גם אתם חושבים שאיכות הרשתות הסלולריות בישראל על הפנים...?

גם אתם חושבים שאיכות הרשתות הסלולריות בישראל על הפנים...?

בכיר במשרד התקשורת בכתב האשמה חריף: נכשלנו הידרדרנו למיקום מביך בכל המדדים...
חיים גרון סמנכ"ל בכיר טכנולוגיות עתידיות וסייבר כתב לראשי המשרד במכתב שהגיע לידי גלובס: כדי להציל את השוק נדרשים צעדים קשים וחישוב מסלול מחדש ברגולציה, גרון טוען קובע באופן חד-משמעי כי תחרות מחירים חריפה היא בבחינת פירות באושים שהובילה לעצירת השקעות ולדרדורה של ישראל בכל המדדים ההשוואתיים לעולם...

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001260821

einat162

New member
ממ.. לא?

יש לנו כיסוי יותר טוב מחלקים בבריטניה (אבל זה לא חוכמה- שטח גדול יותר).
לגבי מחירים מצבנו טוב (לא זול כמו האיחוד האירופאי אבל לא יקר כמו ארה"ב).

כל מה שנוגע למהירות הגלישה, אולי יחלקו עליי אבל מה שיש לנו סביר בהחלט.

einat162

New member
בוא תנמק, אף אחד לא יכול לקחת אותך ברצינות ככה.

איזה היבט לא טוב כרגע, לדעתך?

wizard8

New member
צודק, הנה הנימוקים

יש לנו כיסוי יותר טוב מחלקים בבריטניה (אבל זה לא חוכמה- שטח גדול יותר).
ת: לא ברור על מה אתה מסתמך

לגבי מחירים מצבנו טוב (לא זול כמו האיחוד האירופאי אבל לא יקר כמו ארה"ב).
ת: המחיר הממוצע בישראל לחבילה לא מוגבלת שיחות ו-sms כולל עשרות ג'יגה של דטה הוא כ-7 יורו.
באירופה ממוצע המחירים (בדקתי במערב אירופה) הוא כפול ומשולש

כל מה שנוגע למהירות הגלישה, אולי יחלקו עליי אבל מה שיש לנו סביר בהחלט.
ת: מהירות הגלישה בישראל בפיגור נוראי ראה תגובה של shaulreznik גם איכות השיחות ירודה וברמת אמינות טעונת שיפור דחוף

einat162

New member
עונה :

לגבי בריטניה- אני מסתמכת על הניסיון שלי, בשימוש עם כרטיס מקומי של O2 הרשת הבריטית. יש חלקים (במיוחד באיזורים הכפריים והרריים יותר) שאין קליטת רשת בכלל - או שיש, אבל לא קליטת אינטרנט סלולרית. מבחינת גודל, בריטניה אכן הרבה יותר גדולה יותר מישראל.

המחירים- עד לפני תקופה לא ארוכה המחירים בישראל היו גבוהים מאוד, והלקוח הישראלי היה נרשם, מקבל מחיר טוב אבל רק לשנה - ואז היה צריך להתמקח שוב כדי לקבל שוב מחיר טוב. עזוב חבילות של 30-50-100 ג'יגה בחודש. אני מדברת על האפשרויות הבסיסיות של חבילות קטנות 200-500 דקות שיחה/מסרונים פלוס 2-5 ג'יגה. זה לא היה בשוק הישראלי כמחיר קבוע (מצבנו היום טוב יותר), ובאירופה כן. לגבי אמריקה המחירים יותר גבוהים. לתייר שבא לניו יורק לכמה שבועות משתלם לעשות חבילה של "הכל כלול" במחיר מסויים- אבל אופציה לחבילה צרה כמעט ולא קיימת, ואם כן- היא יקרה יחסית (יש עניין דומה בקנדה, תביעה, שבה ילדים היו מאשרים חריגה בדאטה ע"י הודעת טקסט חזרה- וההורים היו משלמים עבור המשך הגלישה מחיר מופקע. בישראל, אתה מסיים את החבילה ולרוב נחסם לגלישה אלא אם הגדרת חריגה נוספת מראש).

אני חולקת עליך לגבי מהירות הגלישה, ואיכות השיחות. שוב, חווית משתמש שלי בחו"ל (סים בריטי, סים בולגרי שלא באיחוד האירופי, וסים בינ"ל "מתלבש" על רשת מקומית) . לגבי רמת השירות ואמינות אני מסכימה איתך לגמרי !

se7en77

New member
תקופה לא ארוכה זה מעל 5 שנים ...

ובאירופה כדי לקבל מחירים כאלו צריך להתחייב , אצלנו לא צריך להתחייב ואפשר לעבור כל יומיים חברה.
יש מדינות שההכנסה שם נמוכה והמחיר גם נמוך ( פולין וכדומה ) , באיחוד היום המחירים מאוד גבוהים יחסית לישראל , 12 אירו ל-2gb של גלישה ( מעודכן ללפני 3 שבועות )

einat162

New member
לקחת חברה אירופאית עם מחירים גבוהים יחסית,ואתה טועה במשהו

2 גי'גה גלישה +250 דקות+טקסט ללא הגבלה (בתוך אירופה) - 8.2 אירו (35 ש"ח). יש חברות שהתשלום הוא כל חודש מחדש ולא אוטומטי - כלומר לא בכולם חייבים להתחייב (אם צוברים וותק מסויים רצוף מקבלים עוד גיגה גלישה בחודש כל חודש- אבל אני לא מגיעה לזה).
מחירים טיפה יותר מהמצב הנוכחי בשוק לחבילות הנמוכות - אבל עד איזור 5 שנים לשוק הישראלי לא היה כ"כ אופציה לחבילות קטנות במחיר נמוך. עבור חבילה דומה למה שיש לי בארץ אותה חברה שהשוותי אליה המחיר הוא 48 ש"ח לחודש (דומה למסלול הנמוך של סלקום).

se7en77

New member
ותק מסויים , לא צריך להתחייב מסכם את הכל

בישראל מוצאים חברה יותר זולה ועוברים.
2gb גלישה בעולם של היום למי שמשתמש במכשיר זה אפסי , חוץ מבבית אני בכלל לא מתחבר ל-wifi , רואה סרטים , שולח סרטונים ... לא צריך לעמוד מחוץ לסטארבאקס או להגיד לעצמי שאני אשלח את הסרט שאני אגיע הביתה .
שלא נדבר על טלפונים בהתחייבות שעדיין נהוגים באיזורים גדולים באירופה.
הדוגמא של 38 שהבאת מראה כמה זה יקר , בישראל ניתן למצוא חבילות בחצי המחיר עם הרבה יותר תכולה , אני משלם טיפה יותר יקר ומקבל גם גלישה בחו״ל בהרבה מדינות כחלק מהחבילה .

einat162

New member
ותק מסויים נותן את הצ'ופר- ציינתי את המחיר/תמורה בלי הוותק

2 ג'יגה בייט זה הרבה לאנשים שהם משתמשים קלים - החוכמה שלא היתה האופציה הזאת בישראל בהתחלה (חבילה קטנה במחיר קטן).
לא בטוחה לגבי 50% מהמחיר- אבל הנה, אתה מסכים איתי שהמחירים בישראל לפחות טובים- התמורה שאתה מקבל. לגבי כיסוי והמשמעות של 3G ו- 4G הדעות שלנו חלוקות כי אנחנו משתמשים שונים.
טלפונים משולבי תוכניות קיימים באירופה כמו שאצלנו עדיין קיימים, סביר להניח שתוכניות עם התחייבות יותר זולות מפריפייד. מספיק להיכנס לחנות מכשירי כתיבה / סלולרי / סופרמרקט/ רשת פארם ולראות את כל מגוון כרטיסים של החברות (המחירים שלהם בטווח של מה שציינתי). דווקא התחום הזה, של הכרטיסים עם הטעינה, הדרדר - והיום האופציות לתייר בישראל הן או מאוד יקרות או שהוא יסדר לעצמו מנוי (אם מגיע לחודש-חודשיים) או שיסתמך על מישהו מקומי שיסדר לו מנוי שלא משתמש בו כרגע.

se7en77

New member
בארץ אין כבר תוכניות משולבות בין מכשירים לתוכנית

ויש תוכניות קלות של 100 דקות , 100 מגה וכדומה שלהם ניתן להוסיף לבילת גלישה בסכום סימלי ( לפחות זה מה שעשיתי בזמנו ב-012 )
בארץ לותק אין משמעות , הדבר היחיד שמוריד את המחיר בארץ זה הטלפון שמקבלים מהחברה שמתנתקים ממנה ומקבלים הצעה יותר נמוכה.
לגבי כרטיסי חיוג יש צדק בדברייך , בגלל שהמחירים זולים אין כמעט משמעות לזה ולכן התיירים אוכלים אותה .
אכן במקומות אחרים הפריפייד הרבה יותר מפותח למרות שהמחירים לא כאלו שונים , כרטיס וחבילה בסיסית זה בסביבות 10 אירו שזה בסביבות 43 ש״ח ... לא כזה זול

einat162

New member
כרטיסי חיוג בסיסיים מתחילים ב 5.5 אירו

500 מגה גלישה+ 150 דקות בתוך אירופה+500 מסרונים.
לוותק אין משמעות- אבל כן יש "צ'ופרים" (כביכול) לפתות אותך ולקנות מכשיר דרכם. ספציפית ראיתי לא מזמן בפלאפון וסלקום.

se7en77

New member
את יכולה לקנות מכשיר דרך כל חברה

אבל אין תלות בין המכשיר לחבילה , זאת אומרת שאין הבדל במחיר בין לקוח פלאפון , סלקום או הוט מובייל שבאים לקנות מכשיר מפלאפון.
כרטיסי חיוג מיועדים לאוכלוסיות מסויימות ולא רלוונטים לעניין , הרי לא תחליפי כל יום מספר , אף תושב מקומי לא ייקנה מהפיצוציה כרטיס חיוג ( אלא אם הוא עובד זר /תייר / מאפיונר וכדומה )

einat162

New member
כן, אבל חברות מנסות לגרום לקנות דרכן עם הטבה בחבילה

ככה שתצטרף אליהם בנוסף לקנייה של המכשיר.
לגבי כרטיסי חיוג- גם האופציה היקרה (מאוד!) שקיימת בישראל- החבילה/סכום תקף לחודש מרגע ההפעלה. תתפלא, אבל לפני שנה וחצי עשיתי בדיקה עבורי (מצב מסויים שהייתי בו והייתי מעדיפה כרטיס זמני אם האופציה הייתה שפויה מבחינת מחיר).

se7en77

New member
אין כבר הטבות בחבילה , יותר מזה יצא חוק שמחייב

חברות סלולאר לתת את אותה ההטבה למי שבא עם אותו המכשיר אפילו שהוא נקנה בחוץ ולכן החברות מוכרות מכשירים לבד וחבילות לבד.
https://m.ynet.co.il/Articles/3797644

einat162

New member
אוקיי, אז זה אולי מוצג ככה. עדיין לגבי התמורה

למחיר וכיסוי מצבנו לא כזה נורא .

SicTransit

Active member
משרד התקשורת...

אחרי הנאמנות הגדולה לטובת הציבור שהפגין המנכ"ל הקודם פילבר, האובייקטיביות של משרד התקשורת מוטלת בספק גדול בעיני.
&nbsp
להערכתי יש סיכוי טוב מאד שעוד זמן לא רב נשמע שמר גרון עבר לעבוד באחת החברות הסלולריות.
&nbsp
בכלל, אם יש משהו שזקוק לשיפור מהיר זאת הרשת הקווית דווקא. כבר מזמן קו במהירות 100M היה אמור להיות זול וזמין לכל דורש.

BBBAAABBB

New member
פריסת רשתות דור 4 בישראל היא על הפנים.

באזור י-ם רשת דור 4 של הוטמובייל עובד רק במרחב הפתוח.
ברגע שנכנסים למבנה סגור הטלפון מעביר את עצמו מיידית לדור 3.
מהירות תעבורת הנתונים בדור 3/4 פשוט מביכה.

בדיקת מהירות שערכתי עם המכשיר שלי:
הוטמובייל רשת דור 4 = מהירות הורדה 30MBPS מהירות עליה 2MBPS.
הוטמובייל רשת דור 3 = מהירות הורדה 8MBPS מהירות עליה 0.8MBPS.

einat162

New member
נתונים אובייקטיביים מול חוויות משתמש-

לא חשוב לי שזה יקרא דור 4 או דור 3, מה שחשוב לי שמה שאני רוצה יעבוד בצורה טובה.
אז כן, יש מדדים אובייקטיביים- ולפיהם אנחנו פחות מכל העולם כי אין לנו כי את הרשת הכי מהירה והכי חדשה, וזה בסדר גמור לשאוף ליותר- אבל להגיד שהמצב בארץ "ממש נורא", לא מסכימה, וזאת דעה סובקייטבית . אני יודעת שכשאני בחו"ל ומה שאני רוצה (אינטרנט, רדיו אינטרנטי, אפליקציות) לא עובד זמנית כי אני בלי קליטה סלולרית בכלל/ דאטה - זה מבאס.

למעלה