Xiaomi - האם קריטי לרכוש מיבואן רשמי?

44myProject

New member
Xiaomi - האם קריטי לרכוש מיבואן רשמי?

מתכנן לרכוש Xiaomi Mi A2 64GB.
האם קריטי לרכוש מיבואן רשמי? - יש פער של כמעט 50%(!) במחיר לעומת יבוא מקביל.

חוות דעת על היבואן הרישמי המילטון מלקוח שרכש MI A1 64/4...

Roni:
ממליצה שלא לקנות מהיבואן הרישמי המילטון!
אני השקעתי 400 ש"ח נוספים בכדי שהפאלפון שרכשתי יהיה של היבואן הרישמי.
כשהתבררו כמה תקלות במכשיר וביקשתי להעביר את זה ליבואן לטיפול, התברר לי שלמעשה להמילטון יש מעבדה אחת במודיעין ושבערים אחרות יש תחנת איסוף בלבד (חנויות אקראיות ללא זיקה לפאלפונים), אם בכלל. המילטון מתחייבים להחזיר את המכשיר ממועד האיסוף תוך עשרה ימי עסקים ולא נותנים פאלפון חלופי או כל פתרון זמני.
בתחנת האיסוף ביקשו ממני לתאר את התקלה שנרשמת על דף קטן של קבלה מפנקס וללא מקום לפירוט. גם כשהפאלפון היה אצל היבואן הם לא יצרו איתי קשר בכדי לברר את מהות התקלה שנרשמה ועשו טיפול מאוד כללי ללא ניסיון להבין מה בדיוק הבעיה. בדוח טכנאי שקיבלתי כשחזר המכשיר לתחנת האיסוף התברר שהבעיות "שתוקנו" לא היו כמעט קשורות לתקלות שבשלן שמתי את המכשיר לתיקון.
יותר מכך, המגן של הפאלפון חזר שבור ועם חריטות חזקות. כשהתקשרתי להמילטון הם אמרו לי ש"אביזרים לא באחריות". כשהסברתי להם שהם אלו שגרמו את הנזק, הם חזרו על המשפט ואמרו שלא הייתי צריכה לשלוח לתיקון עם המגן. כשביקשתי להבין למה לא אומרים את זה בתחנת האיסוף, הם אומרים שאלו סתם חנויות לא קשורות. זריקת אחריות אבסולוטית. בקשה לדבר עם מנהל לא נענתה.
לאחר הניסיון שלי עם המילטון, ממליצה להימנע ! אין סיבה להשקיע את הסכום הנוסף, לא רק שלא מתקנים אלא גם הורסים וזורקים אחריות.
https://www.zap.co.il/ratemodel.aspx?modelid=952947

44myProject

New member
תודה על המענה. מלבד העובדה שהם נותנים שנתיים אחריות לעומת

שנה ביבוא מקביל מנסיונך באמת לא ניראה ששווה לשלם עוד 50% משווי הטלפון עבור זאת.

z1george

Member
מנהל
לגבי מכשירי אנדרואיד ONE - כמו A1 A2 A2lite

באלה המכשירים ביבוא מקביל זהים למכשירים ביבוא רשמי
לגבי הבטחה ל5 שנות אחריות רוב ה"שנים" זו אחריות לתוכנה בלבד
לפיכך התשובה ברורה.

איך בעצם הולך הנושא של תשלום המע"מ בהזמנה מסין מאליאקספרס?

למי אני משלם?

צריך לבוא פיזית ולהוציא את החבילה?

k-don

Well-known member
קודם כל תלוי איך החבילה נשלחה, בדואר רגיל או בחברת שילוח.

אם בדואר רגיך תקבל הודעה מהדואר להגיע ולהביא את החשבונית כדי שידעו כמה לחייב אותך במעמ.
כשתגיע לשם, תשלם את המעמ ותקבל את החבילה.
בפועל אפשר לשלוח את החשבונית בפקס, והחבילה תגיע לאחר מספר ימים עם סכום שצריך לשלם כדי לשחרר אותה.

תודה. חשבונית, זה החשבונית קניה , שאני מקבל במייל מהאינטרנט?

ואיפה זה יוצא שצריך להגיע? כי אנשים עובדים...

ואיך משלמים להם שם?

k-don

Well-known member
באזור הצפון שלחו אותנו לסניף הדואר המרכזי בחיפה.

החשבונית זה מה שקיבלת במייל.
אנחנו שילמנו במזומן

k-don

Well-known member
(כמדומני) שעל ציוד סלולרי מוטל רק מע"מ מעל 75$

44myProject

New member
בודק זאת כל הזמן במיוחד בימים אלו של מבצעים -

הפרש מחירים לפני מכס ומע"מ פחות מ-100 ש"ח כרגע.
לא שווה את הסיכון של תפיסה במכס ולקנות ללא אחריות בכלל.

לא, בכלל לא קריטי

אחריות היבואן לא שווה גרוש, במעבדות יתנערו ממנה ב-90% מהמקרים ("קורוזיה, שמורוזיה, לא זה במסגרת האחריות" וכו')
&nbsp
שלא ירמו אותך ויגידו כי העברית קיימת כביכול רק אצל היבואן, זה בולשיט.
&nbsp
בקיצור, תקנה באינטרנט או אצל יבואן מקביל, ואל תשכח לקנות מגן מסך בדולר או שניים

ישראבלוף

העברית קיימת בכל מכשיר נתון של שיאומי שבא עם רום גלובלי, כנ''ל עדכונים.

SicTransit

Active member
סליחה על השאלה הנאיבית

מכשיר שאני קונה בסין (נניח מעלי הזריז) ויש בו רום גלובלי מגיע כבר עם עברית ואני לא צריך לטפל בכלל בבעיה הזאת?
&nbsp
יש לי נסיון רע מאד עם כל מיני מכשירים (לא טלפונים) שכביכול היה אמור להיות קל מאד לקנפג אותם כך שיעבדו עבורי, והתברר שלפחות בכל מה שנוגע אלי "קל מאד" פירושו כמה ימים של קללות ותסכול, שבסופם אני מתייאש וטומן את המכשיר באיזה ארון אפל. האחרון שהעביר אותי את התלאה הזאת הוא ראוטר שהומלץ בפורום "רשתות פס רחב" שרציתי להשתמש בו בתור רפיטר, מה שהיה אמור להיות פשוט.

אתה צודק במקרה של מכשירים סיניים ממש זולים

מתוצרת Doogee וכיוצא באלה, שעולים 50-70 דולר ודורשים החלפת רום, כי הרום סטוק עשוי להכיל נוזקות ווירוסים. אבל מכשירי שיאומי הם סיפור הרבה יותר בטוח: אם כתוב Global ROM, זה אכן מגיע עם עברית מלאה, ולמעשה, המכשיר מוכן לפעולה בלי קנפוג כלשהו.

למעלה