וואווי היא יחידה צבאית סינית?

BobboVilla

New member
ה-NSA לא נבחרים על ידי הציבור, והם פועלים במחשכים בדיוק כמו

אירגוני הביון הסיניים. ההבדל היחיד הוא שהאמריקאים טוענים בקול שהם הטובים, בעוד שאין לכך ביסוס, אלא דווקא להיפך.

BobboVilla

New member
ה-NSA עושים דברים שלא מאושרים על ידי אף אחד

וחלקם בכלל לא היו ידועים לשלטון (קונגרס, נשיא וכו'). מנהל ה-NSA הקודם (למעשה לפני 2 מנהלים - קית' אלכסנדר) פשוט עשה מה שבראש שלו ושיקר לקונגרס. אז העובדה שהוא נמצא במדינה דמוקרטית לא משנה את העובדה שהוא והארגון שאותו הוא ניהל לא פעל בשום צורה שקשורה איכשהו לדמוקרטיה.
&nbsp
וזה בלי להתייחס לשאלה העיקרית, והיא של מי האינטרסים כאן? של זכויות האדם, או של התאגידים האמריקאים שמפסידים במכרזים לחברות סיניות?

feedingsys

New member
די להתפלספות האינטרסנטית

השאלה היא תחת איזה משטר מבין השניים תרצה לחיות?
ענה לעצמך בכנות וזה לדעתי, מה שיכתיב את הבחירה.
אישית, בשום פנים ואופן לא הייתי מתנדב לחיות תחת משטר סיני.
מכאן הבחירה בצד הגרוע פחות.

enigo

New member
מה הקשר בין הדיון לשאלה שלך?

אנחנו בכל מקרה חיים בישראל (רובינו), ומה השלטון בסין או בארהב לא רלוונטי עבורנו. הה שכן רלוונטי הוא מה השלטון בעצמות האלו יכול לעשות עם המידע שלנו - ואני חייב להגיד שכמו שזה נראה כרגע, ההבדל לא גדול...

feedingsys

New member
לא היה מופנה אליך אבל אענה

מאוד רלוונטי. אם תרים את ראשך קצת מעל לסלולרי
תבין שכלכלה היא היכולת שלך להצביע, בכספך, מי יהיה דומיננטי בעולם.
לא הייתי רוצה לחזק כלכלה ומשטר סיני דיקטטורי
על פני כלכלה חופשית.
זה נורא ברור כשאתה לא קונה, אני מקווה, תוצרת אירנית.
זה צריך להיות באותה מידה ברור לגבי תוצרת של משטר דיקטטורי סיני.
https://www.themarker.com/wallstreet/1.6382640

enigo

New member
אז אתה לא קונה מוצרים סיניים

(או תורכיים, ושאר מדינות לא נחמדות)?
ואפשר לנהל דיון ארוך ומעניין מאוד לגבי למי מהמשטרים, הסיני או האמריקאי, היתה השפעה חיובית יותר על העולם בעשור או שניים האחרונים (בלי קשר לכוונות - בשורת התוצאות).
אם ממש רוצים "להרים את הראש מעל הסלולרי" אפשר אפילו לדון בשאלה מה עדיף, דיקטטורה נאורה או דמוקרטיה לכאורה שנשלטת על ידי תאגידי ענק.
דיון פילוסופי, כמובן, כי סין היא לא דיקטטורה...

z1george

Member
מנהל
המייסד של הואווי

שנים לפני שיסד אותה- היה מפקד בצבא סין.בגלל זה טוענים גורמים אינטרסנטים בארהב, שהוא כביכול נותן לצבא סין "דלת אחורית" לצוטט למערכות תקשורת במערב. לארהב יש ענין גדול שרק הNSA שלהם יקבל את אותה גישה ולא אחרים.
ברגע שהואווי מציעה מערכות סלולר 5G בזול למפעילות בכל העולם, הממסד בארהב נכנס ללחץ , והחל לאיים על בעלי בריתה שלא לקנות מהם ציוד תקשורת.
כמובן שמציגים את זה בעולם בתור "מלחמה על חופש הפרט והפרטיות", בפועל מדובר בנטו כלכלה והגנה על חברות אמריקאיות
זה מזכיר לי את מלחמת המפרץ הראשונה. איך הCNN מציג את החיילים העירקים הברברים , הורגים חמור בגן החיות של כווית. ומכשיר את הלבבות למלחמת בני האור בבני החושך . כמה שנים קודם סאדם טבח בגז בכורדים ובאזרחים שלו . אז לא נשמע ציוץ מצד אבירי החופש. פשוט אז הוא מכר להם נפט בזול , זה הספיק להפוך אותו לידיד וחבר. ברגע שפעולותיו העלו את מחיר הדלק בתחנת הדלק בארהב-- הפך לפושע מלחמה.
בגלל הדברים האלה--- אני לא מאמין אף פעם לזעקות השבר האמריקאיות על פגיעה החופש.
ואני מתנצל על ההגיג הארוך פה...

enigo

New member
אתה צודק בגדול, אבל מפספס משהו לגבי סדאם והכורדים

הוא טבח בהם בזמן שהוא נלחם עם איראן, שנחשבה אז לאויב הגדול, ולכן האמריקאים - והעולם - בחרו לשתוק.
אותו דבר קרה באפגניסטן, כאשר האמריקאים ממנו את המוג'הידין שנלחמו ברוסים - ואחרי זה גילו שגידלו מפלצת.

למעלה