נשוא לדיון: קלפי טארוט וראש השנה העברי

רחליקה האחת

Member
מנהל
נשוא לדיון: קלפי טארוט וראש השנה העברי

חלק מהמיסטיקנים מאמינים שקלף השוטה הכי מתאים לייצג את ראש השנה;

אחרים מאמינים שדווקא קלף הנזיר;

ויש מי שנוטים לייחס לראש השנה דווקא את קלף המוות.

כל אחד מהם מנמק את בחירתו ומעורר מחשבה.

מה דעתכם - באיזה קלף אתם בוחרים לייצג את ראש השנה ולמה?

שנה טובה,

רחל

רחליקה האחת

Member
מנהל
אז אני מבינה

שהבחירה שלך בקלף היא על רקע העובדה ששנת שמש אורכת שנה?

אני חשבתי על כל המסרים החבויים בקלף זה כקלף ראוי לפתיחת השנה העברית החדשה

תודה לך איש יקר,

kikona126

New member
סוף הוא תמיד התחלה

סופה של שנה חדשה, או של תקופה בחיים היא גם התחלה של משהו חדש.
לכן, אני בוחרת בקלף העולם, החותם לנו את הארקנה הבכירה.
&nbsp
ולמה?
כי גם סוף והתחלה הם תהליכים. ניקח לדוגמא את תקופת החגים שלנו. זה מתחיל בראש השנה ואז עובר ליום כיפור. כלומר פתחתנו את השנה החדשה אבל עדיין לא סגרנו את הקודמת. בימים הנוראים אנחנו עדיין נותנים דין וחשבון על השנה הקודמת, מנסים לסגור אותה באופן הנכון ולהוריד מעלינו את עול השנה שאשתקד שכבר אין בו צורך. תפילת נעילה היא בעצם התפילה שסוגרת בפנינו שנה אחת ופותחת חדשה. יש אנשים שיישיכו לכיפור את הנזיר או את קלף הצדק. אני אשייך לשני החגים, ראש השנה וכיפור את העולם. כי שניהם בעצם סוגרים את השנה, האחד בסמליות, ראש השנה, והשני רוחנית.
בתקופת הימים הנוראים ובכיפור בכלל אנחנו מנקים וסוגרים את הפינות מהשנה שעברה. זאת תקופה של חשבון נפש על כל התהליכים והדברים שעשינו במשך השנה הקודמת. רק ברגע שבו אנחנו מצליחים להשיל מעלינו את כל התחפושות שלבשנו במשך השנה ולהגיע למקום שאנו מבינים שאולי הרענו או פגענו במישהו אחר, כלומר אנחנו מורידים מהאגו שלנו, רק אז נגיע למצב של אותה האישה בקלף העולם. ולאחר מכן, נתחיל שוב בדרכו של השוטה, בסוכות...
&nbsp
שתהיה שנה טובה לכולם. אני מצרפת לפה תמונה שציירתי לפני שבועיים של "נחל הירקון" (נחל הירקון בעיצוב אישי שלי, לא תמצאו אותו ככה במציאות...חחח). צירפתי אותה השנה לשנות הטובות ששלחתי, יש משהו בירוק של הטבע שנותן הרגשה של פשטות ואושר...

למעלה