אני כל כך כועסת.

SilverMoon11

New member
אני כל כך כועסת.

נמאס לי מאנשים שמבקשים ממני קריאה, ואחריה אומרים שהם סתם שיקרו
ומסתכלים עלי כאילו שאני שרלטנית, ב"אהא! ידעתי! וואוו זה כל כך עצוב.." שכזה.
קריאה בקלפים היא פרשנות.
זה לא כמו לקרוא ספר, לא כתוב לי באותיות ברורות "היא מנסה לעבוד עליך",
אין לי דרך לדעת שהשואל משקר.
למה?
כי קריאה בקלפים היא 50% הקלפים ו50% האינטואיציה של הקורא, ואני לא מדיומית וספק מאמינה במדיומים... אם תשאלו שאלה שקרית, הפרשנות שלי תהיה שקרית כי אני אצא מנקודת הנחה שאתם דוברים אמת.
פשוט זורקים לי חול בעיניים ושמחים כשאני לא רואה.

הייתם במצבים כאלה?
איך התמודדתם איתם?
תודה

רחליקה האחת

Member
מנהל
SilverMoon11 יקרה,

אני מבינה לליבך, מזדהה עם אכזבתך ובעיקר מבינה את הכאב/ עלבון שמצטרף לעניין. את עושה דברים מכל הלב וחשה שלועגים לך. זה בהחלט מקומם!

אצטט ואגיב לדברייך:

כתבת: "נמאס לי מאנשים שמבקשים ממני קריאה, ואחריה אומרים שהם סתם שיקרו
ומסתכלים עלי כאילו שאני שרלטנית, ב"אהא! ידעתי! וואוו זה כל כך עצוב.." שכזה."

תגובתי: מי הם האנשים האלה שאת עורכת עבורם קריאות קלפים?
מה הסיבה שדעתם לגבייך כל כך חשובה לך?
האם את מבצעת קריאות בחינם?
המבט שלהם המופנה אלייך מעורר בי תהייה אם את כל פעם מחדש מרגישה כאילו את חייבת לעבור אצלם טסט... מה הסיבה שאת מרגישה שאת חייבת לרצות אותם/ להוכיח להם את ערכך/ להזים דעות קדומות בהן הם אוחזים?

כתבת: "קריאה בקלפים היא פרשנות."
תגובתי: נכון, אלא שפרשנות סובייקטיבית זו נשענת על מסגרת ברורה. עם זאת, כאשר קריאה בקלפים נעשית מתוך האינטואיציה - המידע שבהם לא בהכרח רלוונטי.

כתבת: זה לא כמו לקרוא ספר, לא כתוב לי באותיות ברורות "היא מנסה לעבוד עליך",
אין לי דרך לדעת שהשואל משקר.

תגובתי: יש טכניקות שונות לגלות אם העומד מולך משקר. אינני נוהגת לבחון את כוונות דברי הזולת או לאמת את דבריו - אולם, אם זה כל כך מטריד אותך אני מזמינה אותך להכנס לTED וללמוד משם .

https://www.ted.com/talks/pamela_meyer_how_to_spot_a_liar?language=he

כתבת: "למה?
כי קריאה בקלפים היא 50% הקלפים ו50% האינטואיציה של הקורא"

תגובתי: מניסיוני - לא תמיד.

כתבת: ואני לא מדיומית וספק מאמינה במדיומים... אם תשאלו שאלה שקרית, הפרשנות שלי תהיה שקרית כי אני אצא מנקודת הנחה שאתם דוברים אמת."

תגובתי: דברים ברוח זו אמרה גם המתקשרת עדי אשכנזי בסדרת הכתבות "מבחן מציאות":

ציטוט: "מעדי אשכנזי נמסר: כל תהליך התקשור מבוסס על האמון בין הלקוח למתקשר. רק על סמך הנתונים שמציג כל לקוח מגיעה הידיעה האינטואטיבית המכילה את הפרטים האינטימיים לכל מקרה. איפה נשמע ואיך יתכן שהחיפוש אחר האמת ישתמש החוקר תוך שימוש בעזות מצח ובזדון מכוון ושימוש בשקרים כאמצעי לגיטימי לחשיפה המגמתית של דעתו. שכן גם אם תלך לרופא מומחה מדופלם ברפואה ותציג בפניו מצג שוא של מצבך, תקבל ללא שום ספק איבחון שגוי ומוטעה לגבי בריאותך. ואז הייתה הכתבת הנכבדת גם חשופה לתביעת דיבה גדולה וחמורה על מעשייה. בעברית המילה תקשור מכילה בתוכה את המילים קשר ושקר ולא בכדי, מאחר וכשמתנהל התהליך מתוך אמת יש קשר = תקשור. כשהמצג שיקרי מזוייף ומגמתי התוצאה תהייה שקר. ועל כך יוכלו להעיד אלפי הלקוחות המתדפקים על דלתי ב 20 שנות קריירה משגשגות ואשר ישמחו לספר לכל המעוניין וגם לכתבת הנכבדת על החוויה המדהימה והמסייעת שבהתקשרות עם העולם שמעבר." סוף ציטוט
[URL]http://www.mako.co.il/weekend-articles/Article-acbde94668bdf41006.htm[/URL]

כתבת: "פשוט זורקים לי חול בעיניים ושמחים כשאני לא רואה."

תגובתי: נראה שאנשים מסוימים משתעשעים מהרעיון שביכולתם להתל באדם בו הם מקנאים...

יש לך כמה אפשרויות:
1. להפסיק לתת לאנשים שירות עד שתתגבשי ויעלה ביטחונך העצמי.
2. לפתח שריון כדי שחיציהם (המילים הנוקבות שלהם כלפייך) לא יחדרו לליבך.
3. ללמוד לבוז להם כשיבטלו אותך.
4. להמנע מלספר לסביבה מה את רואה חשה. נראה כי יש להם ציפיות מוגזמות ממך. יתירה מזאת, בסרטים שונים מראים יכולות על של מתקשרים ויש ציפייה (טבעית אולי) שכל המתקשרים יהיו באותה רמה ועם תדר פתוח נון סטופ.
כמו בסרטים : החוש השישי, תחושה מוקדמת, הרואה בקלפים ועוד.

בעיקרון: אין לי יכולת לשלוט על ציפיות האחרים ממני וכדאי לי ללמוד לא לעורר בהם ציפיות ממני בכלל...

כתבת: הייתם במצבים כאלה?
איך התמודדתם איתם?

תגובתי: כן. אני מבינה את כאבך/ אכזבתך. מעבר להצעות שהצעתי לעיל - אשמח ללמוד עוד!

שבת שלום,

רחל

למעלה