לכולם,
, שאלה,

kikona126

New member
היי רחליקה

ט"ו בשבט הוא אומנם חג האילנות אבל הדיון עליו בהלכה הוא קצת מעבר.

על פי ההלכה על החקלאי להפריש תרומות ומעשרות לכהן, ללוי ולעניים בן היבול שגידל באותה השנה. לכן הייתי מתאימה לו את 6 מטבעות.

פרשנות נוספת נמצאת בתלמוד הבבלי בו מסבירים כי החג חג בתאריך זה מאחר ועד יום זה כבר עברו רוב ימות הגשמים ומיום זה הפירות מתחילים להבשיל: "ועולה השרף ונמצאו הפרות חונטים מעתה" (בבלי, ראש השנה, י"ד ע"א) 8 מטבעות שמוביל ל9 מטבעות?

עוד פרשנות הקשורה לתאריך מדברת על המים מהם ניזונים העצים, תאריך טו בשבט הוא נקודת זמן בה נגמרים מי הגשמים שהיו באדמה מהשנה שעברה ומנקודת זמן זו מתחילים להצטבר מי גשמים חדשים מהשנה הנוכחית. מהתלמוד הירושלימי "עד כאן חיים האילנות ממי השנה שעברה, מכאן ואילך חיים ממי השנה הבאה" (רושלמי, ראש השנה, פ"א ה"ב) לא יודעת אולי קלף המוות? או הגלגל?

את התאריך ט"ו בשבט קבעו בית הילל, בעוד שבית שמי דיבר על א' בשבט וציין את החג הזה כראש השנה לאילנות (מה שמוזר שהשם נשאר ולא התאריך) וכאחד מ-4 ראשי שנה - הנה לך עוד דיון, הקשור ל-4 ראשי שנה ו4 הקלפים שמיוחסים אליהם, אולי 4 האסים? אבל את זה נשמור לפרק הבא...

רחליקה האחת

Member
מנהל
תודה יקירתי, העשרת אותי

בדברייך.

אשמח לנהל דיון נפרד עימך על ארבע ראשי השנה והאסים :)

בכלל, וורי וורי לייק את מה שכתבת,

חג שמח

רחל♥

kikona126

New member
אפשר לנסות

אפילו שאני פחות זוכרת על אילו 4 ראשי השנה מדובר... (פשוט זכרתי שלמדתי את זה מתישהו... אני אבוק בקשר לפרשנויות שיש בנושא.
&nbsp
מצאתי את זה:
&nbsp
"אַרְבָּעָה רָאשֵׁי שָׁנִים הֵם.
בְּאֶחָד בְּנִיסָן רֹאשׁ הַשָּׁנָה לַמְּלָכִים וְלָרְגָלִים.
בְּאֶחָד בֶּאֱלוּל רֹאשׁ הַשָּׁנָה לְמַעְשַׂר בְּהֵמָה. רַבִּי אֶלְעָזָר וְרַבִּי שִׁמְעוֹן אוֹמְרִים, בְּאֶחָד בְּתִשְׁרֵי.
בְּאֶחָד בְּתִשְׁרֵי רֹאשׁ הַשָּׁנָה לַשָּׁנִים וְלַשְּׁמִטִּין וְלַיּוֹבְלוֹת, לַנְּטִיּעָה וְלַיְרָקוֹת.
בְּאֶחָד בִּשְׁבָט, רֹאשׁ הַשָּׁנָה לָאִילָן, כְּדִבְרֵי בֵית שַׁמַּאי. בֵּית הִלֵּל אוֹמְרִים, בַּחֲמִשָּׁה עָשָׂר בּוֹ."
"מסכת ראש השנה" מועתק מוויקיפדיה.

kikona126

New member
בסוף שבוע יהיה לי יותר זמן לזה

ואולי אפילו מחשב

&nbsp
אני רואה שאת מכירה הרבה חבילות קלפים, יש חבילת קלפים מעניית שמדברת על מצריים? (על התקופה של הפרעונים)
&nbsp

רחליקה האחת

Member
מנהל
kikona126 מתוקה,

קלפי הטארוט משופעים גם בסמלים מצריים עתיקים. אצל ווייט זה בולט למשל בקלף המרכבה, בקלף הגלגל.

אתר עם סוגים שונים של חפיסות בעלות מוטיבים מצריים:
[URL]http://www.aeclectic.net/tarot/cards/ancient-egyptian.shtml[/URL]

אם תרצי למצוא בעצמך עוד אתרים ממליצה לך לכתוב בגוגל:
egyptian tarot cards

יום דבש,

רחל

kikona126

New member
אלו מעניינים

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/egyptian-grand-trumps/
אני אשב יותר מאוחר להסתכל בהם, מה שכן אני אחפש מקום שיודע לקרוא את האותיות שלהם ברקע. זה קצת יותר מעניין מהתמונה עצמה...
&nbsp
אני בדיוק מסתכלת לראות על אילו סימנים מדובר בקלף המרכבה, מעניין!
היה לי הלילה שיעור היסטוריה עם המורה הרוחני שלי, והוא הסביר לי על הפרעונים (בשם הזה הוא קרא להם).
מעניין לראות שבקלף המרכבה האדם במרכבה והמצרים הם בעצם ה"סוסים" (זה מסתדר קצת עם מה שלמדתי) ובמרסיי (שאלו הקלפים שאני קראתי בהם) זה לא מושפע. כל אחד מסוגי הקלפים נכתב בהסתמך על מקור אחר, זה יפה... ובעיקר מעניין.

kikona126

New member
רחל המון תודות על התשובה הזאת

אני לא יכולה להסביר לך כמה התזכור על קלף המרכבה ועל קלף הגלגל שנתת פה בהודעה עזר לי! (יותר מהקלפים שחיפשתי)
&nbsp
למה בעצם יש סמל מצרי עתיק על הגלגל? הוא ניראה לא קשור לקלף במיקום שלו.
&nbsp

רחליקה האחת

Member
מנהל
kikona126 יקרה שבת שלום, תודה

על המידע בעניין ראש השנה.

שמחתי גם לקרוא שהמידע הועיל לך.

שאלת: "למה בעצם יש סמל מצרי עתיק על הגלגל? הוא ניראה לא קשור לקלף במיקום שלו".
לא הבנתי - מה הכוונה "הוא נראה לא קשור לקלף במיקום שלו".

אשמח לקבל תשובה בעניין .

תודה על דיאלוגים מעשירים ומפרים,
שבת של עונג,
רחל

kikona126

New member
אני מכירה את הספינקס מהמיתולוגיה היוונית

היה ניראה לי מוזר לפגוש אותו בתחפושת מצרית (מה גם שהפירוש שלו משמו הערבי דיי מטריד: "אבו אל-הול" - "אבי הטרור" או "אבי האימה".
&nbsp
בקשר למיקום שלו, הוא יושב בראש הגלגל, והדמות המצרית שלו לא כל כך קשורה לכל שאר הדמויות בקלף.
&nbsp
היה לי לפני מספר ימים ״שיעור היסטוריה״ עם המורה הרוחני שלי, הוא הראה לי ספר שדיבר על מצריים הפרעונית והתחיל להסביר לי על הפרעונים. זה היה מדהים ולמדתי דברים שברובם קשה להאמין (והספקטיות היא שגרמה לי לחפש) ופתאום שאני רואה את הסמלים האלו בקלפים מרגיש לי שכולנו באמת שוטים והמצרים לא באמת נעלמו אלא תמיד פה מכוונים את הדברים (הספינקס על גלגל המזל) והשאלה היא למה חשוב ליוצר הקלפים שהוא שם, הרי הקלפים מבוססים על קלפים ישנים יותר...
&nbsp
בטארוט של מרסיי (שבהם קראתי) זה לא מופיע למרות שהספינקס היה בשימוש גם בתרבות הצרפתית.
&nbsp

kikona126

New member
חייבת לציין שאני בשוק...

שאלתי על המצרים בקלפים מאחר והיה לי שיעור היסטוריה עם המורה הרוחני שלי, הוא סיפר לי על תקופת בריאת האדם ואז על תקופת הפרעונים, אמר שפרעה היה אומנם שמו של המלך כמו שאנחנו קוראים לו היום, אבל בעצם פרעה או הפרעונים הם אוכלוסיה שהגיעה לכדור הארץ, כדוגמה הוא לימד אותי שהכוהנים שם היו גדולים בדורות, כלומר נולדת עכשיו, בגלגול הזה תלמד את התפקיד שלך ולאחר מכן תחזור לפה שוב בגלגול הבא ותלמד עוד, ככה יהיו מספר גלגולים (אם אני זוכרת נכון שלושה) עד שתיוחד להיות כהן. אותם הפרעונים לדבריו הגיעו לכדור הארץ כדי לשעבד את האדם שחיי פה וכדי לשלוט על כדור הארץ. בגלל זה חיפשתי רמזים בקלפים, מי שיוצר אותם יוצר אותם עם תקשור, והרבה פעמים מי שקורא בקלפים לא יודע עם מי הוא מתקשר (בעוד שבתקשור ישיר אני מבקשת עם מי לתקשר, קחי לדוגמא קריאה בחבילה חדשה אליה את לא מתחברת או שהיא גורמת לך להרגיש באי נוחות בקריאה) הוא דיבר על מלחמות שהן בעצם לא מלחמות שלנו אלא מלחמות שמגיעות מבחוץ, מה שאנחנו קוראים לו חוצנים. הוא לימד אותי המון דברים!
&nbsp
ולמה השוק? כי היום בטלויזיה היתה תוכנית שדיברה על הדברים האלו! הם ממש חזרו על מה שהו אמר לי! פה ושם היו דברים שהייתי יכולה להוסיף להם מהידע שלי. אבל הכי מפתיע זה שהם דיברו על כך שבעבר סגרו את התדרים של כדור הארץ. והוא תמיד מדבר על כך שאנחנו צריכים לעזור אחד לשני לפתוח את התדרים האלו.
חבל שהם דיברו חלקית על בריאת האדם.
&nbsp
זהו, אז אם חיפשתי הוכחה בלתי אפשרית שהאינפורמציה שהוא לימד נכונה או אפשרית, אז הנה מצאתי אחת בערוץ ההיסטוריה. בקלפים העובדה שהאדם שולט (או יותר נכון מנסה לשלוט) ב2 הפרעונים בקלף המרכבה מגיע למצב בו הספינקס יושב בראש גלגל המזל. פעם אתה למטה פעם למעלה, אבל ההיסטוריה חוזרת ויש סיבה שהיא חוזרת...
&nbsp

רחליקה האחת

Member
מנהל
תודה,

זה בהחלט מדהים ! אני מבינה את ההלם שאת חווה .
הייתי שמחה לקבל מקישור לתכנית הזו :)

kikona126

New member
אין לי קישור

זה היה היום בערוץ ההיסטוריה באותה השעה שדיברנו עם מיסטי על גיוס הכסף לקלפים.

kikona126

New member
שננסה?

נתחיל עם ראש השנה שכולנו מכירים, החג בא׳ וב׳ בחודש תשרי.
מה אנחנו יודעים על החג?
1. כשמו כן הוא, הוא מסמן סיום של שנה אחת ופתיחתה של שנה חדשה - לי זה מתיישב עם הקלף של השוטה, שנה חדשה התחלות חדשות דרכים חדשות... הורדה או הוספה של ״תחפושות״ ל״אני״
2. הוא נקרא גם יום הדין - קלף יום הדין זה ברור.
3. ביום זה מציינים את יום המלכת האל על בני האדם - אני אשמח לרעיונות בנושא
4. חז״ל אומרים ראש השנה לשנים ולשמיטין וליובלות, לנטיעה ולירקות - פה בעצם מדובר על דינים שיש למלא רק בארץ ״שמיטין ויובלות״ - קלפי הסמכות: מלאכים, קיסר וכהן. וכל מה שקשור ועניין ערלה ״לנטיה ולירקות״ - הקיסרית וגם 8 מטבעות (כי ב8 מטבעות הכסף שצומח על העץ עדיין לא בשל שישתמשו בו)
בקשר לקלף האס - אני חושבת שהייתי משייכת את אס הגביעים - תחילתה של שנה, הכנות או פחד מיום הדין וציון ההמלכה של האל על בני האדם אלו הם התרחשויות המעוררים המון רגשות בבן אדם.
&nbsp
אני אנסה להמשיך עם שלושת ראשי השנה הבאים מחר.

רחליקה האחת

Member
מנהל
ראש השנה ויום הדין, המלכת האל

כתבת:
"ביום זה מציינים את יום המלכת האל על בני האדם - אני אשמח לרעיונות בנושא"

תשובתי:
בעניין המלכת האל - אחד מביטוייה המובהקים ביהדות נובע משני הדיברות הראשונות שבעשרת הדיברות.

כאן את נוגעת בכמה רבדים שכולם מצויים בקלפי הארקנה כולם בכלל; ובקלף הגלגל בפרט. רבדים אלו שזורים ונגזרים מהמיתולוגיות העתיקות המגוונות . מיתולוגיות שהיו גם חלק מגורמים שהשפיעו ועיצבו את תפיסת העולם היהודית ומחשבת ישראל לאורך הדורות.

תקצר היריעה (עבורי לפחות) להכנס בעובי הקורה ולענות לשאלתך על בוריה.
על כך קבלי ח"ח חזק ממני!

שבת דבש

רחל

למעלה