כל מה שרצית לדעת על החוק החדש למניעת דואר זבל

הסבר על החוק

למעשה היום אין התיחסות מיוחדת בחק לנושא ספאם חוק התקשרורת 1982דן רק בדוור בפקס ראו עמוד 300 לספרי דיני מחשבים כרך ראשון החוק למניעת הטרדה 2001נועד להגן על אדם מפני הטרדה בעלפה בכתב או בכל אמצעי אחר חוק הגנת הפרטיות ובפרט סעיפי 17 דנים בדוור ישיר לאנשים ולא חל כלל על עסקים כמו כן החוק מאפשר בקשה של הנמען להסירו ממאגר מידע אולם אין בכך די בעצם מדינת ישראל מאמצת את המודל האירופאי בנושא שה של אופט אין דהיינו הסכמה מראש ובכתב לקבל דואר זבל ולא את המודל האמריקאי של אופט אאוט השינוי מאד משמעותי הוא כולל מסרים פניה אוטמטית טלפונית וכו יצוין כי יור עדת מדע וטכנולוגיה חכ בני אלון ניסה לשכנע כי לפחות הודעות מערכת חיוג אוטומטי יוצאו מתחולת האיסור הגורף סוכם בועדה כי הנושא יעלה שוב בכנסת אין פלא שחברות דוור ישיר הפעילו לובי עצום נגד החוק והשתתפו בישיבות באופן פעיל במיוחד. הצעת החוק קובעת כי הפרת החוק תהווה עבירה פלילת שדינה קנס גבוה 202000 שח או 67300 שח כמו כן הפרת החק מהווה עוולה אזרחית תיקון משמעותי הוא האפשרות להגיש תובענה ייצוגית

עירית: אנו נוהגים להפיץ הזמנות לתערוכות

השאלות שלי נוגעות לכלל שיטות המשלוח הקיימות היום, ובהם אנו נעזרים: משלוח פקסים משלוח SMS משלוח במייל ואפילו - האם תהיה בעיה למשלוח עלונים/הזמנות בדיוור ישיר (אם נעזרים במאגרים חיצוניים כמו דפי זהב או דן & ברדסטריט). האם זה עדיין יהיה חוקי? מקוה שזה לא כללי מידי ...

תשןבה

לגבי דוור עלונים חוק הגנת הפרטיות חל לגביו לגבי פקסים מסרים מיילים יחול החוק החדש וכל ההוראות כפי שהוסברו לעיל

מוטי: יש לי אתר רפואי הכולל

פרטים ודפים פרסומיים של רופאים WWW.INFODOC.CO.IL אני נוהג לשלוח מייל לרופאים ולהזמין אותם להצטרף לאתר. האם פניה כזאת תהיה עבירה על החוק?

מוטי

העבירה על החוק הינה רק אם מפרסמים בניגוד לאמור בחוק אם האתר הינו דבר פירסומת לפי הגדרת החק לא רק פירסומיים מדעיים הרי יש לפעול לפי החוק

דואר זבל

סעיף א שגור דבר פירסומת באמצעות פקס מערכת חיוד אוטומטית הודעה אלקטרונית או מסר קצר בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש ובכתב של הנמנען

einatgross1

New member
כיצד אפשר להבטיח שמכתב הסכמה ייחשב לחוקי?

מה הוא הנוסח שהחוק מבקש? האם מותר לקבל מכתב כזה במייל? הרי קל מאוד לזייף מכתב במייל. כיצד המחוקק יידע שאומנם מכתב ההסכמה התקבל במייל מלקוח ? הבנתי שבתקנות החדשות של החוק, מספיק שיש לי בניוסלטר אפשרות לבקשת הסרה, אני מתיחסת למכתבים אלו, נתוני זיהוי שלי מופיעים בניוסלטר, וכתוב במפורש שזהו מייל פירסומי, ואין צורך במכתב הסכמה. האם זה מדויק. כלומר, האם על פי התקנות החדשות אין צורך במכתב הסכמה מהלקוח לקבלת הניוסלטר, או שיש צורך. רב תודות על תשובתך,

סעיף י מציין כי השר רשאי לקבוע בתקנות הוראות

בדבר אופן מסירת המכתב וכו כיום דנה ועדת המדע בכנסת בהצעת חוק מסחר אלקטרוני וכל נושא ההודעות באופן כללי יוסדר גם שם. עדיין ין תקנות צריך במפורש הסכמה מפורשת מראש ובכתב של הנמנען!!!!!

einatgross1

New member
צריך במפורש הסכמה מפורשת מראש ובכתב של הנמנען

תודה על התיחסותך. האם יש נוסח מחייב/מומלץ? האם מכתב במייל מספק? תודה,

einatgross1

New member
מתי יהיה?

נעמי, את אינך הכתובת לתיסכולי מהמערכת. אך אני תוהה, איך בדיוק מצפים שאתארגן לקראת החוק? אתחיל לבקש עכשיו מכתבי הסכמה ואחר כך אגלה שיש פסיק שאינו במקום ואבקש שוב? אלו לקוחות שאני מבקשת מהם להתאמץ, ולא נראה לי לבקש מאמץ כפול במקום שהמערכת היתה כבר מזמן אמורה להיות ערוכה אליו. תודה,

עינת, אני מאד מבינה ומזדהה איתך

אולי פשוט צריך להתאזר עוד קצת בסבלנות, עד שיפורסמו כל התקנות המלוות את החוק.

hagik

New member
ניוזלטר שמציג שירות חינמי

אנחנו שולחים ניוזלטר שמציג מידע חינמי עדכני לאוכלוסיית היעד. המידע בניוזלטר ובאתר לא מציע שום דבר למכירה, אלא מציג מאגר מידע שיכול לעניין אותם. האם זה יחשב עבירה אם נשלח אותו גם לנמענים רלוונטים שלא נרשמו מראש?

למעלה