גלקסי 5 מיני, ניתוקים של קו/אינטרנט והאם יש קשר לעדכון גירסה

daniel22001

New member
גלקסי 5 מיני, ניתוקים של קו/אינטרנט והאם יש קשר לעדכון גירסה

שלום

מכשיר Samsung Galaxy S5 Mini SM-G800F. כבר תקופה שעושה לי בעיות.
האינטרנט מתנתק לי (מבלי שאני מודע לכך, לפעמים רק אחרי שעות אני שם לב שאני מנותק), לפעמים זה מלווה גם בכך שאין אפשרות לקבל ולהוציא שיחות (מי שמתקשר אלי מקבל הודעה שהמנוי אינו זמין) לפעמים רק ניתוק אינטרנט.
לפעמים זה חוזר לאחר שאני מנסה כמה פעמים להוציא שיחה, ולפעמים רק לאחר כיבוי והפעלה מחדש של המכשיר.
מבחינת תדירות, אין לזה כללים, לפעמים כמה פעמים ביום, לפעמים יש ימים שהכל עובר בסדר.
בזמן שהאינטרנט מנותק, זה זולל לי את הסוללה.
זה לא קורה דווקא כשאני נמצא במקום מסויים.
פניתי לחברת הסלולר, מבחינתם הכל תקין, ובכל זאת בוצע רענון. לאחר מכן החלפתי סים (של אותה חברה), הבעיה נותרה. עשיתי איפוס למכשיר, יומיים זה עבד תקין, ושוב התחילו בעיות.
טכנאי מעבדה אמר לי בטלפון (לאחר ששאל מה הגירסה שיש לי) שצריך לעדכן תוכנה, ולבצע תיקון לרשת (שעתיים עבודה ועלות 200 ש"ח).

האם לפי התיאור לעיל, ניתן להסיק האם מדובר בבעיית חומרה או תוכנה? ומה זה תיקון לרשת?
לגבי עדכון תוכנה לחצתי על עדכון מערכת, ומופיע לי "המערכת שלך מעודכנת".
הגירסה שיש לי זה 4.4.2 . האם זו אכן הגירסה העדכנית למכשיר שלי?

מצ"ב צילום מסך עם כל הפרטים.

BobboVilla

New member
אם החלפת סים, יכול להיות שהבעיה היא בתושבת הסים עצמה

אני לא יודע כמה עולה להחליף, אבל 200 ש"ח נשמע סביר. לא שאני יודע מה זה "תיקון לרשת", אבל שיהיה.
&nbsp
כל הבעיות שאתה מתאר נשמעות כמו בעיות של קליטה. זלילת סוללה מוגברת יכולה לנבוע מכך שהמכשיר מתאמץ למצוא רשת סלולרית.
&nbsp
מבחינת גירסת התוכנה, יש לך מה שנקרא רום (ROM) "מבושל", כלומר גירסא לא רשמית של מערכת ההפעלה, שנצרבה על ידי החנות כדי שיהיה לך ממשק משתמש בעברית. שים לב לנתון תחת "מספר גירסת Build" - השם avicohh זה שם משתמש של מישהו שעושה רומים כאלה. לא שיש משהו בעייתי בכך, אבל קשה לי להאמין ש-4.4.2 זו הגירסא הרשמית האחרונה שיצאה למכשיר שלך.
&nbsp
אם הטכנאי אמין (אתה מכיר ו/או קיבלת המלצות) אז זה נראה לי סכום סביר.

daniel22001

New member
איך אפשר לדעת אם ישנה בעיה בתושבת הסים?

היי

ה-200 ש"ח שטכנאי המעבדה רוצה, זה לא על תיקון פיזי. לדעתו מה שצריך זה עדכון גירסה וכן תיקון רשת (גם אני לא הבנתי מה זה), ועל זה ה-200 ש"ח.
הנושא של תושבת הסים לא עלה בכלל.
אכן נשמע מוזר שהגירסה שקיבלתי איתה את המכשיר לא שודרגה.
אני מבין שזה לא מקורי אלא רום של מישהי (כך קיבלתי את זה בחנות, בכדי שיהיה בעברית) אבל איך זה שכשאני מנסה לעדכן תוכנה, הוא כן מראה שהוא כביכול בודק, ומיד נותן תוצאה שזה מעודכן? איך הוא בודק את זה? מול סמסונג?

הגיוני שעדכון גירסה, ומה שהוא קורא לו "תיקון רשת", יפתור את הבעיה המתוארת לעיל?

תודה

BobboVilla

New member
"תיקון רשת" זה מה שעושים כשמתחילים להיכנס יתושים הביתה

יכול להיות שיש מאחורי זה פעולה טכנית, אבל באותה מידה זה יכול להיות גם שהוא נכנס בהגדרות לחיפוש רשתות ועושה חיפוש ידני.
&nbsp
איך יודעים אם תושבת הסים תקולה? מחליפים סימים עם מכשיר אחר שעובד, ורואים האם הסים התקין לא עובד במכשיר שלך, ומנגד שהסים שלך עובד במכשיר אחר. זה רכיב קטן מדי בשביל שאפשר לעשות לו הרבה בדיקות מעבר לכך.
&nbsp
בדיקת עדכונים תמיד נעשית כבחינה של הגירסא הקיימת מול גירסאות אחרות. במקרה שלך, מכיוון שהגירסא הקיימת היא לא של סמסונג, היא לא מזוהה בתור גירסא שיש לה עדכונים.
&nbsp
באופן אישי לא נראה לי סביר שבעיות קליטה כאלה, שלא היו מרגע רכישת המכשיר (בהנחה שזה אכן המצב), יכולות להיפתר על ידי עידכון תוכנה, אבל לא הייתי פוסל את זה לחלוטין. בכל מקרה, אם מדובר רק בעידכון תוכנה, 200 ש"ח זה קצת גבוה. לאחרונה אני שילמתי פחות (אחרי "הנחת חברים ובני משפחה") על מכשיר שהוא פחות נפוץ, כדי לטפל בתקלה יותר מורכבת.

daniel22001

New member
"תיקון רשת" מהסוג הזה אני יודע לעשות לבד:) והמשך לשאלה

גם אני לא הבנתי למה הוא התכוון.
הוא אמר שלא מדובר במשהו שקשור לחומרה עצמה, אלא בתוכנה אבל עם קופסאות (לא ממש הבנתי, אלא אם הוא מתכוון לקופסאות עם החוטים שמחברים למחשב)

לגבי החלפת סימים, כרגע אין לי מכשיר חלופי בשביל לבדוק, אבל בקרוב יהיה לי, ואוכל לבדוק.

עוד דבר מעניין.
שמתי לב שהניתוקים והתקלות זה רק כשאופציית ה- Wi-Fi במכשיר כבויה. אבל כשאני מדליק את זה, אין לי תקלות, אין לי זלילה של סוללה. וכמדומני שזה תקין גם כשאני לא בבית או בסביבת רשתות.

זה מצביע על כיוון כלשהו?

תודה

BobboVilla

New member
אם זלילת הסוללה קטנה כאשר אתה מחובר לרשת אלחוטית

אז זה הגיוני - המכשיר מתאמץ הרבה פחות להתחבר לרשת בשביל אינטרנט, כי יש מקור אחר לצורך כך. אבל אם זה קורה רק בגלל שה-WiFi דלוק זה נראה לי מוזר, ואין לי הסבר למה זה קורה.
&nbsp
בלי קשר, יש לך מכשיר בן שנתיים-שלוש, ועוד של סמסונג (כלומר עם הרבה מאוד אפליקציות ושירותים מיותרים), כך שיכול להיות שמדובר "סתם" בעייפות החומר, ואולי איפוס של המכשיר (כלומר מחיקת כל האפליקציות והמידע) יפתרו את הבעיה, לפחות לעוד כמה חודשים/שנה. כמובן שאם אתה בוחר לעשות איפוס אז חשוב מאוד לגבות את הכל - תמונות, סמסים, וואטסאפ, אולי נתוני אפליקציות אם זה חשוב, וכו'.

daniel22001

New member
כמובן שעשיתי גם איפוס, אך גם זה לא עזר

לאחר שהחלפתי סים ולא עזר, ולאחר שחברת הסוללר עשו רענון, ביצעתי איפוס (לאחר גיבוי), אך גם זה לא עזר, לאחר יומיים הבעיות חזרו.

אם יש בעיה במכשיר או בגירסה, מדוע אין לי בעיות בקו כאשר ה-WiFi מופעל?
כאמור לעיל, הבעיה היא לא רק באינטרנט, אלא בחלק מהזמן גם אין לי שיחות יוצאות ונכנסות, עד שאני מנסה כמה פעמים להוציא שיחה או לפעמים רק לאחר כיבוי והדלקה של המכשיר.

וזה נכון גם במצב שאני מפעיל את האופציה של ה-WiFi, אבל מסתובב ונוסע ואין חיבור לרשתות, ועדיין הכל עובד בסדר.

תודה

blzvi

Active member
הטכנאי יקרא לזה קוקוריקו

אתה לא תדע ,אבל הוא יחליף את תושבת הסים.
אין קשר לעידכון גירסה .
אפשר לתקן לבד אם תקנה תושבת סים ותפרק את המכשיר ,יש ודאי מדריכים ב youtube.
כתשלום לטכנאי זה סביר.

daniel22001

New member
זה בדיוק העניין, שהוא בכלל לא מדבר על החלפת תושבת

אלא על תיקון ברמת התוכנה.
האופציה שאולי הבעיה בתושבת הסים לא עלתה בכלל מבחינתו.

אם הבעיה היא תושבת הסים, אשמח לקנות ולהחליף לבד.
יש לך מושג היכן ניתן להזמין חלק כזה שמתאים למכשיר שלי במידה ואכן זו הבעיה?

תודה

daniel22001

New member
רק מהעודף אפשר להיות עשיר (שאלת המשך)

:)

תודה ידידי

לגבי פירוק והרכבה, כבר פירקתי והרכבתי והחלפתי כמה דברים במחשבים ניידים וכן בסלולרי, כך שמאמין שבעזרת יוטיוב אצליח.

לידע כללי, איך הגעת לרכיב הזה באיביי?
מה הדרך לבצע חיפוש לרכיב כזה למשל?
והאם אפשר למצוא את הרכיז הזה מקורי של סמסונג?

שוב תודה

blzvi

Active member
מחפש ב eBay

SAMSUNG GALAXY S5 MINI sim holder
לא חושב שיש בנמצא סמסונג מקורי ,ובכלל הטלפון זה אוסף רכיבים מיצרנים שונים

feedingsys

New member
הגירסה העדכנית למכשירך היא 6.0.1

כמו שכבר אמרו כאן מכשירך עם רום שמישהו בישל עבור
מישהו ללא אפשרות לעדכן דרך הרשת.
עם כמות העדכונים שחסרה למכשירך לא מפתיע שהוא מקרטע.
עדכון רום כזה יכול להתבצע ידנית בלבד על ידך או במעבדה שמבינה.

daniel22001

New member
תודה על המידע. ושאלה לי אליך

כשקניתי את המכשיר היה לי חשוב העניין של העדכונים דרך המכשיר ׁׁ(OTA) ושאלתי על זה, וענו לי במפורש שיש אופציה לעדכן בדיוק כמו במכשירים של היבואן הרשמי.
מסתבר ששקרו והטעו אותי. אבל אין מה לעשות כעת לגבי זה.

כתבת שעדכון רום כזה יכול להתבצע ידנית על ידי. איך אני יכול לבצע עדכון רום בעצמי? ומה יהיה לגבי העברית?

ומדוע אם חסר לי כמות עדכונים, זה גורם למכשיר לקרטע? במה זה שונה מהתקופה שהמכשיר היה חדש ועבד הכל בסדר?
אני מבין שהעדכונים אמורים לשפר או לתקן באגים, אבל למה צריך להיות תקלות שלא היו בהתחלה אם לא מעדכנים?

תודה רבה

בוקר טוב , קצת סדר

לפני שמתחילים עם איפוסים , תיקונים ורומים , עשה את הבדיקה הראשונית וההכרחית - נסה את הסים במכשיר אחר . אם שם הכל תקין , על פניו יש לך בעיה בתושבת הסים . אם לא נגעת מימיך בקרביים של מכשיר סלולרי הייתי ממליץ לשלם למעבדה שיעשו זאת עבורך .
כמו שכבר אמר בובו יש לך סמסונג . זה אומר שאחרי פרק זמן לא ארוך מידי ( בד"כ גג שנה ) המכשיר "יתעייף" ויפגין ירידה חזקה מאד במוטיווציה .
"למה צריך להיות תקלות שלא היו בהתחלה אם לא מעדכנים? " בעיקר בזכות המשתמש . התקנת אפליקציות , הסרת אפליקציות , היו על המכשיר כלמיני אפליקציות מג'ויופות שהשאירו "חתימה" במערכת ההפעלה וכן הלאה והלאה .
כשהמכשיר יצא מהחברה חוץ מהג'אנק של היצרנית לא היה עליו כלום . עם הזמן הצטברה "שיכבה " של ג'יפה שמפריעה ותוקעת .
לגבי רומים . אין בעיה לעשות לבד . לפני הכל יש לגבות טוב טוב את המכשיר , מומלץ לשבת מול YOUTUBE ולראות הרבה סרטוני הדרכה ,וגם אז לעבוד מול מדריך טוב שתמצא ברשת .
* יש לקחת בחשבון שפיספוס בהתקנת רום עלול לייצר מצב שבו אתה נשאר עם מחזיק ניירות דקורטיבי ולא זול במקום מכשיר סלולרי .
בעיית העברית "יחודית" לחברות שהחליטו לדפוק את הלקוחות ( סמסונג , LG וחושב שגם מיצו ) כעיקרון העברית מובנית במערכת ההפעלה ,כך שברום לא רשמי לא תהייה בעיית עברית

daniel22001

New member
ה"עייפות" שלא המכשיר לא אמורה להיפתר לאחר איפוס?

כפי שכתבתי, ביצעתי איפוס למכשיר, ויומיים הוא עבד בסדר (גך כך הבעיות הן לא קבועות, לפעמים כמה פעמים ביום, לפעמים יום יומיים הכל עובר בסדר), ולאחר מכן שוב ניתוקים.
מבחינת עייפות המכשיר, לשדרוג הגירסה יש ייתרונות על פני האיפוס?

אכן המבחן הכי פשוט והכרחי, הוא לנסות את הסים במכשיר אחר. כרגע אין לי מכשיר, אבל יהיה לי בימים הקרובים, ואבצע את הניסוי הזה.

תודה רבה

נ.ב. את התקנת הרום, אם אלך על זה, לא אעשה את זה לבד, אלא במעבדה.

לפי מה שאתה כותב

מרגיש שהבעיה היא בעיית חומרה זה מתנהג כמו יש/אין מגע ..
לשידרוג גירסה ( ובמיוחד לרומים ה"מבושלים" יש יתרון גדול על איפוס מהמקום של מערכת הפעלה נקייה לחלוטין ללא טיפת ג'אנק של יצרן כזה או אחר . הפער בביצועים בד"כ די משמעותי

blzvi

Active member
אתה עדין ממשיך במנטרה

שחומרתית הכל בסדר רק בעיה של תוכנה

daniel22001

New member
כנראה לא הבנת נכון

אני בכלל לא בטוח שלא מדובר במשהו חומרתי (בכ"ז המכשיר נפל כמה פעמים במשך הזמן).
טכנאי מעבדה שדיברתי איתו בטלפון ותיארתי לו את הבעיה אמר שבוודאות מדובר בעניין של עדכון גירסה + "תיקון רשת" (ולשאלתי, אמר שמדובר בתיקון תוכנתי ולא החלפה של חלק).
מאחר ואני לא סומך עליו בעיניים עצומות, לא רציתי אליו לבצע את התיקון שהציע.

תודה

blzvi

Active member
שיטת הטלפון לא עובדת

אי אפשר לתקן באמצעות שיחת טלפון .
טכנאי יתיחס ברצינות רק כאשר המכשיר מונח לפניו .
לא סומך עליו? גש למישהו אחר ואל תכניס לו רעיונות לראש שכן הוא ינפח את המחיר.
רק תיאור התקלות.

למעלה