דיון קלפים רוחני בנושא סבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר

kikona126

New member
דיון קלפים רוחני בנושא סבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר

אני לא יודעת כמה ממכם שמעו, אבל מספר מקובלים ואנשי רוח דתיים הכריזו השבוע הזה על 3 ימי צום, כמו שעשתה אסתר המלכה, כדי שהמצב הבטחוני ירגע. הם הציעו בנוסף שאנשים שלא יכולים לצום 3 ימים יצומו חלקית (אני למשל החלטתי לצום בין הארוחות
) או שיעסקו יקראו וידונו בדברי רוח.

קטונתי מלהגיד האם 3 ימי צום זה מה שיפתור את שפיכות הדמים בארץ. ומן הסתם אני לא אצום. עם זאת אני כן רוצה לקחת את העיצה השניה שלהם, לעסוק, לקרוא ולדון בדברי רוח הקשורים לנושא הסבלנות, סובלנות, שלום וקבלת האחר. אני אפתח שרשור דומה בפורום מקביל, ללא קלפים ואקשר לפה. אתם מוזמנים לקחת את השרשור למקום שלכם: לפרוס בקלפים פריסה שמסבירה לדעתכם מה צריך לעשות כדי להגיע למצב של איזון, ולתת את פרשנותכם, להוציא קלפים שיכולים לחזק אותנו בתקופה מסויימת, לצייר קלף חדש לסיטואציה ועוד...

בבקשה לא להעלות פה דיעות פוליטיות ולא להתחיל להאשים אחרים, האשמת האחר זוהי לא דרך הרוחניות.

ולאלו השואלים למה אני בכלל הולכת עם הזרם הזה ומחליטה לפתוח שרשור בנושא, אני מכירה את העוצמה של תפילת נשים. אני מאמינה שאנרגיה טובה שמשודרת על ידי הרבה אנשים ביחד מביאה תוצאות. אז גם אם אתם לא משתתפים ורק קוראים, גם אז אתם חלק מאותה האנרגיה.

רחליקה האחת

Member
מנהל
בבית הספר

בו למד בני היה נושא שנתי : "האחר הוא אני". הזכרת לי.

תענית אסתר בת 3 ימים - צריכה לחשוב על זה

"קטונתי מלהגיד האם 3 ימי צום זה מה שיפתור את שפיכות הדמים בארץ." - כמוני כמוך

תפילת נשים - הזכירה לי את "תפילת חנה".

גם לכבוד פורים ניתן לשיר: "שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" . כן, מלחמות הן סיבה והן גם תוצאה (של פאנטיות) דתית.
מזכיר לי שהסיבות לירידה מן הארץ זהות לסיבות לעלות ארצה...

וואלה, כמה אסוציאטיבית אנוכי בזכותך

ערב טוב

רחל

kikona126

New member
תפילת חנה? רוצה לספר על תפילת חנה?

תפילת נשים בדרך כלל נעשת בהפרשת חלה. אני אוהבת ללכת להפרשות חלה שיש בהן מספר נשים, יש משהו מאוד עוצמתי בזה, למרות שאני לא מתחברת לתוכן שמועבר בהפרשות חלה האלו...
זה כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות הפרשת חלה חילונית אצלי בדירה, נקווה שבדירה הבאה שלי יהיה יותר מקום

kikona126

New member
קצת שומם פה

שנעבור לפרטי? אני אנסה לפתוח איזה עמוד גוגל או אופציה אחרת לפורום סגור.
אני אעביר לך פרטים בפרטי, או אצלך בבלוג, גם ככה זה רק שתינו

(התחיל לעצן אותי התפוז עם כל הפרסומות וגם עם החוסם הודעות הן עדיין מופיעות והפיתוח הכושל של ההתרעות על ההודעות בראש העמוד שתמתריע על כל דבר אפשרי שמישהו מפרסם, היו לי 40 היום...)

kikona126

New member
נתחיל עם עזרה לאחר וקבלת האחר

הקלפים שמסתדרים לי עם עזרה לאחר, הם שש מטבעות ושש חרבות.
&nbsp
המוזר לי בקלפים האלו הוא שהייתי מצפה שקבלת האחר ועזרה לאחר יהיו תוצר של קלף של גביעים. אבל הם באים לידי ביטוי בחומר - 6 מטבעות ובשכל 6 חרבות. משהו שאומר משהו עלינו כחברה... האם כחברה אנחנו מבקלים את האחר או עוזרים לאחר ממקום של "מעמד" ממקום של "אני אעשה את זה וכולם ידברו על זה שתרמתי\עזרתי לנזקקים?"
האין זה מתפקידנו לתת ללא לצפות לתמורה, ממקום שהוא נקי? אני הייתי מוסיפה את זה כקלף לארקנה הגדולה. כי קבלת האחר היא לא משהו ששיך לאלמנט כזה או אחר, היא משהו "אלוהי" היא משהו שצריך להגיע משילוב של הכל.
&nbsp
האם יש קלפים שפספסתי?

רחליקה האחת

Member
מנהל
קבלת האחר בקלפים:

בוקר אור,
לציין כי ביהדות יש המון מסרים סביב העניין. אחד מהם הוא שלכל אדם ניצוץ אלוהי , ומתוך שאסור לבזות את האל - חובה להכיל את הזולת. מה גם שכלנו רקמה נשמתית אחת.

לעניות דעתי בקלפי הארקנה הבכירה יש מסר מהותי שכן הן הוויות.
הקלפים הללו עוסקים בעבודת המידות ולכן גם בקבלת האחר, שכן, האחר הוא (כהשתקפות שלי) - אני. לפיכך בעיניי הם רבדים שונים של דרכים לקבלת האחר.
קלף השוטה מבליט את עניין החריגות והצורך להתייחס לכל פרט בכבוד.
קלף הכהנת הגדולה מכיל מסר של ייעוץ לכל אדם ללא הבדל.
קלף הקיסרית - השפעת שפע רוחני וגשמי.
קלף הקיסר - צורך להתרכך ולדבר ברגש(ברגישות?.
קלף הכהן הגדול מצביע על הכרח בחוסר משוא פנים.
קלף הנאהבים - ההכרח לקבל כל אדם אף אם חטא חטא חמור.
קלף המרכבה - להמנע מהתבצרות בשריון פנימי.
קלף הכח - עוצמת הרכות והיכולת לנהוג בנועם גם בסיטואציות קשות.
קלף הנזיר - לנהוג בענווה.
קלף הגלגל - לזכור שהכל לטובה ומלמעלה.
קלף הצדק - אל תדין את חברך עד שתגיע למקומו.
קלף התלוי - להתבונן על הזולת מהנעליים שלו (שינוי נקודת המבט).
קלף המוות - התבגרות והתחלה חדשה ממקום בוגר. דע מאין באת וגו'.
קלף מתינות - לפתח אורך רוח וסובלנות.
קלף השטן - שינוי דפוסי חיים מגבילים ומזיקים.
קלף המגדל - הארה וניתוץ פילוסופיות שקריות- אל תשמח בנפול אויבך.
קלף הכוכב - תום לב הוא בסיס להגשמת משאלות לב.
קלף הירח - אהבת אם וידיעה שאנו לא מקור האור.
קלף השמש - שמחת חיים והכרת הטוב בדרך לצמיחה.
קלף יום הדין - מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחיקוך.
קלף העולם - מה שהיה הוא שיהיה ואין כל חדש תחת השמש.

עבודת המידות כולה נועדה להעצים כל אדם בנפרד כאמצעי לחיבור בין כל ניצוצות הנשמה ולהגיע לימות המשיח - וגר זאב עם כבש

בארקנה הזוטרה:
הארקנה הזוטרה מורכבת מחמש היסודות כאשר היסוד המחבר בין ארבע האחרים שזור בהן כחוט השני ומחבר בינהם וזהו יסוד האתר.
ארבע היסודות הן שיקוף לארבעה עולמות: אבי"ע = אצילות, בריאה, יצירה, עשייה.
ארבע עולמות אלו הם כנגד חמש יסודות האדם, נר"נ ח"י: נפש, רוח, נשמה, חיה, יחידה.
הם מופיעים בקלפי הארקנה הזוטרה ביסודות: אדמה, מים, אוויר ואש.

כל קבוצת קלפים מצביעה על התפתחות החל מהא"ס ועד המלך.

גם כאן אנו מוצאים מסרים המקבילים לצמיחה אישית ולעניות דעתי גם מקבילים לעבודת המידות הבולטת בספירת העומר.

אך לא רק בה, כמובן, אלא לאורך כל השנה.

אם נדבר באופן פשטני הרי שגם מבחינת השיעורים של המזלות על פי האסטרולוגיה המערבית הקבלית יש הבלטה של עבודת המידות (שיעורים) וגם הנחיה מהי הדרך לשם.
כך למשל, באחת ההתאמות האסטרולוגיות למלך המטבעות משויך מזל שור. למזל זה השיעור הוא לפתח חמלה, למצוא אדם /קבוצה שזקוקים לתמיכה ולתמוך בהם.

וואו, הרחבתי וכעת אאחל לך יום דבש,

רחל
על דיון מעורר מחשבה,

kikona126

New member
ואו הרבה אינפורמציה נתת פה

וגישה יפה בקשר לארקנה הבכירה. למדתי המון ממה שכתבת ועדיין צריכה לעבד את החומר (אני רק מקווה שאני אעבד אותו עם ע' ולא עם א'...) תודה רבה על דיון פורה

וגר זאב עם כבש, חזור אחרית הימים, זה מעלה בי נשכחות. כשהייתי בכיתה ב' או ג' יצאנו לטיול משפחות בצפון (אם אני לא טועה) והיה שם באמצע המסלול שלנו, באמצע שום מקום, בית לבנים שניראה שהוא נבנה על ידי מי שחיי בו. היו שם 2 משפחות, דיי מבוגרות, אני זוכרת שהגברים יצאו אלינו ודיברו איתנו על חזון אחרית הימים, על זה שהם מגדלים את החיות שלהם ביחד כדי להגשים את החזון. (אני רק אציין שהם חיו שם ללא חשמל ) זה מוזר להגיד את זה אבל זאת חוויה שעד עכשיו חקוקה לי בראש. אני זוכרת שהלכנו איתם חלק מהמסלול והם אמרו שכל זה שלנו, שאסור להרוס את המתנה הזאת.
אנשים מיוחדים שהיו כל כך מעט כמותם באותם השנים, אני חושבת שאז לא חזינו כמה העולם הטכנולוגי יתפתח.

אני אוסיף 2 שאלות פה לדיון
קבלת האחר וסבלנות בעת מלחמה ובעת שלום, האם צריך להיות גבול בין השניים?
מהו השיעור הקולקטיבי ומהו השיעור האישי?
וכמובן אפשר להשתמש בקלפים

יש לי קצת יותר עבודה כרגע ככה שאני אהיה פה פחות, אני אנסה לענות בערב או מחר בערב. ויש לי חלום מוזר מהלילה שאני צריכה לעבוד עליו, הרבה זמן שלא חלמתי או שחלמתי חלומות ידידותיים.. וזה של הלילה מזעזע... למה הסגרים לכלבים הורגים אותם?
זה כל כך כאב לי... אני צריכה לבדוק על מה זה מדבר בחיים שלי... ככה שזה גם קצת יגזול מזמני אבל המטרה טובה...

רחליקה האחת

Member
מנהל
בהצלחה, מתוקה, וגם

תודה על השיתוף :)

עניין החלומות בהחלט מעסיק אותי גם אחרי שהתעוררתי... מבינה לליבך.

חיבוק,

אשמח להתדיין עימך כשתהיי כאן,

חג שמח

רחל

Mist2

New member
שלום לכן

מצטער שאני מגיב רק עכשיו.
&nbsp
בכל מה שקשור בעזרה וסובלנות.
אולי אני נשמע מוזר, אבל אני רואה בקלפים ׳הקשים׳ יותר, עזרה גדולה.
מדובר בדרך כלל בכוח עליון הגורם לשינוי והשינוי בדרך כלל יוצר חיכוך וסבל.
סבל תמיד נשפט כמשהו פסול שעלינו להימנע ממנו ולנסות להתחמק ממנו.
ובכל זאת, ללא אותו שינוי שיוצר את סבל, שום דבר לא היה מתקדם.
&nbsp
אני אוהב להתייחס לארקנה הגדולה כעל מדריך או ספר המורה על האפשרות של האדם להתפתח רוחנית, וללא אותם שינויים עליהם דיברתי, האדם יכול להישאר במקומו שנים ולספר לעצמו סיפורים נהדרים על כך שהוא מתפתח.
&nbsp
כמובן שמדובר גם על עבודה עם רגש, והדבר כמובן קשור לנושא.
בעיני הקלפים המורים על כך הם המתינות והמגדל.
קלפים אלה מורים על הדרך לעבוד עם רגש שלילי ולהתמירו לרגש חיובי.
&nbsp
עוד לדעתי גם למלך הגביעים וגם למלכת הגביעים (בתנאי שהם מתפקידים בצורה מאוזנת), יש את היכולת להבין רגשית את האדם שמולם, וממש להרגיש את מה שמרגיש האדם שעומד מולם.

kikona126

New member
מסכימה איתך וגם לא...

מחוויה אישית שלי אני מאוד מסכימה איתך. הקלפים האלו שמייצגים מצבים בחיים בהם אנחנו הכי למטה שאפשר, ובכלל המצבים האלו בחיים שכל כך מלמדים אותנו על עצמנו, על הסביבה, שגורמים לנו להסתכל על הדברים אחרת, ההבנה הזאת, ההבנה הזאת שלטנגו צריך 2 ואולי זה לא בהכרח האחר או אני שאשמים, אולי זה בעצם שנינו... כל ההסתכלות הזאת מגיעה (לפחות בפעם הראשונה) כשמגיעים לתחתית, ומשם יש רק לתפס למעלה.
&nbsp
עדיין לא הגענו לזה בדיון הקלפים שלנו, רחליקה ואני, אבל אני מאמינה שברגע שמסיימים את כלפי המספרים ומגיעים לקלפי המלכים, אז אנחנו חוזרים שוב לקלפי הכוהנת הקיסר הכהן והקיסרית, ואז מתחילה הספירה מחדש החל מקלף מספר 11 בארקנה הבכירה. רק שבשלב זה קלפי האסים מקבלים משמעות אחרת קצת וכך כל שאר הקלפים.
&nbsp
למה אני לא מסכימה איתך, כי למרות שיש לכל בן אדם את היכולת לעלות למעלה, הרבה מאוד אנשים ישקעו עוד ועוד למטה... בגלל שהם לא ילמדו את השיעור שלהם, בגלל שהם לא ידעו להודות למי שהפיל אותם מהמגדל. בגלל שהשנאה תשאר בתוככם... ולאלו אני אגיד, תנסו להסכם על החיובי שהיה או שיצא מהנפילה הזאת... (וזה נכון יש הרבה נפילות בחיים שקשה למצוא בהן את החיובי, או את המפלט, אבל זה חלק מהשיעור שלנו פה, לדעת אפילו קצת, להוריד או להרגיע את האגו שלנו)
&nbsp
אני יכולה לספר לך שאני מודה לאלו שעוזרים לי לקום על הרגליים אבל גם לאלו שהפילו אותי בחיים, במיוחד לשניים, כי אני יודעת שלא הייתי מגיעה לאיפה שהגעתי מבלי לפול קודם לכן... הנפילה היא מעין ניעור...

Mist2

New member
הי

אז בגדול אני לא הבנתי למה את לא מסכימה :).
ההזדמנות לעלות ניתנת, לפעמים גם מבלי שנבקש, לפעמים נותנים לנו אפילו יותר מהזדמנות.
ברור שיהיו אנשים שיפספסו, הם יקבלו עוד הזדמנויות, יש להניח שאת רובן יפספסו אבל יש סיכוי שבאחת מהן יקרה משהו.
וזה כמובן לא כול העניין, כי גם כאשר מפספסים, יש אפשרות לצבירה של חומרים היכולים בשלב מסוים להתגבש למשהו טוב.
&nbsp
יש את המשל הזה, הקשור לנושא:
&nbsp
באיזה יער אפל וקר, (כדי שתוכלו לדמיין את היער כראוי, נגיד שמדובר על יער בפולין) נפל אל הקרקע הקרה הבוצית והרטובה גוזל קטן ומסכן.
בינינו לפי מה שאני יודע, גוזלים מגיעים לעולם באביב, אבל כדי לא להרוס את הסיפור, הגוזל הזה הקדים את זמנו ונולד בחורף.
&nbsp
לאחר כמה נסיונות לא מוצלחים להתרומם ולמצוא מחסה מהקור והרטיבות, הגוזל כבר התיאש והחל לקבל את גורלו המר…
כאשר החלו ליפול על ראשו גם פתיתי שלג כבדים, והקור הרב גרם לגוזלנו להרים את כנפיו הזעירות אל השמיים ולזעוק ״לממהההההה״,
עברה בדיוק באותו המקום פרה (פרה ביער?!).
היא הביטה בחוסר עניין על הגוזל, התמקמה בדיוק מעליו ופלוק, הפילה עליו ערמה רצינית במיוחד וריחנית במיוחד….כך שרק ראשו ביצבץ מתוך הערמה הנכבדה.
נכון, הגוזל נתקף בגועל רב, אבל הוא היה חייב להודות שכעת היה לו נעים וחמים.
&nbsp
הפרה, שניראתה די מרוצה ממעשיה, המשיכה בדרכה, והשאירה את הגוזל לבד, תוהה, מה הגורל או המקרה יזמן לו כעת…
לא עבר זמן רב, ובמקום הופיע זאב, לא גדול במיוחד ולא מרשים במיוחד, אבל ערמומי למראה…
הוא שלף את הגוזל מתוך הערמה הריחנית… לרגע הגוזל הרגיש הקלה וסוף סוף נשם אוויר צלול, הזאב שיכשך את הגוזל בתוך שלולית גדולה וכך ניקה אותו משאריות ה….
העתיד לרגע ניראה ממש ורוד בעיני הגוזל, אבל אז הזאב פער את לועו ובלע את הגוזל המסכן.
גרפס, והזאב המרוצה המשיך בדרכו.
&nbsp
מוסר השכל!
&nbsp
לא כל מי שמחרבן עליך רוצה ברעתך,
&nbsp
ולא כל מי שמוציא אותך מהחרא רוצה בטובתך!!!
&nbsp
&nbsp

kikona126

New member
מצרפת לך שיר

http://youtu.be/10L5WZa3WmA
&nbsp
אני מאוד מתחברת לשיר הזה.
&nbsp
דרך אגב פתחתי לנו קבוצה בגוגל כי זה ניראה שהפורום לקראת סגירה. כשאני אתחבר למחשב אני אצרף לך לינק לקבוצה.

Mist2

New member
בכל מקרה אם יהיה צורך

יש לי פורום שלא בשימוש, אולי אפשר יהיה להשתמש בו.
לפי מה שאני זוכר מהקבוצות של גוגל, גם המראה וגם השימוש בהן לא היה ידידותי במיוחד.
אבל אולי הדברים השתנו.
&nbsp
וחוץ מזה אפשר לפתוח גם קומונה כאן בתפוז...

kikona126

New member
הדברים לא השתנו

הקבוצות שם אכן מסורבלות...
אם יש לך כתובתאחרתלהציע את מוזמן.
&nbsp
למה הפורום לפני סגירה, כי הוא בניהול הנהלת הפורומים מה שאומר שאין מנהלים ואין מספיק גולשים בשביל שזה יהיהרווחי לתפוז לתחזק אותו...

Mist2

New member
יש את זה

אני יכול למחוק את ההודעות הקיימות, ולמחוק את התפריט העליון.
ואפשר לנסות להשתמש בפורום הזה.

עוד אפשרויות טובות לדעתי:
1) לפתוח קבוצה בפייסבוק.
2) לפתוח קומונה בתפוז.
3) לנסות לנהל את הפורום ולהרים אותו.

kikona126

New member
אם לא חבל לך למחוק את מה שיש

בלינק שצירפת זאת יכולה להיות אופציה.
&nbsp
בפייסבוק אני אכנס רק אם הקבוצה תהיה סגורה.
&nbsp
לנהל את הפורום ולהרים, אם מישהו מעוניין שיפנה לתפוז...
&nbsp
הקבוצה הגוגל פתוחה. זה עניין של להתרגל, תבחרו מה אתם רוצים...

Mist2

New member
אין לי בעיה

אין לי בעיה למחוק את כל מה שיש בפורום בקישור שנתתי.
אין לי בעיה לקבוצה סגורה בפייסבוק.
לא הגבת בעניין הקומונה.
&nbsp
בקשר לקבוצה בגוגל, אני פחות אוהב, אבל אין בעיה גם עם זה.
&nbsp
רק תודיעו לי מה מעודף עליכן...

למעלה