צריך עזרה בבחירת מכשיר חדש לאימא

צריך עזרה בבחירת מכשיר חדש לאימא ***** לכל מי שרק יודע להעתיק מפרטים מאתרים אחרים נא לסגור את ההודעה ולהמשיך הלאה !! ******

אחת לכמה זמן אימא שלי "מחליטה" (זה בסוגריים כי תמי בשניה האחרונה יש לה איזה תירוץ למה זה לא יקרה
) שהיא צריכה סוף סוף לעבור למכשיר מתקדם עם מסך מגע ..
לפני כמה שנים קניתי לה לומיה 520 והספיק לה פעם אחת של החלקה למענה בשביל להכריז כבל עם ועדה "זה לא בשבילי"
אחרי זה ניסיתי גם לתת לה לתרגל עם הנוקיה 701 הישן שלי (הוא כבר שנתיים שוכב במגירה ומחכה לזה
)
אפילו דוד שלי (אחיה) הביא לה לפני כחצי שנה את האייפון 4 הישן שלו אבל חוץ מהפעם שהדלקתי אותו בשביל ליצור לה חשבון אפל היא החזירה את הסים למכשיר הישן ולאחר חודשיים שהוא שכב בצד דוד שלי לקח בחזרה
כרגע היא עם סליידר W30C ויחסית היא מרוצה עד השמיים אבל לפני שבועיים היא הפילה את התיק ועם המזל שלה בגלל שהנייד היה בתחתית הוא נשבר בחיבור של הפליפר ..
שיבצרתי אותו אבל הוא מראה סימני גסיסה והגיע הזמן להחליף למשהו אחר ..
חשבתי לתת לה את הסיני הישן שלי אבל לאחר שנה של שכיבה במגירה הטאץ שלו מראה סימני עייפות והוא מזייף טיפה ולא בא לי לתת לה מכשיר שישגע אותה

עכשיו (לאחר החפירה הארוכה .. צ'טערת
) נשאלת השאלה את מי כדאי לשדרג ..
מצד אחת אני חושב לרכוש לה מכשיר יחסית פשוט בסביבות ה400-500 שח (רצוי לרכישה מהארץ) כי היא בעיקרון לא צריכה מכשיר משוכלל כי חוץ מלקבל\להוציא שיחות + סמס פה ושם היא לא תעשה כלום (אין לה אינטרנט בנייד וגם אין לה צורך בזה)
אבל מצד שני אני חושב אולי להעביר לה את הישן שלי (LG G4 BEAT) ולשדרג אותי
מה שחשוב לי זה :
שמיעה טובה בפומית
צלצול חזק כי רוב היום הוא במגירה לידי ולא תמיד אני שומע אותו מצלצל עם כל הרעש שבמשרד
מסך בסביבות ה5 אינצ' או לחלופין מכשיר שמקסימום יהיה טיפלה גדול יותר מבחינה פיזית ממה שיש לי כרגע
מצלמה ברמה של מה שיש כרגע עם עדיפות ליותר

התקציב הוא בסביבות האלף פלוס מינוס עם גמישות קלה תלוי במה שתציעו מעדיף כרגע לרכוש בארץ אבל פתוח להצעות מחול

בתודה וסליחה מראש למי שצלח את כל הדרך והגיע עד לפה

1Shir

New member
לא עוזרת לך בדילמה - אבל מניסיון זה אכן מאוד לא נעים כאשר לא
מצליחים לענות לטלפון
אני די מהר חיפשתי (ומצאתי!) בהגדרות איך משנים את המענה מהחלקה ללחיצה על מסך הטאצ'
הרבה יותר פשוט, קל ובטוח

אגב, אמא שלך לא נכנסת לאינטרנט גם דרך מחשב נייח?
דוד שלי למשל לא משתמש באינטרנט בכלל (והוא דווקא כן טיפוס טכני)

בהצלחה

noa_f

New member
אמא שלי עם אייפון, אבל זה מכשיר יקר מדי בשביל ״אולי״
ויש לנו נסיון טוב עם המכשירים הקטנים יותר של מייזו, אבל לא בגזרת הסבתות, אלא אצל הנכדים.
ויש להם באופן מובנה ממשק ״פשוט״.

לאימא שלי פשוט החרמתי...
את הנייד הפשוט, הענקתי סמארטפון ואמרתי "ככה זה". בסוף זה עבד, במגבלות הגיל וה-teamviewer.
&nbsp
Redmi 4a או 4x עם לאונצ'ר נורמלי כגון Nova, יספיק בהחלט.

לחברות שלה יש סמארטפונים?
זה יכול לדרבן גם אותה: "תוכלי לשלוח תמונות של נהגים לא', ה', ג'". אימא שלי, שהיא טכנופובית לא קטנה, ביקשה שאלמד אותה להשתמש בוואטסאפ דווקא מהסיבה הזאת.

"עם האוכל בא התיאבון"
שוב, במקרה שלי לאבא יש טאבלט ("הנה, כאן לוחצים כדי לראות טלוויזיה, וכאן כדי לקרוא חדשות"), ובהדרגה הוא התחיל לבקש ממני להוסיף עוד ועוד אתרים, תחנות רדיו וטלוויזיה למסך הראשי. במקרה של אימי היא התחילה לקבל טיפים מבנות גילה ("אני רוצה שתתקין לי יישום למדידת מספר הצעדים היומי"). אין להתייאש!

YosMan1

New member
מנסיון שלי עם שני אנשים מבוגרים (70+) צריך רק לעבור את הסף
ואז לאט לאט מגיעות הבקשות החדשות, פתאום ווטסאפ, פתאום לשלוח תמונות, פתאום לגלוש לאתרים, פתאום וויז....
הפחד הגדול של הילדים שלי זה שסבא וסבתא יגלו את פייסבוק כי בווטסאפ הם כבר משגעים אותם.
אין ספק שהמעבר מטלפון לחצנים לצג מגע הוא לא פשוט, וצריך לצמצם אותו בשלב הראשון לחיוג ואסמאסים, לא לנסות להעמיס עליהם עוד ועוד אפשרויות כי אז הם בורחים.
לאט לאט, אם אפשר לנעול את המסך הראשי, לצמצם את כמות האייקונים בעמוד הראשי....
תפסת מרובה לא תפסת, ולאחר מכן לאט לאט הם יבואו עם בקשות שתוסיף להם דברים.

יכול להיות אבל כמו שאמרתי .. אימא שלי מהטיפוסים הקשים האלו
בסוף החלטתי שאני מעדיף לחכות עוד שבוע שבועיים שהנוכחי יתפרק סופית לשניים ואז לא תהייה לה ברירה .. או לרכוש שוב מכשיר פומית כמו שיש לה כרגע או לקפוץ למים העמוקים ולרכוש מכשיר מתקדם עם מסך מגע
&nbsp
נראה לי שעדיף שזה יגיע ממנה ולא סתם לרכוש מכשיר בשבילה ובסוף או שהיא תתן לי את הכסף והוא ישאר אצלי או שסתם ישכב אצלה במגירה ..

evike

Active member
מנהל
גמני מחפשת מכשיר לטכנופוב. ואמא שלך היא לא הטכנופובית היחידה
יש לי גיס, מבוגר, עם אותו הסיפור, אולי אפילו יותר מאמא שלך. מאז שהתאלמן לפני כשנה וחצי, אנחנו מנסים לשכנע אותו להחליף לסמארטפון. בעיקר, כי 2 מילדיו כולל נכדים גרים בחו"ל, וזה יכול להקל עליו את התקשורת איתם, בווצ, כולל תמונות.
הוא החליט שלא יתרגל, כמעט השתכנע, ושוב לא רוצה.
בקיצור, הטלפון שלו (נוקיה, או סמסונג, לא זוכרת, מהקטנטנים הפשוטים האלה, כמובן "כסילופון") התחיל להראות סימני גסיסה, ושוב הוא רוצה להחליף.
רוצה רק מכשיר קטן, פשוט וקל לתפעול.
ראיתי שיש מכשיר משולב, מסך מגע ומקשים, LG WINE צדפה.
ממה שקראתי עליו, הוא לא מציאה גדולה. מצד שני, ממה שיש לו היום, הוא בטח לא פחות טוב.
יש הצעות?
תודה.

noa_f

New member
יכול מאוד להיות שהוא צודק. טלפון קטן בכיס זה מאוד מאוד נוח
במיוחד למי שרגיל.
לצרכי תקשורת עם הנכדים, תקנו בנוסף טבלט קטן. ממילא הוא לא ידבר איתם ״מהדרך״ אלא בבית.

trilliane

Well-known member
מנהל
סבתי מתקשרת עם המשפחה בחו"ל באמצעות לפטופ (סקייפ, דואל)
וביום יום מסתובבת עם מכשיר כסילופון צדפה, קטן, נוח ופשוט (שגם הוא קצת מסובך לה לתפעול). צריך לקחת בחשבון שתפעול סמרטפון גם לא נוח לאדם מבוגר מבחינת גודל הצג, השימוש במסך מגע ועוד. ותכלס, מה כ"כ דחוף שצריך להיות דווקא בטלפון? סבתי לא צריכה ווטסאפ, אין לה פנאי או כוח לקשקושים כל היום; די לה בעדכון מרוכז פעם-פעמיים בשבוע, ואם יש משהו דחוף מתקשרים אליה וחסל.

GONDOZILA

New member
הוא לא שווה אפילו 100 שקל .. אין לו בכלל זיכרון עבודה
1 גיגה ראם ו4 גיגה רום טובים למישהו שרק ידבר עם המכשיר ולא יתקין עליו כלום

evike

Active member
מנהל
ראשית, תודה על התגובות. שנית, אני רוצה לחדד את העיניין
כיום, גיסי משתמש במכשיר שלו רק לשיחות, וקצת לסמסים. לא מצלם, לא גולש, לא פייס, כלום.
מכיוון שהוא מלך הטכנופובים וגם פוחד מכל דבר חדש (ולא שאין לו ראש על הכתפיים. הוא רואה חשבון מאד מוערך, אחד הוותיקים בארץ, ועד הפנסיה הוא עבד באחד המשרדים הגדולים והמוערכים בארץ), חשבתי שאולי במכשיר משולב יהיה לו קל יותר ללמוד איך סמארטפון עובד. לאט לאט, עד שילמד. ובינתיים לא יפספס שיחות ומסרים, כי יש לו גם "כסילופון". וכשיתרגל, יחליף לסמארטפון מלא.
ראיתי את הביקורות, ולכן גם כתבתי שהוא לא משהו. אבל ראיתי גם, שהיו כאלה שדי הסתדרו איתו.
גם עם מכשיר חדש גיסי לא יתחיל להשתולל. מקסימום של תוספת היא קבלת תמונות מהנכדים, ושליחת וקבלת ווצים פה ושם.

ואם דעתכם בכל זאת שלילית, אשמח להצעות למכשיר שכן יכול להתאים לו.
אעביר לו הכל, ושהוא יחליט.
תודה.

למעלה