טעינה מהירה של S9...

Sanchez

Member
טעינה מהירה של S9... לאחרונה קיבלתי S9 חדש (שהחליף את ה G5).
שמתי לב שכשאני מטעין אותו עם המטען המקורי של LG (מטען מהיר)- אני מקבל הודעה על טעינה איטית.
אתמול הוצאתי את המטען המקורי החדש של סמסונג וחיברתי אותו עם הכבל המקורי של LG ועדיין קיבלתי טעינה איטית !!!
לאחר מכן חיברתי מטען מהיר של LG עם כבל ישן (מקורי של סמסונג) וראו איזה פלא...טעינה מהירה !
לאחר מכן הוצאתי את הכבל המקורי החדש של S9 וחיברתי למטען החדש של S9 וגם קיבלתי טעינה מהירה.

מתנצל על החפירה עד כאן...
אבל מה דוחפים לנו סמסונג לתוך הכבלים שלהם ?

נסיון להטעין את הטלפון אלחוטית עם מטען סיני בן 100 שנה- צלח והטעינה מתבצעת גם דרך מגן פושטי שהגיע עם הטלפון (מגן של OTTERBOX כבר בדרך.

אגב, מישהו יכול להמליץ על מגן מסך ?
מה זה המגני HYDROGEL החדשים ? האם טובים יותר ממגני זכוכית (ספציפית לסוגי מסכים של סמסונג) ?

מתנצל שוב על השאלות הרבות...אבל מזמן לא היה לי סמסונג (מתקופת S2).

blzvi

Active member
על מה אתה מלין?
למה שמישהו ירצה להטעין סמסונג עם מטען LG ?
מה שסמסונג מכרו לך תקין .
מסקנה יחידה שאתה עשוי לקבל זה שיש הבדל בין כבל סמסונג לכבל LG .
מגן מסך ,מכיוון שהתקנתו מחייבת מומחיות ,אני מציע לפנות לדוכן סלולרי בקניון ולקנות כולל התקנה.
כל מגיני המסך הם זכוכית קרסטלית ואין הבדלים בין מותג אנונימי A למותג אנונימי B

evike

Active member
מנהל
לבן שלי יש סמסונג ולי LG. אתמול הוא הטעין את הפון שלו
עם המטען והכבל של LG, והטעינה היתה בספיד.

Sanchez

Member
אני לא מלין ! אני שואל.
המטענים זהים.
לא סמסונג ולא LG המציאו את הממיר AC to DC.
כל מי שמוציא במוצא שלו חיבור USB- מספק 5VDC והשוני היחיד הוא רק הזרם שיכול לספק הממיר.
כאן באו סמסונג ודחפו משהו לכבל שלהם. כי הרי הוכחתי שרק הכבל הוא זה שמשנה.
מעניין...
&nbsp
ולגבי מגן המסך.
ביקשתי במפורש להבין (מנסיונם של אנשים), מהו ההבדל (אם קיים כזה) בין מגני הזכוכית לבין הג'לים למיניהם ? ספציפית למסכי סמסונג הקמורים בצדדים.
נסיון בהדבקת מגנים יש לי למכביר. מעולם לא ניסיתי להדביק מגן ג'ל. אבל במקום לשלם סכומים הזויים (ששמעתי) של 100-150 ש"ח, בחרתי לקנות כמה ספיירים טובים ולתאמן בבית (לאחר צפייה בצינור). התענוג עלה פחות מ 2.5 ש"ח למגן אחד. טיפה זול יותר ממחירי הארץ ההזויים.
חשבתי שמישהו כאן יוכל לעשיר אותי בידיעותיו ולכוון לסוגים ספציפיים.

blzvi

Active member
מה זה מגן זכוכית ג'ל?
אני מכיר פלסטי או זכוכית קריסטל.
יש גם ג'ל?

enigo

New member
לא לגמרי מדויק. בתקני טעינה
מהירה לא פעם המערכת עובדת במתח גבוה יותר משמעותית. נדמה לי שגם 15v,אולי יותר

Sanchez

Member
טעינה מהירה קשורה אך ורק בזרם...
אם מטען טלפון, בעל יציאת USB, היה מוציא מתח אחר (ולא 5VDC)- כל מכשיר אחר שהיית מחבר אליו היה נשרף !

enigo

New member
בעיקרון אתה צודק - אבל
יש תקשורת בין הטלפון למטען, ורק כאשר שניהם מותאמים לטעינה מהירה המתח משתנה. לכן לא נגרם נזק למכשירים לא מתאימים

Sanchez

Member
גם זה לא נכון !
ממיר המתח מוציא אך ורק 5VDC ! זה רשום עליו במפורש ועם מתח לא משחקים.
כן תתכן "תקשורת" מסויימת שגורמת לזרם להשתנות. אבל מעניין שהתרגיל הזה עובד עם כל מטען שמסוגל להוציא זרם גבוה (שמתאים להגדרת- "טעינה מהירה") וזה מתברר תלוי בכבל.
עובדה, כשחיברתי את ה S9 למטען LG מקורי, בעל יכולת להוציא זרם של כ 2A, עם כבל סמסונג מקורי- קיבלתי "טעינה מהירה".
&nbsp
אני קורא עכשיו ברשת, שסמסונג כנראה "משחקת" עם הכבלים שלהם ומשתמש כנראה בעוד כמה "רגליים" (מוליכים), שקיימים בכבל שבדרך כלל לא בשימוש. משם כנראה מגיעות ה"פקודות" של טעינה מהירה.
אני גם רואה ב EBAY כבלים ספציפיים שמאפשרים טעינה מהירה וגם DATA SYNC. כמובן שאין בהם כנראה שום דבר שקשור למדע טילים- כיון שמחירם מתחיל בפחות מ $1. אז הם דחפו שם משהו "מיוחד", אבל זה בכל זאת בלוף שעולה פחות מ $1.

enigo

New member
ממליץ לך לקרוא את ההגדרה
של qc3, לדוגמא (אחד הפורמטים הנפוצים לטעינה מהירה של טלפונים) לפני שאתה פוסק בכזו נחרצות.
ספויילר- לפי המפרט, מתח הטעינה יכול לעלות עד 20v...
&nbsp

Sanchez

Member
אתה לא מדייק...
המתחים שאתה מציין לא נועדו לשוק הטלפונים הסלולאריים !
הם נועדו לשווקים אחרים (כגון מחשבים ניידים, למשל), כדי לספק הספקים גבוהים יותר.
המתחים הרלוונטיים הם 5V ו 9V, עד הספקים של 18W וגם זה כשמדובר על USB-PD.
&nbsp
בכל אופן, במקרה של S9 (שמשתמש ב QC2) מדובר על מטען 5V, 2A, שיכול להוציא 10W.

blzvi

Active member
בטעינה מהירה המתח לא קבוע והוא פועם,
זה לא מטען 5 וולט רגיל.
בשביל זה יש את רכיב הקוולקום

Sanchez

Member
צודק, אבל מה עניין שמיטה אצל הר סיני ?
לי הרי אין QC3.

enigo

New member
להזכיר לך איך התחיל הדיון?
טענת שכל מטען עם יציאת USB נותן 5v בלבד.

enigo

New member
כנראה שאין מנוס משימוש בציטוטים...
מהודעה שלך מאתמול ב-18:29: "כל מי שמוציא במוצא שלו חיבור USB- מספק 5VDC והשוני היחיד הוא רק הזרם שיכול לספק הממיר."
הודעה שלך מהיום ב-8:57: "טעינה מהירה קשורה אך ורק בזרם. אם מטען טלפון, בעל יציאת USB, היה מוציא מתח אחר (ולא 5VDC)- כל מכשיר אחר שהיית מחבר אליו היה נשרף !"
הודעה שלך מהיום ב-10:45:"ממיר המתח מוציא אך ורק 5VDC !"
&nbsp
אני מקווה שאתה מסכים, עכשיו, שהטענות הללו לא מדויקות.

Sanchez

Member
אני לא מרגיש צורך להגן על עצמי...
אבל אם בציטוטים עסקינן...
אז אתה רשמת שמתח הטעינה יכול להגיע ל 15V וגם ל 20V (מה שלא נכון בעליל בתחום הסלולאר).
&nbsp
אז האם אני יכול לגרור אותך לעליון על זה ?
&nbsp
נסכים שיש משהו בכבלים של סמסונג, שהתחיל את הדיון הפורה הזה...

למעלה