כל מה שרצית לדעת על החוק החדש למניעת דואר זבל

אנו שמחים לארח את עו"ד נעמי אסיא

עורכת הדין נעמי אסיא תתארח אצלנו בפורום ביום ג', ה-17/6 בין השעות 12-14 אתם מוזמנים לשרשר כאן את שאלותיכם. *עו"ד אסיא הינה בעלת משרד עורכי דין המתמחה בקניין רוחני ודיני מחשבים ומשפט מסחרי כללי. יו"ר ועדת מדע וטכנולוגיה של לשכת עורכי הדין. עובדת עם משרד האוצר והממשלה בהכנת הסכמי תוכנה בנוהל מפת"ח, וכן עבודה מול המדען הראשי. המשרד עוסק בפעילות משפטית נגד תופעת הפיראטיות בכלל ובתוכנה בפרט (הפרות זכויות יוצרים וסימני מסחר) הן בישראל והן בעולם כולו.

נאוה: האם אני יכולה להוסיף לרשימת התפוצה שלי

מיילים אשר אני מקבלת באופן פרטי?

תשובה לנאוה

בהנחה שרשימת התפוצה אינה משלוח דבר פירסומת כהגדרת החוק הרי את יכולה להוסיף מיילים שהתקבלו

יערה: רציתי לשאול, האם משלוח ניוזלטרס ומסרים

דרך תוכנות יעודיות או רשימת תפוצה אישית שנאגרה משך השנים (לקוחות, מתעניינים וכד'), חוקי?

תשובה ליערה

יש לבחון האם ניסלטר ומסרים הם דבר פירסומת בהגדרת החק דבר פירסומת- מסר המופץ באופן מסחרי שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת אם המדובר בדבר פירסומת כי אז יחול סעיף 30 א א לפיו יש צורך בהסכמה מפורשת של הנמנען מראש ובכתב לגבי בית עסק מותר לפנות פניה חד פעמית בהצעה לקבלת דברי פרסומת מטעמו לגבי נמען שאינו בית עסק הרי מותר לשגר לו גם אם לא התקבלה הסכמתו מראש ובכתב אם הנמען מסר פרטים במהלך רכישת שירות או מוצר והודע לו כי הפרטים שמסר ישמשו לדוור דבר פירסומת בכל מקרה יש לתת הזמנות לנמנען בכל עת להודיע על סירובו

navnavit4u

New member
באם ניזולטר עוסק בחומרים התנדבותים למען הקהיל

באם ניזולטר עוסק בחומרים התנדבותים למען הקהילה שלא למען קבלת רווח או עסק ?

זיוית: אדם פירסם מודעת דרושים באינטרנט,

ושם את כתובת האינטרנט שלו שם. אם אני שולחת לו מידע פרסומי לכתובת זו - מה המשמעות החוקית של כך?!

תשובה לזיוית

לפי החוק כל מפרסם השולח דבר פירסומת לנמנען אסורה אלא אם התקבלה הסכמתו מראש ובכתב

אלה: אני שולחת ניוזלטר מדי חודש ללקוחות החברה

לקוחות בהווה, לקוחות שסיימו את התקשרותם עמנו ולקוחות פוטנציאליים. שאלתי היא : רשימת הכתובות אינה מתעדכנת בתדירות גבוהה, וחלק מהכתובות אינו רלבנטי בעת משלוח הדוא"ל. האם מייל שהגיע לכתובות של אנשים שאינם נמנים על לקוחותינו ייחשב כדואר זבל ?

תשובה לאלה

נראה שבמקרה זה תהא הגנה טובה לפי סעיף ט 5 תוכלי להוכיח כי הנמנען נתן הסכמתו וכי המשלוח היה שגוי

צחי:קיבלתי קורות חיים של גולש

קיבלתי קורות חיים של גולש שהתעניין בשירותי שדרוג קורות חיים. בתקנון האתר כתוב במפורש שהוא מאשר לי לקבל דיוור (עם אפשרות הסרה כמובן). האם על פי החוק החדש, אכן מותר לי לשלוח לו פרסומת?

תשובה לצחי

האם הגולש נתן הסכמתו בכתב?? גם אם מסר הסכמתו בכתב הרי דבר הפירסומת צריך להתייחס למוצר או שירות מסוג דומה כמו כן

נעמי, אנסה לנסח את השאלה בצורה כללית יותר

אם גולש נרשם לשירות כלשהו באתר, והוא מסמן ב-V שהוא קרא וקיבל את תנאי תקנון האתר. ובתקנון כתוב שהרשמה לאתר מהווה הסכמה לקבל פירסומים מהאתר. האם חוקי לשלוח לו פירסומים כאלה?

אני: איפה עובר הגבול בין חומר מקצועי לפרסום?

והאם זה משנה בכלל? כלומר - האם תחת החוק החדש מותר לי לשלוח ניוזלטר מקצועי לרשימת הנמענים שלי, גם אם חלקם לא ביקשו באופן פעיל לקבלו (אבל נהנים ממנו כמה שנים בלי להתלונן
)?

תשובה לאביטל

ראי הגדרת דבר פרסומת לעיל אם יש בניוסלטר עדוד להוציא כספים הרי יחשב לדבר פרסומת יש לקבל הסכמת הנמנענים מראש ובכתב הסכמה בשתיקה אינה מהווה הסכמה יש לציין כי לנמנען הזדמנות בכל עת לקבל דברי פרסומת במידה ושוגר דבר פירסומת יש לציין זאת במפורש דהיינוהמילה פירסומת תופיע בתחילה כל נושא ביצוע ההודעות יעוגן בעתיד בתקנות לפי תקדים חוק הגנת הפרטיות התקנות לא הוצאו מכוחו אלא לאחר שנים...

hagik

New member
איך נציג את עצמנו בפני לקוחות פוטנציאליים

אני שולחת ניוזלטר ללקוחות פוטנציאליים, האם עברתי על החוק החדש? (כמובן עם אפשרות הסרה וכו') תודה

נעמי, ברוכה הבאה, ותודה על נכונותך להתארח

אצלנו, ולהשיב על השאלות של כולם. האם היית יכולה להסביר בכמה מילים כלליות במה החוק החדש ישנה את המצב הקיים?

למעלה