פריסת הכוכב בנושא קריירה

idanmeri

New member
פריסת הכוכב בנושא קריירה

היי לכולם.
מה שלומכם?

אני רוצה לשתף קריאה שעשיתי על עצמי.
אתן קצת פרטים ורקע:

עידן, בן 22, מסיים שירות סדיר בצהל ונכנס לקבע בתפקיד אחר ובבסיס אחר, תפקיד פיקודי.
מחר אני מגיע למקום החדש כדי להתלמד בו, וכבר בסוף החודש, אחרי החגים, אני נכנס לתפקיד באופן רשמי.

פרסתי לעצמי את פריסת הכוכב (גוף האדם) בנושא.
הפריסה היא על התפקיד החדש שלי.

הקלפים שיצאו:
ראש - 2 חרבות
יד ימין - הנאהבים
רגל ימין - אס מטות
לב - מלך מטות
יד שמאל - אס חרבות
רגל שמאל - 7 חרבות

מה שיצא מעניין בפריסה: שני אסים, אש ואוויר, ובכללי הפריסה כולה מובנית מיסודות האש והאוויר, שמאוד דומיננטיים ובולטים בפריסה. חסר יסוד המים.

אני צריך להיעזר ביכולת שלי לחשוב, להיות חד וברור, מתוכנן. לראות את המצב כפי שהוא, ולא להתחמק מעשיה מרובה ושיגרתית, לא לחשוש להשתעמם.
עלי ללמוד להתחבר למקצוע ולאהוב אותו, ולא להתעלם מהעובדה של מה שעלי לבצוע בתפקיד שלי.
עלי ללמור להסתכל יותר קדימה על העתיד, לתכנן את העבודה קדימה ולא להיות שאנן.
יש לי את האנרגיה ואת המרץ להיות חרוץ בעבודה, אך עלי לשים לב שזה לא דועך עם הזמן. לדעת להמשיך עם זה, גם כשהעבודה הופכת לשיגרה.
דרכי הפעולה שלי: עלי ללמוד לפעול מממקום נקי. לא להכביד על עצמי יותר מדי בעבודה, להיות ספציפי ונקודתי. להוריד מעלי עומס מיותר, לא לקחת על עצמי יותר ממה שאני צריך, להיות ממוקד בעיקר. תהליך שעשוי לקחת זמן, אבל הכיוון הוא חיובי.
אני נוטה להתלהב מהתפקיד. פולסים של אנרגיה והתלהבות, שעלולים לדעך מפעם לפעם. פרצי אנרגיות, בעיקר תחת השפעת לחץ סביבתי.
אני ארגיש ביטחון, שליטה, וסוג של סייכות לתפקיד, התמסרות לו.
נטיית הלב שלי תהיה לפעול למען מטרת שינויים, עשיה רבה, חריצות, ולכן תהיה לי הנטיה לקחת על עצמי יותר מדי.
בתחילת התפקיד, עניין המרץ ופרצי האנריה יהיה בולט יותר, כיוון שארצה להוכיח את עצמי. המסר הוא ללמוד להמשיך ולתפקד ביציבות גם בעת שיגרה, לאחר שהרוחות נרגעות, ולאחר ההתאקלמות שלי.
אני אוכל להגיע להישגים של אסטרטגיה ותכנון נכונים. אוכל ללמוד לנהל נכון את העבודה שלי, להיות מדויק ושקול בחשיבה שלי, אך שוב, אלה דברים שאצטרך לעבוד עליהם.
המסר הוא לפעול מתוך היגיון, בשילוב עם האש, אך לא לתת לאש לשרוף ולהשתלט, אלא להניע אותי בצורה נכונה. לא לבזבז את האנרגיות שלי לשווא.

אשמח לשמוע חוות דעת נוספות על הפריסה

רחליקה האחת

Member
מנהל
idanmeri יקר, שנה טובה

כיף לראותך כאן.

שמחתי לקרוא בנוגע לשינויים המסתמנים ובהצלחה!

מה היתה השאלה שעליה התבצעה הפרישה?

idanmeri

New member
היי רחליקה

תודה! וגם אני שמח להתייחסותך.

לא שאלתי שאלה ספציפית, אלא לקבל תמונת מצב על ההתחלה שלי בתפקיד החדש, מבחינה אישית ומקצועית.

רחליקה האחת

Member
מנהל
עידן יקר, באופן כללי:

מנקודת מבטי ולמיטב הבנתי אותם ואת פרישת הכוכב להלן תגובתי:

הקלפים שעלו בפרישתך:
ראש - 2 חרבות
יד ימין - הנאהבים
רגל ימין - אס מטות
לב - מלך מטות
יד שמאל - אס חרבות
רגל שמאל - 7 חרבות
קלף שתי החרבות הוא לרוב קלף המציין שותפות ואיזון. בדרך כלל הוא מתייחס לשותפות בינך לבין אדם אחד נוסף בניגוד לשותפות קבוצתית. הקלף מעיד על צורך בניהול משא ומתן במסגרתו יש יחסים של קח ותן. לכל אדם תמיד יחסר משהו כדי להשלים את אמתחתו למאה אחוזים ותמיד יש אדם המוכן לספק לו חוסר זה.

עליך לברר באיזו מידה אתה חש מחויבות עמוקה לכל מערכת יחסים/שותפות שהיא בחייך בנפרד ובצורה שוויונית ובאיזו מידה היחס שאתה נותן זהה לזה שאתה מקבל חזרה. אם האיזון הופר - עליך להשיבו על כנו.
קלף מלך המטות במיקומו הנוכחי יכול לייצג אדם בחייך שהוא עתיר ניסיון בחייו שעבר קשיים מרובים וצמח מהם. אדם זה נדיב, חם, חומל ומבין את הזולת. אדם זה הוא בעל אנרגיה רבה, בגרות, הבנה שלא כולם יכולים לעמוד בקצב שלו ונכונות להיות מדריך / מורה דרך / מנהיג.
ייתכן גם שזה מה שאתה הופך להיות עבור אחרים סביבך!

לכן, המסקנה היא כי בסביבתך תומכים בך ויש להם דעה חיובית בנוגע אליך. יש בהם נדיבות והבנה. סיוע זה מספיק כדי שתצליח לסיים כל משימה / מטלה שמוטלים עליך ולהפוך למודל לחיקוי.

קלף הנאהבים מצביע על הגנה משמיים ויכולת להתגבר על כל המכשולים באמצעות אמונה- גם אם לא בהכרח אמונה דתית.

קלף אס המטות במיקומו הנוכחי מצביע על שקשיי קשב וריכוז ו/או קשיי מיקוד מחבלים ביעילותך. ייתכן שאתה מתקשה להבחין בכך. מומלץ לך להתמקד בעניין אחד בכל פעם.
אם קשיי הריכוז נובעים מחרדה כלשהי טפל בגורם לחרדה ועמוד על מה הכי מטריד אותך. תצא נשׂכר גם אם תלמד מאחרים שעברו חוויות דומות דרכים חדשות להתגבר על המועקה - ולהתקדם בחייך.
קלף אס החרבות במיקומו הנוכחי מציין התחלות חדשות מכל סוג שהוא בחייך וייתכן שבכמה מישורים. לעיתים, התחלות כאלה נובעות כתוצאה מניתוק או מפרידה כלשהי - פרידה ממערכת יחסים ו/או מעבודה ו/או ממצב כלשהו. דע כי התחלות חדשות שעלולות לעורר חרדה ועם זאת טומנות בחובן אנרגיה חיובית מלהיבה של התקדמות לעבר היעדים הרצויים. כדאי להעז. תעוזה הכרחית להתקדמות. הדרך למגר פחד או חרדה היא באמצעות עשיה. יש לך מושג ברור ותכנית מגובשת בנוגע לדרך הביצוע המיטבית. השלב הבא הוא היישום של התכנית. התחל מיד במלאכה. אתה בשל לכך.

שים לב שמכשול אפשרי נוסף עפ"י הקלפים – מעבר לקשיי קשב וריכוז/ קשיי מיקוד - עלול להיות חשדנות יתר.
הופעת קלף שבעת החרבות במיקומו הנוכחי בקריאת הקלפים עבורך מצביעה שאתה עלול להתפתות לבצע מעשים לא כשרים ו/או להפעיל קיצורי דרך מסוכנים/ לעגל פינות בעניין כלשהו - במיוחד בטיחותי. הקלף מתריע בצורה חד משמעית שהסיכויים גדולים שתיתפס ותשלם ביוקר על התנהגותך!
חשוב על העניין שנית.

יחד עם זאת, אסור לך להניח שאדם כלשהו מרמה אותך. אולם אם חשדת באדם וגילית שהוא בוגד באמונך אסור לך לעבור על כך לסדר היום בשתיקה. עליך לשוחח על כך אם ברצונך לשמור על מערכת היחסים עימו. לאחר מכן, בנה תכנית ברורה לפיה תגדיר איך פני הדברים אמורים להתנהל מבחינתך: מהן הדרישות, מהם התנאים, מהם הפעולות הנדרשות ומהם גבולותיך. זו העת לקבוע את כללי המשחק. בצע את הצעדים הדרושים צעד אחר צעד בהדרגה. בליבך אתה יודע היטב באילו תחומים דרוש שינוי ואיך לחולל אותו כראוי.

לסיכום:
התפקיד החדש המסתמן עבורך מעורר התרגשות מהולה בחרדה.
כדאי להתגבר על קשיי קשב וריכוז ע"י התמקדות בעניין אחד בכל פעם.
כדי להצליח מאוד כדאי להמנע מחשדנות שעלולה להוביל לעשיית מעשים לא כשרים חלילה.

מעט מליבי:
בין השיטין עלו גם ענייני הפסדים מסוגים שונים שמלווים אותך ומערפלים את שיקול דעתך. הנח לעבר מאחוריך.
בהצלחה,
רחל

idanmeri

New member
היי רחליקה

סליחה על תגובתי המאוחרת. הייתי צריך כמה ימים לעכל את מה שרשמת,
וגם לנסות להבין מה הולך שם בתפקיד (מכיוון שכבר התחלתי אותו שבוע שעבר).

לגבי השותפות - יכול להיות שיש אדם מסוים שאצטרך לעבוד איתו הרבה, לפי הבנתי. הוא נחמד במחינה אישית ומקצועי בעבודתו, מקווה שיועיל לי

קח ותן - מאמין שיהיו דברים שבהם אצטרך לתת עזרה, וכמובן גם לקבל עזרה. בסופו של דבר העבודה שם היא די משותפת, למרות היותו של כל אחד בתפקידו.

מלך המטות - לדעתי מייצג אותי. אכן עברתי קשיים ותקופה ארוכה של התלמדות מקצועית וניהולית, וכעת אני מרגיש מוכן להשתמש בכישורים כדי להנהיג את הפקודים ולהגיע לתוצאות טובות, בדרך שאני מכיר.
אגב, לא ידעתי שמלך המטות - זה מה שהוא מייצג.
שמח לקרוא שסביבתי תומכת בי ודעתה חיובית אלי!

אס המטות כקושי בנושא קשב וריכוז - האם בעמדתו הוא הפוך?
קורה לי לפעמים בישיבות שאני מאבד ריכוז. אני משתדל להתגבר על זה.

אס החרבות - אני אכן חווה פרידה מהמקום הישן בו שירתתי כשלוש שנים, ומצד שני אני יודע שכעת אתחיל התחלות חדשות, אני עצוב מחד ושמח ונרגש מאידך.

יש לי כבר תכניות לשיפור העבודה במקום. אתחיל במשימות מיד לאחר שאכנס לתפקיד באופן רשמי.

בקשר ל-7 החרבות - אנסה לשים לב לכך.

תודה רבה על הפירוש המעניין!

נ.ב - אשמח אם סתבירי לי קצת על עמדות הקלפים בפריסה. נראה שאני לא מכיר אותה מספיק טוב.

למעלה