שאלת התיעצות

שאלת התיעצות

השאלה שנשאלה:

תוצאות פריסת ה-S.O.S:
תומך/חוסם - מוות
תשובה - הצדק
תומך/חוסם - חמש הגביעים
האם נכון לי וכדאי לי להגיש בקשה לנכות כללית?
הפירוש שלי שאם יש משהו שאני רוצה לעשות,אז ללכת על זה,כי זאת התחלה חדשה,אשמח לעזרה.

רחליקה האחת

Member
מנהל
סופר נובה יקרה,

צר לי לקרוא בנוגע למצבך הרפואי. מאחלת לך החלמה מהירה , רפואה שלמה ושלעולם לא תצטרכי לבריות.

ציטוט:
"השאלה שנשאלה:

תוצאות פריסת ה-S.O.S:
תומך/חוסם - מוות
תשובה - הצדק
תומך/חוסם - חמש הגביעים
האם נכון לי וכדאי לי להגיש בקשה לנכות כללית?
הפירוש שלי שאם יש משהו שאני רוצה לעשות,אז ללכת על זה,כי זאת התחלה חדשה,אשמח לעזרה."

סוף ציטוט.

בפרישה זו שלושה קלפים.
קלף תשובה ולצדדיו שני קלפים נוספים התומכים או חוסמים את התשובה.

בפרישה שהובאה הנה עלו שלושה קלפים. שניים מהם מהארקנה הבכירה ואחד מהארקנה הזוטרה. בנוסף שני קלפים (המוות, חמש הגביעים) מיסוד המים וקלף אחד (הצדק) מיסוד האוויר.

יסודות אלו, מים ואוויר אינם משתלבים זה בזה, הם נעים, מהירים, גמישים ומתאימים עצמם לכל כלי/ חלל. אולם שילוב בינהם עלול לחולל סערה.

קלף התשובה במקרה זה הוא קלף צדק.
קלף זה מייעץ לך לבחון את הסוגיה המשפטית הקשורה בפניה לבקשת נכות באופן אובייקטיבי ואף עם ייעוץ משפטי. עפ"י הקלף - הצדק ייראה וייעשה.

עפ"י אריק איל, ע"ה, ציטוט:
הקלף מסמל שבתחום השאלה ייצא הצדק לאור- המאזניים מסמלים שיפוט שקול ומאוזן של הדברים, לכן הצדק יהיה הוגן. קלף זה מדגיש את השיקול ההגיוני ולא הרגשי. יכול לסמל בית משפט או סמכות מוסרית, משפטית או הליך משפטי אשר בעקבותיו ייצא הצדק לאור...
הקלף מסמל מעשים מהעבר שמשפיעים על תוצאות ההווה- לטוב או לרע, לכן מסמל הקלף את עיקרון הגמול.

הדרכה מעשית: לפעול ביושר ובהגינות
הקלף מזמין אותך לפעול בהגינות וביושר כלפי הצד השני, כיוון שלפי חוק הגמול, מעשייך ישפיעו על עתידך, לטוב או לרע. קחי בחשבון את הצדק הרוחני והקוסמי, הבא לידי ביטוי בכל מעשה שאת עושה.

סוף ציטוט.

הקלף הבא הוא קלף תומך, קלף מוות.

קלף מוות חושף שינוי והתמרה. סגנון החיים הקודם נמוג ומפנה מקום לסגנון חיים חדש. פרק זה בחיים מסתיים ופרק חדש מתחיל.

עפ"י אריק איל , ע"ה, ציטוט:
הקלף מתאר את סיומם של דברים שעבר זמנם, אולם גם את לידתם של אלה שהגיעה שעתם. הקלף אינו מסמל סוף, אלא שינוי והתחדשות.
...הקלף יכול לתאר סיומה של תקופה ותחילתה של תקופה חדשה או שינוי חד ופתאומי שאחריו תבוא התחלה בכיוון חדש. ברוב המקרים השינוי לטובה.

הדרכה מעשית: לשחרר את הישן
הקלף מזמין אותך לשחרר ולהוציא את הדברים שסיימו את תפקידם בחייך, על מנת לאפשר לדברים חדשים להיכנס לחייך. אתה מוזמן להיפרד מדפוסים, אנשים או עיסוקים שאינם מאפשרים לך להמשיך לגדול ולצמוח. השינוי והדברים החדשים שיגיעו , יאפשרו לך להמשיך לגדול ולצמוח מבחינה רוחנית ואישית.

סוף ציטוט.

הקלף השלישי בפרישה זו הוא קלף חמש הגביעים. הוא משמש כאן קלף תומך וכולל תמרור חשוב בדרכך.

עפ"י אריק איל , ע"ה, ציטוט:
הקלף מתאר אדם שחש דכדוך וייאוש כיוון שבוחר להתמקד בחצי הכוס הריקה- מצטער על דברים שקרו בעבר, בוכה על חלב שנשפך, מתמקד במה שאיבד ובוחר לראות את השלילי. השואל מתמקד דווקא בשלושת הגביעים השפוכים ומפנה את גבו לשני הגביעים המלאים. יש להזמין את השואל להסתובב לשני הגביעים המלאים הנמצאים בקלף ולהתמקד בחצי המלא של הכוס, מה שיאפשר לו מיידית להרגיש טוב יותר. תחושת הייאוש והדכדוך בקלף זה אינם תואמים את כל המצב במציאות. יש להסביר לשואל כי מה שמתמקדים בו הולך וגדל
(WHAT YOU FUCOS ON = EXPANDS ).

הדרכה מעשית: להתמקד בחצי המלא של הכוס
הקלף מזמין אותך לשנות את גישתך. את בוחרת להתמקד בחצי הכוס הריקה ולכן את חשה דכדוך , עצבות ודחייה. אם תרשי לעצמך להסתובב ולהתמקד בכל האהבה שכן קיימת בחייך, הרגשתך תשתפר מייד.

גיבוש המידע מהקלפים לכדי תשובה ברורה לשאלה שנשאלה:

אנרגיה הולכת אחרי המחשבה ומתאימה עצמה אליה!

הקלפים והפרישה למיטב הבנתי וידיעתי אותם ממליצים לך להתייעץ עם גוף משפטי בכדאיות שלך להגיש תביעה לקבלת נכות וזכויות סביב עניין זה.

הפרישה ממליצה לך להתמקד בחצי הכוס המלאה ולהמנע מחרטה על העבר.

על פי הפרישה הצדק ייראה , ייעשה ויאפשר לך לפתוח דף חדש בחייך.

לדעתי האישית, כדאי התייעץ עם עו"ד מטעם עמותת ידיד או ש.י.ל. יש גם כאלה בבתי משפט המעניקים ייעוץ חינם. נדמה לי שזה נקרא פרובונו .

מעט מליבי:

עניין ההכרה בנכות וקבלת זכויות הנגזרות ממנה הוא עניין לא פשוט ואף מתיש, בין שמדובר במוסד לביטוח לאומי ובין שבחברת ביטוח פרטית.
התהליך עלול להיות ארוך ומייגע.

כדי לקצר תהליכים ולהתגלח על זקנם של אחרים אני ממליצה לך לעיין בפורום זכויות ומגבלות נכים כאן בתפוז ואולי להתייעץ גם שם.

http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/286//זכויות_ומגבלות_(נכים)

לסיום:
בעניין השאלה:
רצוי להגדיר לו"ז לשאלה.
למשל: מה הפוטנציאל האפשרי עבורי בעניין הכרה בנכות וקבלת זכויות על רקע זה בחצי השנה הקרובה? (או כל זמן אחר שנראה לך.)

בעניין הפרישה:
אינני אוהבת את פרישת ה SOS כי היא מצמצמת את היכולת שלי להעניק מענה מיטבי עם המלצות ישימות.
הייתי ממליצה על פרישת הייעוץ בגרסה המצומצמת או פרישת הכוכב.

בהצלחה מכל הלב,

רחל

פרסתי

השאלה שנשאלה:

תוצאות פריסת הכוכב:
ראש - חמש המטות
לב - נער החרבות
יד ימין - כוהן גדול
רגל ימין - אביר המטבעות
יד שמאל - שני החרבות
רגל שמאל - אס החרבות
ושאלתי לגבי הפוטנציאל לקבל הכרה בתביעה,עלי לציין שחליתי בסרטן השד נותחתי,חזרתי לעבודה כטלפנית אך הענין שקשה לי לשבת הרבה שעות,אני עייפה יותר,וחשבתי שדרך קבלת קיצבה הוריד שעות כדי להקל עלי.

רחליקה האחת

Member
מנהל
סופר נובה יקרה, בוקר אור,

מאחלת לך החלמה מהירה ורפואה שלמה !

בפורום זה יש להוסיף פרשנות משלך לקלפים.

אשמח להגיב לאחר מכן,

רחל

אתן פרשנות

הראש אומר שאצליח כי באמת מגיע לי,הלב אומר שהעשה זאת די שאוכל לנוח,יד ימין מראהשזה יהיה טוב עבוריורגל ימין שזאת התוצאה הטובה,בקיצור הכל מראה שהתוצאה טובה עבורי.

רחליקה האחת

Member
מנהל
תודה, סופר נובה,

אמנם, שוב נבצר ממני למצוא שאלה עם לו"ז כפי שהמלצתי, לכן אתייחס לפרישה זו כאילו היא מתייחסת לרבעון השנתי הקרוב (ינואר עד אפריל).

תוצאות פריסת הכוכב:

חמשת המטות
כהן גדול נער החרבות שתי החרבות
אביר המטבעות אס החרבות

בפרישת הכוכב - הנקראת גם חותם שלמה או גוף האדם - שישה קלפים בשש עמדות.

בפרישה שהועלתה והובאה הנה יש קלף אחד מהארקנה הבכירה (הכהן הגדול) וחמישה קלפים מהארקנה הזוטרה.
היסודות בפרישה זו הם: 2 קלפים מיסוד האדמה, שלושה קלפים מיסוד האוויר וקלף אחד מיסוד האש.
היסוד הנעדר הוא מים.

גם כאן ההמלצה עבורך היא להתנהל מהראש ללא רחמים עצמיים. יש להעזר באנשים שונים כדי ליצור רשת חברתית נאותה, ללמוד מטעויות העבר כדי להמנע מפספוס וכמובן להתנהל בצורה מאוזנת.
עפ"י פרישה זו כדאי למצוא כל מסמך ארכיוני תואם, לפעול ולא לשקוט על שמרייך.
האם להגשת הבקשה יש תוקף ממועד הניתוח.?

כדאי לזכור שבמסגרת הביטוחית ייעשה ניסיון להכשיל או להתיש אותך. היי ערוכה בהתאם.

האם פנית לפורום זכויות ומגבלות נכים או למי מחבריו באמצעות מסר פרטי?

לסיום:

כפי שציינתי בתגובתי לפרישה הקודמת - מומלץ לשאול שאלה ולתחום בזמן.

כעת אני מציינת כי חשוב להמנע מפרישות חוזרות בזמן קצר סביב עניין כלשהו.

כדאי להמתין עד חלוף הזמן שהוגדר אלא אם יש סיבה/ התרחש שינוי.

שבת שלום

רחל

למעלה