קניית מודם סלולארי (שמתחבר לרשת באמצעות כרטיס סים)

eyalno10

New member
קניית מודם סלולארי (שמתחבר לרשת באמצעות כרטיס סים)

שאלות
האם מוכר לכם מודם מומלץ?
ממה שאני יודע יש שנראה כמו דיסק און קי שמתחבר דרך ה - USB
ויש שמשמש גם כראוטר?
האם צריך תוכנת התחברות לרשת הספציפית (רשת הכוונה מפעילי הסלולאר) ?
האם כדאי לחפש באתרי קניות בחו"ל (כדאי מבחינת התאימות וההתחברות לרשת סלולארית בארץ)
בתודה מראש

enigo

New member
מה אתה צריך? הוט ספוט או מודם סלולרי?

הראשון שימושי מאוד בטיולים בחו"ל או כשיש מספר לפטופים שצריך לחבר לרשת בו זמנית. הוא יוצר רשת וואיפיי שאליה אפשר להתחבר מכל מכשיר מתאים. השני מתחבר, כמו שאמרת, דרך USB ומאפשר קשר ישיר בין המכשיר שמחובר אליו לרשת הסלולרית.

eyalno10

New member
מה אני צריך? מתלבט בין שניהם

אני מתלבט בין שניהם ולכן שאלתי על שתי האפשרויות

eladts

New member
יש גם אפשרות שלישית

להשתמש בסמארטפון שמן הסתם ישד לך כדי לחבר מחשב לאינטרנט באופן קווי או אלחוטי. זו האפשרות הזולה ביותר כי אין צורך במכשיר נוסף או בקו נפרד וברוב המקרים היא מספיקה בהחלט.

eyalno10

New member
איך מחברים באמצעות כבל

האופציה של הטלפון מוכרת (לא יודע איך מתחברים דרך הכבל, האם יש קישור להסבר) אבל העדפתי חיבור בנפרד:
א. כדי לא לצרוך את החבילה בטלפון
ב. בעיקר לא לרוקן את הסוללה שידוע שזו אחת מנקודות התורפה של הטלפונים

trilliane

Well-known member
מנהל
חיבור רגיל בכבל נתונים (לרוב כבל הטעינה הוא גם וגם)

יש אפשרות שצריך להפעיל בטלפון וזהו. פשוט מאוד.
מבחינת הסוללה זו דווקא לא בעיה, מאחר שכבל הנתונים הוא גם כבל טעינה, כאמור... כך שהטלפון מחובר למחשב והוא למעשה נטען כל הזמן (ולכן אם כבר הבעיה הפוכה).

BobboVilla

New member
מה אתה צריך רק אתה יודע

בגדול, אם המכשיר ישמש רק מחשב אחד, קנה דונגל USB. מצד שני, אם המכשיר אמור לשמש מספר מכשירים, ו/או סמארטפונים/טאבלטים, קח ראוטר אלחוטי.

eyalno10

New member
נכון שמה שאני צריך רק אני יודע אבל ביקשתי המלצות על האפשרוי

נכון שמה שאני צריך רק אני יודע
אבל שאלתי האם יש מוצרים מומליצים מכל אפשרות שציינתי
כמו כן, אם קונים בחול , האם נדרש משהו מיוחד כדי להחבר לרשת הסלולר שבכרטיס הסים שלה אשתמש

BobboVilla

New member
אם קונים בחו"ל צריך לוודא שהמכשיר פתוח לסים זר

ושהתדרים מתאימים לתדרים בארץ (או בכל מדינה אחרת שבה תרצה להשתמש במכשיר).
&nbsp
כאשר מדובר על מכשיר שהוא Mobile Hotspot אז לא צריך דרייברים, אלא המכשיר מייצר רשת אלחוטית לכל דבר, שהמכשירים השונים מתחברים אליה. אם מדובר על דונגל שמתחבר למכשיר, אז לרוב הוא יגיע עם תוכנת ההתקנה עליו, ויתקין אוטומטית כאשר תחבר אותו למחשב. את הגדרות נקודת הגישה של המפעילה הסלולרית צריך לקבל מהמפעילה עצמה.
&nbsp
לגבי מוצרים, אין לי המלצות. יש לי מכשיר בן כמה שנים של חברה שכבר לא נמצאת בתחום הזה, אבל יש הרבה מוצרים טובים של חברות סיניות כמו וואווי או ZTE.

eyalno10

New member
אם קונים בחו"ל צריך לוודא שהמכשיר פתוח לסים זר

תודה
אם רשום Unlocked
זה יכול לספק אותי?
&nbsp

enigo

New member
השימוש שונה - תגדיר מה הצורך, ואז התשובה תהיה ברורה.

אבי לב50

New member
אני קניתי בשנתיים האחרונות שני מודמים סלולריים

ראשית זה יותר מומלץ לדעתי האישית מאשר שימוש בטלפון כראוטר, אלא אם כן מדובר בטלפון חזק עם סוללה חזקה, כי הסוללה תגמר די מהר במצב שהציעו כאפשרות השלישית.

הסיבה שקניתי שני מכשירים היא כי קודם כל קניתי בשבילי מכשיר כזה:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr...C0.H0.XZMI+MF855.TRS0&_nkw=ZMI+MF855&_sacat=0

לאחר זמן מה הבת שלי נזקקה למכשיר כזה ולא מצאתי אותו בכלל ברשת, ולכן קניתי לה משהו אחר, כזה:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fr....TRS0&_nkw=ZTE+MF920+Mobile+Hotspot+&_sacat=0

מכיוון שהמוכרים שמהם קניתי את שני הראוטרים כבר לא מוכרים אותם נתתי לך קישורים כלליים לשני המוצרים באיביי על מנת שתוכל לבחור מה מתאים לך.
כמובן שתוכל לחפש גם באתרים אחרים ואצל מוכרים אחרים ולא רק באיביי.

לדעתי ומנסיוני שני המכשירים מצויינים.
כמובן שיש גם סוגים אחרים, הבאתי רק את הניסיון שלי.

eyalno10

New member
לגבי המודמים שקנית - האם נדרש משהו מיוחד כדי להתחבר לרשת?

א. תודה,
ב. האם מספיק לשים את הכרטיס סים ולהתחבר מהמחשב לראוטר כמו שמתחברים לכל ראוטר או צריך משהו נוסף?
ג. איך הסוללות במוצרים שציינת?
&nbsp

אבי לב50

New member
מכניסים את הסים לראוטר

ובמקרים של שני המכשירים הנ"ל לא היה צריך לעשות שום הגדרות, המכשירים זיהו מיד את הרשת הסלולרית והתחברו.
&nbsp
הסוללה במכשיר ZMI חזקה ומשמשת גם כמטען חיצוני, אבל אני לא משתמש בו כמטען חיצוני אלא רק כראוטר. בדרך כלל זה מספיק ליום שלם.
הסוללה במכשיר השני קטנה יותר ומספיקה לפחות זמן, אך תמיד יש לבת שלי שני מטענים חיצוניים כך שזה לא משנה לה כל כך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין שום בעיה עם הסוללה, מחברים את הטלפון למחשב בכבל

וכך מעבר הנתונים מהיר יותר והטלפון בטעינה כל זמן שהוא מחובר.

אם זקוקים לחיבור קבוע למחשב זה לא נוח ועדיף לקנות דונגל או נתב ייעודי, אבל לחיבור מזדמן מדי פעם (למשל ברכבת; ה-WiFi שלהם על הפנים) זה ממש נוח, מניסיון.

למעלה