מה זה כישוף לבן?

רחליקה האחת

Member
מנהל
כישוף

עפ"י האמונה הרווחת הוא אחד השלבים בפעולה מאגית כלשהי.

לכן, אין כישוף לבן או שחור אלא מאגיה שחורה או לבנה.

כאשר מתכוונים למאגיה לבנה מתכוונים בדרך כלל לפעולות מאגיות שתכליתן שינוי המציאות לטובת האדם. למשל: תפילה להורדת גשמים, טיהור אנרגטי, טקסי ריפוי וכדומה.

ביהדות כישוף אסור ובתורה כתוב: " יז מְכַשֵּׁפָה לֹא תְחַיֶּה. " (שמות, כ"ב, י"ז)

בארץ יש חוק נגד כישוף:
עבירת הכישוף מתבססת על דרישת המודעות/ כוונה פלילית מאבחנת בין אמונה דתית/ ספיריטואלית – שהיא לגיטימית גם אם בעיני האדם הסביר היא שטותית – לבין הגנה על הציבור מפני שרלטנות וניצול מצוקותיו על ידי נוכלים.
עבירת הכישוף מצויה בסימן ו', שבפרק י"א, לחוק העונשין שכותרתו: " עבירות מרמה, סחיטה ועושק", כשהמשותף לעבירות שבו הוא ניצול חולשת הקורבן ע"י נוכל/הנאשם המודע למציאות האובייקטיבית.

הצעת חוק העונשין (תיקון – איסור פרסום מודעות על טיפול רוחני או מיסטי), התש"ע–2010 הוגשה לכנסת בשנת 2010 והועברה לדיון בועדה ב-2012.
לשון החוק: "איסור פרסום מיסטיקה וטיפול רוחני 159ב. (א) המפרסם או משעתק אמרה, שמועה או ידיעה על מיסטיקה וטיפול רוחני, דינו – מאסר שלוש שנים או הקנס האמור בסעיף 61(א)(4) (ב) בסעיף זה –
"מיסטיקה וטיפול רוחני" – כל עסקת חליפין של טיפול בתמורה, ואין נפקא מינה אם הייתה התמורה בכסף או בשווה כסף, או אם הוגדר הטיפול הרוחני המוצע כקסם, מיסטיקה, גירוש שדים, ביטול עין הרע, ביטול ויצירת חג'אב, ידיעת העתיד וגילויו או בכל כינוי אחר ובכל אמצעי שהוא...
הצעת חוק זו מבקשת לאסור כל פרסום או מודעה על טיפול שכזה ובכך לסייע בלחימה בתופעה המתגברת ולו בהפחתת זמינות הכתובות הללו באמצעי התקשורת השונים."
מומלץ לעקוב אחר החקיקה ולפעול כחוק בהתאם.

ערב נעים

רחל

100אושר

New member
אז כישוף לבן זה תפילה וכדו׳?

לא שאני יודעת מה זה כישוף שחור אבל לפי מה שכתבת זה משהו שמשנה את הגורל או משפיע עליו?

האמת שהתשובה שהבאת מדברת על שקר והטעיה ורמאות של הציבור. ברור שיהיה נגד זה חוק

אני שאלתי משהו אחר. באנגלית אומרים בלאק מג׳יק, ווייט מג׳יק
אז
אחד......מה זה בכלל קסם
שתיים.... מה ההבדל בין קסם לכישוף (אם בכלל יש הבדל)
שלוש...אני מניחה שהקסם, או הכישוף הרגיל, זה שחור. אז מה זה לבן?
ארבע...תודה וסליחה אם השאלות מקשות ��

רחליקה האחת

Member
מנהל
בוקר אור,

כתבת:
"האמת שהתשובה שהבאת מדברת על שקר והטעיה ורמאות של הציבור. ברור שיהיה נגד זה חוק" - נכון מאוד!

מיסטיקה היא תחום רחב וכוללת מידע סודי, מידע מקודש ועוד שאינם נחלת הכלל.
שורשיה בתרבויות עתיקות עוד מהתקופה של לפני הספירה והיא פרקטיקה בתרבויות האנושיות לאורך כל הדורות.
זוכרת את הפעולות שנאמר שעשה משה מול פרעה במצריים? נס חציית ים סוף? נס המים מהסלע?

לשאלתך:

קמח הוא אחד ממרכיבי הלחם.
הוא לא הלחם עצמו אם כי בלעדיו זה לא יהיה לחם...

ווייט מג'יק ובלאק מג'יק הם "לחם" - שאחד ממרכיביו הוא כישוף.

על פי האמונה ישנו עולם נראה שניתן לחוש אותו בחמשת החושים ועולם בלתי נראה שניתן לחוש אותו באמצעות החוש השישי / האינטואיציה. המרחב בו פועלת האינטואיציה הוא עולם נסתר.

תורת הנסתר = הגדרה של מיסטיקה!

כעולם נסתר מרובה הנסתר על הנגלה לעיני הציבור ושלל אמונות, דעות ומידעם זורמים בקרב הציבור- גם אם אינם נכונים.
הנישה הזו קוראת לשרלטנים כפירצה הקוראת לגנב :(

העולם הבלתי נראה הוא חלק אינטגראלי מחיינו על פני האדמה.

לעולם הנראה כמו לזה הבלתי נראה חוקים. האדם מנסה לזהות אותם, להבין אותם, לגבש אותם ולהשתמש בהם לטובתו.
מאגיה היא חלק מהעולם הנסתר!

מאגיה היא ניסיון לבצע פעולה (גם אם על ואל אנושית) שנועדה לחולל שינוי במציאות של הפרט או הקבוצה ונחשבת סוג של קסם - עם או בלי לחשים או טקסים מיוחדים.

לפיכך, אם שמאן נותן לאדם תרופה ובכך מסייע בהבראתו = במיגור המחלה - זה נחשב סוג של קסם.

אם קבוצת אנשים מתפללת לגשמי ברכה בשנת בצורת והם יורדים - זה סוג של קסם.

בעולם העתיק היו לכהן הגדול אורים ותומים בהם השתמש לצרכים מגוונים כדי להיטיב עם כל העם או עם הפרט.
בעניין הגורלות שהטיל הכהן הגדול מפורסם עניין השעיר לעולה והשעיר לעזאזל של יום הכיפורים.

מכאן, שכל פעולה שנועדה להיטיב והיא נחשבת כפעולה שלא בגדר הטבע קוראים בשם הכללי מאגיה לבנה. בדרך כלל נוכל למצוא תחום זה בתוך תחום הריפוי האלטרנטיבי (רייקי, פרחי באך וכו').

מאגיה יכולה להיות גם ברכה שאדם מברך את חברו - גם אם הוא,המברך, איננו בהכרח איש דת.

כישוף מבוסס על טקסים שונים ויש בו כוונה מודעת.
העוסקים בכישוף נקראים מכשפים.

לדוגמה: ישנן פעולות מאגיות / כישופים שנועדו לנסות לסייע בידי אישה המתקשה להרות - אכן להצליח להרות.

לקבל קמע ממקובל יהודי נחשב כניסיון ביצוע פעולה מאגית כלשהי.

בדרך כלל בחלק נרחב בציבור בני אדם מייחסים לכישוף כוונות זדוניות כגון: עין רעה, שחור.

לפעולות שמטרתן לפגוע או להזיק קוראים בשם הכללי מאגיה שחורה.

טקס כישוף הוא אחד מהכלים לניסיון הביצוע של כל פעולה מאגית.

כשמדובר בפעולות מאגיות לריפוי ניתן לראות בהן פעולות עתיקות יומין ולהפריד אותם מהרפואה הקונבנציונאלית.

מכל מקום, מאגיה היא נושא עתיק יומין ומורכב מאוד!

בקלפי הטארוט ניתן לזהות פעולות מאגיות מגוונות.
בפורום זה אינני עוסקת בזיהוי מגמה כזו.

קסם הוא פעולה שמבצע אדם לצורך שינוי המציאות . בתרבויות עתיקות אדם זה נקרא שמאן.
בתרבותנו , תרבות המערב כיום, המושג הזה מיוחס למבצעי פעלולים לצורך בידור להנאת הקהל. בינהם מופעי בידור של טלפתיה.

קוסם מפורסם מהמאה הקודמת הוא הארי הודיני .

אכן הגבול בין מכשף לקוסם יכול להיות גבול דק ומטושטש ולא קל להגדיר את זה בכלים שלנו כיום.
בעבר , בעולם העתיק , מיסטיקה ומדע היו תחום אחד .
בתורה יש רשימת אנשים שאסור ללמוד מהם או להעזר בשירותיהם:
מכשף, מעונן, חובר חבר, בעלי אוב ועוד.

הקשר ההדוק בין מדע למיסטיקה בימי הביניים בולט בעניין האלכימיה.
כיום, בעולם המודרני המערבי, מיסטיקה ומדע הם תחומים נפרדים.

כאז כן עצה - מיסטיקה נותרה תעלומה אפופת מיסתורין.

אציין כי הכל עניין של אמונה.

כתשובה לשאלתך אומר כי למיטב הבנתי וידיעתי כל פעולה שמשנה מציאות בעצם משנה גורלות. זה עובד לכל הכיוונים .

עפ"י היהדות - "תשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה".

זה הבסיס של יום כיפור...

אני מבינה שהנושא מעניין אותך ולכן אני מליצה לך למצוא - גם באמצעות גוגל- מידע באינטרנט.

אשמח אם עניתי לשאלתך באופן ברור יותר.

סרטים מומלצים:
טרילוגיית אפקט הפרפר
המטריקס
דלתות מסתובבות

שוב, תודה על האמון.
יום נעים ,
רחל

100אושר

New member
בואי נראה

שהבנתי את כוונתך
קסם לבן זה עשיית מעשה ש:
א - לא נועד להזיק לאף אחד ולשום דבר, גם לא לזה שעושה אותו
ב - אם יצליח יגרום לטוב ויביא תועלת

קסם שחור זה עשיית מעשה ש:
א - נועד במכוון לפגוע ולהזיק למישהו כלשהו, או לחילופין להשפיע על חייו של מישהו לרעה
ב - אם יצליח, מישהו כלשהו ינזק ממנו ברמה זו או אחרת, או לחילופין חייו והגורל שלו יושפעו באופן כלשהו לרעה

האם הבנתי אותך נכון?

רחליקה האחת

Member
מנהל
בוקר אור, לזה התכוונתי אם כי

אני לא מגדירה את עצמי מכשפה
.
זו עמדתי - דעתי ,

רחל

100אושר

New member
אבל אם מעשה השחור נועד להזיק לא עלינו

אז נניח שמישהו בעבודה מנשא להתקדם על חשבונך
הוא עושה מעשה מכוון שיזיק לך? או נותן לאחרים יחס טוב ולך יחס פחות טוב כי את לא מתחנפת
גם זה כישוף?אם מנהלת עושה הכל כדי שלא תתקדמי ולא יעריכו אותך יותר ממנה זה סוג של כישוף רע או שרק אם היא תלחש מילות קסם שראתה באיזה ספר עתיק ומאובק זה יהיה כישוף?
כישוף זה להגיד לחשים ומילות קסם שייצרו מציאות לא טובה חס וחלילה?
או לשנות לשלוט במציאות שלנו ושל אחרים בכוח ובמניפולציה?

רחליקה האחת

Member
מנהל
100אושר, עניתי לך

קודם לכן בתגובתך ל- Bella2017

אינני מכשפה ואינני עוסקת בכישופים.

בדברייך כאן את נוגעת בסוגיות מוסר, לשון הרע, הכשלה ועוד.
גם זה יכול להיות תופעת לוואי לעניין הכישוף על השלכותיו! אינני בטוחה!

מי אני להטיף מוסר ולמי?! עליי לקשוט עצמי בטרם אקשוט אחרים!

פורום זה הוא במה פתוחה ואני רוצה להאמין שאני עושה עבודה טובה יותר בתרגום הקלפים והפרישות מאשר בניתוח עניין שאני כלל לא בקיאה בו והוא הכישוף.

תודה על סיעור המוחות,
ערב דבש,

רחל

למעלה