המלצה לאיך להתנהל...

ninaagdal

New member
המלצה לאיך להתנהל...

שלום,
כתבתי כאן בעבר וקיבלתי עצות טובות, אז אשמח להתייעץ שוב וגם להשתתף בפירוש.
יש לי מחר מבחן חשוב, שלמדתי אליו לא מעט...אני מרגישה מוכנה, אבל גם חוששת (ככה זה במבחנים).
אז שאלתי מהי דרך ההתנהלות המיטבית עבורי במבחן מחר?
תוצאות פריסת ייעוץ רזה:
מצב נוכחי - הכוח
עיצה - תשע המטות
ממה להמנע - עשר המטבעות
תוצאה - שני הגביעים
בחרתי ייעוץ רזה כי ראיתי שזה לרוב מדריך לאיך לפעול, ואני רוצה לדעת איך לפעול כדי למקסם תוצאה.
לפי מה שאני מבינה, מבחינת מצב נוכחי צריך לגייס תעצומות נפש ולהבין שהשליטה מתחילה מבפנים. בציור רואים דמות נשית שמלטפת אריה, שבעיניי, הוא סמל לעוצמה שעשויה גם להזיק. כלומר, כדאי לנתב את העוצמה הפנימית תוך הפגנת שליטה, חרדה לא תעזור כאן.
מבחינת עיצה, 9 המטות אומר שזה המכשול האחרון (חחח נכון!), הצלחה שמלווה במאמץ. העיצה אולי אומרת להפנים שהשקעתי ועשיתי כל מה שיכולתי, ולבוא בביטחון. חוסר ביטחון עשוי להזיק ולגרום לתחושת חוסר אונים לא מוצדקת.
ממה להימנע, 10 מטבעות - להיזהר מחרדות העבר, מהבית. צריך לשים בצד כשלונות וללכת עם תחושה טובה.
תוצאה, 2 גביעים הגיע הזמן להתפייס עם המבחן? :) לשים בצד חרדה, פניקה וניסיונות עבר קשים.
לסיכום, אני חושבת שהפריסה כולה אומרת שהשליטה מתחילה מבפנים.

אשמח לעוד דעות

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

הקלפים והפרישה מספרים לי שעלייך להרפות מהצורך בשליטה ומתחושה שעלייך כל הזמן להוכיח לעולם את ערכך הרב. ערכך לא יסולא בפז גם אם תפסיקי להוכיח את עצמך כל הזמן!

עפ"י הקלפים ולמיטב ידיעתי והבנתי אותם - יש לך נטייה לרצות להיות בשליטה מתמדת.
אילו השגת שליטה מוחלטת, ודאי היה העדר האתגר והחיות גורם לך להתעייף מן החיים. לפיכך, רגשות הפחד שלך אינם הגיוניים, משום שלא היית אוהבת את מה שאתה רוצ, אילו השגת אותו בקלות נטולת מאמץ.
התשוקה לשליטה מצביעה על העדר אמונה והעדר ביטחון עצמי!
יש בך הכוח והיכולת לשלוט בשכלך ולהתכחש למחשבות חסרות הגיון, בטרם יתפתחו לתכנות תת – הכרתי. (הכח)

את מהווה את ההגנה שלך עצמך מפני סערות החיים. השלווה תחזור - לא עקב שינוי נסיבות שאינן בשליטתך - אלא עקב שינוי תגובתך על נסיבות אלה. קבלי את הדברים שאינך יכול לשנות, ושני את מה שאפשר. לעיתים קשה להבחין בהבדל, אבל את מסוגלת לכך.התייחסי לאירועים בפרופורציות הנכונות על – ידי אתגור כל אמונה חסרת שחר. (9 המטות)

את חושבת, מן הסתם, שאת מכירה את עצמך מימים ימימה, אך אילו כך היה הדבר, היית יודעת שלווה, איזון והרמוניה. היית משלימה עם העובדה שמה שיש יש- השלמה עם מציאויות שאינן ניתנות לשינוי ללא התנגדות. היית חווה מחשבה מנותקת – נהנית מכל תענוגות החיים, בעודך מניחה לשלילה לזרום דרכך בלא פגע. היית מקבלת את הקארמה כבסיס הפילוסופי למציאות , והיית יודעת שהכל הוא בדיוק כפי שצריך להיות – אף שתוכלי לשפרו . היית מבינה כי המציאות היא מה שאת חווה, וכי הדרך שבה את חווה אותה תלויה בדרך ראייתך את העובר עלייך.
נקודת ההשקפה שלך היא המפתח לחיים הרמוניים או חסרי הרמוניה.

הימנעי מהרהורי אסון, שבהם את מדמיינת את ההתרחשות הגרועה ביותר האפשרית. (10 המטבעות)

לסיכום:
קלף שני הגביעים כמסכם הפרישה אומר:

אסור לך להתפשר עתה. עלייך לעמוד על שלך בדרך מגשימת עצמיות בעודך מתנתקת מהיבטיו השליליים של המצב.
שאבי מכוחך הפנימי ובדקי את מניעייך . כל מעשה מכוון יוצר קארמה, לכן ודאי שאתה בהרמוניה עם המניע ועם התשוקה שמאחורי מחשבותייך , דברייך ומעשייך. את יכול לצמוח מבחינה רוחנית ע"י הרגעה עצמית במילים:
"אני עושה כמיטב יכולתי בכל רגע נתון וכך גם האחרים סביבי.
יש בי האמונה שאני מצליחה ושסביבתי רוצה בהצלחתי - לפחות כמותי!"

לסיום:

חכמה סינית עתיקה:
https://www.tmurot.org.il/2015/06/07/איך-להצליח-בבחינות-גישה-סינית-עתיקה-עם/

סאלי :

https://tadmor.biz/איך-להצליח-במבחנים/

סאלי- 2:
https://tadmor.biz/צעדים-פרקטיים-להתמודדות-עם-כשלון/

לא מכירה ולא ניסיתי את השיטות אבל נראה לי שיכול לתת לך כיוון.

בהצלחה מכל ה

רחל

ninaagdal

New member
תותחית!

משפטים מדויקים במיוחד:
אילו השגת שליטה מוחלטת, ודאי היה העדר האתגר והחיות גורם לך להתעייף מן החיים. לא היית אוהבת את מה שאתה רוצה, אילו השגת אותו בקלות נטולת מאמץ -ממש ככה!
תודה על ההמלצות והקישורים, אני גם מתרגלת יוגה ומדיטציה לאחרונה וזה ממש משפר את יכולת ההתמודדות שלי...אני מכורה לאתגרים

אהבתי את המשפט - אשתמש לפני!
תודה רבה

ninaagdal

New member
היי רחל,

עשיתי היום את המבחן בפעם השנייה עם שברון לב של לשפר בנקודות ספורות ועדיין להישאר בציון בינוני

עבדתי ממש קשה, למדתי המון, תרגלתי וגם עבדתי על המסביב (להירגע באמצעות כל מיני טכניקות) ולשווא

אני תוהה האם זה קשור לאופן שבו אני נבחנת, אולי אני לא מסתדרת עם האופן שהמבחן בנוי? אולי אני צריכה לעבור ממיקוד על החומר למיקוד על המבחן?
אני תוהה האם לנסות בפעם השלישית?

אשמח לעיצה ולעזרה אם זה בסדר מצדך...
ערב טוב

רחליקה האחת

Member
מנהל
ninaagdal, יקרה

צר לי לקרוא את דברייך.

האם לדעתך יש לך חרדת מבחנים?

מיקוד במבחן יכול בהחלט להועיל כשאת מתאמנת על מתן מענה לשאלות.

אשמח אם תבחרי מספר מ 1 עד 250 ואנסה להעביר לך מסר.

חודש טוב ומבורך
רחל

ninaagdal

New member
תודה רבה

קודם כל, בוודאות יש לי חרדת מבחנים, ואני עובדת על לשפר את המצב.
עם זאת, ברוב המבחנים אני מצליחה מאוד, ויש לי בעיה ספציפית עם מבחנים שמכונים "מבחנים סטנדרטיים" שנעשים בזמן קצר ודורשים חשיבה מהירה ללא יכולת לשוב ולבדוק.
אני תלמידה מצטיינת אז אף פעם לא ראו סיבה לתת לי הקלות, אבל יש לי קושי עם זמנים.

אני בוחרת במספר 54
אשמח אם תאמרי לי אם כדאי לי להיבחן שוב, אני ממש מתלבטת בעניין.

שוב תודה ויום מקסים

ninaagdal

New member
יה, רחל, המסר פשוט לעניין!

לגמרי התחמקות! אני מרגישה את זה כשאני לפני אתגרים גדולים, שדורשים ממני לצאת מאזור הנוחות שלי. זה גם מתבטא בעובדה שדחיתי את המבחן לא פעם ולא פעמיים

אני הולכת לפעול לפי המלצותייך ולנסות שוב.
תודה גדולה על המסר, אין כמוך!

למעלה