק את זה, להיזהר מחגיגות יתר והרגשה שהשגת את הכל. ראוי לשמוח על הישגים אבל לזכור שעבודה רבה עוד לפניך.

מקווה שהבנתי טוב
תודה על הנכונות ללמד

רחליקה האחת

Member
מנהל
מ ע ו ל ה !!!

אהבתי את התיאור שלך את הדברים ואת בניית המידע באופן מסודר.

התוכן מבריק.

יישר כח!

למעלה