האם יש שירות השכמה לסלולארי?

trilliane

Well-known member
מנהל
התכוונת אולי לנוקיה 2120?
הראשון שנכנס לסלקום

אי אז באמצע שנות התשעים. אחריו הגיע 2120+ ואחריו 2160 (כולם נראו זהה כי אלה היו גרסאות של אותו דגם בשיפורים קלים).

trilliane

Well-known member
מנהל
למען האמת גם פלאפון שיווקה דגם של נוקיה ברשת האנלוגית שלה

לקראת סוף שנות התשעים (די בטוחה שזה היה אחרי סלקום; בהתחלה הם היו נאמנים שם למוטורולות) אבל אני כבר לא זוכרת את מספר הדגם.

eladts

New member
הטלפון הנייד ראשון שלי היה מוטורולה אלפא

ברשת פלאפון האנלוגית בשנת 1997. לפני כמה ימים הגיע הטלפון החדש שלי, מוטו x⁴. עברו 20 שנה ומוטורולה עדיין בשטח. נוקיה? לא כל כך.

trilliane

Well-known member
מנהל
נוקיה אכן סיפור עצוב... לא הסתגלו מהר לשינוי הפתאומי בשוק

מוטורולה בשוק כי הם חברו לאנדרואיד, ונוקיה ניסתה ללכת בכיוון אחר. בדיעבד לא הסתדר.

enigo

New member
נוקיה בשטח בדיוק באותה מידה שמוטורולה בשטח

בשני המקרים מיוצרים היום טלפונים עם השם הזה, בלי שום קשר לחברה שייצרה את הטלפונים ההם.
אם כי אכן מוטורולה מוכרת קצת יותר טלפונים כיום...

trilliane

Well-known member
מנהל
מיוצרים כיום טלפונים בשם נוקיה? מאז שמיקרוסופט קנתה אותם

הבנתי שכל הטלפונים הפכו להיות בשם מיקרוסופט.

BobboVilla

New member
זה היה עד לפני אי אלו חודשים

מאז נוקיה קיבלה בחזרה בעלות על השם שלה, והיא מכרה את הזכות להשתמש בו לחברה (פינית?) בשם HMD Global, שהוציאה כבר 5 או 6 מכשירי אנדרואיד, וגירסא "מחודשת" של הנוקיה 3310.

trilliane

Well-known member
מנהל
מעניין, אפילו בוויקיפדיה עוד לא עדכנו... על ה-3310 קראתי

ולא ממש קישרתי, זה נשמע לי סתם גימיק... (והביקורות די קטלו לו ת'צורה). גם לא הבנתי מה הקטע "לחדש" דווקא את הדגם הזה, לא זכור לי שהוא נחשב ל"קלאסי" במיוחד (לפחות לא בישראל) ובעיניי העיצוב שלו לא היה מהמוצלחים והתפעול פחות נוח (בגלל החיצים האלכסוניים בצד). מצד שני, למעט המחיר, זה נראה אחלה מכשיר לקנות לסבתא ואולי גם לילד קטן.
&nbsp
בתפיסה המנטלית שלי נוקיה = מכשירים עם כפתורים נוחים וממשק ידידותית, כך שמוזר לי לחשוב עליהם בתור סמרטפונים; איך האנדרואידים שלהם?

eladts

New member
במקרה של נוקיה אין באמת שום קשר

לעומת זאת מוטורלה נמכרה לגוגל ואח״כ ללנובו כחברה חיה, עם עובדים, מפעלי יצור ונכסי קניין רוחני. ההבדל בין מוטורולה ונוקיה הוא כמו ההבדל בין פרארי לבוגאטי.

enigo

New member
לא לגמרי מדויק - גוגל מכרה את מוטורולה בלי הקניין הרוחני

ומפעל זה דבר די חסר ערך מבחינת המהות של הטלפון.

eladts

New member
אם כבר להיות פדנטים

גוגל אכן מכרה את מוטורולה ללנובו ללא רוב הפטנטים, 2000 פטנטים כן היו כלולים בעיסקה. בנוסף גוגל נתנה ללנובו רשות להשתמש בכל הפטנטים של מוטורולה ובפטנטים נוספים שברשות גוגל. אני מניח שגוגל רצו להיות בטוחים שלנובו לא יצאו נגדם וישתמשו בפטנטים של מוטורולה כדי לסחוט אותם בסדנון עדות המיקרוספט. זה לא משנה את המהות שמוטורולה נמכרה כחברה חיה בעוד שנוקיה הנוכחית היא נסיון החיאה של פגר שכבר נקבר.

גם לאחותי היה כזה בזמנו והוא בהחלט היה טוב יותר מהמוטורולות
לי היה בתקופה ההיא אריקסון 318 או 388 .. לא זוכר בדיוק את המספר של הדגם , רק שהוא היה פיצקי ביחס לנוקיה ושקל פי שניים ממנה

trilliane

Well-known member
מנהל
שני הדגמים האלה היו ברשת סלקום... והיו הקטנים ביותר

(שקלו הרבה בעיקר בגלל הסוללה...) עד שהגיע מוטורולה סטאר-טק הנחשק (אאז"נ בפלאפון כבר היו כאלה קודם).

trilliane

Well-known member
מנהל
יש מצב; לא זכרתי שהצג היה כ"כ קטן

ואיזה פאנל מכוער... אפילו לא ידעתי שהיו צבעים, בישראל ראיתי רק שחורים.
&nbsp
נוקיה היו הברקה בתחום הטלפונים טרום אייפון. למעשה כל חיי היו לי נוקיות עד הסמסונג הראשון...

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, מחפירה במעמקי הזיכרון, ממש גירוד התחתית...

נדמה לי שהפלוס (2120) הכיל תכונה כלשהי שאפשרה למכשיר "לישון" במצב המתנה ותרמה לחיסכון בסוללה (משהו עם R?
).
&nbsp
ו-2160 כבר היה מסוגל לקבל מסרונים (אך עוד לא לשלוח). בהקשר זה נזכרתי שגם בתקופה שחלק מהמכשירים כבר ידעו לשלוח מסרונים בעצמם אפשר היה להתמסרר רק בתוך הרשת כי עבר זמן עד שסלקום ופלאפון הסדירו ביניהן את העניינים...

מורוש98

New member
אאל"ט, יש בהוט שירות השכמה...

מה שבטוח היה, כשהייתי מנויה שלהם לפני כמה שנים בודדות. כדאי לברר

Mor L

New member
תודה רבה, כבר ביררתי ואין אפשרות לסלולארי

יש רק לקו הביתי של הוט שירות השכמה
וגם לקו הביתי של בזק יש שירות השמכה
&nbsp
אבל אין לי קו ביתי בבית, רק 2 נוקיות...

למעלה