דרפור

מסלינה

New member
מי שרוצה לפתור את בעיות העולם

שיעשה כך. אני אישית לא מענין אותי מבעיות העולם אלה רק מבעיות ישראל, ובראשם עצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית.

a e q u i t a s

New member
התכוונת - מדינה יהודית דמוקרטית ../images/Emo35.gif

אז כל הקטע של "אור לגויים" זה סתם משהו לא רציני מבחינתך, טעות דפוס של הכותב המקראי?

מסלינה

New member
לא טעות דפוס

אם הכותב המיקראי כתב הוא בטח התכוון. זאת דעתו והיא לא מחייבת אותי. אני לא חושבת שעלינו להיות אור לגויים. אני אפילו מתנגדת לכך! אני התכוונתי בדיוק למה שכתבתי.

a e q u i t a s

New member
לאאא ../images/Emo6.gif

חיפשתי באתר, ולא מצאתי חחחחח אז פברקתי אחד

מסלינה

New member
למה לא?

אני בטוחה שמזכל האו"ם יושב כל היום מול המחשב ומחכה למיילים מתושבי העולם...

NF20

New member
כן קולטת פליטים סודנים ../images/Emo6.gif

החיילים המצרים יורים בהם ואנחנו קולטים אותם . כבר היו כמה וכמה כתבות בעיתון על משפחות שהחיילים המצרים ירו עליהם והצליחו להינצל כי הצליחו להיכנס לישראל ואחר כך התייחדו כאן עם הילדים שלהם והיה על ילדים שצה"ל קלט וההורים שלהם לא היה להם יותר מדי מזל ונהרגו מהרוצחים המצרים. האיסלאם - דת הרצח והטרור

vbn9

New member
../images/Emo207.gifלא יודע אם קשור..אבל מה עם קונגו??

חבל שהגעתי להודעה הזאת על דרפור יום אחרי שעשיתי על זה הרצאה....היה יכול לעזור אולי..... בכל אופן, מחר הרי יש את ההופעה בהאנגר11 למען מה שקורה במזרח קונגו.... כמו שידעתי מעט על הקורה בדרפור עד לפני יומיים, עד היום לא ידעתי שיש איזשהו עימות, או יותר נכון מלחמה של ממש שגבתה הרבה יותר קורבנות מבדרפור, במזרח קונגו.... אם כבר הגעתי לפורום המעניין הזה, אולי מישהו יכול לספק מידע לגבי הנעשה שם?? .....ואיך אנחנו (והכוונה למדינות המערב) יכולים לעזור ליבשת המסכנה הזאת? (שאני חושב, שחלק גדול מהמלחמות בה היו נמנעות אילולא הקולוניאליזם האירופאי!!!)....

a e q u i t a s

New member
מה שקורה בקונגו...

אני לא ממש מכיר את הסכסוך שם, ולמען הגינות, אני לא יודע מה באמת קורה שנה, פרט לתקשורת, בניגוד למשל לדרפור. מה שכן אני יודע, שבמלחמה הזו מעורבים לפחות 9 מדינות ולמעלה מ 30 קבוצות חמושות. בנוגע למשפט האחרון, אתה צודק מאוד - הקולונאליזם האירופאי אשר קרע את אפריקה, החלוקה השרירותית של גבולות מדיניים קרעו קבוצות מסורתיות, שבטים וקבוצות ויצרו תופעה שנקראת אירודנטיות - התעוררות של קבוצות אתנו פוליטיות, המבקשות להשיג שליטה על טריטוריה כך שגבולות מדיניים קיימים לא יפרידו בינהם... שזה בעצם מה שגורר למלחמות אזרחים אינסוף באפריקה... אני כן יודע, שהמלחמה בקונגו התחילה לאחר סיום הרצח עם ברואנדה, חייב להיות לזה איזשהו קשר, אבל גם פה, לא ברור לי טבעו.

vbn9

New member
קודם כל תודה על התגובה המהירה

אממ.. בנוסף לכל מה שאמרת שהוא מאוד נכון, ידוע על מקרים שבהם השלטונות הזרים (כמו הבלגים, הצרפתים והאנגלים) עודדו, יזמו והתסיסו מאחורי הקלעים על מנת ליצור בידול במקומות בהם שלטו....הפרד ומשול שכזה... אני לא מבין איך הם לא לוקחים היום יותר אחריות ומתערבים? (הם מתערבים כשיש נפט ויהלומים בסיפור...אבל מה עם רצח ואונס???) ועוד שאלה לי אליך.... אחרי שהתגלו הזוועות של רצח העם ברואנדה (אם תוכל לפרט על קנקנו אני מאוד אודה לך), הועמדו לדין חלק ממקבלי ההחלטות?

a e q u i t a s

New member
הרצח עם ברואנדה ב - 1994

רואנדה - רצח עם ב- 1994 היה בין המזוועים ביותר שידע האנושות מבחינת טכניקת הרצח, הרוצחים בני הוטו רצו לחסוך בכסף, ולא רצחו את בני הטוטסי בעזרת קליעים של אקדח - זה יקר אז אם כבר להרוג אז בכלי רב פעמי, במוצ'טות שזה מן סוג של סכין ארוכה לקציר של תבואה... הרצח עם ברואנדה היה בעידוד של השלטונות תוך כדי הסתה נוראה, דיברנו על צרפתים, הם ביודעין סיפקו נשק לממשלה הרוצחת, נשפטו מעט אנשים בטריבונל המיוחד שהקים האו"ם, יותר מאוחר, אולי מחר אני אכין הודעה ממש מפורטת כמו על דרפור בנושא רואנדה...

vbn9

New member
גם אם תכין וגם אם לא...

המון תודה... פורום מאוד מעניין, אני אבוא לבקר....

למעלה