לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91039,103 עוקבים אודות עסקים

פורום פוליטיקה עולמית

ברוכים הבאים לפורום. יש שיאמרו שפורום "פוליטיקה עולמית" הוא ניסוי שנדון להיכשל מראש: ניסוי לרכז את המתרחש בעולם במקום אחד. אנחנו ננסה להראות שהניסוי הזה יכול להצליח. נדבר בפורום על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית. הפורום יהיה פתוח בפני כל אדם אשר רוצה ללמוד וללמד קצת יותר על הפוליטיקה העולמית ואשר לא מסתפק במהדורות החדשות הסטנדרטיות ובפרשניהן.

בפורום חדש/ישן זה ננסה שיטה חדשה לניהול דיונים, שיטה שעדיין לא נוסתה בפורומים העוסקים בפוליטיקה!
ההצעה כשלעצמה אינה חדשה. רבים הסכימו עם עיקריה, ואף הציעו אותם בעצמם, אבל... היו הראשונים להפר אותם
הפעם מדובר במחוייבות מוחלטת לכללים שאמנה להלן, בלי פשרות!
הכללים פשוטים ביותר:

בלי גידופים, בלי השתלחויות, בלי הדבקת תוויות, לא ביחס לגולשים אחרים, לא ביחס לאישי ציבור ולכל אדם אחר.
בלי סיסמאות סתמיות. כל הטענות חייבות להיות מנומקות.
נימת ההודעות חייבת להיות תרבותית, לא פוגענית.

מי מוכן "להסתכן"?

אודות הפורום פוליטיקה עולמית

ברוכים הבאים לפורום. יש שיאמרו שפורום "פוליטיקה עולמית" הוא ניסוי שנדון להיכשל מראש: ניסוי לרכז את המתרחש בעולם במקום אחד. אנחנו ננסה להראות שהניסוי הזה יכול להצליח. נדבר בפורום על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית. הפורום יהיה פתוח בפני כל אדם אשר רוצה ללמוד וללמד קצת יותר על הפוליטיקה העולמית ואשר לא מסתפק במהדורות החדשות הסטנדרטיות ובפרשניהן.

בפורום חדש/ישן זה ננסה שיטה חדשה לניהול דיונים, שיטה שעדיין לא נוסתה בפורומים העוסקים בפוליטיקה!
ההצעה כשלעצמה אינה חדשה. רבים הסכימו עם עיקריה, ואף הציעו אותם בעצמם, אבל... היו הראשונים להפר אותם
הכללים פשוטים ביותר:

בלי גידופים, בלי השתלחויות, בלי הדבקת תוויות, לא ביחס לגולשים אחרים, לא ביחס לאישי ציבור ולכל אדם אחר.

מי מוכן "להסתכן"?

x
הודעה מהנהלת הפורום
חדש בתפוז: כללי התנהלות חדשים, שטרם נוסו בפורומים פוליטיים!
בפורום חדש/ישן זה ננסה שיטה חדשה לניהול דיונים, שיטה שעדיין לא נוסתה בפורומים ה"בלתי תרבותיים"!
הכללים פשוטים ביותר:

מי מוכן "להסתכן"?

המשך >>

לצפיה ב-'הסיבה ליחסים החמים בין ארה"ב לישראל'
הסיבה ליחסים החמים בין ארה"ב לישראל
<< ההודעה הנוכחית
05/02/2007 | 16:30
34
12
במשך שנים ארוכות קיים קשר חם בין האמריקאים לישראל. אני בטוח שאצל הרבה ישראלים, ואתם ביניהם, עוברת המחשבה למה בעצם הם מתעסקים אתנו כל כך הרבה ואיך נרקמו היחסים הכל כך חמים האלו.
נכון, אנחנו מדינה חזקה באיזור של מדינות פחות חזקות ושווה להשקיע בנו, אנחנו מדינה דמוקרטית באיזור של מדינות לא דמוקרטיות ודמוקרטיה עבור ארה"ב זה כמו שיער מבריק עבור פנינה רוזנבלום, יש המון יהודים בארה"ב שיש להם גם משפחות בארץ. האם רק גורמים אלו הביאו ליחסים הכל כך קרובים בין שתי המדינות? אם לא, מהן לדעתכם הסיבות הנוספות? ומהן הסיבות העיקריות? ואולי בעצם אנחנו סתם באשליה גמורה שהם יותר מדי משתינים לכיוון שלנו...
מעניין לדעת מה אתם חושבים...
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'מישהו........???'
מישהו........???
05/02/2007 | 19:03
לצפיה ב-'אני מיח שזה בסך הכל חלק'
אני מיח שזה בסך הכל חלק
05/02/2007 | 20:17
13
1
מהמאמץ האמריקאי להשלטת האידאולוגיה המערבית.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'*מניח'
*מניח
05/02/2007 | 20:17
1
לצפיה ב-'היא קיימת בישראל ממילא'
היא קיימת בישראל ממילא
05/02/2007 | 20:50
11
1
וזה שישראלים אוכלים חומוס ומקשיבים לאייל גולן זה לא אומר שהתרבות היא מזרחית.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'תרבות מערבית = יהודו-נוצרית'
תרבות מערבית = יהודו-נוצרית
05/02/2007 | 21:39
9
5
לצפיה ב-'למה להכניס דת למושג "מערב"?'
למה להכניס דת למושג "מערב"?
06/02/2007 | 17:42
8
2
התרבות המערבית היא לא תרבות נוצרית והיא לא תרבות יהודית. יש יהודים ונוצרים שלא חיים בתוך התרבות הזאת ומתנגדים לה.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'התרבות המערבית בהגדרה'
התרבות המערבית בהגדרה
07/02/2007 | 08:31
7
1
התרבות המערבית בהגדרה זה התרבות יודו-נוצרית.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'חלאס עם ההגדרות.'
חלאס עם ההגדרות.
07/02/2007 | 20:43
6
אין לך דיעה משלך?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'זה הדעה שלי... כי היא הגדרה נכונה'
זה הדעה שלי... כי היא הגדרה נכונה
07/02/2007 | 21:14
5
בכל מקרה, תרבות המערבית היא יודו - נוצרית בגלל המכנה המשותף שלנו..

יש לנו קולקטיב משותף כמו למשל - התנ"ך, הנוצרים מאמינים בתנ"ך כספר קדוש, התרבות היודו-נוצרית מאמינה במרכזיותו של האדם והמוסר ולראייה כך - צורות הממשל הם דמוקרטיות במודלים שונים, התרבות היודו-נוצרית היא פתוחה (יחסית לתרבויות אחרות) ותומכת בכלכלה ליברלית קרי קפטליזם, פלוריזם ועוד ועוד..

בניגוד למשל לתרבות הערבית, המזרחית (מזרח הרחוק), ההודית-פרסית, אפריקנוס, ועוד אולי עוד שתיים שלוש ששכחתי.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'אין שום דבר דמוקרטי ביהדות.'
אין שום דבר דמוקרטי ביהדות.
08/02/2007 | 00:26
4
גם ביהדות האדם לא במרכז, יש רב שמחליט בשביל כולם, שלא לדבר על זכויות נשים.
התרבות המערבית היא נוצרית, היהודים במדינות המערביות אימצו אותה בשמחה, ואף תפסו עמדות מפתח והשפעה, אבל זה לא שלנו.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'זה דעתי בנושא'
זה דעתי בנושא
08/02/2007 | 12:18
זה דעתי בנושא והיא די תואמת את הגדרה המקובלת היום.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'יש משהו בדבריך...'
יש משהו בדבריך...
08/02/2007 | 13:55
2
אין ספק שליהדות האורתודוקסית- דתית הייתה לאורך ההיסטוריה העדפה למונרכיה.

אם נביט במצב היהדות בתקופת האימפריה הרומאית, שלמיטב ידיעתי היא אחת המדינות הראשונות בהיסטוריה שאנו רואים בהן ניצני דמוקרטיה, נוכל לראות את הניגודים החדים בין התרבות הרומאית, שמהרבה בחינות הייתה מאוד דמוקרטית- ליברלית לתקופה זו ("לחם ושעשועים" וכו'), ובין התרבות היהודית דתית.
יתרה מכך- אולי נוכל לעשות הקבלה מסוימת בין תקופה זו לתקופה הנוכחית בה ערכי היהדות הדתית לעתים מתנגשים עם עקרונות הדמוקרטיה המערביים.

אך אל לנו לשכוח, שהיהדות כמו כל דת אחרת בעולם, ולמעשה- כמו כל דבר אחר בעולם היא מאוד מורכבת ודינאמית.

אני מחשיב גם את היהדות החילונית לחלק מהיהדות, היות והיא בהרבה מאוד מובנים תוצר שלה.
יתרה מכך גם ביהדות יש היבטים הומניים רבים: החל ממשפטים מופשטים כמו "ואהבת לרעך כמוך", וכלה במשפטים הרבה יותר פרקטיים כמו דיני חקלאות שהורו להשאיר חלק מהשדה (פאה) לעניים.

לדעתי, גם ליהדות היה את חלקה בהאצת תהליך גלובלי בו יושם האדם במרכז.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'צודק'
צודק
08/02/2007 | 13:59
מסכים עם דבריך.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'השאלה היא האם היהדות החילונית'
השאלה היא האם היהדות החילונית
08/02/2007 | 21:16
היא משהו נפרד מהנצרות? האם היהודים ש"התחלנו" פיתחו את התרבות המערבית יחד עם הנוצרים, או שהם סיפחו אליהם את התרבות שהייתה קיימת בנצרות? ליהודים החילוניים הייתה תמיד נטייה לאמץ אליהם את התרבות הפופולרית, כמו המתיוונים בתקופת השילטון היווני, ואני חושב שגם במקרה הזה התרבות היא נוצרית והיהודים אימצו אותה אליהם.
ולגבי ההיבטים ההומניים, נכון שביהדות יש משפטים הומניים ומצוות של דאגה לחלשים, אבל אני בטוח שאם נשתחרר מהמחשבה שהאיסלאם היא דת של שפיכות דמים, אולי נגלה שגם שם יש דברים יפים.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'נכון. היא קיימת.'
נכון. היא קיימת.
06/02/2007 | 17:52
אבל זאת תוצאה של החשיפה שקיבלנו מהאמריקאים. תאר לך מצב שישראל הייתה בת חסותה של ברית המועצות. לפחות בתקופה שברית המועצות הייתה קיימת, ההשפעה התרבותית של רוסיה הייתה מאוד חזקה. ואם ישראל הייתה בת חסותה של איראן, התרבות השלטת הייתה התרבות המזרחית.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'יש כמה סיבות'
יש כמה סיבות
05/02/2007 | 21:22
4
ההיסטורית יותר - תמיכה בנו כדמוקרטיה בעת המלחמה הקרה.
כלומר כעת נשאלת השאלה למה זה נמשך כשהמלחמה הקרה כבר מאחורינו.
תשובה שחוזרת לא מעט היא שבעצם רבים מהאמריקנים הם נוצרים אדוקים.
נוצרים אלו מאמינים שישראל וקיומה הם הקדמה נחוצה לשובו של ישו.

כלומר לא בטוח שאנחנו חייבים לאהוב את המניעים של חלקם אבל כמו שאומרים -
נתנו לך מתנה - קח, אל תשאל יותר מדי שאלות.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'הסיבות הם מגוונות ורבות ליחסים'
הסיבות הם מגוונות ורבות ליחסים
05/02/2007 | 21:26
15
4
הסיבות הם מגוונות ורבות ליחסים המשונים בין ישראל לארה"ב. רשמתי משונים כי אין עוד תקדים ליחסים בין מדינות כמו שיש בין שני המדינות. עלזה אפשר לפתוח דיון וסמינר, אבל הנסיבות היסטוריות לקשר נובעת בעיקר אמריקאים רואים את עצמם כבני ישראל|סגדש|, לפיכך זה טבעי הדבר שהיחסים בין בני ישראל המודרנים יהיו טובים עם "כאילו" בני ישראל.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'חחח בני ישראל?'
חחח בני ישראל?
06/02/2007 | 18:05
14
3
לצפיה ב-'ממש כך... יש גם מאמר מפורסם'
ממש כך... יש גם מאמר מפורסם
07/02/2007 | 08:35
13
3
סיימתי ממש לפני שבועיים סמסטר א' באונ', ובין הקורסים שלקחתי היה "המפכה אמריקאית רעיונות ואדילאוגיה", המפכה אמריקאית = שווה מלחמת עצמאות אמריקאית. ושמה בקורס אם תמספר את הפעמיים שאמרו "בני ישראל" ו"אמריקאים" תראה שבני ישראל מכפילים אותם.... כן,  אמריקאים ראו את עצמם ב"יציאת מצרים" כאשר עברו לעולם החדש ונלחמו בפרעה קרי הבריטים...

זה היה ברטוריקת הדיבור, במסמכים שהם פרסמו באופן שהם שילהבו את הקהל... זה השורשים של היחסים בין ישראל לארה"ב. יש גם מאמר מפורסם משהו כמו 14 דפים, באינטרנט, אם תרצה את הכתובת האתר אני אשמח להביא לך.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'אני אשמח לכתובת..'
אני אשמח לכתובת..
07/02/2007 | 11:09
1
4
לצפיה ב-'אני מזהיר אותך זה הרבה מאוד דפים'
אני מזהיר אותך זה הרבה מאוד דפים
07/02/2007 | 19:40
2
אני מזהיר אותך מראש, זה הרבה מאוד דפים, אבל נורא מעניין..

חלק ראשון
חלק שני

מאוד מעניין, ומומלץ לקרוא.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'המהפיכה הייתה מזמן....'
המהפיכה הייתה מזמן....
07/02/2007 | 20:59
10
5
אני לא חושב שיש קשר. אולי האמריקאים ראו את עצמם בתור בני ישראל לפני מאתיים שנה כשהם נלחמו בבריטים, אבל מה אומר לך שהם חשבו שהם בני ישראל גם במאה ה-20?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'זה לא קשור לאנשים'
זה לא קשור לאנשים
07/02/2007 | 21:16
9
8
זה לא קשור לאנשים, אלא קשור לתרבות ולערכים, לשורשים של החברה האמריקאית, האדמה שממנה צמחה אמריקה. אתה לא צריך לקרוא את כמאמר היסטורי, כי זה לא.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'אם החברה האמריקאית כל כך'
אם החברה האמריקאית כל כך
08/02/2007 | 00:21
8
4
קשורה אלינו כי כולנו בני ישראל, מדוע הם בחרו להתעלם משואת יהודי אירופה?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'אי אפשר להיתפס'
אי אפשר להיתפס
08/02/2007 | 08:06
7
4
אי אפשר להיתפס לאירוע ספיציפי ולהגיז זהו! זה לא נכון עובדתית והיסטורית לעשות כך.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'זה מה שאתה עושה ידידי.'
זה מה שאתה עושה ידידי.
08/02/2007 | 21:11
6
5
אתה לקחת רגש של הזדהות שהיה לאמריקאים הקדמונים ודרך זה הגעת למסקנה שמאתיים שנה אחר כך זה הוביל את המנהיגים האמריקאים לפתח יחסים קרובים עם ישראל. למה הם נזכרו שהם בני ישראל רק אחרקי שהוקמה  המדינה? למה הם לא הזדהו איתנו בתקופת השואה?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'לא הייתי קורה'
לא הייתי קורה
08/02/2007 | 21:14
5
4
לא הייתי קורה לתהליך של 200 שנה אירוע ספציפי ונקודתי. 200 שנה זה עדיין לא האדם הפרה היסטורי, 200 שנה זה אפילו לא ימי הביניים, זה ממש היסטוריה מודרנית.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'המהפיכה האמריקאית לא נמשכה 200 שנה'
המהפיכה האמריקאית לא נמשכה 200 שנה
09/02/2007 | 13:13
4
2
והיא כן אירוע ספציפי. איפה עוד האמריקאים ראו את עצמם כבני ישראל שיוצאים מבריטניה?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'צודק, המפכה אמריקאית לא נמשכה'
צודק, המפכה אמריקאית לא נמשכה
09/02/2007 | 17:21
3
2
צודק, המפכה אמריקאית לא נמשכה 200, זה טעות שלי, המפכה אמריקאית נמשכה 224 שנה ועדיין נמשכת. יש לי שאלה, אתה רואה את עצמך כציוני? למה? הרי ישראל הוקמה ב1948 וזהו נגמר! המדינה הזאת קמה ולא צריכים יותר ציונות כלומר כל הערכים, השורשים האידאולוגים, המסורת והתרבות נמוגה נעלמה והלכה.

זה נכון? ממש לא. אני לא מדבר איתך על אדם בשם בראון סמית' שעזב את אנגליה והגיע לעולם החדש, אני מדבר איתך על העיקרון, על ערך, על דבר הרבה יותר גדול מבני אדם, על נורמה.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'המהפיכה האמריקאית נגמרה מזמן.'
המהפיכה האמריקאית נגמרה מזמן.
09/02/2007 | 22:34
2
2
אין היום שום מהפיכה אמריקאית. תראה לי ציטוט של וושינגטון אומר שבמסגרת המהפיכה ארה"ב צריכה לפלוש למדינות בשביל הנפט שלהן.
ולגבי הציונות.המאבק שלנו לא נגמר. אוטוטו משמידים את מדינת היהודים ואז נצטרך להתחיל הכל מההתחלה, אז לוותר על הציונות?
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'אז אתה סותר את עצמך'
אז אתה סותר את עצמך
10/02/2007 | 09:10
1
1
מחד אתה אומר שמה תפישות המחשבה של הישראלי הממוצע קרי ציונות עדיין לא נגמרה, מצד שני אתה אומר שתפישת המחשבה של אמריקאי ממוצע כן התסיימה... תחליט כן או לא.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
11/02/2007 | 07:12
לגבי הציונות, המאבק שלנו למדינה ריבונית מעולם לא הסתיים, ולכן הציונות לא נגמרה.
המהפיכה האמריקאית על מטרותיה הסתיימה מזמן.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'כי זה טוב לאינטרס שלהם'
כי זה טוב לאינטרס שלהם
07/02/2007 | 21:20
1
2
הנה לינק למאמר לא רע שמסביר את הסיבה.

דייב, אשמח להתייחסותך.
פוליטיקה עולמית >>
לצפיה ב-'קראתי את המאמר הזה בעבר'
קראתי את המאמר הזה בעבר
07/02/2007 | 21:29
2
קראתי את המאמר הזה בעבר, ואני מסכים איתו בהחלט נכון. הריאליזם היא גישה אגונצטרית במידה מסוימת, כל מדינה דואגת לאינטרסים שלה ולא ממש איכפת לה מאחרים כל עוד זה אין פגיעה בה, ישראל היא מדינה מאוד שגורמת לארה"ב הרבה נחת ועוזרת לה מהרבה מאוד מבחינות, פוליטית, צבאית, ערכית, כלכלית ואולי הדבר החשוב ביותר היא מוצב אמריקאי ללא כל סיכון של חיי אמריקאים.

תראה, כל קבוצה של אנשים רואה בישראל נכס בגלל סיבות אחרות - הריאליזם רואה בה נכס בעל צביון צבאי - כפי שפורסם בכתבה הזאת, הקבוצות הדתיות שמרניות - רואות בישראל כמפתח לגאולה שיאפשר להם לזכות להגיע לגן עדן, הליברליזם גם תומך בישראל היא כי מדינה בעלת דמוקרטיה ליברלית ועוד בלב של דיקטטורה ערבית.

בסופו של דבר, המאמר שהבאתי את הלינק שלו באחת ההודעות הקודמות מסביר את הבסיס האיתן של היחסים בין שני המדינות, שאין להם תקדים בהיסטוריה של הדיפלומטיה, וכל השאר הם פשוט 'קומות' נוספות.
פוליטיקה עולמית >>

הודעות אחרונות

07:19 | 27.06.18 s310
17:36 | 25.09.16 *-מרקי-קקטוס-*
12:59 | 24.09.16 דיברגנט
20:38 | 23.09.16 *-מרקי-קקטוס-*
12:58 | 23.09.16 גלובליסט
12:24 | 23.09.16 ששון72
01:44 | 23.09.16 מוטי חוף מציצים 11
00:44 | 23.09.16 גלובליסט
12:25 | 22.09.16 גלובליסט
02:32 | 22.09.16 דיברגנט
00:57 | 22.09.16 פולספגן
10:20 | 20.09.16 גלובליסט
22:51 | 19.09.16 גלובליסט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ