הנושא של הגרנטופוביה והאנטיזקנים

חביף

New member
הנושא של הגרנטופוביה והאנטיזקנים

בקהילה ההומואית בארץ מוזנח, לפחות במקומות בהם אני מסתובב, חומרים שאני קורא ואנשים שאני פוגש, בני גילי או מבוגרים החווים באופן שיטתי דחייה, לפעמים אפילו אלימה [ לא פיזית, אבל דיבור מעליב ומזלזל], התיחסות בוטה ומעליבה לסאונה בה הם מצטופפים ומשלמים מחיר כניסה מלא [ לחייל יתנו להכנס כמעט בחינם ]. גם כאן בפורום שנושא את השם "גאווה" אין התייחסות כמעט לנושא, רק כשאני מדי פעם מעלה אותו.
כולנו קראנו על פרוייקט להט"בזהב, שלא יודע מה הוא, אבל לפי כתבה ארוכה ב'הארץ' של סופ"ש מאת לי ירון, המצב קשה מאוד:
"מבוגרים להט"בים סובלים מדעות קדומות - גם בתוך הקהילה"
הכתבה הארוכה מופיעה ככתבת פרימיום, כך שמי שאינו מנוי אולי לא יצליח לקרוא אותה, אז הנה כמה חתיכות ממנה :
"להט"בים בגיל השלישי מגלים שהמסגרות לאנשים בגילם לא מביאות אותם בחשבון, ומאלצות אותם לא פעם לחזור לארון דווקא כשהם הכי חלשים. לפי מחקר חדש הם בודדים יותר מאחרים, וסובלים מדעות קדומות בבתי אבות ובדיור מוגן. אפילו בתוך קהילתם לא סופרים אותם" [הדגשה שלי, חביף]
הנה עוד קטע מפחיד -
"קשישים בכל העולם מתמודדים עם קשיים הנובעים מגילם ומהשינויים במצבם הבריאותי. עבור זקנים להט"בים התמונה מורכבת אף יותר. מחקר חדש של מכון מאיירס־ג'וינט־ברוקדייל, המתפרסם כאן לראשונה, בדק את צרכיהם וקשייהם. המשתתפים, כ–120 חברי קהילת הלהט"ב בני 55 ויותר מרחבי הארץ, תיארו קושי והדרה במספר מעגלים: הומופוביה, גילנות וגילנות פנים־קהילתית, כלומר הדרה על רקע גילם בתוך הקהילה הלהט"בית. אמנם יש מעט להט"בים בגיל מבוגר שמוכנים להיחשף במחקר, אבל גם כך עולים מהמחקר ממצאים קשים: להט"בים מבוגרים סובלים מהיעדר רשתות תמיכה משפחתיות — 55% מהלהט"בים המבוגרים גרים לבד, כמעט כפול מאשר בכלל האוכלוסייה. ל–63% מהם יש ילדים בהשוואה ל–90% מבני גילם בכלל האוכלוסייה." [כל ההדגשות שלי, חביף]

אני מדגיש דווקא את מוטיב ההדרה הפניםקהילתית, כי גם כאן בפורום זכיתי לתגובות קשות ביחס לזקנים ולזקנה, פשוט נורא. אני לא רוצה לספר לכם כמה אנשים "צעירים" חושבים שגבר בגילי הוא ארנק מהלך, או למצער אבא מחליף [הכולל תשלומים, מתנות ומניעת סקס אם אפשר ]

"
מהראיונות במחקר עלה כי במערכות הבריאות והרווחה חסרה מודעות לבעיות המיוחדות של הזקנים בקהילה. 30% ממשתתפי המחקר דיווחו על אי־נוחות בפנייה למערכות הבריאות או הרווחה, כשהם מתבקשים למסור פרטים אישיים. 27% חוששים שדעות קדומות ישפיעו על הטיפול או השירות שיקבלו, 35% דיווחו כי רופא המשפחה אינו יודע מהי הנטייה או הזהות המינית שלהם (43% בקרב בני 70 ויותר). 25% חשים קושי לחשוף את הזהות המינית בפני מומחים או יועצים של מערכת הבריאות שאינם רופא המשפחה (רופא מומחה, צוות בית חולים), ו–11% נמנעו מלפנות לשירותי הבריאות או הרווחה, כי חששו להיחשף או לקבל יחס רע (29% בקרב בני 70 ומעלה).
[סווירי. "יש עשרות מרכזי יום לקשיש ומאות בתי אבות - אבל אף אחד לא מותאם לקהילה"]
סווירי. "יש עשרות מרכזי יום לקשיש ומאות בתי אבות - אבל אף אחד לא מותאם לקהילה"תומר אפלבאום
אליעזר, בן 83, אמר לחוקרים כי כאשר אושפז בן זוגו לניתוח מעקפים, סירבו הרופאים להתייחס אליו כאל בן משפחה: "הם לא נתנו לי אינפורמציה. היה צריך להביא את הגיסה שלו מחוץ לירושלים כדי שתקבל את המידע, ורק אחרי שהיא אמרה שאפשר לתת לי, כי היא גרה רחוק, זה הסתדר"."
או
במקומות אחרים בעולם יש ניסיונות להקל על הלהט"בים בגיל השלישי. בלוס אנג'לס למשל, הוקמו עבורם קהילות דיור במחירים ברי השגה, ובקנדה פועל ארגון העוסק בסינגור וקידום זכויות הצאצאים ובני הזוג של להט"בים, וכולם מציעים הכשרה והדרכה לצוותים רפואיים וסיעודיים. עורכי המחקר ממליצים, בין היתר, על הדרכה והכשרה לאנשי בריאות ורווחה, ועל פיתוח והתאמת שירותים עבור מבוגרי הקהילה ועל התאמת מסגרות דיור לזקנים עבור הקהילה הלהט"בית — ומקווים שימצאו אוזן קשבת במשרדי הממשלה, ובעיקר תקציבים." [הדגשה שלי]

אני ממליץ לכל אחד כאן, שחושב כמו כל הומו צעיר [ לא מכיר לסביות ולא יכול לכתוב מה הן חושבות ] שהשמש זורחת לו מהתחת, וכמה הוא נאהב, וכמה רוצים ואוהבים אותו, לקרוא היטב היטב את הכתבה הזו, ישנן עוד, כל זקן היה פעם צעיר, והקהילה? כן הקהילה עסוקה בענייני אימוץ, פונדקאות, יצירת זהות שקרית לזוגיות הטרונורמטיבית, ילדים זרוקים אבל הזקנים, נו טוף, כולה זקן מסריח שמו33 בשירותים

DOCTOR W H O

Member
מנהל
ואי! כל כך מסכימה.

כן אנוכי רק אישה שהיא ביסקסואלית, ורק בת 33, אך אני טיפוס שדי נמשך לתמיכה דווקא באלו שלא רואים או מקבלים אותם.
אחת הסיבות שלי לפירסום לכול מי שרוצה (ולרוב שלא רוצה) לשמוע שאני ביסקסואלית וסובלת מאוסידי, היא הדרך שלי להראות שדווקא השונה הוא המיוחד.
ואני שונאת אבל שונאת אפליה בכל מגזר!
זה כזה עצוב מה שאתה מספר וכול כך נכון.
לצערי כל הצעירים (ולא רק הומואים אלא גם סטרייטים/סטריטיות) חושבים בדיוק כמו שתיארת "שהשמש זוהרת להם מהישבן", והם שוכחים שביום מין הימים הם בעצמם יתבגרו להם, ולא יהיה אינסטוש וטינדר וחרטא ברטה.
זה מעצבן, כי דווקא בדור שאמור להיות כל כך מתקדם טכנולוגית ובראיה שלו נגד אפליה: סטייל מחאת המי-טו ובעד המגזר הגאה, ובעד לאומים שונים, דווקא הוא שוכח מכל את הדברים הבסיסיים.
עצוב כי בארצות כמו יפן (אני חושבת שבחלקים מסוימים לפחות) דווקא מכבדים את "קשישים" כביכול ורואים בהם כנצר לחוכמה.
אני מודה, בעיני שיער לבן (לא רק של אנימה) או שיער אפור מאוד מושך הרבה יותר משיער שחור צבוע בפסים.
עצוב שהעולם הגיע למצב כזה.
נו שויין....ממש קפצתי על המציאה עם מה שאמרת וכתבתי הרצאה:p

בינף

New member
לא לשפוט אנשים שנמלטים מהגורל, שישיג אותם בכל מקרה...

זה בענין שיפוט הצעירים שסוגדים לצעירים.
אבל, זאת בדיוק הבעיה היחידה שיש להומואים. כולם, גם הסיעודיים, סוגדים אך ורק וצעירים. ככה בנוי העולם ההומואי. בנו אותם הזקנים של היום. עדין הרפליקות של זמן שושי מייצגות את כולנו...
אז, למה אתה מצפה ?
הבדיחה הגדולה של החיים - כשהחברים הופכים למשפחה. זה ההומואים החדשים. זה לא ההומואים בני דורך, שדוקא המגבלות החברתיות שהיו עליהם, ייצרו עבורם אלטרנטיבה בדמות משפחה משלהם...
אז מפריע לך שאי אפשר להיות עם ה"אמת" שלך גם בערוב הימים ? כל אחד צריך לדעת מתי די עם המסכה. והמסכה בראייה שלי היא הזין באמצע החדר, גם שהוא כבר לא מתפקד מזמן ולא מענין !
אין להומואים את הבינה לחבר את כל מרכיבי החיים. זה קודם "אני ורק אני" ואח"כ הלכות ונימוסים, מגבלות המערכת, יכולת הכלה של אחרים ועוד ועוד.
להיות הומו תחום בזמן, אח"כ אתה בס"ה בן אדם. זה אולי דברים שהזקנים שבנו את העולם הנוכחי, רוצים לומר כדי לתקן עוד בחיהם. זה צריך להתחיל בסילוק הזבנים ההומואים להחריד שיש בכל חנות....אני מעדיף שם זקנים, אם סבלנות ונועם, ולא מטומטמת שמתעלפת עלי רק כדי שאקנה !
זה לא יקרה. בעידן הקרוב ?

זאת דעתי האמיצה. ועכשיו - תקרע אותי

חביף

New member
לא קורע אף אחד

בבריטניה פתחו משרד ממשלתי מיוחד לבעיות הגיל השלישי, זו תשובתי לך. אצלנו זה הרבה יותר קשה.

בינף

New member
אצלינו זה קשה לא בעיות-גיל-שלישי מוזנחות אלא בגלל ההכחשה...

מעבר להכחשת החברה את קיום צורת החיים ההומואית.
ההומואים עצמם חיים הרבה יותר מידי שנים בהתכחשות לעובדה שהם בס"ה בני אדם. הרשעות באתרי הכרויות לא מקרית; סמל סטטוס, חיזוק אגו, ודריסה. זה תוחלת חיים קצרה של צורת חיים. אז מטבע הדברים אין בעיות בגיל השלישי להומואים, יש רק בעיות לגיל השלישי, שמוזנחות בארץ כי הרוב בחברה חושב שצריך יותר פצצות כדי לחיות פה...
הומו שלא נמזג לחיים עד גיל 50, בוחר בבדידות למעשה, גם אם הוא מכחיש אותה...וזאת תמצית הטרגדיה. לא מניחים את מקל הנדודים ולא מודים בכך. "הומו יסתדר כמו שתמיד הסתדר". ואם זה לא ככה אני לא רוצה לשמוע את זה מהצעירים שמרחמים, אלא מהזקנים עצמם ובקול גדול, כי בגילם הם לא צריכים לדפוק חשבון לאף אחד.
ענין אחר בגיל השלישי הוא העדר הראיה הרציונלית, על איכות חיים מבחינה בריאותית...

חביף

New member
כותרת הסטטוס מדוייקת

הכחשת הזקנה כמצב אפשרי, ולא רק אפשרי אלא דטרמיניסטי מבחינה ביולוגית.
זה אולי מסביר את הנטייה ל"נישואין" אצל הומואים בינם לבינם, ולנישואי הומואים עם נשים, אבל גם מסביר אולי את התנהגותו של עזרא נאווי [ אהוב נעוריי וגבר נעוריי - הייתי בן 18 כשפגשתי בו והתאהבתי בו מעל הראש ] ומאבקו למען תושבי המערות, זה גם פתרון להימנע מבדידות וחוסר חשיבות.
אני שמח שאיציק מנוע למזלו מתגובות תוקפניות כנגד חטיארים, זקנים. מקווה שבחיים לא ישמע את מה שאני שומע לפעמים, אפילו מכוון אליי, אלא בכללי.

ItsikH

Member
איני חווה זאת רק מפני שאני עדיין
נראה צעיר בהרבה מגילי, ומתידד עם צעירים בקלות יחסית, עדיין ברור ומורגש לי - ביני לבין עצמי - הפער בינינו, אלא רק שבד'כ (גם לא תמיד) אין בו אי נעימות.
גם מה שתארת לגבי הסאונה באלנבי מוכר לי ותגובתי פשוטה - איני מבקר במקומות בהם איני מרגיש רצוי. בקרליבך ביקרתי רק פעם אחת - ליוויתי חבר צעיר שחשש לבוא לבד
- לא הרגשתי כך.
הקושי העיקרי שאני חווה הוא בדידות חריפה שמתקשרת לבני גילי דווקא, חוויה שהתעצמה מאוד לאור פטירת בן זוגי האחרון לא מכבר.

חביף

New member
אני משמח בשבילך

כידוע לכל כלל יש יוצא מהכלל. גם 'ני נחשב ונראה צעיר מגילי, ואולי אני רגיש ממך לדחיות, ויתכן שהצעירים אתם אני מתחבר בקלות אינם מעודנים כאלה שאתה מתחבר אתם. [ ענייני טעם, אתה יודע
]
מה שכן, בפעם האחרונה בסאונה פגשתי גבר בן 40+, היה לנו סקס מטורף לגמרי, ולידו הצעיר היחיד שנראה כ"אפשרות" היה כלכך מגוחך, כשהלך עם תחתונים צמודים כדי להבליט את מה שאין לו בין הרגליים. [ נו, אני גם"אשה" רעה ]

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי חבר

מצטערת לשמוע על בן זוגך
זה כל כל מעציב אותי ומפחיד אותי ברמות לאבד בן זוג ככה, מאחלת לך רק טוב ושתמצא את מה שליבך מחפש

למעלה