סעודיה זה לא רק נפט

iamyoda

New member
סעודיה זה לא רק נפט

ביקורו של עבדאללה מלך סעודיה במזרח על רקע העלייה הדרמטית בצריכת הנפט ובמחירו, אמור להדאיג את מקבלי ההחלטות במערב, בעיקר בארה"ב ומדינות צרכניות הנפט הגדולות באירופה. גולת הכותרת של המסע המלכותי הסעודי הייתה הביקור אצל לקוחות האנרגיה הגדולים שלו – הודו וסין, שצריכת הנפט שלהן גדלה בקצב מהיר. סין תגדיל את צריכת הנפט השנה בהיקף של כמעט 6% לרמה של 7 מיליון חביות ביום (כמחצית מצריכת האיחוד האירופי כולו וכשליש מהצריכה האמריקנית). ביחד עם יפן והודו ומספר מדינות צרכניות קטנות יותר, 60% מהנפט המיוצר במפרץ הפרסי נמכר למדינות אסיאתיות. כווית, איחוד האמירויות וקטאר, נסיכויות נפט שמכרו נפט בהיקף של 300 מיליארד בשנה שעברה, כבר הכריזו כי יעבירו חלק גדול מההשקעות שלהן, השקעות שבאופן מסורתי הגיעו למערב, אל לקוחותיהן מהמזרח הרחוק. סעודיה, וכן שכנותיה הקטנות, כבר הצהירה על רצונה לחזק את הקשרים עם מדינות אלה בעיקר בתחום האנרגיה, אך גם בתחומים אחרים הנוגעים להשקעות, תשתיות ומסחר. לכתבה המלאה

הפיתרון היחיד לערבים האלו

הוא למצוא תחליף לנפט. אין להם שום דבר מלבד נפט וחול וחמש מצוות. חול ומצוות הם יכולים להשאיר לעצמם. הבעיה, לעניות דעתי, היא שגם המערב לא רוצה להפסיד את הרווח של הנפט שלו ולכן לא מפתח או לא חושף את תחליפי הנפט. בשנים הבאות, הנפט, דווקא בשל המחסור בו, עומד להיות עסק רווחי יותר מאי פעם, כי המחירים יתייקרו והצרכנים עדיין יזדקקו. מבחינה אחת לפחות זה טוב שיגמר הנפט- פחות זיהום אויר.

a e q u i t a s

New member
תחליף לנפט, אקולוגי זה משהו טוב

אני מאמין שצריכים תמיד לשאוף ולחתור למציאת תחליפים ירוקים. פוליטית זה כמובן יוריד את מנוף הלחץ של מדינות הנפט ואקולוגית יהיה ירוק ונקי יותר. ערבים עשו בעבר ואני מאמין בעת משבר, יעשו שימוש ציני במחירי הנפט. נפט זה לא רק דלק אלא מוצרי גומי וכו..., במלחמת יום כיפור הם ניסו לכפות על העולם הפסד ישראלי....

a e q u i t a s

New member
אתה צוחק..נשיא ארה"ב אמר

אתה אולי צוחק, אבל נשיא ארה"ב - בנאום על מצב האומה בקונגרס, לפני יומיים הצהיר שעד 2025 ארה"ב תיגמל לחלוטין מנפט שמקורו במזרח התיכון. הנשיא גם הצהיר באותה נאום לאומה שארה"ב תגביר את יכולותיה בתחום המחקר והפיתוח הטכנולוגי... יכול להיות ששני משפטים האלה אומרים... לנסות לפתח מקורות אנרגיה חדשים, נקיים יותר לסביבה או פשוט לבנות תחנות כוח גרעיניות... בכל מקרה אני אישית אם הייתי דוב באלסקה הייתי מתחיל לדאוג כי לפחות ממה שנראה לי - אלסקה הופכת להיות אחד המקורות העיקריים לנפט אמריקאי.

למעלה