נסראללה בלחץ (והוא יודע למה)

iamyoda

New member
נסראללה בלחץ (והוא יודע למה)

בימים האחרונים יצא חסן נסראללה מנהיג החיזבאללה בקריאה למצרים ולסעודיה שייטלו חלק פעיל ויתערבו בלבנון לפני שתפרוץ שם מלחמת אזרחים. נסראללה, כמו ברוב המקרים - יודע היטב על מה הוא מדבר. בשולי העימות המתוקשר בין האמריקנים והצרפתים לבין הסורים סביב רצח חרירי והמעורבות הסורית בלבנון, התפלגו העדות השונות בלבנון לשתי קבוצות עיקריות - פרו-סוריות ואנטי-סוריות. משמעות הדבר בלבנון היא הגברת המתיחות האתנית מאחר וקיימת חפיפה בין תמיכה או התנגדות לסורים, ובין זהות עדתית. החיזבאללה, ארגון שיעי אשר חבר בבחירות לפרלמנט הלבנוני לאמל (אף הוא ארגון שיעי שהיה פעיל בשנים האחרונות בעיקר בזירה הפוליטית בלבנון) עומד בראש התומכים בסוריה. החיזבאללה יודע כי כל עוד סוריה היא גורם בלבנון, הוא יכול להמשיך ולנהוג בדרום לבנון כבשל שלו, וכי משלוחי הנשק שהוא מקבל מאיראן לא ייפסקו. יציאה סורית מלבנון תאפשר לעדות הגדולות בלבנון, הנוצרית והסונית, לנהל את המדינה והמשמעות המיידית תהיה פירוק החיזבאללה מנשקו. מול החיזבאללה נשמע בעיקר קולם של הסונים (שחרירי היה מנהיגם), וקולו של ואליד ג'ומבאלט, האיש החזק בעדה הדרוזית. עד כדי כך הגיעו הדברים, שג'ומבאלט ובנו של חרירי, סעד, שהחליף את אביו במערכת הפוליטית, קיבלו אזהרות מצד גורמי מודיעין מערביים כי הסורים או בני בריתם בלבנון מעוניינים במותם. לכתבה המלאה

a e q u i t a s

New member
כדור שלג מתגלגל והפעם לפתחו של אסד

שהבוס מדמשק בלחץ החבר'ה בלבנון דואגים, וזה ללא ספק המצב היום. חיזבאללה הוא אירגון שחרף היותו גם פוליטי הוא שואב את כוחו הפוליטי בישראל. ללא נשק, קרי ללא לחימה בישראל האירגון יאבד מכוחו הפוליטי ואף חמור יותר, ללא תמיכת פטרונו של הדיקטטור מדמשק - חיזבאללה אבוד! אני חושב שלבנון צועדת על השביל הנכון לקראת ניקיון אורוות, האוירה הטעונה כנגד תומכי הסורים ילוו אותנו עוד תקופה ארוכה, אבל אני צופה שסופו של דבר, לבנון תהיה עצמאית או לפחות לא תלויה בדמשק. צריכים גם לזכור, שלבנונים חלקם הם נוצרים, דרוזים וסונים ולא מתאבדים שיעיים כמו החיזבאללה, בהחלט יש מגמה של התקדמות, אם זאת שבדמשק מישהו נלחץ מסנקציות או מחרם ישובי צפון ישראל נכנסים למקלטים וזה משוואה שאסור שתהיה מקובלת על ישראל. מישהו פה אמר פעם, שנסיגת צה"ל מלבנון גרמה להרעה משמעותית בהרתעה הישראלית, אני סבור היפך, היא הטיבה עימה, שכן המצב בגבול הצפון שקט יותר, חיילנו כבר לא עומדים בקו האש ומעל לכל הנסיגה הישראלית התחילה כדור שלג שעד היום מתגלגל הפעם לפתיחו של אסאד.....

למעלה