עזרה בבחירת דגם לקניה - שיומי

em28

Well-known member
מה זה סטנדרטי ? WAZE/פייסבוק/YNET/פנגו ? אלו זללניות זיכרון

4GB זה גבולי, מספיק שאפליקציה או שתיים לא משחררות את הזכרון מספיק מהר והמכשיר מתעייף.
6GB פותרים הרבה בעיות של אפליקציות שנתקעות בזיכרון.
מנסיון, ההבדל בין 6 ל-8 לא באמת מורגש.

enigo

New member
מוזר שבמשך תקופה ארוכה מכשירי קצה הסתפקו ב-4gb

וכולם היו מרוצים והיללו את הביצועים, ואז פתאום לפני שנה בערך התחיל מרוץ חימוש בתחום, והיום מכשירי ביניים כבר מתהדרים בשישה ג'יגה ואנשים תוהים אם שמונה ג' יגה יספיק להם או שכדאי להם להוציא קצת יותר כדי לקבל עוד זיכרון.
מעניין אם הסיבה היא שיווקית גרידא - מישהו במחלקת השיווק החליט שזה נתון קל להבנה שקל לפרסם (כמו מגה פיקסל בזמנו) - או שהיה איזה שינוי טכנולוגי - מחיר החומרה ירד או שינוי בתוכנה שמאפשר לנצל ביעילות יותר זיכרון.
כך או כך, לא מזהה האטות או תקיעות בטלפון האישי שלי, עם ארבעה ג'יגה, מול הטלפונים של הבת והאישה שמציעים שישה (או שמונה? כמה יש ב-s10?).
אבל אין לי פייסבוק וב-ynet אני גולש דרך הדפדפן. אז אולי אני פשוט לא מאתגר אותו.

em28

Well-known member
בערך לפני 3 שנים OP יצאו עם מכשירי 6GB ואז ההבדל היה מורגש

עד אז הסטנדרט היה 2-3GB ומעבד יותר חלש - השילוב של מעבד חזק וזיכרון עודף שיחרר את הפקק.

מאז מעבדי הביניים התחזקו, אנדרואיד הפכה להיות תוכנה כבדה מאד ו-6GB הפך לסטנדרט.
ב-OP6 שלי (8GB) מנצל כרגע כ-5GB כשאנדוראיד עצמה תופסת יותר מ-2.5GB.
היום יש מכשירים גם עם 10 ו-12GB.

enigo

New member
דווקא זוכר שהם הודו שהטלפון לא באמת מנצל את כל הזיכרון

אולי אחרי זה הם תיקנו.
אצלי, כאמור, יש 4gb ומעבד די חזק (835) והכל רץ חלק (חוץ מהפורום של תפוז, אבל זה לא קשור לטלפון...).

se7en777

New member
היום כבר התוכנות לא מנהלות את הזכרון

כל ניהול הזכרון מתבצע במערכת ההפעלה , כמו ההבדל בין c ל-c#.
התוכנה מבקשת x כמות של זכרון ומקבלת אותה ( גם ה-x מוגבל כדי לאפשר לדברים אחרים לפעול ברקע )

em28

Well-known member
ולהזכיר שאנדרואיד זה לא ווינדוס, דואג לניצול הזיכרון

אם בחלונות נרצה ששיהיה זכרון פנוי גדול ככל האפשר, הרי שאנדרואיד מנסה לנהל את הזיכרון אחרת - מנסה שכל מה שנצטרך יהיה כבר בזכרון.
מכאן, שבתיאוריה ככל שיש יותר זיכרון יש יותר מקום "חניה" לאנדרואיד להחנות תוכנות ב-Standby

se7en777

New member
היום יש כבר מנגנונים אחרים לניהול זכרון

דברים חשובים שצריכים להיות ברקע נשארים בזכרון ופעילים ( מפות , , waze וכדומה ) כל היתר נשלחים לזכרון אחר ונשארים שם במינימיום כדי לאפשר חזרה מהירה ( סוג של cache (

למעלה