שאלה בקשר לאפריקה

DZHIBERISH

New member
יש הגיון

אני חושב שהעניין בישראל גדול מכיוון שרוב הארצות במזרח התיכון זה קולוניות לשעבר של צרפת למשל.... כסף מושקע ברשות ובמדינות ערביות שמגיע מאירופה ולכן על ממשלות אירופאיות יש לחץ מצד תאגידים לייצג את האינטרס הערבי כביכול...

ne ro

New member
וגם גרמניה למשל הייתה מאוד

פרו ערבית בתקופת הסוציאל דמוקרטים השמאלנית ברשות שרדר, שהוביל מדיניות אנטי אמריקנית והתנגד ביחד עם הנשיא שיראק למלחמה בעיראק ולמדיניות בוש. הקרבה הגיאוגרפית של פאריס וברלין לבריסל, תורמת לחיזוק כוחם של צרפת וגרמניה באיחוד האירופי. כמובן שכל זה השתנה בגרמניה , עם עליית מרקל והמפלגה הימנית הנוצרית דמוקרטית של מרקל שעברה לקו יותר נוקשה כלפי העולם הערבי וגם המוסלמים( בעיקר הטורקים) שחיים בגרמניה ולקו פרו אמריקני ופרו ישראלי. כמובן שלצרפת יש זיקה פוליטית, תרבותית וכלכלית עם מדינות המזרח התיכון, בעיקר סוריה ולבנון, שנחשבות לבעלות ברית של צרפת, וכמובן לאוכלוזיה המוסלמית בצרפת ( הגדולה באירופה) יש השפעה /

wxyz2006

New member
"הקם להורגך השכם ..."

... שעה, שעתיים קודם, כנס באם-אמא שלהם, יא בני ....., כ.. של ה... ש....., אוף איזה כיף. אתה רואה, כשזה מתחיל קשה להפסיק. אין שום סתירה בין שתי ההודעות. בהודעה הראשונה כתבתי שאם מתרחש עימות קיומי בין אומות/תרבויות/תבחר מה שתרצה, אזי הדם שלי לא פחות אדום מזה שעומד מולי. אז גם מותר וגם מוסרי להשתמש בכל הכח כדי לשרוד. זה המצב אליו גורר אותנו האיסלם הקיצוני היום. זה בהחלט לא תופס לגבי הקולוניאליזם.

DZHIBERISH

New member
פשוט צריך להבדיל...

בין מדיניות פנים ומדיניות חוץ...אני חושב שזה אפשרי להיות בעלי קילינג אינסטינקט כאשר מדובר במדיניות חוץ ובמקביל להיות ליברלים ודמוקרטיים כאשר מדובר במדיניות פנים. צריך להכיר בעובדה שלמרות שזה מזוויע מול מדינות פרימיטיביות וברבריות צריך לשלוף את הסכינים ולא לנסות ללחוץ להם את היד...

DZHIBERISH

New member
אין מה לעשות

כדי להביא את אפריקה למצב נורמלי צריך להשקיע סכומי עתק...אבל ממש סכומים ענקיים בשמך מספר עשורים... אני לא רואה איך זה קורה...באמת שלא....וזה גם לא צריך לקרות... אפריקה תעבור איזשהוא שלב ואז תרגע ויווצר סטטוס קוו כלשהוא....שממנו לאט לאט תתפתח דמוקרטיה....אבל זה יקח המון זמן...

למעלה