שאלה לגבי המעבר לשעון חורף

שאלה לגבי המעבר לשעון חורף יש לי מכשיר LG G4 BEAT עם אנדרואיד 5.1.1
מוגדר לי שעון ישראל GMT+3
לא מסומן לי קבלת שעון + אזור זמן מהמפעילה
אני צריך לשנות משהו או שזה יספיק בשביל שהשעון יתחלף לבד בזמן ?

אם לא היה לי הסעות של הילד לבצפר לא היה כ"כ אכפת לי מתי זה יצלצל

binon

New member
זה לא קשור למפעילה
זה יותר קשור לאיזור זמן אוטומטי.
שני דברים:
1. שעון חורף פחות קריטי, מקסימום תקום שעה קודם.
2. לפני שאתה הולך לישון שים טיימר. אם הלכת לישון ב 12 ואתה צריך לקום ב6 שים טיימר שיצפצף אחרי 6 שעות ואז תהיה בטוח שהוא יצפצף בזמן.

binon

New member
הטיימר קשור לשעון חורף?
אם אני לא טועה אתה לא קובע שעת סיום בטיימר אלא מגדיר לו לספור 6 שעות (או כמה שאתה רוצה)

k-don

Well-known member
הטיימר לא אבל שעת ההשכמה כן. אם ב 12:00 רצית לקום ב 6:00 זה 7 שעות הפרש (בגלל שעון חורף)

BobboVilla

New member
נראה לי שבאנדרואיד 5 כבר לא אמורה להיות בעיה
אבל אתה יכול לבדוק. שים עכשיו תזכורת לשעה 8 (או כל שעה אחרת), ותראה מה קופץ לך מבחינת "התראה נקבעה לעוד _ שעות".

G Gabi

Member
כל שעה אחרת? מעניין. גם 01:30

אגב, כמדומני שהחל מ-4.4 העניין עובד בצורה תקינה.

G Gabi

Member
ייתכן אפילו החל מ-4.3...
משעמם לי עכשיו, אז, נדדתי לי למקורות מידע.
חוק קביעת הזמן תוקן בתאריך 08.07.2013 (פורסם ברשומות בתאריך 11.07.2013 - קישור ל-pdf מאתר הכנסת, http://fs.knesset.gov.il//19/law/19_lsr_301579.pdf )

עפ"י המידע המופיע בויקיפדיה (קישור - https://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history ), תאריכי שחרור לגרסאות אנדרואיד:
4.3 - בתאריך 24/07/2013
4.3.1 - בתאריך 03/10/2013
4.4 - בתאריך 31/10/2013

מדיונים שהיו בעבר בפורום כלשהו [אולי פה, אולי מקום אחר] זכור לי שהחל מ-4.4 מערכת אנדרואיד מעודכנת לגחמות מחוקקי מדינת ישראל באשר למועד התחלת וסיום שעון קיץ.
יש מצב שהחבר'ה בגוגל הספיקו עוד לעשות זאת בגרסה 4.3.

BobboVilla

New member
בדקתי עכשיו אנדרואיד 4.4, וזה היה תקין
אבל זה מוזר לי, כי אני כמעט בטוח שבטלפון הזה הייתה בעיה במעבר לשעון קיץ.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא מבינה למה מערכת הפעלה צריכה להיתאם מראש לחוקי המדינה
כזו או אחרת במקום לקבל את כל המידע מהרשת הסלולרית וחסל... הרי ברשת הסלולרית מעדכנים כהלכה את השעה במערכות, למה זה לא מספיק? נראה לי אדיוטי לתכנת מערכת הפעלה לפי חוקי מדינה שיכולים להשתנות (בלי שום קשר ל"גחמות"; חוקים אינם חקוקים בסלע).

eladts

New member
זה לא מספיק לדעת מה אזור הזמן עכשיו
צריך לדעת גם מה הוא היה או יהיה בעבר או בעתיד כדי שפגישות שנקבעות לא יזוזו כל פעם שעוברים משעון חורף לשעון קייץ ולהיפך. לכן מערכות הפעלה במחשבים ובטלפונים סלולאריים שומרות טבלאות של תאריכי המעבר. אם משנים את החוקים, צריך לעדכן את הטבלאות.

trilliane

Well-known member
מנהל
נקודה טובה, אבל אני משוכנעת שגם עליה ניתן להתגבר בתכנות
ואגב שינוי שעון, כשחזרתי מארה"ב כל השעות והתאריכים של התמונות שלי הותאמו לשעון מקומי (לא רק בסלולרי, גם בכשהעברתי אותן מכרטיס הזיכרון למחשב) וזה ממש מעצבן. אני דווקא רציתי לשמור על התאריך והשעה הרלוונטיים שבהם התמונה צולמה, ובדיעבד נהיה לי בלגן בתצוגה וגם נראה כאילו צילמתי המון בארבע בבוקר, למשל...

trilliane

Well-known member
מנהל
אם אין להם מאין לשאוב את השעה מכוונים אותם ידנית בלאו הכי
כשהוצאתי את הסים מהסמסונג הישן השעה והתאריך "התאפסו" בו (ל-1/1/2013 כמדומני) אף שעד לאותה נקודה הוא היה מכוון (לפי שעון הרשת). לכן כיוונתי בו שעה ידנית (אני עדיין משתמשת בו למשחק כלשהו...) ואתמול פשוט עדכנתי אותה, כפי שכיוונתי את כל שעוני הקיר בבית.
&nbsp
לעומת זאת אם המכשיר לא מחובר לרשת סלולרית אבל מקבל נתונים ממקור אחר, למשל מהאינטרנט, גם אז זה לא משנה, כי השעה מתעדכנת אוטומטית, כמו במחשב (מערכת הפעלה חלונות). מעולם לא כיוונתי בו את השעה ידנית, הוא שואב אותה מהרשת. וכפי שהרשת יודעת להציג את השעה הנכונה המדויקת בישראל, אין שום בעיה שהיא תוכל לעשות זאת גם בשעון קיץ/חורף בלי לתכנת מראש את התאריך במערכת ההפעלה עצמה.

eladts

New member
גם בחלונות יש מאגר אזורי זמן
זה הפתרון התכנותי היחיד שעובד טאפילו מיקרטספו הכירה בזה אחרי שניסתה פתרונות שמזכירים את נה שהצעת שלא ממש עבדו.

כי יש בעולמינו המוני מחשבים שלא מחוברים לאינטרנט
כל מיני סוגים של בקרים , מחשבי מכונות , מחשבי מעבדות וכן הלאה והלאה .
כאלה שנושא השעון /זמן שלהם הוא קריטי ואי אפשר לעדכן אותם דרך האינטרנט .
אצלי באירגון יש עשרות כאלה ( מעבדות בעיקר ) וכולם החליפו את השעה בעצמם ללא התערבות רק ע"ס בסיס הנתונים של מערכת ההפעלה .

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל טלפונים סלולרים כן מחוברים לרשת, זו המהות שלהם
ומלכתחילה התייחסתי למצב שבו השעה מתעדכנת אוטומטית לפי מקור חיצוני כלשהו. אם יש לך מחשב שלא מחובר בכלל לשום רשת אתה תצטרך לעדכן אותו כך או כך.

בלית ברירה תאלצי לקבל את העובדה
שלא כל העולם מחובר לרשת או מתעדכן ממקור חיצוני כלשהוא .
השעון שלי לדוגמא ( Garmin 225 - בהחלט מומלץ ) לא מחובר לשום דבר ולשום מקור מידע כזה או אחר ובכל זאת - החליף לשעון חורף בעצמו .
וכמו השעון יש עוד המוני אביזרים שמערכת ההפעלה שלהם מכילה בסיס נתונים של שעון חורף/קיץ במקומות שונים .

למעלה