כרטיס זכרון מיקרו SD

ofir325

New member
כרטיס זכרון מיקרו SD

שלום
אני מעוניין לרכוש כרטיס זכרון לאחסון נוסף עבור הבת שלי
המכשיר שלה הוא Ulefone Be Pure Lite
האם כל כרטיס מיקרו SD יתאים? או שלכל מכשיר יש מגבלה עד כמה נפח ניתן להרחיב אותו? לא מצאתי מידע לגבי זה באופן כללי וכן ספציפית לגבי המכשיר הזה .
אשמח למידע בעניין הזה ובנוסף אם יש המלצות.

תודה::))

enigo

New member
לכל מכשיר יש מגבלה משלו. כמעט כולם היום מקבלים 32GB וגם 64GB

בלי בעיה. חלק מהמכשירים יודעים לקבל גם 128GB.

trilliane

Well-known member
מנהל
במכשירים החדשים הסטנדרט הוא כבר 256GB ולא רק במכשירי דגל

(למשל בסדרות A ו-J של סמסונג, לפחות אלה מהשנה האחרונה).

BobboVilla

New member
התקן הוא 64 ג'יגה עד 2 טרה

כך שגם איפה שכתוב "עד 64 ג'יגה" זה לא אומר שהמכשיר לא ידע לקרוא כרטיס של 256 ג'יגה. או 400 ג'יגה, לצורך העניין - https://www.amazon.com/dp/B074RNRM2B/ref=twister_B074PKFVV3?_encoding=UTF8&psc=1
.

enigo

New member
יצא לי לראות לא מעט מפרטים שבהם זה עדיין מוגבל ל-64 או 128

אבל באמת שאני לא מתיימר להיות בעל מידע מלא בנושא.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה היה בסמסונג הבסיסי שלי ב-2013. כיום הם כבר מזמן לא שם

מפתיע שחברות אחרות משתרכות מאחור...

trilliane

Well-known member
מנהל
לדעתי לא; סביר יותר כי רוב החברות מעדיפות לחסוך...

אחרי כמה שנים וטיול לחו"ל הכרטיס הנוכחי שלי כבר כמעט מלא, ואני לא מהמצלמים כל מה שזז, ובטלפון הישן הייתה לי מצלמה די פשוטה שלא שמרה תמונות באיכות גבוהה, ואני דווקא מאלה שמוחקים חומר לא נחוץ וכמעט לא מצלמת סרטוני וידאו...
&nbsp
אין לי ספק שאנשים שמטיילים הרבה / מתעדים כל פיפס בחיי הילדים (בפרט אם יש להם מצלמה איכותית במכשיר) יגמרו כרטיס כזה הרבה יותר מהר, כך שאני לא מסכימה עם ההנחה.
&nbsp
ואומנם גיביתי למחשב את כל התמונות, אבל שמרתי את רובן גם בכרטיס וטוב שכך, כי בדיוק נפל לי המחשב ונדפק הכונן הקשיח, ונראה כמה יצליחו לשחזר ממנו...

enigo

New member
לא יודע. ראיתי בטאבלטים (פשוט קניתי אחד לא מזמן) שאין שום

קשר ברור בין גודל הכרטיס המקסימאלי לשאר המפרט. נראה לי עניין חצי שרירותי.
וכדי למלא 32GB של כרטיס צריך סדר גודל של 6000-8000 תמונות (תלוי במצלמה, כמובן). זה הרבה מאוד שנים של צילום של אדם נורמלי.

BobboVilla

New member
זה כנראה כי החליטו ללכת על תקן "אחד אחורה", שהוא עד 32 ג'יגה

אבל בכרטיס זיכרון של טלפון, בניגוד לזה של מצלמה, יש עוד כל מיני דברים שנכנסים. למשל אצלי במכשיר יש כרטיס של 32 ג'יגה, אני כמעט ולא מצלם איתו, ולמרות זאת תפוס לי בערך 17 ג'יגה - מידע של אפליקציות, קבצים שהורדתי, גיבויים למיניהם וכו'.

trilliane

Well-known member
מנהל
אנשים מצלמים גם בווידאו, יוצרים גיפים מונפשים, מקליטים קול

במקרה שלי יש גם קובצי שמע בכרטיס, מוזיקה להאזנה, פודקאסטים (אם כי זה חלק קטן מאוד ממנו). זה באמת לא עד כדי כך קשה למלא ולא נדרשות שנים של צילום. כמו כן צריך לזכור ש-32GB זה בפועל יותר 29.5 (לא זוכרת כבר למה).
&nbsp
כאמור, אני הצלחתי למלא את הכרטיס אחרי 4 שנים, אבל זה (בעיקר) עם צילומים באיכות נמוכה, כמעט בלי וידאו, הרבה מחיקות ובלי גיבויים בכלל. מרגע שהחלפתי מכשיר, עכשיו במצלמה הנוכחית הוא שומר קבצים הרבה יותר גדולים, ואחרי טיול בחו"ל + כמה סרטוני וידאו בהופעה, נגמר לי המקום ונאלצתי להתחיל למחוק.

BobboVilla

New member
ההבדל הוא כי מוכרים לך בבסיס 1000, אבל המחשב סופר בבסיס 1024

כלומר מוכרים לך 32 "ג'יגה בייטים", אבל בעצם מתכוונים ל-32 "מיליארד בייטים". "32 ג'יגה" זה בעצם 34359738368 בייטים, או בערך 34.36 "ג'יגה בייטים".

YosMan1

New member
32/1.024/1.024/1.024=29.80. מחלקת השיווק סופרת עשרוני כאשר

מערכת ההפעלה עובדת על בינארי (בסיס 2)

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, ידוע; לא זכרתי את ההסבר, בובו הזכיר, הכול בסדר

למעלה