חוסר ביטחון

WorkBitch

New member
חוסר ביטחון

אני בן 28 והמון שנים אני עם חוסר ביטחון.
אני חושש להפגש מאתרי הכרויות כי אני חושש שאולי התמונה מחמיאה מידי למציאות ולכן משתדל להצטלם לרוב מחמיא אך קרוב למציאות. פילטרים כמעט ובכלל לא משתמש.
יש גברים לא מעטים שרוצים להפגש איתי ואני אומר שאפגש ולא נפגש איתם.
מפחד שאולי המציאות לא יפה כמו התמונות.
היה מקרה שסטוץ אחד שפגשתי במועדון הזמין אותי לבית שלו. מסתבר שהשותף שלו שראה תמונה שלי נדלק עליי וכששאלתי את השותף שלו מה יותר יפה התמונה או המציאות אז הוא אמר לי שאת האמת התמונה אבל עדיין הוא כל כך רצה לשכב איתי וזרמנו.
בדר"כ במועדונים אני חסר ביטחון ואם אני מצליח לעשות משהו זה רק אם אני שותה המון אלכוהול. לרוב הייתי חוזר מדוכא ממסיבות. הייתי באמת משקיע המון עם בגדים במאות שקלים, קרמים ומסיכות במאות שקלים, תזונה בריאה ועוד - נראתי ממש מצויין אבל הייתי עם ביטחון למטה. כמובן שכנראה זה משהו שהוא נובע מטרוואמות\התעללויות\ילדות לא קלה וכו'.

אני גם לא כל כך אוהב את הגוף שלי ומתקשה לשנות אותו. בגלל בעיה רפואית עושים לי בעיות לעבור הסרת שיער בלייזר ויש לי עוד בעיה אישית שבגללה אני לא פאסיבי (מה שאני מאוד רוצה...).

אני מתכוון לחזור לאכול תזונה בריאה כי בתקופה האחרונה אכלתי המון מאכלים לא בריאים וישנתי מאוחר ומה שקרה שעובדת אמרה לי שרזיתי בפנים. בדר"כ כשמתבגרים הנפח יורד בפנים ואותו משלימים או עם חומצה הילארונית או עם אימונים לשרירי הפנים (שזה בכלל לא קל להתמיד בזה). העניין שהבנתי שההרזיה בפנים היא לא כתוצאה מהרזיה בגוף אלא כתוצאה מהזדקנות היא שבגוף השמנתי ואפילו עליתי מידה בג'ינס אבל הנפח בפנים ירד.

מגיל 20 אכלתי סרטים שהתבגרתי ואני לא נערי ויפה כמו גיל 19 שזה משהו דבילי לגמרי כי גם שנות העשרים אלו גילאים צעירים ויפים ובמשך המון שנים אמרו לי שאני נראה צעיר לגילי ועדיין שנאתי את עצמי.

מעבר לצעיר לגילי אני גם נולדתי עם נתוני פנים טובים אבל אני לא כל כך מעריך את עצמי.
השנים עוברות, אני נשאר לבד, אני מאוד קרוב לגיל 30 שזה כביכול גיל מוות אצל גייז ואני נמשך בעיקר לצעירים...

רע לי מאוד. אני פשוט סובל.
גם כשהתחיל איתי בחור חתיך במועדון אני התבלבלתי ולא ידעתי לזרום. אני דפוק. משהו דפוק אצלי.

אני ממש רוצה להצליח לצאת מכל הברוך שאני נמצא בו אבל זה פשוט לא קורה.
המון שנים הייתי בטיפולים והחלפתי לא מעט מטפלים ומשהו לא טוב אצלי.

WorkBitch

New member
כיום

בשונה אולי מהעבר, בתמונות ממש טובות שלי רוצים להפגש איתי ובתמונות סטנדרטיות פחות.
עניין נוסף שלא הבהרתי בהודעה הוא שבמידה ובחור יחשוב שאני לא יפה כמו בתמונה ויגיד לי שהוא לא מעוניין וידחה אותי - זה עלול לפגוע בי מאוד. אני מאוד רגיש ואני עלול גם לנסות להתאבד בגלל דבר כזה.

השורה האחרונה מהבהבת באור אדום

לצערי, סכנה ברמה כזו גבוהה לפגיעה בך, לא מאפשרת לי להתיחס כלל.
הרבה אהבה ממני.

WorkBitch

New member
תודה

לפעמים כששואלים אותי בגריינדר מה אני מחפש
בא לי כל כך לכתוב 'מחפש את עצמי' אבל זה פשוט לא המקום
המקומות הם יותר פורומים של דיכאון, מפגשים בחדר מול כיסא מטפל\ת וכד'
אבל כבר עייפתי קצת מהמקומות האלו. באמת לא מוצא את עצמי..

אבל, מכאן ועד התאבדות?

אין איזה שביל, דרך, תחנות?
ואם אתה סובל ברמות כאלה, מדוע אינך מבקש עזרה? כאן אף אחד לא יעז, כי איננו מכירים אותך, איננו רואים אותך, וכל דבר שנאמר הרי יכול להתפרש כך או אחרת, ומי יקח על עצמו אחריות קשה כְּזוֹ שאתה מטיל.

WorkBitch

New member
חח..

זה צחוק של ציניות על המצב המר. אתה יודע כמה עזרה ביקשתי? נעזרתי בהמון אנשים..
לגבי התאבדות כמובן שלא אעשה את זה ולכן גם נזהר לא להפגש. מאוד מפחד מדחיה.

בחרתי לכתוב בפורום גאווה מהסיבה שאתם מן הסתם מכירים את העולם הזה,
לפעמים מרגיש לי שאולי לכתוב בפורומים כלליים של דיכאון על פחדים וחששות בהקשר לנטיה מינית זה לא בהכרח המקום הנכון, ואני גם לא בגיל שמתאים לפורומים של איגי, אז...

לא, אינני יודע כמה פעמים פנית לעזרה

אין לי שמץ של מושג, מי עזר לך, מתי, איך באיזה הקשר. האם זו התנדבות? עזרה מקצועית? מהו סוג העזרה, פרמקולוגית או אחרת?
אנחנו מכירים את העולם, אבל אדם גם עושה את "עולמו" באמצעות הדרך בה הוא מפרש את המציאות, ר"ל אפשר לראות X בצורה קשה אבל אפשר גם לראות אותה כאי בזבוז זמן, למשל.
פורומי דכאון וחרדות ופחדים יוכלו, אולי, לעזור לך. אולי הם יתנו שם לחרדה שלך, אולי יציעו מטפל שמתמחה בבעיה שאתה מתמודד אתה. אף אחד לא ידחה אותך משם בגלל שאתה הומו.
ודוק, אני בניק הזה שלי משתתף גם בפורומים "רגילים" ויודעים שם על המשיכה המינית שלי. למעט כמה חולי נפש, זה אשכרה לא מהווה בעיה, אהה, וגם הם בסוף מסולקים.

WorkBitch

New member
אני חושב שציינתי מקודם

שהייתי בטיפול (מקצועי).
למעשה, אני כבר המון שנים בפורומים של דיכאון ולא רואה תקווה גדולה, אני קצת מיואש.
יש עוד מקומות בפייסבוק של אנשים שמציעים קורסים לביטחון עצמי והגשמה בחיים, אולי זה הפתרון. קצת התעייפתי.. מודה.

מרתק - אז באת לשחק אתנו ב"קקה"

ואתה מגדיר את תגובותיי כ"לא שפויות".
תמשיך להנות מ"האוננות" שלך, בהחלט.

עזרה

היי יקירי,
לא יכולתי להתעלם ממספר הפעמים שאמרת בפוסט הזה שניסית לקבל עזרה ושאתה מיואש...
קודם כל רציתי לחזק אותך שאתה ממשיך לנסות לפרוק את הפחדים והתסכולים שלך בפלטפורמות חברתיות מתאימות... למרות שציינת שכבר ניסית טיפול מספר פעמים, עדיין הייתי רוצה להזמין אותך לצ'אט שבאתר סה"ר (סיוע והקשבה ברשת). הצ'אט מופעל ע"י מתנדבים, שאינם מטפלים. תוכל לדבר איתם והם ישמשו לך כאוזן קשבת, באופן אנונימי, ואולי מעצם השיחה עם אדם דיי אובייקטיבי ולא מקצועי, תרגיש קצת יותר משוחרר ובסופו של דבר תחוש הקלה מסויימת...
שלך,
מתנדבת סה"ר

ItsikH

Member
"מותר" להתאבד אבל עדיף לשמור את זה למצב קיצוני ולא
לחוויית כאב לבדה.
דחיה היא חוויה לא נעימה, זה הכל. הפרופורציות משתנות עם הזמן, לומדים לשאת כאבים כאלו.
ההתמקדות שלך בתמונות דווקא לא לגמרי מובנת לי. ברור שתמונות לא מייצגות את המציאות, אפילו המראה לבדו משתנה בתלת מימד, שלא לדבר על התנועה והקול. אם מישהו דוחה אותך בגלל תמונה, הוא נופל באותו פח. אישית אני משתדל להתעלם מתמונות במידת האפשר.

WorkBitch

New member
אני יודע, החשיבה שלי לא רגילה

יש משהו נכון במה שאתה אומר שככל שהזמן עובר, כשגדלים, רואים את הדברים בפרופורציות אחרות, רואים את העולם אחרת, חווים אותו אחרת ומחסונים יותר.
מקווה שדברים יסתדרו..

GM1988

Well-known member
מה שאתה מתאר פה נשמע כמו פוסט טראומה

מצב שהמוח שלך זוכר אירוע שהיה כואב או מפחיד, וכל פעם שאתה פוגש טריגר דומה זה מפעיל בך תגובה אוטומטית ממש כמו זו שחווית בזמן שהטראומה נוצרה.

אני יכול להציע לך ספר מאד טוב שעזר לי בזמנו שנקרא "לאהוב את מה שיש" של ביירון קייטי

השיטה שלה בנויה על 4 שאלות פשוטות שמאפשרות לך לחקור ולחשוף מחשבות ומסקנות שאתה מאמין בהן ולא בהכרח נכונות לך ולכן אתה סובל מזה.
אם תרגיש שזה מתאים ויהיו לך שאלות אתה יכול לפנות אליי במסר ואשתדל לעזור.

WorkBitch

New member
ייתכן שמדובר בפוסט טרוואמה

את הספר של ביירון קייטי קראתי רק את ההתחלה שלו בסטימצקי בערך בגיל 19
אז הוא היה קשה לי מידי
מאמין שכיום כבוגר יהיה לי קל להבין אותו.
קצת שונא תרגילים חח.
קראתי בגוגל על הספר - זה שהיא הייתה במשבר בשנות השלושים ועד לרעיון במוחה שעזר לה בחייה. דווקא זה שגיבורת הספר בסביבות הגיל שלי (מאותה תקופה של המשבר) עוד יותר נותן חשק לקרוא את הספר.
אני אחשוב על זה ואולי אכתוב לך. אגב, השם GM זה בעצם גימי מור? :)
נדמה לי שראיתי אותך פעם בפורום בריטני ספירס כשהיה קיים..

GM1988

Well-known member
זה ראשי תיבות של השם שלי : )

ואכן כתבתי בפורום בריטני במשך כמה שנים.

ItsikH

Member
דכאון הוא חוויה של ייאוש. אחת הדרכים להתמודד איתה היא
לנסות לחשוב על פתרונות, להתייחס לבעיות כאל שאלה שדורשת פתרון, פעולה אפשרית.

WorkBitch

New member
נכון , ובגלל זה צעקתי על ההורים שלי שיעזרו

להצליח להביא מכשירי אירובי לבית. זה חלק מהפתרון.
פתרון שני הוא חומצה הילארונית או התעמלות לשרירי הפנים.
פתרון שלישי הוא להשתדל (וזה לא קל!!!) לא לאכול ג'אנק וכן אוכל בריא.
פתרון רביעי.. בקיצור הבנת. במקרה שלי צריך הרבה פתרונות כך שזה לא קל ולעיתים כבר זונח את הרוב כי אני צריך המון פתרונות כי יש המון בעיות. תודה.

למעלה