הטרור העולמי ממתי ולאן

a e q u i t a s

New member
../images/Emo124.gif הטרור העולמי ממתי ולאן../images/Emo35.gif

הטרור העולמי נכנס לתודעה העולמית באירועי הטרור בארה"ב, אבל הטרור העולמי לא נוצר שם, אלא זה תהליך בניין כוח ויכולות שנבנו במהלך שנים רבות, כיון ישנם הרבה מאוד אירגוני טרור עולמיים אבל בגדול כולם נמצאים תחת מטריה אידאלוגית אחת או שתיים והם אל קעידה ואיראן, והם שולחים זרועות כמעט בכל פינה בעולם על ידי השמת תאים טרור בעיקר רדומים. מה אתם חושבים על הטרור העולמי
מהיכן הוא נוצר ומתי הוא יגמר
האם אפשר לחסל טרור באמצעים צבאיים, או שזה מן שילוב של אמצעים פוליטיים וצבאיים כאחד
האם נגזר עלינו לחיות עם טרור לתמיד
האם אפשר לחסל את את הרצון של אנשים להתשמש בטרור
בן לאדן ונסראללה נבנו מאיפה
כל השאלות האלה, כל מה שעולם על רוחכם... זה שרשור על הטרור העולמי, חמש שנים לאחר אחד עשר בספטמבר.

ב18

New member
יש דרך לחסל טרור בדרך צבאית

אבל בדרך שאף אחד לא יבצע..כי...העולם המערבי הוא לא היטלר...אם הבנת אותי..

a e q u i t a s

New member
אני מאמין שאין דרך צבאית לחסל טרור

אני מאמין שאין דרך צבאית לחסל טרור, אי אפשר להשמיד את הרצון של האנשים להרוג אנשים אחרים, פשוט אי אפשר לעקור את אידאולוגיה. בדיוק כמו שעבריינים ממשיכים לרצוח. הדרך היחידה להוריד את נפח הטרור הוא פשוט חינוך, ושוב אני מדבר על הורדת נפח פעילות הטרור ולא חיסול הטרור. אגב, זה בדיוק הסיבה למה צבא ארצות הברית ובריטניה בעיראק, ונאט"ו באפגינסטן לא מצליחים ממש לעקור את הרצון של המחבלים להמשיך, וזה בדיוק הסיבה למה לכאורה צה"ל הפסיד במלחמה מול החיזבאללה.

WolfRiver

New member
רק רגע, אתה אומר בעצם

רק רגע, אתה אומר בעצם שהדרך היחידה לחסל את הטרור הוא להשמיד, בעצם לרצוח את כל המוסלאמים בעולם? איך עם תאי גזים? ולהשים אותו בגטאות? או שיש לך טכניקה רצחנית אחרת?

ב18

New member
כמו שאחד מעליך אמר..

אין דרך להשמיד את הטרור. כלומר יש דרך, בצורה רצחנית, כמו שניסו להשמיד יהודים. אבל זה לא משהו שיעשה לעולם. ובטח ובטח שאני וגם אף אחד אחר בעולם לא מעונין בדרך כזו. זה זוועה... מה שכן, לדעתי יש 2 דרכים לגרום לטרור להתיאש או להפחית אותו. 1. המערב צריך להשתמש ביתרון הטכנולוגי שלו בצורה נכונה.. למשל כאן בישראל, אם ימשיכו לפתח את מערכת הליזר לירוט רקטות ויציבו אותה בצפון ובדרום, הכי שכך יוסר איום הקטיושות והקסאמים. הם יכולים לשלוח קטיושת עד מחר, המערכת תפיל אותם, וכמו שראיתי היא יכולה גם לירט מטח שלם..למה הפסיקו ת'פיתוח שלה? טיפשים זה למה...היה חוסך לנו המון הרס בצפון. ולגבי הפיגועים והמחבלים המתאבדים..אני לא יודע מה הם עשו שם בצה"ל אבל טפו טפו הפסיקו הפיגועים מזה זמן רב. 2. מידה כנגד מידה...למשל בעזה, שולחים קסאם? מפנים בית מהתושבים שלו ומפילים את הבית? יצא פיגוע מיהודה ושמרון? מוחקים להם 2 בתים...הבעיה עם השיטה הזו זו הבעיה ההומניטרית..יווצרו שם תנאים לא אנושיים, למרות שהמחבלים הביאו את זה על עצמם...מבחינת העולם זה לא ממש משנה, והם יודעים להראות מסכנים מול העולם. לכן, לדעתי טרור הוא כמו אסטמה. הוא חשוך מרפא, הוא תמיד יהיה, אבל יש דרך להפחית ממנו, למנוע אותו לפעמים, ולחיות איתו. וצריך מדיי פעם להיכנס איתו למלחמה רק שהוא מנסה להשתכלל..כמו למשל אירן שמנסה לפתח נשק גרעיני. יהיה לנו רע מאוד אם תצליח, שכן נשק גרעיני עלול להימצא בידי ארגוני טרור...או גם שהם יכולים לפתח נשק כימי, ואז זו זכותינו לתקוף במכה קשה.

LEATHER REBEL

New member
אבל ידוע לך שבמצרים...

וגם בסוריה, המוסלמים הקיצוניים פוחדים להרים את הראש כי אחרי כל פעולה שהם עושים, ולו הקטנה ביותר, אז הצבא הורג את המשתתפים ואת כל בני משפחותיהם ואם צריך אז הצבא גם הורס עיר שלמה. ובירדן... כולנו זוכרים את מה שהיה בספטמבר השחור 1970. הפלסטינאים מצידם מנסים לשכוח ולהשכיח... בבריטניה פגשתי כמה סטודנטים ירדנים ממוצא פלסטיני וכשסיפרתי להם את הסיפור זה היה מבחינתם חידוש. לדבר על "הרצון למות למען אלוהים" זה נחמד, אבל במדינות בעלות משטר דיקטטורי צבאי הם נזהרים יותר...

a e q u i t a s

New member
בהחלט

בהחלט, בגלל אופן המשטר לא רק בירדן ובמצרים, אלא גם ערב הסעודית ובכלל מדינות המפרץ, היחסים שלנו איתם הם הרבה יותר מסתם סיפור הזוי. זה אחת הסיבות לעמדה שלי שערב הסעודית במרחק של 2-3 שנים תהיה בעלת ברית משמעותית לישראל.

שאלת מיליון הדולר...

הרבה שאלות, אני אתרכז במעשי, נכון זה אולי ישמע קיצוני...אבל מה לעשות?...המציאות היא קיצונית, לכן נחוצים צעדים קיצוניים, אפשר להיות הומני ויפה נפש, הכל טוב ויפה, את הטרור זה לא יעצור! הטעות לדעתי היא בטיפול בטרור, בחירות המטרות הפחות חשובות ופניית מאמצים לזירות הלא נכונות. אנשי המפתח בטרור העולמי הם לא הטרוריסטים עצמם, פעילות אינטנסיבית יותר או פחות נגד התארגנויות טרור, תאי טרור, פשוט לא מספיקות, גם התגוננות ואמצעי ביטחון זה גם לא מספיק, כל אלה יכולים למנוע 99 מתוך 100 ניסיונות פיגוע, אך מספיק אחד מוצלח, חוץ מזה כל אמצעי הבטחון בעולם לא עצרו את הסחר בסמים, טרוריסטים נעשים יותר ויותר מתוכמים, אז מה הפתרון? לעצור את העולם בגלל שיש מי שמנסה לפגוע?, זה פשוט טירוף, אי אפשר לנהל ככה חיים נורמלים. המטרות הכי חשובות הם אנשי הדת, פוסקי דת, מוציאי פאטוות למינהם, הפירסומים שלהם, עיתונים שלהם, הספרים שלהם, אתרי האינטרנט שלהם, בקיצור האידיאולוגיה, אם לא נתעסק ישירות עם האידיאולוגיה ונפגע בה ישירות, פיזית, אז לא באמת נעצור את הטרור. המטרה העליונה של המלחמה בטרור וכן המשאבים והמאמצים צריכים להיות מופנים כלפי אותם אנשי דת הקוראים לרצח, לג'יהאד, למלחמה נגד המערב/אמריקה/הכופרים וכן אלה שמביעים הבנה או תמיכה במעשי טרור, פגענו בהם - עשינו את רוב העבודה. הבעיה במערב היא שהוא לא קולט עד כמה אותם אנשי דת הם קריטים, עד כמה הם חשובים, הם לא קשקשנים קיצוניים, הם לא "מסיתנים", הם הדלק לטרור העולמי, הם מובילי דעת קהל, הכל מתחיל ונגמר בהם, אסור לשפוט אותם על פי סטנדרטים מערביים אלא על פי רמת החשיבות שיש להם בתוך העולם המוסלמי, במיוחד בעיני הטרוריסטים. היכן שניתן לפעול פיזית או לחילופין היכן שלא ניתן בגלל רמת סיכון לאופן אחר אז לפעול פיזית, כלומר לבצע חיסולים ממוקדים באנשי דת שעובדים עם אירגוני טרור, פוסקי פאטוות, מרכזים שבהם יודעים שיש הטפות קיצוניות, כן, גם מסגדים (גם ככה זה קרה, כנראה לא מספיק), רוב הסיכויים שפעילות זו אפשרית או הכרחית במדינות מוסלמיות ושם זה צריך לקרות, כן אני מודה שזה קיצוני ולא נוסה, אולי הגיע הזמן. במערב, כלומר אירופה, צפון אמריקה וכו' ללכת על אפשרות של כליאה או שלילת אזרחות וגירוש של אותם אנשים מהמדינה, בעצם ניטרולם מעמדות שבהם הם יכולים להשפיע. חוץ מזה: - חתירה להפסקה מוחלטת של הגירת מוסלמים למערב (לא בגלל שכולם אשמים, הם לא, פשוט כאמצעי הגנה, למנוע פוטנציאל להתארגנות קיצונית בתוך המדינה יותר ממה שכבר יש). - צינזור מוחלט של ספרים, קלטות, פירסומים מכל סוג, פיסקי דת, במערב. - סגירה מיידית של כל מקום שמפרסם חומר מסוג זה. - הגדלת הפיקוח וציתותים למסגדים, באקדמיה, התארגניות קיצוניות המעודדות שנאה, רצח, טרור, פגיעה ב"מערב"/נגד הכופרים וכו', נכון זו חדירה לפרטיות, חדירה מגמתית נגד אוכלוסיה מאד מסויימת, זה ברור לי, אין מה לעשות, משם מגיעה האידאולגיה, משם מגיעים הטרוריסטים, באמת אין מה לעשות, אין אלטרנטיבה אחרת והחיים מקודשים מעל לכל זכות אחרת. - כאשר במהלך הפיקוח הציתותים מתגלה התארגנות כזו יש לפעול כנגדה באופן הקשה ביותר כמו הכנסת אנשים לכלא לשנים רבות, שלילת אזרחות וגירוש אותם אנשים. - הקמת צוותי משימה שמטרתם היא הריסת אתרי אינטרנט איסלמים קיצוניים שהם פרו טרור באופן שיטתי, כן, האידיאולגיה עוברת גם דרך המחשבים, נכון זו פגיעה בחופש המידע, שוב פעם, החיים קדושים ומעל כל זכות אחרת, מי שרוצה להיות יפה נפש ו"דמוקרטי", בבקשה, רק שלא יתבכיין על טרור עולמי, טרור חי ונושם על זכויות מערביות, הוא מנצל אותם אותם לטובתו באופן שיטתי. - חיזוק והבלטה בתקשורת האיזורית והעולמית של מוסלמים מתונים, עידוד של המערב של אותם אנשים, לתת להם במה והציג אותם כנציגיו האמיתיים והיחידים של האיסלם. האם אני מאמין שזה יבוצע? לא, אז איך זה יגמר? עם הרבה מאד הרוגים חפים מפשע לשני הצדדים, עד למצב של שבירת כלים שתדורדר למלחמה מלאה בין הדתות-תרבויות, כאשר תאי הטרור יתעוררו, אירן תהיה גרעינית ואולי לא רק היא..., כאשר אנשי הדת ירימו את הראש שלהם הכי גבוה שניתן, כאשר מיעוטים מוסלמיים באירופה יבחרו צד והוא לא יהיה בצד של אירופה, חבל, ניתן למנוע את זה או לפחות לצאת לאותה מלחמה כאשר ידו של המערב תהיה על העליונה וכך בעצם למנוע הרוגים מיותרים. אני לא חושב שהמערב מבין איך הטרור עובד, איך הראש שלו הטרוריסטים עובד, על איזה עולם ערכים ומושגים הם חיים, את הטרמינולוגיה שלהם, את החשיבות של אנשי הדת והפאטוות שלהם, שהם נמצאים בספירה אחרת, מערכת חוקים אחרת, זה כאילו שחוקי הפיזיקה לא חלים עליהם, פשוט לא רלוונטים לגביהם. לכן הוא לא יעשה את מה שנדרש, הוא ימשיך לנסות לכבות שריפות, לעיתים יצליח, עד שפעם אחת הוא יכשל, במקום לטפל בגורם לכל השריפות כולן, במקור.

ברור שאת הווקאום

אם יהיה, צריך למלות בתכנים אחרים, חיוביים. אבל מצד שני, אני לא מאמין בהנחתת ערכים או חינוך של מדינות פונדמנטליסטיות, כמו שאני לא מאמין בהנחתת ממשלות "מתונות" על ידי המערב לתוך מדינות שכאלה. אני כן מאמין שכאשר יש לך איום אז צריך להוריד אותו במקום, ואת מי שיבוא אחריו ואחריו ואחריו... לדעתי החינוך צריך לחזור לאירופה, שמקדשת את תרבות "אין טוב ואין רע", "כולם טובים ורעים באותה המידה", "כולם רוצים אותו הדבר", לא חינוך מכווין וערכי אלא ליברליות סתמית, חינוך כזה יכול ליצור חברה אירופאית חזקה ולא מנוונת כמו היום שמונעת העיקר על ידי גחמות חולפות, מצבי רוח ופחד. זה לא קיים, קיים וואקום חינוכי, חינוך "חילוני" בלבד, לכן אין זה פלא שהטרוריסטים הבריטים הם תוצר של מערכת החינוך הבריטית, הרי הם לא למדו שם דבר שישפיע על השקפת עולמם, רק חינוך "חילוני", אז את הערכים שלהם הם קיבלו מהאיסלם הקיצוני, בפקיסטן.

ב18

New member
לדעתי צריך לעשות שיעורי קבלה בעולם

אבל אחר כך יגידו "הנה היהודים מנסים להשתלט על העולם"
לדעתי, לפי מה שאמרת, ומה שאני תמיד חשבתי, המטרה הראשונה היא הפלת אחמדיניג'אד והמנהיג הרוחני שלו מהשלטון האירני, והפלת המשטר החשוך שלהם. אם אירן תחזור להיות אותה אירן של לפני 1979, אז אין יותר איום קיומי על ישראל, אין יותר חיזבללה, אין יותר בעיה בצפון. וזה מאוד משמעותי.

a e q u i t a s

New member
שיעורי קבלה?../images/Emo122.gif

בעניין החלפת המשטר, הדרך הטובה ביותר למנוע מאיראן גרעין היא לא פעולה צבאית, שכן האפקט שלה הוא מאוד קטן ואפילו בלתי יעיל, אלא החלפת המשטר תוך שימוש באופוציזה מבית כלומר הערבים, הגולים האיראנים, אולי אפילו חתמאי וכמובן הסטונדטים והדור הצעיר יותר. כל פעולה אחרת פשוט תהיה כישלון. ולא הבנתי מה הקשר שיעורי קבלה בעולם?

ב18

New member
תלך למרכז לקבלה פעם אחת ותבין

למה אני מתכוון...אמנם הם ממש סחטנים בכסף אבל מבחינת התוכן וההרצאות זה היה אולי דיי עוזר לאנשים מלאי שנאה. ונגיד ומנהיג כמו חתאמי או מנהיג שאין לו בעיה עם ישראל עומד במשטר באירן, לדעתך הוא יפרק את אירן מהכורים הגרעיניים?

a e q u i t a s

New member
חחחחחח../images/Emo6.gif

ממש מצחיק, כמו שאמרתי לך לפני, יש לך חוש דימיון מפותח מאוד. בנוגע למנהיגים יותר מתונים באיראן, אני חושב התשובה לשאלתך היא לא, חתמאי לא יפרק את הכורים הגרעינים, שכן לא יהיה ממש צורך. אם זאת כמו שאמרתי בעבר, איראן תחת המשטר הזה לעולם לא תשיג יכולת גרעינית, כך שהשאלה שלך היא תיאורתית בלבד.

ב18

New member
למה אתה חושב שאירן לא תשיג נשק

גרעיני תחת המשטר הזה? אז הערבים לא הכי חכמים בסדר, אבל לא רואה שיש להם בעיות עם פיתוח האטום..

a e q u i t a s

New member
שניייייייייייה

רק לפני רגע, אמרת לי לא לזלזל באויבים כלומר איראן, אבל אתה מזלזל בערבים?

ב18

New member
מדען ערבי?...

קצת קשה לדמיין...אבל הם בכל זאת מצליחים

יש בינהם לא מעט משכילים

זה לא משנה שאותם משכילים שלמדו באוניברסיטאות אירופאיות נשארו או הפכו ליצורים פרימטיבים, קיצוניים אוכלי שנאה שרק מעוניינים ברצח והחזרת הכבוד המוסלמי שמעולם לא היה קיים (מקסימום פחדו מהם).

שכחתי עוד משהו...

הקפאת נכסים כלכליים של אותם אישים/אירגונים קיצוניים והעברתם לידיים מערביות, כלומר לרושש את אותם אנשים/אירגונים ככל שניתן.

a e q u i t a s

New member
עושים את זה

עושים את זה, ממשלות המערב מחרימות נכסים של טרוריסטים ופקידי ממשל של מדינות אויב המעורבים בטרור.

כנראה שלא מספיק

צריך לפגוע גם במטעי הסמים, זה אחד מקורות המימון הגדולים ביותר של אירגוני הטרור, סחר בסמים ונשק. יש כאלה לא מעט... ברור לי שיש כל מיני חוקים ואמנות שמפריעות לפעולה יותר נחושה בעיניין הזה. כמו שאר הפעולות שצריך לנקוט בהם, דברים שיפי נפש מתנגדים אליהם וכך תורמים לכך שיש עדיין טרור, למעשה הם עוזרים להם ללא כוונה.

למעלה